تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تحصیل در ترکیه

راهنمای کامل تحصیل در ترکیه

همانطور که می دانید ایرانیان برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارند. نزدیکی راه و هزینه‌های پایین‌تر زندگی در قیاس با بسیاری دیگر از نقاط جهان، امکان تحصیل با کیفیت در سطح استانداردهای اروپا، امکان بورس و کار ضمن تحصیل، وجود رشته‌های متنوع تحصیلی، عدم وجود شرط سنی و گپ تحصیلی و حضور چشمگیر دانشجویان بین‌الملل در ترکیه، این کشور را به مکان بسیار مناسبی برای تحصیل تبدیل کرده است.

مجموعه نیلگام تا کنون مفتخر بوده ویزاهای برخی از کشورها از جمله کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن را برای بسیاری از متقاضیان دریافت نماید اما آنچه اخیرا به سرویس‌های این مجموعه افزوده شده، شرایط بسیار استثنایی تحصیل در ترکیه است.

اطلاعات بیشتر
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

بهترین فرصت ورود به دانشگاه برای کنکوری ها

اگر بارها و بارها در کنکور سراسری شرکت کرده‌اید و موفق به پذیرش در رشته‌های مورد علاقه خود همانند پزشکی، دندانپزشکی و رشته‌های مشابه نشده‌اید، مجموعه نیلگام شرایط عالی تحصیل در ترکیه را به شما پیشنهاد می‌دهد و در تمامی مراحل اخذ پذیرش در کنارتان خواهد بود.

جذاب‌ترین ویژگی این سرویس، نداشتن شرط سنی و موانعی مانند گپ تحصیلی است که شانس شما را برای تحصیل در ترکیه افزایش می‌دهد.

سیستم آموزشی پایه رایگان در ترکیه

بر اساس قوانین ترکیه تحصیل در دوره دبستان برای کلیه شهروندان در این کشور رایگان است مگر آنکه دوره آموزشی به یکی از موسسات خارجی مرتبط باشد. زبان ترکی نیز زبان رایج در سیستم آموزشی ترکیه است. در سال 2012 میلادی تحصیل در ترکیه برای کلیه دختران و پسران و به مدت 12 سال اجباری شد که این دوره تحصیل به سه دوره 4 ساله تقسیم‌بندی می‌شود. این در حالی است که در سیستم آموزشی ایران، مدت تحصیلات پایه به دو دوره 6 ساله تقسیم می شود.

وزارت آموزش ملی ترکیه MEB، مسئول برنامه‌ریزی آموزشی، اجرای آن، نظارت بر کار ارگان‌های خصوصی و داوطلب، ساخت و طراحی مدارس، فراهم آوردن و توسعه وسایل کمک‌آموزشی و کارهای مشابه است. ارگانی به نام Supreme Council of National Education برنامه‌های آموزش را مورد بحث و بررسی قرار داده و قوانینی را برای وزارت آموزش عالی این کشور فراهم می‌آورد. در  هر کدام از استان‌ها کارهای مربوط به آموزش آن استان توسط Directorates of National Education و تحت نظارت وزیر آموزش و پرورش انجام می‌گردد اما توسط دولت استانی هدایت می‌شود. دولت مرکزی مسئولیت تمام هزینه‌های آموزش عمومی را بر عهده دارد و در حدود 10 % از بودجه عمومی به آموزش ملی تعلق می‌گیرد.

تقویم آموزشی ترکیه و شباهت آن با ایران

تقویم آموزشی برای تحصیل در ترکیه تقریبا مشابه ایران است و در نیمه‌های ماه سپتامبر (شهریور ماه) آغاز می‌شود و با برخی از تغییرات در مناطق حاشیه‌ای و حومه‌ها تا نیمه ماه ژوئن ادامه پیدا می‌کند. مدارس آموزش‌های خود را در بازه زمانی صبح و بعد از ظهر به انجام می‌رسانند که البته در مناطق پرجمعیت تفکیک صبح و بعداز ظهر در سیستم آموزشی اعمال می‌گردد. پنج روز در هفته و در فواصل روزهای دوشنبه تا جمعه مدارس مشغول به کار هستند که در حدود 35 تا 40 ساعت کاری را تشکیل می‌دهد. در بازه زمانی میان ماه‌های ژانویه و فوریه دو هفته تعطیلی زمستانی در مدارس وجود دارد.. این در حالی است که مدارس و دانشگاه‌های ایران در فواصل روزهای شنبه تا پنجشنبه به کار خود ادامه می‌دهند و به غیر از تعطیلات رسمی، نوروز، طولانی‌ترین دوره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها است. دانشگاه‌های ترکیه نیز معمولا سال تحصیلی آکادمیک خود را همانند دانشگاه‌های ایران در دو ترم برگزار می‌کنند.

