تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

راهنمای کامل تحصیل در ترکیه

ایرانیان برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارند، نزدیکی راه و هزینه‌های پایین‌تر زندگی در قیاس با بسیاری دیگر از کشورهای مهاجرپذیر، امکان تحصیل در سطح استانداردهای اروپا، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و پیداکردن کار ضمن تحصیل، وجود رشته‌های متنوع تحصیلی، عدم وجود شرط سنی و گپ تحصیلی و حضور چشمگیر دانشجویان بین‌الملل در ترکیه، این کشور را به مقصد بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. از طرفی مدارک دانشگاه‌های ترکیه در تمام کشورهای جهان معتبر است و قابل ارائه برای مقاطع بالاتر در دیگر دانشگاه‌هاست.

مجموعه نیلگام تا کنون مفتخر بوده ویزاهای برخی از کشورها از جمله کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن را برای بسیاری از متقاضیان دریافت نماید اما آنچه اخیرا به سرویس‌های این مجموعه افزوده شده، شرایط بسیار استثنایی تحصیل در ترکیه است.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 148    میانگین: 3.6/5]
ویدئو تحصیل در ترکیه

ویدئو تحصیل در ترکیه

بهترین فرصت ورود به دانشگاه برای کنکوری ها

اگر بارها و بارها در کنکور سراسری شرکت کرده‌اید و موفق به پذیرش در رشته‌های مورد علاقه خود همانند پزشکی، دندانپزشکی و رشته‌های مشابه نشده‌اید، مجموعه نیلگام شرایط عالی تحصیل در ترکیه را به شما پیشنهاد می‌دهد و در تمامی مراحل اخذ پذیرش در کنارتان خواهد بود.

جذاب‌ترین ویژگی این سرویس، نداشتن شرط سنی و موانعی مانند گپ تحصیلی است که شانس شما را برای تحصیل در ترکیه افزایش می‌دهد.

سیستم آموزش عالی ترکیه

دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، موسسات، مدارس آموزش عالی، هنرستان‌ها، مرکز علمی و کاربردی، دانشگاه‌ها و کالج‌های افسری و پلیسی و مراکز تحقیقی و پژوهشی به عنوان موسسات آموزش عالی ترکیه به شمار می‌آیند.

دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و موسسات آموزش عالی 4 ساله و موسسات علمی کاربردی دوساله هستند که همراه دپارتمان‌ها و زیرشاخه‌های آن به ترتیب توسط Law  و YÖK  یا Council of Higher Education تاسیس شده‌اند.

تقویم آموزشی ترکیه و شباهت آن با ایران

تقویم آموزشی برای تحصیل در ترکیه تقریبا مشابه ایران است و در نیمه‌های ماه سپتامبر (شهریور ماه) آغاز می‌شود و با برخی از تغییرات در مناطق حاشیه‌ای و حومه‌ها تا نیمه ماه ژوئن ادامه پیدا می‌کند. مدارس آموزش‌های خود را در بازه زمانی صبح و بعد از ظهر به انجام می‌رسانند که البته در مناطق پرجمعیت تفکیک صبح و بعداز ظهر در سیستم آموزشی اعمال می‌گردد. پنج روز در هفته و در فواصل روزهای دوشنبه تا جمعه مدارس مشغول به کار هستند که در حدود 35 تا 40 ساعت کاری را تشکیل می‌دهد.

در بازه زمانی میان ماه‌های ژانویه و فوریه دو هفته تعطیلی زمستانی در مدارس وجود دارد. این در حالی است که مدارس و دانشگاه‌های ایران در فواصل روزهای شنبه تا پنجشنبه به کار خود ادامه می‌دهند و به غیر از تعطیلات رسمی، نوروز، طولانی‌ترین دوره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها است. دانشگاه‌های ترکیه نیز معمولا سال تحصیلی آکادمیک خود را همانند دانشگاه‌های ایران در دو ترم برگزار می‌کنند.

سیستم آموزشی پایه رایگان در ترکیه

بر اساس قوانین ترکیه تحصیل در دوره دبستان برای کلیه شهروندان در این کشور رایگان است مگر آن‌که دوره آموزشی به یکی از موسسات خارجی مرتبط باشد. زبان ترکی نیز زبان رایج در سیستم آموزشی ترکیه است. در سال 2012 میلادی تحصیل در ترکیه برای کلیه دختران و پسران و به مدت 12 سال اجباری شد که این دوره تحصیل به سه دوره 4 ساله تقسیم‌بندی می‌شود. این در حالی است که در سیستم آموزشی ایران، مدت تحصیلات پایه به دو دوره 6 ساله تقسیم می شود.

وزارت آموزش ملی ترکیه MEB، مسئول برنامه‌ریزی آموزشی، اجرای آن، نظارت بر کار ارگان‌های خصوصی و داوطلب، ساخت و طراحی مدارس، فراهم آوردن و توسعه وسایل کمک‌آموزشی و کارهای مشابه است.

ارگانی به نام Supreme Council of National Education برنامه‌های آموزش را مورد بحث و بررسی قرار داده و قوانینی را برای وزارت آموزش عالی این کشور فراهم می‌آورد. در  هر کدام از استان‌ها کارهای مربوط به آموزش آن استان توسط Directorates of National Education و تحت نظارت وزیر آموزش و پرورش انجام می‌گردد اما توسط دولت استانی هدایت می‌شود. دولت مرکزی مسئولیت تمام هزینه‌های آموزش عمومی را بر عهده دارد و در حدود 10 % از بودجه عمومی به آموزش ملی تعلق می‌گیرد.

هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه

یکی از مهم‌ترین دلایل پیشنهاد ترکیه برای تحصیل، هزینه‌های پایین این کشور در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهاست. نرخ بالای ارز و دشواری پرداخت آن برای بسیاری از خانواده‌ها سبب می‌شود که جمع کثیری از متقاضیان از گزینه‌های تحصیل در خارج از کشور منصرف شوند. اما مجموعه نیلگام با ارائه خدمات ویژه خود برای تحصیل در ترکیه این مشکل را نیز برطرف کرده است. در جدول ذیل به خوبی می‌توانید هزینه‌های زندگی در ترکیه را با سایر کشورها مقایسه کنید:

شایان ذکر است که خوابگاه‌های کشور ترکیه خصوصا در آنکارا هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای دارند و یک وعده غذای رایگان را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند که این مورد به تنهایی می‌تواند هزینه‌های ماهانه زندگی دانشجویی را به حداقل برساند.

از طرفی هزینه‌های تحصلی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین‌تر است. در ادامه جدولی برای شما نمایش داده شده که به راحتی می‌توانید هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه را با سایر کشورها مقایسه کنید:

هم‌چنین کالج های آمادگی ورود به دانشگاه در شهرهای ترکیه که مجموعه نیلگام به شما معرفی می‌کند، تسهیلات مناسبی را فراهم می‌کند که از جمله آن تسهیلات می‌توان به ترانسفر رایگان رفت و برگشت فرودگاهی، گرفتن کارت اقامت ترکیه، استفاده رایگان از مشاوره روانشناسی در طول دوران تحصیل، بیمه تحصیلی، باز کردن حساب بانکی، منابع آموزشی و کتاب‌های درسی اشاره کرد.

زبان آموزشی در دانشگاه های ترکیه و آزمون های ورودی

دانشگاه‌ها تحت نظارت سازمان آموزش عالی ترکیه هستند و برنامه‌های‌ آن‌ها باید مرتبا مورد بررسی قرار گیرد. هر کدام از دانشگاه‌ها دارای مدیر، معاون و هیات اجرایی و انجمن دانشجویی است. زبان آموزشی در دانشگاه های ترکیه عمدتا زبان ترکی است اما دانشگاه‌هایی نیز هستند که در آنها زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی تدریس می‌شود. چنین دانشگاه‌هایی و برای دانشجویان مبتدی، سال اول را به آموزش آن زبان خاص اختصاص می‌دهند.

Council of higher education وظیفه نظارت و ارزیابی دانشگاه های ترکیه را بر عهده دارد

پس از اتمام دوره دبیرستان فارغ التحصیلان وارد مرحله آزمون دو مرحله‌ای می‌شوند که از آنها به YGS و LYS یاد می‌شود (ÖSS). این آزمون برای این است که دانش آموز فارغ‌التحصیل شده از دبیرستان اجازه ورود به دانشگاه را پیدا کند. این آزمون هر سال توسط مرکزی به نام ÖSYM برگزار می‌شود و بسته به نمره آزمون و علاقمندی متقاضی وی را در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی جای می‌دهد.

شرایط ورود به دانشگاه های ترکیه

متقاضیان که نمرات بالاتری را کسب کنند وارد دوره‌های چهار ساله یا BA یا Bachelor’s Degree می‌شوند اما کسانیکه نمرات محدودتری را دریافت کرده‌اند به دوره‌های 2 ساله یا AA  یا همان دوره کاردانی Associate’s Degree وارد می‌شوند. رشته‌هایی همچون دندانپزشکی و دامپزشکی به مدت 5 سال طول می‌کشند و برای تحصیل در رشته پزشکی باید 6 سال زمان اختصاص داده شود.

دانشگاه های ترکیه بهترین فرصت را برای تحصیل ایرانیان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی فراهم آورده اند.

پس از پایان دوره چهار ساله لیسانس دانشجو می تواند برای دوره های فوق لیسانس اقدام نماید که در حدود 2 سال طول می کشد و شامل دوره‌هایی با پایان‌نامه و بدون پایان‌نامه یعنی thesis و non-thesis می‌شود.

برای ادامه تحصیل در رشته دکتری حتما باید مدرک فوق لیسانس دریافت شده باشد و دوره دکتری حداقل 4 سال طول می کشد. فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی می‌توانند مستقیما به دوره‌های دکتری و PHD راه پیدا کنند. درآمد اصلی دانشگاه‌های ایالتی فاندی است که سالانه به بودجه آن ایالت تعلق می‌گیرد. این مبلغ معادل 60% کل درآمد دانشگاه است.

مشاوره تحصیلی در ترکیه۰۲۱-۷۵۲۳۷

برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان محلی و نیز دانشجویان بین‌الملل آزمون‌هایی در نظر گرفته می‌شود که سطح زبان متقاضی در آن مورد سنجش قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه این است که متقاضی می‌تواند پیش از شروع سال تحصیلی در کلاس‌های زبان شرکت کند. این درحالی است که متقاضی برای ورود زودهنگام خود به دوره‌های زبان ترکی، هزینه اضافه‌ای را پرداخت نخواهد کرد.