سیستم آموزش عالی ترکیه

دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، موسسات، مدارس آموزش عالی، هنرستان‌ها، مرکز علمی و کاربردی، دانشگاه‌ها و کالج‌های افسری و پلیسی و مراکز تحقیقی و پژوهشی به عنوان موسسات آموزش عالی ترکیه به شمار می‌آیند.

دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و موسسات آموزش عالی 4 ساله و موسسات علمی کاربردی دوساله هستند که همراه دپارتمان‌ها و زیرشاخه‌های آن به ترتیب توسط Law  و YÖK  یا Council of Higher Education تاسیس شده‌اند.

زبان آموزشی در دانشگاه های ترکیه و آزمون های ورودی

دانشگاه ها تحت نظارت سازمان آموزش عالی ترکیه هستند و برنامه‌های‌ شان باید مرتبا مورد بررسی قرار گیرد. هر کدام از دانشگاه‌ها دارای مدیر، معاون و هیات اجرایی و انجمن دانشجویی است. زبان آموزشی در دانشگاه های ترکیه عمدتا زبان ترکی است اما دانشگاه‌هایی نیز هستند که در آنها زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی تدریس می‌شود. چنین دانشگاه‌هایی و برای دانشجویان مبتدی، سال اول را به آموزش آن زبان خاص اختصاص می‌دهند.

Council of higher education وظیفه نظارت و ارزیابی دانشگاه های ترکیه را بر عهده دارد

پس از اتمام دوره دبیرستان فارغ التحصیلان وارد مرحله آزمون دو مرحله‌ای می‌شوند که از آنها به YGS و LYS یاد می‌شود (ÖSS). این آزمون برای این است که دانش آموز فارغ‌التحصیل شده از دبیرستان اجازه ورود به دانشگاه را پیدا کند. این آزمون هر سال توسط مرکزی به نام ÖSYM برگزار می‌شود و بسته به نمره آزمون و علاقمندی متقاضی وی را در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی جای می‌دهد.

شرایط ورود به دانشگاه های ترکیه

متقاضیان که نمرات بالاتری را کسب کنند وارد دوره‌های چهار ساله یا BA یا Bachelor’s Degree می‌شوند اما کسانیکه نمرات محدودتری را دریافت کرده‌اند به دوره‌های 2 ساله یا AA  یا همان دوره کاردانی Associate’s Degree وارد می‌شوند. رشته‌هایی همچون دندانپزشکی و دامپزشکی به مدت 5 سال طول می‌کشند و برای تحصیل در رشته پزشکی باید 6 سال زمان اختصاص داده شود.

دانشگاه های ترکیه بهترین فرصت را برای تحصیل ایرانیان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی فراهم آورده اند.

پس از پایان دوره چهار ساله لیسانس دانشجو می تواند برای دوره های فوق لیسانس اقدام نماید که در حدود 2 سال طول می کشد و شامل دوره‌هایی با پایان‌نامه و بدون پایان‌نامه یعنی thesis و non-thesis می‌شود.

برای ادامه تحصیل در رشته دکتری حتما باید مدرک فوق لیسانس دریافت شده باشد و دوره دکتری حداقل 4 سال طول می کشد. فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی می‌توانند مستقیما به دوره‌های دکتری و PHD راه پیدا کنند. درآمد اصلی دانشگاه‌های ایالتی فاندی است که سالانه به بودجه آن ایالت تعلق می‌گیرد. این مبلغ معادل 60% کل درآمد دانشگاه است.

برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان محلی و نیز دانشجویان بین‌الملل آزمون‌هایی در نظر گرفته می‌شود که سطح زبان متقاضی در آن مورد سنجش قرار می‌گیرد. یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه این است که متقاضی می‌تواند پیش از شروع سال تحصیلی در کلاس‌های زبان شرکت کرده و برای ورود زودهنگام خود به دوره‌های زبان ترکی، هزینه اضافه‌ای را پرداخت نخواهد کرد. همچنین تحصیل در ترکیه به زبان‌های ترکی و انگلیسی امکانپذیر است و حتی برای علاقمندان به ادامه تحصیل در کشورهایی چون آلمان این امکان وجود دارد که دوره‌های زبان تا سطح B2 زبان آلمانی صورت پذیرفته و مدرک آن در کشور ترکیه دریافت شود. از آنجایی که تحصیل در ترکیه بیشتر به زبان‌های ترکی استانبولی و انگلیسی صورت می پذیرد و مجموعه نیلگام خدمات خود را بر اساس این دو زبان ارائه می‌دهد در ادامه به بررسی آزمون‌های مرتبط خواهیم پرداخت:

ارائه مدارک مورد قبول دانشگاه های معتبر دنیا

به دلیل مدارک تحصیلی معتبری که در دانشگاه‌های کشور ترکیه اعطا می‌شود، هیچ نیازی به معادل‌سازی مدرک تحصیلی وجود ندارد و قابل ارائه در تمام دانشگاه‌های معتبر جهان و برای ورود به مقاطع بالاتر است. بنابراین اگر به دنبال آینده تحصیلی درخشان هستید و در حال گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی تان هستید و می‌خواهید وارد رشته‌هایی شوید که احتمال پذیرش‌تان در آن رشته‌ها در کنکور سراسری ایران کم است می‌توانید دانشگاه‌های دولتی و یا غیر دولتی ترکیه را برگزینید و با مشاورین نیلگام برای کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

انواع دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی با تنوع بالا

دانشگاه‌های ترکیه به دو دسته دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. برای ورود به دانشگاه‌های خصوصی باید شهریه پرداخت شود این در حالی است که به غیر از هزینه ثبت‌نام اولیه، ورود به دانشگاه‌های دولتی این کشور تقریبا رایگان است و تنها با شرکت در آزمون سراسری دانشگاه می‌توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی وارد دانشگاه‌های دولتی شده و تجربه تحصیل در ترکیه را با شرایطی بسیار راحت‌تر و هزینه‌هایی بسیار کمتر بدست آورید. علاوه بر این، کنکور سراسری این کشور و پذیرفته شدن در رشته‌های پرطرفداری چون زیر شاخه‌های پزشکی و تحصیل رایگان در ترکیه به مراتب آسان‌تر از پذیرفته شدن در رشته‌های مشابه در ایران است.

آزمون SAT جهت ورود و تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه

برای دانشجویان این کشور آزمونی به نام SAT General یا تست Scholastic Assessment Test در نظر گرفته شده است که آزمون استانداردی جهت ورود به کالج و برخی از دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی Undergraduate است. این آزمون شامل ریاضی، نگارش و درک مطلب است. زمان آن 45 دقیقه و هزینه شرکت در آن 50 دلار است. حداکثر نمره این آزمون 800 که میانگین نمره برای ریاضی 513، برای نگارش 487 و برای درک مطلب 497 است.

آزمون SAT Subject نوع دیگری از این آزمون است که در 5 رشته ریاضیات، تاریخ آمریکا و جهان، علوم و زیست‌شناسی، زبان‌های خارجی و ادبیات انگلیسی برگزار می‌شود. این آزمون هر ساله و در ماه‌های اکتبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می‌شوند.

آزمون YOS برای دانشجویان بین‌الملل

آزمون دانشجویان بین‌الملل که بصورت مخفف از آن به YOS یاد می‌شود، آزمونی است که همه ساله از سوی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه برای دانشجویان بین‌الملل در کشور ترکیه برگزار می‌شود. دانشجویانی که در این آزمون شرکت می‌کنند و پذیرفته می‌شوند به راحتی می‌توانند وارد دانشگاه‌های برتر دولتی ترکیه شوند و به تحصیلات تکمیلی خود ادامه دهند. هزینه این آزمون در حال حاضر بین 100 تا 200 لیر ترکیه است.

به عنوان مثال متقاضی با مدرک پیش‌دانشگاهی رشته‌های انسانی یا ریاضی می‌تواند برای پذیرش در رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی ترکیه اقدام نماید و آزمون YOS که آزمونی به زبانی انگلیسی ساده برگزار می‌گردد را بدهد. اگر متقاضی قبلا آزمون TOMER را داده و مدرک آن را گرفته باشد، می‌تواند در آزمون YOS نیز با تسلط به زبان ترکی به همین زبان شرکت کند.

در این صورت تنها با پرداخت مبلغ ناچیزی وارد دانشگاه دولتی شده و می‌تواند در بهترین خوابگاه‌های شهر آنکارا و با هزینه‌های مقرون به صرفه آن اقامت و دوره‌های تحصیل در ترکیه را با آرامش خاطر و بدون گذراندن آزمون‌های پر استرس کنکور برای ورود به رشته‌های شاخه‌های پزشکی و پیراپزشکی و بسیاری دیگر از رشته‌های پرطرفدار تجربه کند.

شایان ذکر است که خوابگاه‌های کشور ترکیه خصوصا در آنکارا هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای دارند و یک وعده غذای رایگان را برای دانشجویان در نظر گرفته است که خود می تواند هزینه‌های ماهانه زندگی دانشجویی را به حداقل برساند. در ادامه جدولی برای شما نمایش داده شده که به راحتی می‌توانید هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه را با سایر کشورها قیاس کنید:


مطلب مرتبط: راهنمای کامل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مطلب مرتبط: اگر به دنبال تحصیل رایگان در آلمان هستید این مطلب را از دست ندهید


یکی از مهم‌ترین دلایل پیشنهاد ترکیه برای تحصیل هزینه‌های این کشور در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهاست. نرخ بالای ارز و دشواری پرداخت آن برای بسیاری از خانواده‌ها سبب می‌شود که جمع کثیری از متقاضیان از گزینه‌های تحصیل در خارج از کشور منصرف شوند. اما مجموعه نیلگام با ارائه خدمات ویژه خود برای تحصیل در ترکیه این مشکل را نیز برطرف کرده است. در جدول ذیل به خوبی می‌توانید هزینه‌های زندگی در ترکیه را با سایر کشورها مقایسه کرده و در تصمیم خود برای گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور آمادگی بیشتری بدست آورید و تحصیل در ترکیه را تجربه کنید:

کالج های آمادگی ورود به دانشگاه در شهرهای ترکیه که مجموعه نیلگام به شما معرفی می‌کند، تسهیلات مناسبی را فراهم می‌کند که از جمله آن تسهیلات می‌توان به ترانسفر رایگان رفت و برگشت فرودگاهی، گرفتن کارت اقامت ترکیه، استفاده رایگان از مشاوره روانشناسی در طول دوران تحصیل، بیمه تحصیلی، باز کردن حساب بانکی، منابع آموزشی و کتاب‌های درسی اشاره کرد.


مطلب مرتبط: هزینه تحصیل در کانادا

مطلب مرتبط: بررسی شرایط و هزینه‌های زندگی در آلمان در سال 2019


آزمون TOMER برای یادگیری زبان ترکی

واژه TOMER مخفف Türkçe Öğretim Merkezi و به معنی مرکز آموزش ترکی است. شایان ذکر است که تومر از معروف‌ترین و مهمترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه برای زبان ترکی نیز است. در دانشگاه‌هایی که به زبان ترکی تدریس می‌شوند، یکی از پیش شرط های ورود همین آزمون تومر تلقی می‌شود. هدف از برگزاری آزمون تومر، سنجش سطح دانش زبان ترکی فرد متقاضی است و شباهت‌های فراوانی به آزمون‌های آیلتس و تافل دارد و امتیازهای متفاوتی دارد. هزینه کنونی آن از حدود 100 یورو آغاز می‌شود.

آزمون TOMER دارای شش بخش ذیل است که برای سنجش دانش زبان ترکی استانبولی متقاضی و در همه جنبه‌ها سنجیده می‌شود:

  • Listening
  • Structure
  • Reading
  • Spoken Interaction
  • Spoken Production
  • Writing

آشنایی بیشتر با کشور ترکیه در همسایگی ایران

ترکیه با وضعیت جغرافیایی ویژه خود به صورتی روی نقشه واقع شده که هم در بخش اروپایی و هم در بخش آسیایی آن قرار گرفته. در طول تاریخ این کشور هم به عنوان سد و هم به عنوان پل بین دو قاره نقش‌آفرینی کرده است. بیشتر این کشور در بخش آسیایی واقع گردیده که آسیای صغیر یا آناتولیا را شامل می‌شود. ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شمال شرقی با عراق و سوریه، از جنوب غربی و غرب با دریای میدیترانه و دریای اژه و از شمال غربی با یونان و بلغارستان در ارتباط است. پایتخت این کشور آنکارا و بزرگ‌ترین شهر بندری آن استامبول است.

آنکارا، شهری پیشرفته و آرام با مرکزیت سیاسی ترکیه

پایتخت ترکیه یعنی آنکارا، پیشتر  Angora نامیده می‌شد. آنکارا در شمال غربی کشور ترکیه و در 200 کیلومتری دریای سیاه واقع شده. از تاریخ این شهر اطلاع دقیقی در دست نیست اما شواهد باستان‌شناسانه نشان می‌دهد که اقامت در این شهر از عصر حجر گزارش شده. آنکارا در سال 333 قبل از میلاد مسیح مورد هجوم اسکندر مقدونی قرار گرفت.

دانشگاه آنکارا که در این شهر واقع شده در سال 1946 میلادی تاسیس گردید و دانشگاه Hacettepe نیز در سال 1956 میلادی و در شهر آنکارا شروع به کار کرد. کتابخانه ملی National Library و سالن تئاتر شهر و یک ارکستر سمفونی با نام Presidential Symphony Orchestra نیز در آنکارا و برای علاقمندان به ادبیات و هنر وجود دارد. در موزه‌های متعدد این شهر نیز چشم‌اندازی از تاریخچه امپراطوری عثمانی دیده می شود.

نه تنها امکانات برشمرده در شهر آنکارا می‌تواند آن را به مناسب‌ترین گزینه برای تحصیل در ترکیه تبدیل کند بلکه وجود خوابگاه‌های نوساز و خوب و رفت و آمد آسان به شهرهای دیگری همچون استامبول،  شرایط زندگی دانشجویی مناسبی را برای‌تان به همراه خواهد داشت که مجموعه نیلگام اطلاعات بیشتری را با تماس تلفنی در اختیارتان قرار خواهد داد.