تحصیل در ترکیه به زبان‌های ترکی و انگلیسی امکان‌پذیر است. اما برای علاقمندان به ادامه تحصیل در کشورهایی چون آلمان، این امکان وجود دارد که دوره‌های زبان تا سطح B2 زبان آلمانی گذرانده شده و مدرک آن در کشور ترکیه دریافت شود.

از آنجایی که تحصیل در ترکیه بیشتر به زبان‌های ترکی استانبولی و انگلیسی صورت می پذیرد و مجموعه نیلگام خدمات خود را بر اساس این دو زبان ارائه می‌دهد به بررسی این آزمون‌ها نیز خواهیم پرداخت.

ارائه مدارک مورد قبول دانشگاه های معتبر دنیا

به دلیل مدارک تحصیلی معتبری که در دانشگاه‌های کشور ترکیه اعطا می‌شود، هیچ نیازی به معادل‌سازی مدرک تحصیلی وجود ندارد و قابل ارائه در تمام دانشگاه‌های معتبر جهان و برای ورود به مقاطع بالاتر است. بنابراین اگر به دنبال آینده تحصیلی درخشان هستید و در حال حاضر  در دوره پیش‌دانشگاهی به تحصیل مشغولید، و می‌خواهید وارد رشته‌هایی شوید که احتمال پذیرش‌تان در آن رشته‌ها در کنکور سراسری ایران کم است می‌توانید دانشگاه‌های دولتی و یا غیر دولتی ترکیه را برگزینید و با مشاورین نیلگام برای کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

انواع دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی با تنوع بالا

دانشگاه‌های ترکیه به دو دسته دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. برای ورود به دانشگاه‌های خصوصی باید شهریه پرداخت شود این در حالی است که به غیر از هزینه ثبت‌نام اولیه، ورود به دانشگاه‌های دولتی این کشور تقریبا رایگان است و تنها با شرکت در آزمون سراسری دانشگاه می‌توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی وارد دانشگاه‌های دولتی شده و تجربه تحصیل در ترکیه را با شرایطی بسیار راحت‌تر و هزینه‌هایی بسیار کمتر بدست آورید. علاوه بر این، کنکور سراسری این کشور و پذیرفته شدن در رشته‌های پرطرفداری چون زیر شاخه‌های پزشکی و تحصیل رایگان در ترکیه به مراتب آسان‌تر از پذیرفته شدن در رشته‌های مشابه در ایران است.

دریافت بورسیه از دانشگاه‌های ترکیه

سخن از بورس و دریافت کمک‌هزینه تحصیلی یکی از داغ‌‎ترین موضوعات بحث در مورد تحصیل در خارج از کشور است. با افزایش دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در شهرهای ترکیه که آغوش گرم خود را سوی دانشجویان خارجی نیز گشوده‌اند، موضوع بورسیه شدن در دانشگاه‌های این کشور جذاب‌تر هم می‌شود. به دلیل رشد قابل‌توجه ترکیه در زمینه‌های علمی و افزایش موسسات آموزشی، این کشور دانشجویان بسیاری را برای ادامه تحصیل به‌سوی شهرهای بزرگ خود همچون استانبول، ازمیر و آنکارا فرا خوانده است. البته ناگفته نماند که شرایط تحصیلی به نسبت آسان و دردسترس نیز مزید بر اعتبار بین‌المللی این دانشگاه شده و جایگاهِ ثابت آن‌ها را در میان بهترین دانشگاه‌های جهان، برای متقاضیان جذاب‌تر کرده است.

مزایای بورسیه شدن از دانشگاه‌های ترکیه

با تکیه بر تجربه کارشناسان و مشاوران نیلگام می‌توانید تا 80درصد از شهریه دانشگاه پذیرش‌شده را از محل بورسیه تحصیلی تامین کنید! با بورسیه شدن در این دانشگاه‌ها علاوه بر شهریه سالانه، خوابگاه و خدمات فوق‌برنامه دانشگاه نیز به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

کمک هزینه تحصیلی ماهیانه: بورس تحصیلی در هر یک از دانشگاه‌های ترکیه بسته به رشته متفاوت است؛ مبلغ کمک‌هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی به‌صورت ماهیانه حدود ۷۰۰ لیر و در مقطع کارشناسی ارشد ماهانه حدود ۹۵۰ لیر است که به دانشجو پرداخت می‌شود. این مبلغ در مقطع دکترا حدود ۱۴۰۰ لیر ترکیه برآورد می‌شود و برای دوره‌های پژوهشی نیز حدود ۳۰۰۰ لیر در ماه در نظر گرفته شده است.

خوابگاه: یکی از مزایای بی‌چون و چرای بورسیه شدن از دانشگاه‌های ترکیه، استفاده رایگان از خوابگاه‌های دانشگاه‌های دولتی است.

شهریه دانشگاه: شهریه دانشگاه و هزینه آموزشی برای دانشجویی که بورس تحصیلی دانشگاه‌های کشور ترکیه را دریافت کرده، به‌صورت رایگان است و هزینه آن توسط دولت تامین می‌شود.

بیمه درمانی: به تمام دانشجویان بورسیه شده در ترکیه بیمه درمانی به‌صورت رایگان ارائه می‌گردد.

دوره زبان ترکی استانبولی: دانشجویانی که موفق به دریافت بورس تحصیلی شده‌اند اما مدرک زبان ترکی را کسب نکرده‌اند، می‌توانند به‌صورت رایگان دوره یک‌ساله زبان ترکی را بگذرانند و این مدرک را دریافت کنند.

کمک هزینه سفر: برای دانشجویان بورسیه شده از این دانشگاه‌ها، مبلغی با عنوان کمک‌هزینه برای مسافرت به این کشور (سفر ورودی به ترکیه برای ثبت نام و برگشت از ترکیه بعد از فارغ‌التحصیلی) پرداخت می‌شود.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه

برای بورسیه شدن در دانشگاه‌های ترکیه و بهره‌بردن از مزایای رایگان بورس تحصیلی، شرایطی در پیش‌روی دانشجویان وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

سن: متقاضی دریافت بورس از دانشگاه‌های ترکیه در مقطع لیسانس نباید بیش از 21 سال داشته باشد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز سن متقاضی نباید از 30 بیشتر باشد. باید توجه داشت که متقاضی بورس در این مقطع باید دوره کارشناسی را به اتمام رسانده باشد و اصل مدرک کارشناسی را ارائه دهد. دریافت بورس برای متقاضی مقطع دکتری نیز برای افراد زیر 35 سال ممکن است. دریافت بورس برای این مقطع نیز ملزم به ارائه مدرک کارشناسی ارشد است.

معدل: یکی دیگر از معیارهای دریافت بورس از دانشگاه‌های ترکیه، شرط معدل است. متقاضی دریافت بورس برای مقطع لیسانس باید مدرک پیش‌دانشگاهی یا دیپلم با معدلی بالاتر از 14 را ارائه دهد. در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری  معدل مدرک ادائه شده باید بالاتر از 15 باشد. البته ممکن است این شرط به نسبت دانشگاه و رشته متغیر باشد؛ برای مثال برای دریافت بورسیه رشته پزشکی باید معدل بالاتر از 18 ارائه داد.

دانش زبان ترکی استانبولی: به‌عنوان زبان اصلی برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه، ارائه مدرک زبان ترکی ضروری است. با این وجود، در بیشتر دانشگاه‌های بین‌المللی مستقر در ترکیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اگر در دانشگاهی که پذیرش آن را دریافت کرده‌اید، به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، باید مدرک زبان تافل یا آیلتس را ارائه دهید.

مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه۰۲۱-۷۵۲۳۷

تحصیل در ترکیه با دریافت بورس از دانشگاه‌های این کشور نه تنها محدودیتی برای دانشجو در انتخاب رشته ایجاد نمی‌کند، بلکه برای رشته‌های دانشگاهیِ گران‌قیمت نیز اعمال می‌شود؛ برای مثال تحصیل در رشته‌های مدیریت ارشد کسب و کار(MBA)  و مهندسی پزشکی به ترتیب با بورس 1000 دلار امریکا و 2000 دلار امکان پذیر است. برای استفاده از این فرصت‌های وسوسه‌انگیز با کارشناسان نیلگام تماس بگیرید تا با اخذ پذیرش قطعی حتی بدون کنکور و با بورس ۵۰، ۶۰ و ۷۵ درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید.

آزمون SAT جهت ورود و تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه

برای دانشجویان این کشور آزمونی به نام SAT General یا تست Scholastic Assessment Test در نظر گرفته شده است که آزمون استانداردی جهت ورود به کالج و برخی از دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی Undergraduate است. این آزمون شامل ریاضی، نگارش و درک مطلب است. زمان آن 45 دقیقه و هزینه شرکت در آن 50 دلار است. حداکثر نمره این آزمون 800 که میانگین نمره برای ریاضی 513، برای نگارش 487 و برای درک مطلب 497 است.

آزمون SAT Subject نوع دیگری از این آزمون است که در 5 رشته ریاضیات، تاریخ آمریکا و جهان، علوم و زیست‌شناسی، زبان‌های خارجی و ادبیات انگلیسی برگزار می‌شود. این آزمون هر ساله و در ماه‌های اکتبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می‌شوند.

آزمون YOS برای دانشجویان بین‌المللی

آزمون دانشجویان بین‌الملل که بصورت مخفف آن را یوس YOS می‌نامند، آزمونی است که همه ساله از سوی دانشگاه‌های دولتی و برخی دانشگاه‌های خصوصی برای دانشجویان بین‌الملل در کشور ترکیه برگزار می‌شود. دانشجویانی که در این آزمون شرکت می‌کنند و پذیرفته می‌شوند به راحتی می‌توانند وارد دانشگاه‌های برتر دولتی ترکیه شوند و به تحصیلات تکمیلی خود ادامه دهند. هزینه این آزمون در حال حاضر بین 100 تا 200 لیر ترکیه است.

نکته مهم و جالب این که نیازی به مرتبط بودن مدرک تحصیلی دیپلم و رشته موردنظر دانشگاهی شما نیست. به عنوان مثال متقاضی با مدرک پیش‌دانشگاهی رشته‌های انسانی یا ریاضی می‌تواند برای پذیرش در رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی ترکیه اقدام نماید و در آزمون یوس که به زبان انگلیسی ساده برگزار می‌شود، شرکت کند.

اگر متقاضی قبلا آزمون تومر TOMER را داده و مدرک آن را گرفته باشد، می‌تواند در آزمون YOS ترکی شرکت کند. در این صورت تنها با پرداخت مبلغ ناچیزی وارد دانشگاه دولتی شده و می‌تواند در بهترین خوابگاه‌های شهر آنکارا و با هزینه‌های مقرون به صرفه آن اقامت و دوره‌های تحصیل در ترکیه را با آرامش خاطر و بدون گذراندن آزمون‌های پر استرس کنکور برای ورود به رشته‌های شاخه‌های پزشکی و پیراپزشکی و بسیاری دیگر از رشته‌های پرطرفدار تجربه کند.

آزمون TOMER برای یادگیری زبان ترکی

واژه TOMER مخفف Türkçe Öğretim Merkezi و به معنی مرکز آموزش ترکی است. تومر از معروف‌ترین و مهم‌ترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه برای زبان ترکی به شمار می‌آید. از طرفی یکی از پیش‌‌شرط‌های ورود به دانشگاه‌هایی که به زبان ترکی تدریس می‌شوند، همین آزمون تومر است.

هدف از برگزاری آزمون تومر، سنجش سطح دانش زبان ترکی فرد متقاضی است و شباهت‌های فراوانی به آزمون‌های آیلتس و تافل دارد و امتیازهای متفاوتی دارد. هزینه کنونی ثبت‌نام در این آزمون از حدود 100یورو آغاز می‌شود.

آزمون TOMER دارای شش بخش ذیل است که برای سنجش دانش زبان ترکی استانبولی متقاضی و در همه جنبه‌ها سنجیده می‌شود:

  • Listening
  • Structure
  • Reading
  • Spoken Interaction
  • Spoken Production
  • Writing

آزمون تومر ترکیه

آشنایی بیشتر با کشور ترکیه در همسایگی ایران

محل قرارگیری ترکیه روی نقشه به گونه‌ای است که هم قاره اروپا و هم  قاره آسیا را پوشش می‌دهد. در طول تاریخ این کشور هم به عنوان سد و هم به عنوان پل بین دو قاره نقش‌آفرینی کرده است. بیشتر این کشور در بخش آسیایی واقع گردیده که آسیای صغیر یا آناتولیا را شامل می‌شود. ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شمال شرقی با عراق و سوریه، از جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و دریای اژه و از شمال غربی با یونان و بلغارستان در ارتباط است. پایتخت این کشور آنکارا و بزرگ‌ترین شهر بندری آن استانبول است.

آنکارا، شهری پیشرفته و آرام با مرکزیت سیاسی ترکیه

پایتخت ترکیه یعنی آنکارا، پیشتر Angora نامیده می‌شد. آنکارا در شمال غربی کشور ترکیه و در 200 کیلومتری دریای سیاه واقع شده. از تاریخ این شهر اطلاع دقیقی در دست نیست اما شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهد که سکونت در این شهر از دوران پیش از تاریخ وجود داشته است. آنکارا در سال 333 قبل از میلاد مسیح مورد هجوم اسکندر مقدونی قرار گرفت.

دانشگاه آنکارا در سال 1946 میلادی تاسیس گردید و دانشگاه Hacettepe نیز در سال 1956 میلادی و در شهر آنکارا شروع به کار کرد. کتابخانه ملی National Library و سالن تئاتر شهر و یک ارکستر سمفونی با نام Presidential Symphony Orchestra نیز در آنکارا و برای علاقمندان به ادبیات و هنر وجود دارد. در موزه‌های متعدد این شهر نیز چشم‌اندازی از تاریخچه امپراطوری عثمانی دیده می شود.

نه تنها امکانات برجسته در شهر آنکارا می‌تواند آن را به مناسب‌ترین گزینه برای تحصیل در ترکیه تبدیل کند بلکه وجود خوابگاه‌های نوساز و هم‌چنین رفت و آمد آسان به شهرهای دیگری همچون استانبول، شرایط زندگی دانشجویی مناسبی را برای‌تان به همراه خواهد داشت که مجموعه نیلگام اطلاعات بیشتری را با تماس تلفنی در اختیارتان قرار خواهد داد.

سوالات خود را از مشاورین نیلگام بپرسید

مجموعه نیلگام شما را به یکی از بهترین موسسات در کشور ترکیه متصل می‌کند که در این کالج‌ها کلاس‌های آمادگی کنکور و زبان ترکی هر دو و به صورت هم‌زمان برگزار می‌شوند. با شرکت در این دوره ها که مشاورین ما اطلاعات کامل آن را در اختیار شما قرار خواهند داد قادر خواهید بود در حداقل زمان ممکن خود را برای آزمون ورودی این کشور آماده کرده و از مزایای تحصیل رایگان در ترکیه بهره‌مند شوید. مجموعه نیلگام در حال حاضر با هزینه‌ای در حدود 5 میلیون تومان شرایط ورود به کالج نامبرده را برای کلیه علاقمندان فراهم می آورد.

هم‌چنین هر دو هفته یک بار آزمونی از متقاضیان گرفته خواهد شد که به وسیله آن نتایج عملکرد دانشجو برای خانواده وی ایمیل خواهد گردید. از این طریق والدین و فرد متقاضی ورود به دانشگاه‌های ترکیه خواهد توانست از وضعیت تحصیلی‌اش آگاهی پیدا کرده و در جهت ارتقاء آن برآید چرا که برای ورود به رشته‌هایی چون پزشکی و دندانپزشکی نیازمند نمره بالایی در آزمون جامع خواهد بود.

برای تسریع در رسیدن به اهداف تحصیلی خود و تحصیل در ترکیه با مشاوران خبره ما تماس حاصل نمایید و از اتلاف وقت و سال‌ها پشت کنکور ماندن و پرداخت هزینه‌های گزاف برای ورود به بهترین رشته‌های تحصیلی پرهیز کنید.

مشاوره تحصیل در ترکیه۰۲۱-۷۵۲۳۷

نظرات

رضاموسوی

در چه سحطی میتوان ادامه تحصیل داد
ایا مدرک درون اعتبار داره برای ادامه تحصیل

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر اقدام فرمایید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.

اکرم خاوری

سلام وقت بخیر:من می خوام ور رشته پزشکی در یکی از دانشگاههای معتبر ترکیه تحصیل کنم و می خوام برای ازمون یوس امادگی بگیرم اما من ترکی بلد نیستم ولی در حال حاضر زبان انگلیسی متوسط هست و کلاس زبان میرم،لطفا منو راهنمایی کنین

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،ما برای تسلط شما به زبات ترکی و ورودی آزمون های دانشگاه اقدام خواهیم کرد شما میبایست در ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید که ما در این زمینه در خدمت شما هستیم جهت مشاوره لطف فرماییدبا دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

امیر

سلام وقت بخیر . من فوق دیپلم رشته نقشه کشی صنعتی هستم . میتونم برای لیسانس این رشته در دانشگاه دولتی ترکیه شرکت کنم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،بله میتوانید اقدام کنید منتهی در ابتدا باید به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

مرتضی ستاری

باسلام.من دانشجوی فوق لیسانس در رشته مهندسی عمران گرایش آب و سازه های هیدرولیکی هستم.برای گذراندن مقطع دکترا در ترکیه چه شرایطی لازمه؟

ادمین

سلام دوست عزیز در حال حاضر برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در خدمتتون هستیم.

مژگان

در دانشگاه های که به زبان انگلیسی تدریس میشود باید سند تافل یا ایلتس داشته باشیم

Admin

سلام وقتتون بخیر ،بسته به دانشگاه و شرایط شما متغیر است و میبایست مدارک و شرایط شما به صورت تخصصی توسط کارشناسان تحصیلی ما مورد بررسی قرار گیرد لطف بفرمایید جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید.

محمدعالم مرادی

من میخواهم تحصیل در خارج از کشود ادامه دهم
تشکر

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در خارج از کشور،دوست عزیز ما پذیرش تحصیلی برای کشورهای کانادا ،آلمان،انگلیس،استرالیا،سوئد،ترکیه اقدام می کنیم با توجه به این که پرسشتونو در صفحه مربوط به ترکیه ارسال فرمودید شما به دلیل تدریس دروس به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه ایتدا میبایست برای دوره زبان اقدام کنید که ما در زمینه ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه و دوره زبان در خدمتتون هستیم.

مهدی عباسی

سلام ببخشین من میخوام وارد دانشگاه ترکیه در رشته دندانپزشکی بشم تا ۸۰درصدم زبان ترکیه رو بلدم دیپلم ریاضی فیزیک دارم و نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم اگه کمکم کنین

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.

سیده فاطمه حسینی

سلام و احترام
در خصوص اقامت و ادامه تحصیل در ترکیه راهنمایی میفرمایید؟

ادمین

سلام وقت بخیر ،برای ترکیه تحصیلی در خدمتتون هستیم که در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.میتوانید جهت مشاوره تحصیلی و بررسی شرایطتتون با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

پارسا سلطانی

من معدل کل دیپلمم ۱۷.۲۵هستش و ۱۸سالمه.میخوام بدونم برای چه رشته هایی میتونم بورسیه بگیرم و شرایطش چطوره و زبان تحصیل چی هستش

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،از جمله شرایط تحصیل در ترکیه گذراندن ۱۲ سال تحصیلی به معنای دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی می باشد و زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد میتوانید جهت بررسی شرایط و اقدام برای بورسیه با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

نفس رییسی

سلام .میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه تحصیلی برای رشته داروسازی بایدمعدل پیش دانشگاهیم چند باشه؟و از اونجایی که تو ایران مدرک دیپلم یعنی سوم دبیرستان مهمه آیا این هم لحاظ میشه ؟چون من معدل دیپلمم ۱۹/۵۰ ولی پیش دانشگاهیم ۱۵/۳۰ ایا امکانش هست بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم ؟ممنون از راهنماییتون

ادمین

سلام برای تحصیل در ترکیه شرط معدل وجود ندارد .منتهی به دلیل تدریس دروس به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه ما برای شما ابتدا در کالج دوره زبان و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه برای آزمون YOS اقدام خواهیم کرد سپس برای مقظع و رشته مورد نظر انتخاب رشته می کنید میتوانید جهت مشاوره تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفه و با کارشناس بخش تحصیلی صحبت فرمایید.در خدمتتون هستیم

مینا جهانگرد

من مایل به دریافت راهنمایی در مورد بورسیه تحصیلی در ر شته پزشکی یا فاند هستم در ضمن دیپلم انگلیس از کانون زبان دارم ویازدهم هستم

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید.ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و باکارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.