سوالات خود را از مشاورین نیلگام بپرسید

اکنون که اطلاعات کلی تحصیل در ترکیه را بدست آورید مجموعه نیلگام شما را به یکی از بهترین موسسات در کشور ترکیه مرتبط کرده که کلاس‌های آمادگی کنکور و زبان ترکی هر دو و به صورت همزمان برگزار می‌شوند. با شرکت در این دوره ها که مشاورین ما اطلاعات کامل آن را در اختیار شما قرار خواهند داد قادر خواهید بود در حداقل زمان ممکن خود را برای آزمون ورودی این کشور آماده کرده و از مزایای تحصیل رایگان در ترکیه بهره‌مند شوید. مجموعه نیلگام در حال حاضر با هزینه‌ای در حدود 5 میلیون تومان شرایط ورود به کالج نامبرده را برای کلیه علاقمندان فراهم می آورد.

همچنین هر دو هفته یک بار آزمونی از متقاضیان گرفته خواهد شد که نتایج عملکرد دانشجو برای خانواده وی ایمیل خواهد گردید. از این طریق والدین و فرد متقاضی ورود به دانشگاه‌های ترکیه خواهد توانست از وضعیت تحصیلی‌اش آگاهی پیدا کرده و در جهت ارتقاء آن برآید چرا که برای ورود به رشته‌هایی چون پزشکی و دندانپزشکی نیازمند نمره بالایی در آزمون جامع خواهد بود.

برای تسریع در رسیدن به اهداف تحصیلی خود و تحصیل در ترکیه با مشاوران خبره ما تماس حاصل نمایید و از اتلاف وقت و سال‌ها پشت کنکور ماندن و پرداخت هزینه‌های گزاف برای ورود به بهترین رشته‌های تحصیلی پرهیز کنید.

نظرات

رضاموسوی

در چه سحطی میتوان ادامه تحصیل داد
ایا مدرک درون اعتبار داره برای ادامه تحصیل

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر اقدام فرمایید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.

اکرم خاوری

سلام وقت بخیر:من می خوام ور رشته پزشکی در یکی از دانشگاههای معتبر ترکیه تحصیل کنم و می خوام برای ازمون یوس امادگی بگیرم اما من ترکی بلد نیستم ولی در حال حاضر زبان انگلیسی متوسط هست و کلاس زبان میرم،لطفا منو راهنمایی کنین

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،ما برای تسلط شما به زبات ترکی و ورودی آزمون های دانشگاه اقدام خواهیم کرد شما میبایست در ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید که ما در این زمینه در خدمت شما هستیم جهت مشاوره لطف فرماییدبا دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

امیر

سلام وقت بخیر . من فوق دیپلم رشته نقشه کشی صنعتی هستم . میتونم برای لیسانس این رشته در دانشگاه دولتی ترکیه شرکت کنم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،بله میتوانید اقدام کنید منتهی در ابتدا باید به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

مینا جهانگرد

من مایل به دریافت راهنمایی در مورد بورسیه تحصیلی در ر شته پزشکی یا فاند هستم در ضمن دیپلم انگلیس از کانون زبان دارم ویازدهم هستم

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید.ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و باکارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.

شادی نصر

سلام. من ١٨سالمه و کنکورى هستم . دیپلم زبان دارم .قبولى در ازمون هاى ترکیه به سختى ایران هست و زبان ازمون انگلیسىه؟ و در چه تاریخی برگزار میشن؟ میشه برای رشته های داروسازى و پزشکی بورسیه شد ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید.که میتوانید در زمینه پزشکی این انتخاب را بکنید و در مورد تاریخ برگزاری آزمون ،با توجه به بازه زمانی دوره ای که انتخاب می کنید متغیر است لطف فرمایید جهت مشاوره تحصیلی و اطلاعات بیشتر با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس.

علی مجیری

با سلام من اززبان ترکی چیزی نمیدونم انگلیسی هم متوسط ایا میتونم برای تحصیل مهاجرت کنم
ترم دو رشته حستبداری هستم
ممنون میشم جواب بدید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید،در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه اقدام خواهیم کرد برای مشاوره تحصیلی لطف فرمایید با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.

نکیسا علیزایی

سلام،امکانش هست هزینه کلاس های آمادگیه آزمون یوس رو بدونم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد هزینه کلاس های آمادگی یوس،این آزمون مانند کنکورهای سراسری اینجا نیست و هزینه آزمون در هر دانشگاه متغیر و متفاوت است منتهی هزینه بسیار ناچیز است از ۴۰ لیر به بالا شروع می شود.

M

سلام من پایه نهم هستم و برای پایه دهم می خوام تو ترکیه تحصیل کنم زبانم متوسطه و از ترکی استانبولی هم هیچی نمی دونم من میتونم محاجرت کنم دوره ها زبانو اونجا بگذرونم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه شما برای تحصیل نیازمند این هستید که ۱۲ سال تحصیلی را در اینجا گذرانده باشید سپس اقدام کنید و در مورد زبان نیز ما برای شما دوره های زبان +دوره های آموزشی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه Yos را اقدام می کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت کنید در خدمت شما هستیم.