شادی نصر

سلام. من ١٨سالمه و کنکورى هستم . دیپلم زبان دارم .قبولى در ازمون هاى ترکیه به سختى ایران هست و زبان ازمون انگلیسىه؟ و در چه تاریخی برگزار میشن؟ میشه برای رشته های داروسازى و پزشکی بورسیه شد ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید.که میتوانید در زمینه پزشکی این انتخاب را بکنید و در مورد تاریخ برگزاری آزمون ،با توجه به بازه زمانی دوره ای که انتخاب می کنید متغیر است لطف فرمایید جهت مشاوره تحصیلی و اطلاعات بیشتر با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس.

الناز دولتی

سلام من دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی هستم و یکسالم مونده تموم کنم زبان مادریم ترکی هست و به زبان انگلیسی مسلط هستم اگر مدرک معتبر داشته باشم میتونم با شرکت در ازمون بدون گذروندن کالج ۳۳ هفته ای وارد رشته پزشکی شم؟و ایا درس ها معادل سازی خواهند شد؟

ادمین

سلام دوست عزیز کنکور ترکیه شامل درس های متفاوتی از کنکور ایران است که باید برای آنها آماده شوید و این دوره ها برای آمادگی کنکور هست.

علی مجیری

با سلام من اززبان ترکی چیزی نمیدونم انگلیسی هم متوسط ایا میتونم برای تحصیل مهاجرت کنم
ترم دو رشته حستبداری هستم
ممنون میشم جواب بدید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید،در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه اقدام خواهیم کرد برای مشاوره تحصیلی لطف فرمایید با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.

نکیسا علیزایی

سلام،امکانش هست هزینه کلاس های آمادگیه آزمون یوس رو بدونم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد هزینه کلاس های آمادگی یوس،این آزمون مانند کنکورهای سراسری اینجا نیست و هزینه آزمون در هر دانشگاه متغیر و متفاوت است منتهی هزینه بسیار ناچیز است از ۴۰ لیر به بالا شروع می شود.

M

سلام من پایه نهم هستم و برای پایه دهم می خوام تو ترکیه تحصیل کنم زبانم متوسطه و از ترکی استانبولی هم هیچی نمی دونم من میتونم محاجرت کنم دوره ها زبانو اونجا بگذرونم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه شما برای تحصیل نیازمند این هستید که ۱۲ سال تحصیلی را در اینجا گذرانده باشید سپس اقدام کنید و در مورد زبان نیز ما برای شما دوره های زبان +دوره های آموزشی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه Yos را اقدام می کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت کنید در خدمت شما هستیم.

سما امامی

با سلام من یه سال پیش دیپلم گرفتم و در پیش دانشگاهی ازدواج کردم و در استانبول اقامت دارم..متاسفانه نتونستم امتحانات پیش رو بگذرونم اما مدرک دیپلم دارم آیا میتونم بدون مدرک پیش در امتحان بوس شرکت کنم؟؟؟

ادمین

سلام ،ازجمله شرایط بدین صورت است که شما باید ۱۲ سال تحصیلی در ایران گذرانده باشید،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.با سپاس

اوا دهقان

سلام ، من دوم دبیرستان( دهم ) هستم و در انگلیسی جزو بهترین هام ، ترکی هم یه مقداری بلدم . میخوام برم ترکیه برای سال یازدهم و دوازدهم . احتمالا یا استانبول یا انکارا. ولی واقعا هیچی در موردش نمیدونم. میشه راهنماییم کنین؟

ادمین

سلام ،ازجمله شرایط بدین صورت است که شما باید ۱۲ سال تحصیلی در ایران گذرانده باشید سپس اقدام کنید،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.با سپاس

Asal F

سلام خسته نباشید.برای تحصیل در مقطع دبیرستان برای ورودی سال نهم به دهم چه شرایطی واقف هست برای اقامت در ترکیه؟
من از جایی مشاوره تلفنی گرفتم که گفتن دبیرستان بین المللی هست که فقط و فقط شهریه مدرسه سالانه ۷۰۰ یورو هست،آیا چنین چیزی هست اصلا!؟..هرچند اسم مدرسه رو نگرفتن قرار شد دوباره فردا تماس بگیرم برای اطلاعات بیشتر.میخواستم بدونم شرایط مدارس بین المللی و دولتی چطوره؟…و همینطور فراهم کردن خوابگاه در مدارس دولتی هم موجوده یا نه؟..امکان تحصیل به صورتی فردی هست در ترکیه و آیا مدارک مدارس معتبر هست برای اروپا؟…

ادمین

سلام،ازجمله شرایط بدین صورت است که شما باید ۱۲ سال تحصیلی در ایران گذرانده باشید سپس اقدام کنید،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید

هما محمدی

سلام
من دانشجوی ترم ۲عمران هستم، ۱۹ سالمه
میخواستم بدونم محدودیت سنی داره شرکت تو ازمون؟
و اینکه تاریخ برگزاری و محل برگزاری ازمون کی هست؟

ادمین

سلام وقت بخیر با توجه به سوال شما در مورد تحصیل درترکیه ،خیر محدودیت سنی وجود ندارد و موردی که ما براتون اقدام خواهیم کرد در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه می باشد که شامل زبان + دوره های آموزشی شرکت در آموزن ورودی دانشگاه Yosمی باشد و برای بازه زمانی آزمون و اطلاعات دیگر باید لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش تحصیلی ما صحبت فرماییذ با سپاس

مهرنوش سراج زاده

با عرض سلام. من لیسانس زبان انگلیسی دارم و میخواستم بدونم آیا میشه برای فوق با بورسیه به ترکیه رفت، و آیا میشه مثل اینجا رشته را عوض کرد؟ یا باید دوباره از اول شروع کرد؟ آیا داشتن آیلتس بالا و مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی به من کمکی میکنه؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل درترکیه،بله امکان تغییر رشته وجود دارد منتهی به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس تحصیلی ما صحبت فرمایید. با سپاس

nergis hodadad

سلام خسته نباشید من۱۶سالمه و تقریبا سطح زبان ترکی‌م خوبه الان نهمم و درسمم خوبه میخواستم بپرسم برای دبیرستان میتونم ویزای تحصیلی بگیرم ؟برای چه رشته‌ای اونجا بیشتر جذب داره؟ بعد یه سئوال دیگه اینکه..سطح زبان انگلیسیم ضعیفه بنظورتون پذیرش کانادا بهتره یا ترکیه؟کدومشون آینده بهتری داره؟ممنون میشم کمکم کنید ممنون از سایت خوبتون💙

ادمین

سلام باتوجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی فدر ابتدا باید خدمتتون گفته شود یا توجه به مقطع شما دانش آموزی برای ترکیه اقدام نمی کنیم منتهی برای کانادا پذیرش دانش آموزی داریم که شرایط بدین گونه می باشد،مهمترین موردی که برای تحصیل در کانادا وجود دارد تمکن مالی والدین می باشد و برای زبان نیز در سطح مناسب کافی است وجود مدرک زبان لزوم ندارد شرایطی که مطرح است در صورت اشتغال به تحصیل متقاضی در هر مقطع سنی، ارائه سوابق تحصیلی و توصیه نامه (Recommendation Letter)
تمکن مالی مناسب والدین برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی فرزند در کانادا
اخذ ویزای تحصیلی
داشتن قیم یا Custodian در کانادا که یکی از موارد مهم در اخذ ویزای تحصیلی شما محسوب می شود در صورتی که قیم هم نداشته باشید ما این موضوع برطرف خواهیم کرد و در مورد هزینه نیز هزینه تحصیل در مدارس کانادا بستگی به شهر و موقعیت مکانی مدرسه متغیر هست. به طور کلی مدارس از حدود ۱۴۰۰۰ دلار شروع میشه و تا ۱۷۰۰۰ دلار متغیر به عواملی که گفتیم هست. برای مشاوره تحصیلی و اطلاعات تکمیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با مشاوران تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

عارفه

برای گذروندن دورهyosباید توی ترکیه اقامت داشته باشی؟

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.که ما در این زمینه در خدمت شما هستیم.

سلیمان . خادم

سلام .. من از افغانستان هستم وفعلآ در شهر استانبول ترکیه زندگی میکنم و تمام مدارک تحصیلی ام را باخودم دارم . میخواهم در رشته پزشکی در ترکیه تحصیل کنم . البته من غیر قانونی هستم
اگر لطف نمایید راهی برای ادامه دادن به تحصیلم به من پیشنهاد نمایید ..
ممنون از لطف شما خواهم بود.

ادمین

سلام کلیه خدمات ما دوست عزیز به صورت قانونی می باشد و از آنجا که اقامت به صورت غیر قانونی دارید از کمک کردن به شما معذوریم .عذر میخوام.

Hadis

سلام من مدرک کارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی دارم و دیپلم‌تجربی هم گرفتم،میتونم برای فیزیوتراپی در ترکیه اقدام کنم؟و کنکور دانشگاهای دولتیشون در چه حد سخته؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل درترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید به این دلیل که تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر لطفا با دفتر تماس بگیرید .با سپاس

arezou

سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و ترم ۲ رشته ی روانشناسی ام ولی به ارایشگری خیلی علاقه دارم و مدرکشم دارم و میخوام تو رشته ی ارایشگری تو ترکیه تحصیل کنم
ولی نمیدونم چیکار باید بکنم ممنون میشم کمکم کنین❤️

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود را سپس انتخاب کنیدو به این دلیل است که تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه تدریس رشته ها به زبان ترکی می باشد . ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر لطفا با دفتر تماس بگیریددر خدمت شما هستیم با سپاس.

ویدا بدران

سلام.میخواستم بدونم امکانش هست با شرکت در آزمون yos برای تحصیل پزشکی وارد دانشگاه هایی که تدریس انگلیسی میکنند شد؟

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،تدریس در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. و در مورد تحصیل به زبان انگلیس در دانشگاه های خصوصی این امکان وجود دارد جهت مشاوره میتوانید لطف کنید با دفتر تماس گرفته و باکارشناس بخش تحصیلی صحبت فرمایید

مونا

سلام،من هجده سالمه،دوازدهم رو تموم میکنم،معدل دیپلمم بالای ۱۸میاد مقطع دهم و یازدهمم بالای نوزده،مدرک زبان ترکی استانبولی هم دارم میگیرم،امکان داره تو بورسبه های پزشکی استانبول قبول بشم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه اقدام خواهیم کرد سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم با سپاس

سعیده

سلام من دیپلممو گرفتم با معدل۱۹/۱۹چطوری میتونم برا بورسیه ترکیه ثبت نام و اینک میشه با سوابق برم دانشگاه دولتی ترکیه تحصیل کنم بصورت رایگان و اگ میشه شرایطش چیه و چطور میتونم ثبت نام کنم؟و ازمونyosلازممه و اگ لازمه چطور میتونم دوره شو بگذرونم و برای گذروندن این دورع چقدر هزینه لازمه؟و این دوره رو باید ترکیه باشیم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.و بله باید در ترکیه بگذرانید برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

شیرین

سلام خسته نباشید من سال دوازدهم هستم زبان انگلیسیم متوسطه و زبان ترکی متاسفانه مسلط نیستم.رشته تجربی هستم و میخوام برای پزشکی ادامه تحصیل بدم از کی اقدام کنم براکارام؟!