سما امامی

با سلام من یه سال پیش دیپلم گرفتم و در پیش دانشگاهی ازدواج کردم و در استانبول اقامت دارم..متاسفانه نتونستم امتحانات پیش رو بگذرونم اما مدرک دیپلم دارم آیا میتونم بدون مدرک پیش در امتحان بوس شرکت کنم؟؟؟

ادمین

سلام ،ازجمله شرایط بدین صورت است که شما باید ۱۲ سال تحصیلی در ایران گذرانده باشید،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.با سپاس

اوا دهقان

سلام ، من دوم دبیرستان( دهم ) هستم و در انگلیسی جزو بهترین هام ، ترکی هم یه مقداری بلدم . میخوام برم ترکیه برای سال یازدهم و دوازدهم . احتمالا یا استانبول یا انکارا. ولی واقعا هیچی در موردش نمیدونم. میشه راهنماییم کنین؟

ادمین

سلام ،ازجمله شرایط بدین صورت است که شما باید ۱۲ سال تحصیلی در ایران گذرانده باشید سپس اقدام کنید،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.با سپاس

Asal F

سلام خسته نباشید.برای تحصیل در مقطع دبیرستان برای ورودی سال نهم به دهم چه شرایطی واقف هست برای اقامت در ترکیه؟
من از جایی مشاوره تلفنی گرفتم که گفتن دبیرستان بین المللی هست که فقط و فقط شهریه مدرسه سالانه ۷۰۰ یورو هست،آیا چنین چیزی هست اصلا!؟..هرچند اسم مدرسه رو نگرفتن قرار شد دوباره فردا تماس بگیرم برای اطلاعات بیشتر.میخواستم بدونم شرایط مدارس بین المللی و دولتی چطوره؟…و همینطور فراهم کردن خوابگاه در مدارس دولتی هم موجوده یا نه؟..امکان تحصیل به صورتی فردی هست در ترکیه و آیا مدارک مدارس معتبر هست برای اروپا؟…

ادمین

سلام،ازجمله شرایط بدین صورت است که شما باید ۱۲ سال تحصیلی در ایران گذرانده باشید سپس اقدام کنید،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید

هما محمدی

سلام
من دانشجوی ترم ۲عمران هستم، ۱۹ سالمه
میخواستم بدونم محدودیت سنی داره شرکت تو ازمون؟
و اینکه تاریخ برگزاری و محل برگزاری ازمون کی هست؟

ادمین

سلام وقت بخیر با توجه به سوال شما در مورد تحصیل درترکیه ،خیر محدودیت سنی وجود ندارد و موردی که ما براتون اقدام خواهیم کرد در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه می باشد که شامل زبان + دوره های آموزشی شرکت در آموزن ورودی دانشگاه Yosمی باشد و برای بازه زمانی آزمون و اطلاعات دیگر باید لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش تحصیلی ما صحبت فرماییذ با سپاس

مهرنوش سراج زاده

با عرض سلام. من لیسانس زبان انگلیسی دارم و میخواستم بدونم آیا میشه برای فوق با بورسیه به ترکیه رفت، و آیا میشه مثل اینجا رشته را عوض کرد؟ یا باید دوباره از اول شروع کرد؟ آیا داشتن آیلتس بالا و مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی به من کمکی میکنه؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل درترکیه،بله امکان تغییر رشته وجود دارد منتهی به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس تحصیلی ما صحبت فرمایید. با سپاس

nergis hodadad

سلام خسته نباشید من۱۶سالمه و تقریبا سطح زبان ترکی‌م خوبه الان نهمم و درسمم خوبه میخواستم بپرسم برای دبیرستان میتونم ویزای تحصیلی بگیرم ؟برای چه رشته‌ای اونجا بیشتر جذب داره؟ بعد یه سئوال دیگه اینکه..سطح زبان انگلیسیم ضعیفه بنظورتون پذیرش کانادا بهتره یا ترکیه؟کدومشون آینده بهتری داره؟ممنون میشم کمکم کنید ممنون از سایت خوبتون💙

ادمین

سلام باتوجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی فدر ابتدا باید خدمتتون گفته شود یا توجه به مقطع شما دانش آموزی برای ترکیه اقدام نمی کنیم منتهی برای کانادا پذیرش دانش آموزی داریم که شرایط بدین گونه می باشد،مهمترین موردی که برای تحصیل در کانادا وجود دارد تمکن مالی والدین می باشد و برای زبان نیز در سطح مناسب کافی است وجود مدرک زبان لزوم ندارد شرایطی که مطرح است در صورت اشتغال به تحصیل متقاضی در هر مقطع سنی، ارائه سوابق تحصیلی و توصیه نامه (Recommendation Letter)
تمکن مالی مناسب والدین برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی فرزند در کانادا
اخذ ویزای تحصیلی
داشتن قیم یا Custodian در کانادا که یکی از موارد مهم در اخذ ویزای تحصیلی شما محسوب می شود در صورتی که قیم هم نداشته باشید ما این موضوع برطرف خواهیم کرد و در مورد هزینه نیز هزینه تحصیل در مدارس کانادا بستگی به شهر و موقعیت مکانی مدرسه متغیر هست. به طور کلی مدارس از حدود ۱۴۰۰۰ دلار شروع میشه و تا ۱۷۰۰۰ دلار متغیر به عواملی که گفتیم هست. برای مشاوره تحصیلی و اطلاعات تکمیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با مشاوران تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

عارفه

برای گذروندن دورهyosباید توی ترکیه اقامت داشته باشی؟

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.که ما در این زمینه در خدمت شما هستیم.

سلیمان . خادم

سلام .. من از افغانستان هستم وفعلآ در شهر استانبول ترکیه زندگی میکنم و تمام مدارک تحصیلی ام را باخودم دارم . میخواهم در رشته پزشکی در ترکیه تحصیل کنم . البته من غیر قانونی هستم
اگر لطف نمایید راهی برای ادامه دادن به تحصیلم به من پیشنهاد نمایید ..
ممنون از لطف شما خواهم بود.

ادمین

سلام کلیه خدمات ما دوست عزیز به صورت قانونی می باشد و از آنجا که اقامت به صورت غیر قانونی دارید از کمک کردن به شما معذوریم .عذر میخوام.

Hadis

سلام من مدرک کارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی دارم و دیپلم‌تجربی هم گرفتم،میتونم برای فیزیوتراپی در ترکیه اقدام کنم؟و کنکور دانشگاهای دولتیشون در چه حد سخته؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل درترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید به این دلیل که تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر لطفا با دفتر تماس بگیرید .با سپاس

arezou

سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و ترم ۲ رشته ی روانشناسی ام ولی به ارایشگری خیلی علاقه دارم و مدرکشم دارم و میخوام تو رشته ی ارایشگری تو ترکیه تحصیل کنم
ولی نمیدونم چیکار باید بکنم ممنون میشم کمکم کنین❤️

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود را سپس انتخاب کنیدو به این دلیل است که تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه تدریس رشته ها به زبان ترکی می باشد . ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر لطفا با دفتر تماس بگیریددر خدمت شما هستیم با سپاس.

ویدا بدران

سلام.میخواستم بدونم امکانش هست با شرکت در آزمون yos برای تحصیل پزشکی وارد دانشگاه هایی که تدریس انگلیسی میکنند شد؟

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،تدریس در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. و در مورد تحصیل به زبان انگلیس در دانشگاه های خصوصی این امکان وجود دارد جهت مشاوره میتوانید لطف کنید با دفتر تماس گرفته و باکارشناس بخش تحصیلی صحبت فرمایید

مونا

سلام،من هجده سالمه،دوازدهم رو تموم میکنم،معدل دیپلمم بالای ۱۸میاد مقطع دهم و یازدهمم بالای نوزده،مدرک زبان ترکی استانبولی هم دارم میگیرم،امکان داره تو بورسبه های پزشکی استانبول قبول بشم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه اقدام خواهیم کرد سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم با سپاس

سعیده

سلام من دیپلممو گرفتم با معدل۱۹/۱۹چطوری میتونم برا بورسیه ترکیه ثبت نام و اینک میشه با سوابق برم دانشگاه دولتی ترکیه تحصیل کنم بصورت رایگان و اگ میشه شرایطش چیه و چطور میتونم ثبت نام کنم؟و ازمونyosلازممه و اگ لازمه چطور میتونم دوره شو بگذرونم و برای گذروندن این دورع چقدر هزینه لازمه؟و این دوره رو باید ترکیه باشیم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.و بله باید در ترکیه بگذرانید برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

Maryam

سلام وقتتون بخیر
برای دریافت ویزا تحصیلی و شرکت در ازمونهای ورودی دانشگاهای ترکیه نیازی به شرکت در ازمون سراسری کنکور در ترکیه هست؟؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،نیاز به ویزا ندارد و بله برای تحصیل شما نیازمند آزمون ورودی در دانشگاه هستید و در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید میتوانید جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید

مجید رحیمی زاده

با سلام
من دارای مدرک کارشناسی صنایع غذایی از دانشگاه آزاد هستم وسال ۱۳۷۸ مدرک خودم را دریافت ودر بخش کنترل کیفیت ومدیر تولید ومسو”ل فنی کارخانجات صنایع غذایی در ایران بوده وهستم ،الان۴۸سال سنم است ، ومیخواهم در دوره کارشناسی ارشد در آلمان یا کانادا ،تحصیل وکار کنم. لطفا راهنماییم فرمایید.ممنون.باتشکر فراوان منتظر پاسخ شما عزیزان هستم.خدا نگه دار