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،از آنجا که تدریس دروس در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد ما ابتدا برای شما کالج دوره زبان+آمادگی آزمون ورودی دانشگاه اقدام خواهیم کرد سپس برای مقطع مورد نظر باید انتخاب رشته فرمایید.برای ارزیابی تحصیلی و مشاوره لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

Maryam

سلام وقتتون بخیر
برای دریافت ویزا تحصیلی و شرکت در ازمونهای ورودی دانشگاهای ترکیه نیازی به شرکت در ازمون سراسری کنکور در ترکیه هست؟؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،نیاز به ویزا ندارد و بله برای تحصیل شما نیازمند آزمون ورودی در دانشگاه هستید و در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید میتوانید جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید

مجید رحیمی زاده

با سلام
من دارای مدرک کارشناسی صنایع غذایی از دانشگاه آزاد هستم وسال ۱۳۷۸ مدرک خودم را دریافت ودر بخش کنترل کیفیت ومدیر تولید ومسو”ل فنی کارخانجات صنایع غذایی در ایران بوده وهستم ،الان۴۸سال سنم است ، ومیخواهم در دوره کارشناسی ارشد در آلمان یا کانادا ،تحصیل وکار کنم. لطفا راهنماییم فرمایید.ممنون.باتشکر فراوان منتظر پاسخ شما عزیزان هستم.خدا نگه دار

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در آلمان و یا کانادا شرایط کلی بدین صورت است که از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است منهی شرط سن برای پذیرش دانشگاهی بسیار مهم هست، سوابق کاری شما و معدل هم البته تاثیر زیادی در نحوه پذیرش داره. چراکه بخش بزرگی از شروع تحصیل شما مربوط به سفارت و دریافت ویزای شما هست و بسیاری از سفارت ها گپ تحصیلی و سن رو از فاکتورهای مهم دریافت ویزا لحاظ می کنند. بهتر هست برای دریافت مشاوره تخصصی با بخش پذیرش تحصیلی ما در تماس باشید. با سپاس

مهتاب

سلام من زبان ترکی را بلدم زبان مادری ام است دکتری روانشناسی دارم اگر بخواهم در ترکیه کار کنم شرایط چطور است

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد کار در ترکیه ،در این باره اقدام نمی کنیم دوست عزیز ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می توانیم در خدمتتون باشیم. سپاس

اسماعیل شیرینی

خیلی عالی من سنم ۳۸ سالمه میتونم ادامه تحصیل تو ترکیه داشته باشم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،بله شرط سنی برای ترکیه مطرح نمی باشد در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می توانیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

هانیه رحیمی

چگونه میتونم توترکیه بامدرک دیپلم تجربی تحصیل کنم. میشه راهنماییم کنید. فقط هزینه ای برای تحصیل ندارم. آیا بورسیه میدن. آیا کمک میکنن

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناس تحصیلی ما در تماس باشید.

عقيل

سلام
٢۵ سالمه، لیسانس میکروبیولژی دارم، میخواهم درترکیه ودر رشته های پزشکی، دندانپزشکی و یا ادامه رشته خودم تحصیل کنم.
خواهشمنداست راهنمایی کنید.
تشکر

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید در خدمت شما هستیم.

Mahsa ardalan

سلام وقت بخیر . میخواستم بپرسم برای گرفتن بورسیه و تحصیل در دانشگاه های دولتی در رشته طراحی لباس چه اقداماتی باید کرد؟ و اینکه برای تحصیل به زبان ترکی حتما باید مدرک ارائه داد یا همین که تسلط داشته باشی بهش کافیه ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.در صورتی که زبان ترکی را تسلط دارید برای ازمون ورودی دانشگاه میبایست اقدام کنید که ما در این زمینه نیز کمکتون خواهیم کرد میتوانید جهت مشاوره تحصیلی با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید.

Balaluddin Jami

میخواهم در مورد ثبت نام و مراحل قبولی بورس ترکیه معلومات حاصل کنم ممنون.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید

آرزو منتظری

باسلام. من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و شوهرم هم لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی. یهدختر دو ساله داریم که میخوایم شروع تحصیلش در استانبول باشه. وضع اقتصادی معمولی داریم نزدیک صدو پنجاه میلیون فعلا داریم و در تلاشیم برای بیشتر کردن سرمایه مون و قصدمان اینکه که هر طور شده تا قبل از مدرسه رفتن دخترمون اقامت ترکیه و بگیرم. میشه راهنماییمون کنید. چه کارهایی باید بکنیم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه دوست عزیز ،برای تحصیل در ترکیه نیازمند این است که شما ۱۲ سال تحصیلیتون گذرانده باشید سپس اقدام فرمایید با توجه به سن فرزندتون که فرمودید دو ساله است برای ایشون نمی توانید اقدام کنید منتهی خودتون اگر قصد اقدام دارید میبایست ایتدا به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید

ارژنگ صحبت زاده

پسرم می خواد ترکیه، پزشکی بخونه

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید .در خدمت شما هستیم

افسانه رضايي

سلام وقت بخیر
حق اعلمل کاری شما واسه ثبت نام من در رشته پزشکی چقدره؟
من زبان ترکی اصلا بلد نیستم زبان انگلیسی هم متوسطم
میخوام اول دوره زبان برم بعد امتحان بدم واسه ورودی دانشگاه دولتی پزشکی یا دندان پزشکی.
ممنون میشم شرایط و هزینه هاشو بهم بگید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. و هزینه پذیرش تحصیلی که ما براتون اقدام می کنیم ۵ میلیون تومان می باشد برای مشاوره میتوانید با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید.با سپاس

افسانه رضايي

کلاس های yos ترکی به فارسی اموزش میدن؟ یا ترکی به انگلیسی
مدرسش فارسی زبانه آیا؟

ادمین

سلام YOS آزمون ورودی دانشگاه می باشد و زبان (تومور) که ما برای هر دو براتون اقدام خواهیم کرد زبان + دوره های آموزشی شرکت در ازمون ورودی دانشگاه Yos و مدرسین این کالج فارسی زبان نیز هستند.

علیرضا مظفری

سلام
برای تحصیل و زندگی در ترکیه باید چند میلیون تومان هزینه کنیم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظرانتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

شیماابشاری

درچه سحطی میتوان ادامه تحصیل داد؟ مدارک وچیکار کنیم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه در ابتدا به علت تدریس دروس به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما ابتدا باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید میتوانید جهت مشاوره تخصصی و بررسی شرایط با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید. با سپاس

مهداد ملکی

سلام وقت بخیر
آیا واقعا تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی رایگانه?من و خواهرم میخواهیم اقدام کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر میتوانید با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

داود مهرجو

سلام،میخواستم بدانم هزینه تحصیل دندانپزشکی سالیانه چقدر است و اگر مدرک آیلتس داشته باشیم پروسه پذیرش آسانتر میشود یا تاثیری ندارد و هزینه پذیرش گرفتن چقدر است. تحصیل به زبان انگلیسی هم در ترکیه است یا فقط زبان ترکی آموزش میدهند،کلا برای دانشجوی ایرانی چه شرایطی دارد.ممنون

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،با توجه به این که در دانشگاه های دولتی ترکیه تدریس به زبان ترکی می باشد شما نیازمند این هستید که در ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر و مشاوره تخصصی تر میتوانید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.با سپاس

صحرا

سلام خواهش میکنم بگید آزمون Lys و Ygs به سختی کنکور ایرانن؟ و این که بنظر شما سختی دروس اونا توی مقطع دبیرستان بیشتره یا سختی ایران

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،خیر دوست عزیز نسبت به کنکور ما راحتی بیشتری دارد و همچنین دروسی نظیر هندسه ،ریاضیات ،آی کیو ….باید خوانده شود.میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.

آيدا قاسم زاده

من لیسانس روانشناسی دارم. برای ادامه تحصیل برای فوق چه شرایطی هست. و اینکه بازار کارش چجوریه

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ، به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید. میتوانید جهت مشاوره تخصصی لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس.

سما

سلام من تا حدود زیادی به زبان ترکیه مسلط هستم میخواستم ببینم این آزمون پزشکی فقط تو ترکیه برگزار میشه؟حتما باید بریم ترکیه امتحان بدیم

ادمین

سلام شما برای تحصیل در ترکیه نیازمند این هستید که زبان + دوره های آموزشی شرکت در آموزن ورودی دانشگاه Yos اقدام کنید که در صورتی که به زبان ترکی تسلط دارید برای امادگی ازمون ورودی دانشگاه میبایست اقدام کنید و بله محل برگزاری آزمون ترکیه می باشد.

محمدفتحی

سلام من مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی دارم خواستم بدونم چگونه میتونم توتورکیه خصوصااستانبول ادامه تحصیل بدم رشته های پزشکی یاسینما

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید میتوانید جهت مشاوره تخصصی با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید. با سپاس

مریم حسنی

سلام من میخام در رشته ی پزشکی در ترکیه تحصیل کنم ولی نه انگلیسی بلدم ونه ترکی

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،با توجه به این که تدریس در دانشگاه های ترکیه به ربان ترکی می باشد ما در ایتدا برای شما زبان + دوره های آموزشی شرکت در آموزن ورودی دانشگاه Yos را در کالج اقدام خواهیم کرد نگران این موضوع نباشید سپس برای مقطع و رشته مورد نظر انتخاب رشته می فرمایید.

داریوش خداوردی

شرط سنی برای تحصیل وجود دارد یا نه

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،خیر شرط سنی وجود ندارد شما باید۱۲ سال تحصیلی گذرانده باشید سپس اقدام فرمایید و همچنین در مورد مدرک زبان نیز به دلیل تدریس دروس به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه ما برای شما در ابتدا ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه اقدام خواهیم کرد شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته کنید.

میلاد مهری الوار

شرایط تحصیل در ترکیه رشته پزشکی

ادمین

با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما در ابتدا میبایست در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید.ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم. میتوانید جهت مشاوره تخصصی با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.در خدمت شما هستیم.سپاس

زری ناظم زاده

عزیزم آیا مدرک کاردانی در دانشگاه ترکیه مورد پذیرش قرار میگیرد و با ارائه ی آن مقطع لیسانس چقدر طول می کشد؟! چون به من گفتن مدرک کاردانی ایران، در ترکیه معتبر نیست.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،شما برای تحصیل در ترکیه نیازمند این هستید که ۱۲ سال تحصیلی گذرانده باشید و دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید سپس به دلیل تدریس دروس در دانشگاه های دولتی ترکیه ما برای شما در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه اقدام خواهیم کرد میتوانید جهت مشاوره تخصصی و بررسی مدارک با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.

محدثه مستغنی

سلام من دیپلم خیاطی دارم خیلیم علاقه دارم کارمم خوبه چجوری وارد دانشگاه ترکیه یا کار در ترکیه داشته باشم ؟؟؟

ادمین

سلام برای ترکیه دوره آمادگی کنکور ترکیه و زبان ترکی رو براتون انجام میدیم که در ترکیه برگزار میشه و بعد از کنکور میتونید رشته موردنظرتون رو انتخاب کنید

رها عبدی پور ایزدی

سلام خسته نباشید،شرایط بورسیه در ترکیه چطوره؟چجوری میشه اقدام کرد؟آیا ترکیه کشور مناسبی برای ادامه تحصیل در حوزه معماری هست؟..مشاوره حضوری دارید؟

ادمین

سلام برای ترکیه دوره آمادگی کنکور ترکیه و زبان ترکی رو براتون انجام میدیم که در ترکیه برگزار میشه و بعد از کنکور میتونید رشته موردنظرتون رو انتخاب کنید… برای تعیین وقت مشاوره حضوری با شرکت تماس بگیرید… در خدمتتون هستیم.

الناز

سلام،ببخشید من خیلی دلم میخواد که بتونم اقامت ترکیه رو داشته باشم و اونجا ادامه تحصیل بدم،من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوترهستم و میخوام شرایط تحصیل ترکیه رو بدونم و همچنین از هزینش باخبر بشم،میشه لطفا بهم‌کمک کنید

ادمین

سلام و درود بر شما…در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. این دوره ها ۳۳ هفته ای است و هزینه های متغیری در کنار خوابگاه دارد. پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.

Shima

سلام ببخشید میخواستم بدونم برای بورسیه شدن چ زمانی باید اقدام کرد وچقدر هزینه داره

ادمین

سلام دوست عزیز هزینه ها برای دانشگاهها با توجه به کشور و مقطع و دانشگاه ها متفاوت هست.

سید علی مظلوم

سلام و خسته نباشید
میخواستن بدون اقامت از طریق تحصیل هم میشه گرفت
بنده کلاس نهم هستم
و درحال یادگیری زبان ترکی هستم

ادمین

سلام برای ترکیه دوره آمادگی کنکور ترکیه و زبان ترکی رو براتون انجام میدیم که در ترکیه برگزار میشه و بعد از کنکور میتونید رشته موردنظرتون رو انتخاب کنید. که باید مدرک دیپلمتون رو بگیرید.

Alisorena

سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۹ سالمه و خواستم بپرسم ایا میشه بورسیه رایگان در ترکیه در رشته پزشکی شد؟
و اگر نمیشه ایا هزینه کمی دارد که بتوان با شغل های پاره وقت خرج.زندگی و دانشگاه را پیش برد؟

ادمین

سلام برای ترکیه دوره آمادگی کنکور ترکیه و زبان ترکی رو براتون انجام میدیم که در ترکیه برگزار میشه و بعد از کنکور میتونید رشته موردنظرتون رو انتخاب کنید… و هزینه دانشگاههای دولتی ترکیه پایین هست …سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار

پارسا محمدی

دیپلم تجربی هستم می خواهم دندان پزشکی ترکیه بخونم دوسال هست درایران پشت کنکور هستم یه دانشگاه دولتی ترکیه ۰۹۱۸۰۱۶۷۹۱۳منزا ۰۸۳۳۸۳۷۰۳۵۸

ادمین

سلام برای ترکیه دوره آمادگی کنکور ترکیه و زبان ترکی رو براتون انجام میدیم که در ترکیه برگزار میشه و بعد از کنکور میتونید رشته موردنظرتون رو انتخاب کنید.

اکبراسدی

با دورودفراوان ازاطلاعات خوب وکاملتون بسیارسپاسگزارم بسیارمفیدوامیدبخشبود

ادمین

درود بر شما … ممنون از لطف شما

صدیقه کارگر

سلام وقت به خیر من لیسانس ای تی دارم براژ فوق لیسانس در ترکیه چه اقداماتی لازمه و هزینه ها چقدره

ادمین

سلام دوست عزیز در حال حاضر دوره های آمادگی کنکور ترکیه رو داریم براتون

امیرمحمدحج

سلام من دانشجوی ترم ۲ دانشگاه تربیت معلمم اینجا شغلم تضمین هست فقط میخواستم بدونم میشه لیسانسم تموم شد برای فوق بیام ترکیه ؟بعد ک از ترکیه اومدم مشکلی پیش نمیاد برام؟

ادمین

سلام همراه عزیز… در حال حاضر از طریق کنکور دانشگاههای دولتی ترکیه(دوره های آمادگی کنکور) اقدام میکنیم که برای کارشناسی یا رشته های دارای مدرک پیوسته هست.

نادر عبادی

عالی بود

ادمین

ممنون از شما همراه عزیز

پریا جعفری نژاد

با سلام
پسرم کلاس دهم رو تو ایران به پایان رسونده و می‌خواد در رشته دندانپزشکی در ترکیه ادامه تحصیل بده،بهترین زمان برای انجام این کار کی هست ؟معتبر ترین دانشگاه ترکیه کدومه؟چه اقداماتی باید انجام بده؟

ادمین

سلام دوست عزیز ایشون بعد از گرفتن دیپلم میتونن در کنکور ترکیه شرکت کنند . ما دوره های آمادگی کنکور و زبان ترکی رو در ترکیه براتون پذیرش میگیریم و بعد میتونن انتخاب رشته کنند.

علیرضابهرامی

ایاامکان ادامه تحصیل درترکیه دررشته پزشکی بدون داشتن دیپلم امکان پذیراست اگرجواب مثبت است چگونه

ادمین

سلام دوست عزیز… برای کنکور ترکیه شما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی خواهید داشت.

Ahmad hashemi

سلام من مهندسی مکانیک گرایش جامدات دارم با سه سال سابقه کار در زمینه کمپرسورها و مخازن CNG
سطح زبان بنده در حد متوسطه ولی تا حالا آزمون ایلتس رو ندادم اصلیتم ترک هستم
میخاستم ببینم برای ادامه تحصیل یا کار در ترکیه چیکار باید بکنم.
ممنون میشم کمکم کنید.

ادمین

سلام دوست عزیز … برای ترکیه دوره آمادگی کنکور ترکیه و زبان ترکی رو براتون انجام میدیم که در ترکیه برگزار میشه و بعد از کنکور میتونید رشته موردنظرتون رو انتخاب کنید…

جمعه گل قادری

با سلام .من بچه افغانستان هستم و فعلا در ایران ارشد میخونم و می‌خوام برای دوره دکترا به ترکیه برم باید چه کاری انجام بدم و در ضمن فقط پایان نامه ارشد هنوز مونده ممنون میشم راهنماییم کنید

ادمین

سلام دوست عزیز… در حال حاضر مقاطع کارشناسی و ارشد رو اقدام میکنیم

روژین هزاوه

سلام تحصیل در ترکیه با زبان انگلیسی چقدر هزینه در بردارد

ادمین

سلام دوست عزیز… در حال حاضر دوره های آمادگی کنکور دانشگاههای دولتی ترکیه و زبان ترکی رو براتون داریم…

Mohmmad

سلام
برای ادامه تحصیل در ترکیه در رشته های پزشکی یا فیزیوتراپی در دانشگاه دولتی ترکیه که آزمون ورودی میگیرن،معدل دیپلم و پیش دانشگاهی حداقل باید چند باشه؟؟؟؟

ادمین

سلام دوست عزیز شرط معدل ندارد و با توجه به نتیجه آزمون میتوانید انتخاب رشته کنید. در مجموعه ما برای دوره های آمادگی این آزمون و زبان ترکی پذیرش کالج اخذ میشود.

ابوالفضل مصطفی نژاد

من فوق لیسانس مدیریت هستم و میخواستم برای دکترا اقدام کنم. میخواستم ببینم میتونم اقدام کنم و پذیرش بگیرم. واینکه من زبان ضعیفم و ترکی هم اصلا بلد نیستم. چجوری میتونم پذیرش بگیرم و چقد هزینه داره سالانه برای من؟ ممنون

ادمین

سلام دوست عزیز جسارتا در حال حاضر برای دوره های آمادگی کنکور ورودی دانشگاهها و زبان ترکی اقدام میکنیم.

صدیقه قربانی

سلام مشاوره وراهنمایی میخوام

ادمین

سلام در خدمتتون هستیم دوست عزیز برای تحصیل در ترکیه از آنجا که تدریس در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی می باشد در ابتدا شما میبایست در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. . پس از ورود به دانشگاه شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است و می توانید هر رشته ای که علاقه دارید را انتخاب کنید.
برای کسب اطلاعات دقیق و بیش تر می توانید با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.