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در آلمان و یا کانادا شرایط کلی بدین صورت است که از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است منهی شرط سن برای پذیرش دانشگاهی بسیار مهم هست، سوابق کاری شما و معدل هم البته تاثیر زیادی در نحوه پذیرش داره. چراکه بخش بزرگی از شروع تحصیل شما مربوط به سفارت و دریافت ویزای شما هست و بسیاری از سفارت ها گپ تحصیلی و سن رو از فاکتورهای مهم دریافت ویزا لحاظ می کنند. بهتر هست برای دریافت مشاوره تخصصی با بخش پذیرش تحصیلی ما در تماس باشید. با سپاس

مهتاب

سلام من زبان ترکی را بلدم زبان مادری ام است دکتری روانشناسی دارم اگر بخواهم در ترکیه کار کنم شرایط چطور است

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد کار در ترکیه ،در این باره اقدام نمی کنیم دوست عزیز ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می توانیم در خدمتتون باشیم. سپاس

اسماعیل شیرینی

خیلی عالی من سنم ۳۸ سالمه میتونم ادامه تحصیل تو ترکیه داشته باشم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،بله شرط سنی برای ترکیه مطرح نمی باشد در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می توانیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

هانیه رحیمی

چگونه میتونم توترکیه بامدرک دیپلم تجربی تحصیل کنم. میشه راهنماییم کنید. فقط هزینه ای برای تحصیل ندارم. آیا بورسیه میدن. آیا کمک میکنن

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناس تحصیلی ما در تماس باشید.

عقيل

سلام
٢۵ سالمه، لیسانس میکروبیولژی دارم، میخواهم درترکیه ودر رشته های پزشکی، دندانپزشکی و یا ادامه رشته خودم تحصیل کنم.
خواهشمنداست راهنمایی کنید.
تشکر

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید در خدمت شما هستیم.

Mahsa ardalan

سلام وقت بخیر . میخواستم بپرسم برای گرفتن بورسیه و تحصیل در دانشگاه های دولتی در رشته طراحی لباس چه اقداماتی باید کرد؟ و اینکه برای تحصیل به زبان ترکی حتما باید مدرک ارائه داد یا همین که تسلط داشته باشی بهش کافیه ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.در صورتی که زبان ترکی را تسلط دارید برای ازمون ورودی دانشگاه میبایست اقدام کنید که ما در این زمینه نیز کمکتون خواهیم کرد میتوانید جهت مشاوره تحصیلی با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید.

Balaluddin Jami

میخواهم در مورد ثبت نام و مراحل قبولی بورس ترکیه معلومات حاصل کنم ممنون.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید

آرزو منتظری

باسلام. من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و شوهرم هم لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی. یهدختر دو ساله داریم که میخوایم شروع تحصیلش در استانبول باشه. وضع اقتصادی معمولی داریم نزدیک صدو پنجاه میلیون فعلا داریم و در تلاشیم برای بیشتر کردن سرمایه مون و قصدمان اینکه که هر طور شده تا قبل از مدرسه رفتن دخترمون اقامت ترکیه و بگیرم. میشه راهنماییمون کنید. چه کارهایی باید بکنیم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه دوست عزیز ،برای تحصیل در ترکیه نیازمند این است که شما ۱۲ سال تحصیلیتون گذرانده باشید سپس اقدام فرمایید با توجه به سن فرزندتون که فرمودید دو ساله است برای ایشون نمی توانید اقدام کنید منتهی خودتون اگر قصد اقدام دارید میبایست ایتدا به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید

ارژنگ صحبت زاده

پسرم می خواد ترکیه، پزشکی بخونه

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید .در خدمت شما هستیم

افسانه رضايي

سلام وقت بخیر
حق اعلمل کاری شما واسه ثبت نام من در رشته پزشکی چقدره؟
من زبان ترکی اصلا بلد نیستم زبان انگلیسی هم متوسطم
میخوام اول دوره زبان برم بعد امتحان بدم واسه ورودی دانشگاه دولتی پزشکی یا دندان پزشکی.
ممنون میشم شرایط و هزینه هاشو بهم بگید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. و هزینه پذیرش تحصیلی که ما براتون اقدام می کنیم ۵ میلیون تومان می باشد برای مشاوره میتوانید با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید.با سپاس

افسانه رضايي

کلاس های yos ترکی به فارسی اموزش میدن؟ یا ترکی به انگلیسی
مدرسش فارسی زبانه آیا؟

ادمین

سلام YOS آزمون ورودی دانشگاه می باشد و زبان (تومور) که ما برای هر دو براتون اقدام خواهیم کرد زبان + دوره های آموزشی شرکت در ازمون ورودی دانشگاه Yos و مدرسین این کالج فارسی زبان نیز هستند.

علیرضا مظفری

سلام
برای تحصیل و زندگی در ترکیه باید چند میلیون تومان هزینه کنیم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظرانتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

شیماابشاری

درچه سحطی میتوان ادامه تحصیل داد؟ مدارک وچیکار کنیم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه در ابتدا به علت تدریس دروس به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما ابتدا باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید میتوانید جهت مشاوره تخصصی و بررسی شرایط با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید. با سپاس