خاطره قره جه لو

عرض سلام وادب واحترام دارم خدمتتون.خاطره هستم ۲۰ساله.علاقمند تحصیل دندانپزشکی یا رادیولوژی درترکیه هستم البته به هردورشته علاقه دارم ولی به دندانپزشکی بیشتر.ولی اطلاعات کافی دررابطه با شرایط تحصیلشون ندارم امکانش هیت راهنماییم کنین دررابطه باورود به دانشگاه های ترکیه که مقرون به صرفه هستن البته منظورم دانشگاه های دولتی ترکیه س ممنون میشم لطف میکنین.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،از آنجا که تدریس در دانشگاه های دولتی ترکیه به صورت ترکی می باشد شما ابتدا باید دوره زبان را بگذرانید که ما در ابتدا براتون ثبت نام در دوره کالج برای آمادگی آزمون دانشگاه و دوره زبان را اقدام خواهیم کرد و پس از آن شما رشته مورد نظر خود را در زمینه پزشکی انتخاب می کنید در مورد هزینه دانشگاه ،هزینه دانشگاه در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار ناچیز است حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در سال است میتوانید جهت مشاوره تحصیلی با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

راضیه ذوالفقاری

سلام من لیسانس نساجی هستم میخوام ارشد اپلای کنم واس ترکیه میخواسم بدونم علاوه بر ازمونی ک واس زبان ترکی باید بدیم نیاز ب مدرک ایلتس یا تافلم هست،؟؟تافل قبول میکنن یا ایلتس

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،تدریس دروس در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد و نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارید در صورتی که بخواهید در دانشگاه های خصوصی تحصیل فرمایید نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد میتوانید جهت مشاوره تحصیلی با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

علی بازعی

سلام برای شرکت در آزمون yos باید حداقل چه مدرکی علمی از ایران داشته باشیم ؟؟

ادمین

سلام از جمله شرایط تحصیل در ترکیه این است که شما نیازمند این امر می باشید که دوازده سال تحصیلیتون گذرانده باشید و دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید.

Hediyeh

سلام خسته نباشید.ببخشید من میخواستم بپرسم اگر یه نفر معدل سه سال دوم متوسطه اش در رشته تجربی بالای ۱۸ باشه و به زبان ترکی استانبولی مسلط باشیم امکان بورسیه تحصیلی برای ترکیه وجود داره؟

مشاور نیلگام

سلام لطفا با ۰۲۱۷۵۲۳۷ برای برسی شرایط تحصیلی تماس بگیرید.

الناز وکیلی

سلام، توضیحات شما بیشتر راجع به دانشگاه های انکارا بود. من زبان ترکی و انگلیسی فول هستم و دوست دارم در شهر استانبول پذیرش بگیرم و الان خودم ارشد مترجمی انگلیسی از دانشگاه علامه هستم. در حال حاضر به غیر از مدرک فوق لیسانس و زبان فول هیچ پشتوانه ی دیگه ای ندارم(مالی) . اگر توضیح بدید که برای پذیرش توی رشته معماری تو یکی از دانشگا های خوب استانبول باید چکار کنم و از کجا شروع کنم خیلی ممنون میشم.

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز میتوانید از طریق کنکور کشور ترکیه اقدام بفرمایید که ما از طریق پذیرش کالج آمادگی دروس کنکور و زبان ترکی در خدمت شما هستیم.

نریمان صادقی

سلام، من کارشناس ارشد پرستاری هستم و ۵۱ سال دارم مدرک زبان آیلتس آکادمیک ۶/۵ دارم. میتوانم برای دکتری پرستاری درد ترکیه اقدام کنم یا میتوانم برای پزشکی اقدام کنم؟

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز… برای دوره های آمادگی کنکور و زبان ترکی در خدمتتون هستیم که میتوانید بعد از آن در کنکور شرکت کرده و رشته موردنظرتان را انتخاب کنید.

حدیث صالحیان

سلام چطوری می تونیم کارهای نقاشی رو به ترکیه بفرستیم از طریق آنها بورس شویم و ادامه تحصیل دهیم

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز برای برسی شرایط تحصیلی شما لطفا با ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس بگیرید.

مینا

سلام ببخشید میخواستم تحصیل در مقطع فوق لیسانس بورسیه میده ترکیه؟؟

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز برای برسی شرایط شما لطفا با ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس حاصل فرمایید.

نرگس احمدی

سلام.من رشته مجری گری صدا وسیما درس خوندم…شغلم هم بیمه است ونمایندگی بیمه دارم.امکانش هست بااین شرایط در ترکیه مشغول به ادامه تحصیل ودارای شغل شوم؟ممنونم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،در حال حاضر در ابتدا برای شما به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را اقدام می کنیم میتوانید جهت مشاوره تحصیلی و بررسی شرایط لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

مهسا هادی زاده

برای رفتن برای تحصیل دانشگاه دولتی در ترکیه

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه ،برای چه مقطعی میخواهید اقدام کنید؟به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. که ما در این زمینه در خدمتتون هستیم.میتوانید برای مشاوره تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.در خدمتتون هستیم

شیما هاشمی زاده

سلام من دیپلم ریاضی هستم رشته ی دانشگاهیم تربیت بدنی هست دوترم گذروندم الان بخوام برم ترکیه همین رشته ی خودم رو ادامه بدم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید لطفا؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. که ما در این زمینه در خدمتتون هستیم.میتوانید برای مشاوره تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.در خدمتتون هستیم

Alireza Moavi

سلام
در صورت قصد داشتن به ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان در رشته ی فنی در ترکیه در هر زمان ممکن است اقدام کنیم یا باید قبل از شروع سال تحصیلی در ترکیه به زمان مشخصی اقدام نمود

ادمین

سلام،برای تحصیل در ترکیه دانش آموزی اقدام نمی کنیم دوست عزیز شما نیازمند این هستید که ۱۲ سال تحصیل گذرانده باشید و دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید .دانش آموزی برای کشور کانادا در خدمتتون هستیم.

مهرداد بیگلری

b.mehrdad55@gmail.comسلام
میخوام در خصوص پذیرش پزشکی برا دخترم در دانشگاه‌های دولتی راهنمایی کنید
با سپاس

ادمین

سلام وقتتون بخیر، فرزند شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنند و سپس در آزمون Yos شرکت کنند و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنند. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می توانیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره ۷۵۲۳۷ تماس بگیرید و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فریید در خدمتتون هستیم.

عرفان نیمکزپاشایی

سلام میخام در دانشگاه‌های دولتی ترکیه پزشکی بخونم

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،شما باید ابتدا در دوره های زبان ترکی و آزمون Yos که ۳۳ هفته به طول می انجامد شرکت کنید و سپس در آزمون Yos شرکت کنید و رشته مورد نظر خود در زمینه پزشکی را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته به زبان ترکی و با شهریه سالانه حدود ۳۰۰ دلار در دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است. ما در زمینه دوره کالج زبان ترکی و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه می تونیم در خدمتتون باشیم.
برای کسب اطلاعات بیش تر و ارزیابی تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

مهسا

سلام خسته نباشید من میخوام وکیل بشم میتونم تو دانشگاه های ترکیه وارد بشم از طریق ازمون یوس باید چطوری بخونم ک قبول بشم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،برای چه مقطعی می خواهید اقدام کنید؟در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و پس از آن برای مقطع لیسانس انتخاب رشته کنید. میتوانید برای ارزیابی تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

سارا رستم پور

من چطوری میتونم برای درس برم به ترکیه هزینه زیادی هم برای تحصیل پرداخت نکنم آیا بورسیه ایی هست که من را در سن ۱۶ سالگی قبول کند؟

ادمین

سلام برای تحصیل در ترکیه شما نیازمند این می باشید که دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید و دوازده سال تحصیلی گذرانده باشید سپس اقدام فرمایید و هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار ناچیز است و سالیانه حداقل ۳۰۰ دلار می باشد میتوانید جهت اطلاعات تکمیلی و ارزیابی تحصیلی با کارشناسان تحصیلی ما صحب فرمایید در خدمتتون هستیم.

Hasibullah Faizi

تشکر از شما و سایت شما که ما از طریق سایت شما در باره ترکیه آگاه شدیم جهان سپاس خیلی ممنون
من میخواستم که تحصیلات خود را در ترکیه ادامه بدهم فارغ صنف ۱۲ هستم

ادمین

سلام ممنون از حضور شما و در خدمتتون هستینم .سوالی داشتید بفرمایید پاسخگو هستیم.

Pariya kian

سلام روزتون بخیر
برای apply در دانشگاه های ترکیه به چه صورت باید مدارک تحصیلیم رو ترجمه کنم ؟ آیا باید حتما توی ایران ترجمه بشه و به تایید وزارت خارجه و دادگستری برسه ؟ یا در ترکیه تم میشه با داشتن اصل مدارک تحصیلی و … اقدام کرد؟
آیا میشه در ترکیه اقدام به تایید مدرک از طریق سفارت ایران کرد؟

ادمین

سلام وقت بخیر با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه اگر قصد داشته باشید برای دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام کنید به دلیل تدریس دروس به زبان ترکی ابتدا برای شما کالج دوره زبان +آزمون ورودی دانشگاه اقدام خواهیم کرد اگر هم بخواهید برای دانشگاه خصوصی اقدام کنید که دارای شهریه های متغیری است حال با توجه به هر کدام از این ها برای اطلاعات از چک لیست مدارک و ریز مدارک باید لطف کنید با دفتر تماس بگیرید و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت کنید در خدمتتون هستیم.

Nasrin ahmadzade

سلام من زبان ترکی استانبولیم کامله و امسال کنکور دارم چطوری میتونم بورسیه بشم و چقدر هزینه باید بدم و چطوری میتونم در کنکور ترکیه شرکت کنم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه از آنجا که در دانشگاه های دولتی ترکیه تدریس به زبان ترکی می باشد ما برای شما در ابتدا کالج دوره زبان+آزمون ورودی دانشگاه اقدام خواهیم کرد در صورت تسلط به زبان ترکی برای آمادگی آزمون ورودی دانشگاه در خدمتتون هستیم که برای اطلاع از جزئیات لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.

قاسم مختاری

سلام من ۱۸ سالمه و دیپلم دارم . ‌ زبان انگلیسی رو کاملا مسلط هستم . اگر بخوام فقط به زبان انگلیسی در ترکیه به دانشگاه برم . ایا شما میتونید راهنماییم کنید ؟

ادمین

سلام بله در خدمتتون هستیم و میتوانید برای دانشگاه های خصوصی ترکیه که تدریس به زبان انگلیسی می باشد اقدام فرمایید برای مشاوره و ارزیابی تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.

شکوفه حسن یان

سلام وقت بخیر. من دانشجوی ترم آخرکارشناسی گرافیک هستم. ورزومه قوی دارم ودوتامدرک فنی حرفه ی بین المللی درارتباط بارشته خودم.کالج ترکیه رشته گرافیک یاهنردرمقطع کارشناسی ارشد داره!؟؟؟ بورسیه میدن؟؟؟

ادمین

سلام باید مدارک و شرایط شما توسط کارشناسان تحصیلی ما برای اخذ بورسیه بررسی شود سپس براتون اقدام کنند لطف بفرمایید برای مشاوره تحصیلی با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.در خدمتتون هستیم.

ابوالفضل مالمیر

با عرض سلام و خسته نباشید
من میخام برای رشته داروسازی تو ترکیه اقدام کنم میخاستم بدونم تو آزمون Yos دروس خاصی رو آموزش میدن و امتحان میگیرن یا اینکه از دروس رشته تحصیلیت آزمون میگیرن ؟ممنون

ادمین

سلام،در شرایط تحصیلی ترکیه که در حال حاضر می تونیم به شما ارائه کنیم به دلیل تدریس رشته ها به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی ترکیه شما باید در کالج ترکیه دوره زبان و آزمون Yos ورودی دانشگاه را بگذرانید و سپس برای رشته مورد نظر انتخاب رشته کنید برای اطلاع از جزئیات و ارزیابی تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.در خدمتتون هستیم.

ازاده خانه

سلام
من لیسانس و فوق لیسانس شیمی و لیسانس و فوق لیسانس عمران دارم برای مقطع دکتری چطوری میتونم بورسیه بگیرم

ادمین

سلام،برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در خدمتتون هستیم دوست عزیز

زهرا حسین زاده

سلام معدل دیپلم تجربی من ۱۹/۵ هستش میتونم بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی با اقامت رایگان در دانشگاه انکارا بگیرم البته فعلا مدرک زبان ایلتس ندارم وقصد دارم اقدام کنم

ادمین

سلام برای تحصیل در ترکیه از آنجا که در دانشگاه های دولتی ترکیه ،تدریس به زبان ترکی می باشد نیازی به مدرک ایلتس نیست و ما در ابتدا برای شما کالج دوره زبان+آزمون ورودی دانشگاه اقدام خواهیم کرد سپس برای مقطع مورد نظر انتخاب رشته میفرمایید برای مشاوره تحصیلی و ارزیابی شرایطتتون لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.

احمد جماعتی

با عرض سلام و خسته نباشید
من مدرک معماری دارم ولی به دلیل علاقه شدید به رشته آشپزی میخواهم در این رشته شروع به تحصیل بکنم، سطح زبان ترکی در حد متوسط هستش، چطور میتونم در دانشگاهای دولتی در رشته آشپزی ثبت نام کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز ابتدا آزمون Yos رو برای ورود به دانشگاههای دولتی پیش رو دارین که برای آموزش دروس کنکور پذیرش کالج معتبر در ترکیه رو در خدمتتون هستیم . زبان ترکی هم در این کالج به صورت رایگان آموزش داده خواهد شد.

کمیل

سلام خسته نباشید. من دانشجو رشته نرم افزارم و یه ترم دیگ دارم ک فوق دیپلم بگیرم. برای ادامه تحصیل در ترکیه در مقطع لیسانس میتونم شرکت کنم؟ حدودا چقدر هزینه میخاد؟ و معدل فوق دیپلم باید چقدر باشه؟ مرسی پاسخ بدین

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز مسئله اصلی ، امتیاز شما در آزمون yos خواهد بود که برای پذیرش کلاسهای آمادگی آن در کالج ترکیه برای شما اقدام خواهیم کرد.

حسن ممدوحی

ممنون بابت اطلاعات ارزنده آن شرکت

ادمین

ممنون از حمایت شما

سولماز خواجوی

در رابطه با بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری هم توضیح بدید ممنون

ادمین

سلام در حال حاضر برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در خدمتتون هستیم.

بهاار

سلام ممنون از اطلاعاتتون من سال اخر رشته مهندسی برق در دانشگاه دولتی هستم اما معدل بالایی ندارم و معدلم ١۴ هست الان ایا میتونم برای ارشد توی یکی از دانشگاه های دولتی استانبول قبول بشم یا خیر

ادمین

سلام بله میتوانیم براتون اقدام کنیم برای تحصیل در ترکیه شرط معدل وجود ندارد شرط آن گذراندن ۱۲ سال تحصیلی است میتوانید جهت مشاوره و ارزیابی تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش تحصیلی صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

سحر بهارلویی

سلام من کلاس دوازدهمم و میخوام تو ازمون yos شرکت کنم ایا در ایران هم برگزار میشه این ازمون و هزینه ثبت نام ازمون چقدره؟

ادمین

سلام محل آزمون در ترکیه می باشد و ما برای شما کالج دوره زبان + دوره های آموزشی شرکت در آموزن ورودی دانشگاه Yos را اقدام خواهیم کرد که برای اطلاعات از دوره باید لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید و با کارشناس بخش مربوطه صحبت کنید.

امین

سلام من سال بعد کنکور میدم و میخوام پرستاری بخونم . بعدش من خودم هم ترک هستم یعنی تو منطقه ترکی زندگی میکنم میتونم پرستاری رو برم اونجا بخونم ، تو زبان هم اصلا مشکل ندارم.

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در ترکیه،از آنجا که تدریس دروس در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی می باشد ما برای شما کالج دوره زبان و آمادگی آزمون ورودی دانشگاه اقدام خواهیم کرد با توجه به این که در زبان تسلط مکفی را دارید برای دوره های آمادگی آزمون براتون اقدام خواهیم کرد میتوانید جهت اطلاعات تکمیلی و مشاوره لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش مربوطه صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

حسن اردشیری

با سلام
لطفا برای تحصیل در دوره چهار سال آخر دبیرستان در ترکیه لطفا اطلاعات و ملزومات لازم را بفرمائید. سپاس

ادمین

سلام ،دوست عزیز دانش آموزی برای کانادا در خدمتتون هستیم شرط تحصیل در ترکیه گذراندن ۱۲ سال تحصیلی است.

اردشیر

سلام ، لطفا شرائط تحصیل از مقطع دبیرستان را در ترکیه اطلاع رسانی نمائید . کلیه اطلاعاتی که در سایت وجود دارد مربوط به مقطع دانشگاه است. سپاس

ادمین

سلا وقتتون بخیر دانش آموزی در حال حاضر برای کانادا در خدمتتون هستیم برای ترکیه شرط تحصیل گذراندن ۱۲ سال تحصیلی است.

اصغر پیشه ور

سلام
باتشکر از مطالب مفیدی که در سایت ارائه دادید
برخلاف تمام سایت های مشابه که اطلاعات کلی و فهرست وار ارائه میکنند و انگار میترسند که مردم آگاهی شان بیشتر شود اطلاعات شما را پسندیدم وبه حسن اعتماد شما و به اینکه از آگاهی بخشیدن به مشتری هراسی نداشتید احترام قایل هستیم همیشه ایام موفق و سربلند باشید
و اما سوال :
پسری دارم که امسال انشاالله نهم میخواهد بخواند برای آینده این پسرم بهترین شرایط تحصیل در خارج و البته کارمندی را چه روش و چه مدل را پیشنهاد میکنید ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید
دعا گوی شما پیشه ور

ادمین

سلام وقتتون بخیر .دوست عزیز شرایط تحصیل در ترکیه گذراندن دوازده سال تحصیلی می باشد و دانش آموزی برای کشور کانادا در خدمتتون هستیم میتوانید جهت مشاوره رایگان تحصیلی با دفتر تماس بگیرید .

مریم

باسلام بنده ۳۱سال داشته و دارای معدل ۱۹ می باشم برای بورسیه در مقطع دکترا در ترکیه میخواستم اقدام کنم است امکان پذیر است?

Admin

سلام وقتتون بخیر ،در حال حاضر برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در خدمتتون می باشیم.

mahdiehpirzadeh

سلام من دانشجو ترم ۳ غیر انتفاعی مهندسی عمران هستم میخواستم ببینم چطوری بورسیه ترکیه بشم؟؟

Admin

سلام وقتتون بخیر ،در رابطه با اخذ بورسیه میبایست شرایط و مدارک شما توسط کارشناسان تحصیلی ما مورد بررسی قرار گیرد لطفا جهت مشاوره تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

سهند افشاری

سلام بنده دانشچوی ترم آخر رشته مهندسی مکانیک سیالات در پیام نور هستم میخواستم در ترکیه ادامه تحصیل بدم شرایط و نمیدونم لطفا راهنمایی بفرمایید

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز بایستی شرایط و رزومه تحصیلی شما توسط کارشناس تحصیلی بررسی گردد تا بتوانیم با مشاوره حرفه ای در خدمت شما باشیم. لطف بفرمایید با ۰۲۱۷۵۲۳۷ و یا ۰۲۱۷۵۴۲۱۰۰۰ تماس بگیرید . سپاس از لطف شما

امیرعلی محمدی

با سلام و خسته نباشید،
برای رشته دندانپزشکی میخوام اقدام بکنم ۳۷ سال سن دارم و معدل دیپلمم ۱۴/۵ هستش دیپلم فنی ک با اضافه کردن پیش دانشگاهی تجربی ب دیپلم تجربی تغییر یافته ،. میخواستم ببینم با این شرایط اصلا میشه از دانشگاه‌های ترکیه پذیرش گرفت !
البته ی موسسه بهم گفته ما میتونیم این کار رو بکنیم بدون امتحان ورودی با پرداخت شهریه سرکلاس میرید،
با تشکر میخواستم اگه امکان داره راهنمایی بکنید ،
سپاس از گروه خوبتون.

مشاور نیلگام

با سلام و عرض ادب
بایستی شرایط شما به صورت دقیق توسط کارشناس تحصیلی بررسی شود تا بتوانیم مشاوره حرفه ای برای شما دوست عزیز داشته باشیم. لطف بفرمایید با ۰۲۱۷۵۲۳۷ و یا ۰۲۱۷۵۴۲۱۰۰۰ تماس بگیرید . با سپاس فراوان

علیرضا

سلام چند تا سوال داشتم ازتون ؛من متولد ۷۸ هستم و هنوز کنکور قبول نشدم اگر من داخل ایران پرستاری (کل ۴ سال رو بخونم ) و بعدش ۲ سال کار کنم میتونم برای پزشکی ترکیه پذیرش بگیریم ؟؟ چون شرایط سنی داره‌ میپرسم؟؟
ینی دانشگاه های دولتیش همشون شرایط سنی دارن ؟
۲٫خوابگاه داره دانشگاهاشون چه خصوصی چ‌دولتی؟
و اینکه دانشگاهای خصوصیشون هم مورد تایید ایران هست برای معادل سازی مدرک ؟
و پرستاری به پزشکی برای معادل سازی توی ایران‌مشکلی بوجود نمیاره ؟؟
ممنون از سایت خوبتون

Admin

سلام وقتتون بخیر ،بله دانشگاه های خصوصی نیز معتبر می باشند و همچنین شرط سنی مطرح نیست .میتوانید لطف بفرمایید جهت اطلاعات تکمیلی و مشاوره با دفتر تماس بگیرید.در خدمتتون هستیم