تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

% ویزای کانادا

ویزای کانادا

فرقی نمی‌کند انگیزه شما از سفر به کانادا دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی باشد؛ با هر هدف و انگیزه‌ای که بخواهید وارد این کشور شوید ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید.

اطلاعات بیشتر
انواع ویزای کانادا

مقدمه

کشوری با تنوع گسترده جغرافیایی که برغم باور عمومی از آب و هوای کانادا، می‌توان گفت اقلیم آن در نواحی مختلف بویژه در مرزهای جنوبی بسیار متفاوت از تصویر ذهنی ما است. آب و هوای کانادا چنان تنوعی دارد که در برخی روزها دمای یک نقطه از آن تا ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد درحالیکه در همان روز دمای شهری دیگر مثبت ۳۰ درجه سانتیگراد است. کانادا کشوری است برای هر نوع سلیقه و ترجیح.

در ادامه توضیحات جامعی در رابطه با ویزای کانادا مثل انواع ویزای کانادا، شرایط درخواست ویزا کانادا، هزینه، مدارک لازم و ... را به تفصیل ارزیابی کرده‌ایم تا اطلاعات جامعی را از فرایند ویزای کانادا بدست آورید.

انواع ویزای کانادا

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای تویستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و ... است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است. به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از ۲ قسم ویزای کانادا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و روش دوم مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن مدارک در محل سفارت کانادا که اصطلاحا به آن (Draft یا Paper) می‌گویند.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزا کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. اگر چه بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا است.

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا به نوعی از ویزای این کشور گفته می‌شود که فرد طی زمانی مشخص و محدود اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت. ویزای موقت کانادا را می‌توان ذیل ۳ زیرمجموعه اصلی تقسیم‌بندی کرد:

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای همراه کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همانگونه که از نام آن بر‌آید با اهدافی توریستی صادر می‌شود. نکته جالب در خصوص این ویزا این است که در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده، صادر می‌شوند. در واقع بنابر اعلام وب سایت سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه شده‌است ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر کنند.

دارندگان ویزای مولتی کانادا قادر خواهند بود تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از گذشت ۶ ماه کافی است یک بار ولو به مدت ۶ ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا برای ۶ ماه دیگر بلامانع باشد. خدمات هلدینگ نیلگام برای ویزای توریستی کانادا به دو شکل ویزای تضمینی کانادا و یا ویزای نرمال در دسترس متقاضیان خواهد بود.

ویزای تضمینی کانادا

همانگونه که می‌دانید دعوتنامه یکی از مدارکی است که می‌توان در زمان درخواست ویزای تضمینی کانادا ارائه داد. ویزای تضمینی کانادا نوعی ویزای توریستی است که خود متقاضی دعوتنامه‌ای رسمی از شرکت، سازمان و یا فردی حقیقی ندارد و مجموعه شرکت‌های نیلگام از طریق دفاتر برون مرزی خود اقدام به تهیه دعوتنامه برای متقاضی ویزای توریستی می‌نماید.

البته لفظ ویزای تضمینی کانادا که به اشتباه و با اهداف سودجویانه توسط برخی موسسات و افراد به معنی تضمین ویزا شدن در بین متقاضیان تفسیر شده‌است به هیچ وجه وجهه قانونی و اجرایی ندارد. خدمات ویزای تضمینی در هولدینگ نیلگام بدان معنی است که در صورت رد درخواست متقاضی، تمامی وجه پرداختی از طرف وی بازپرداخت خواهد شد.

ویزای نرمال کانادا

در این نوع ویزا ارائه دعوتنامه بر عهده خود متقاضی خواهد بود و روند درخواست ویزای کانادا طبق روال مرسوم صورت خواهد گرفت. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز که فهرست آنها در بخش مربوط به فرم‌های درخواست ویزای کانادا در همین صفحه قرار داده‌ شده‌است، هر یک از این مدارک به دارالترجمه هلدینگ نیلگام (واقع در ساختمان مجموعه) ارجاع داده خواهد شد و سپس توسط تیم مجرب اجرایی نیلگام به صورت آنلاین برای ویزا کانادا اقدام می شود.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، نوعی ویزای توریستی کانادا برای والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد. به بیان دیگر دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد؛ مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. تاییده پزشک معتمد سفارت از آن جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هذف از اقامت در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا نباشد. اعتبار اعلام شده برای سوپر ویزای کانادا تا ده سال است اما از آنجائیکه گذرنامه‌های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارند، ویزا کانادا که از این طریق به متقاضیان ایرانی تعلق می‌گیرد پنج ساله است. این ویزا چند بار ورود است و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد. پس از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی نیاز به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا و نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است. سیستم آموزشی این کشور بسیار نظام‌مند و مجهز و عمدتا به شکل استانی یا ایالتی مدیریت می‌شود. البته نظام کلی آموزش در کانادا تحت نظارت دولت فدرال بوده بنابراین با وجود برخی تفاوت‌ها می توان گفت کانادا از سیستم آموزش یکپارچه و بسیار به روز برخوردار است. نزدیک به ۶ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا به سیستم آموزش این کشور تخصیص داده می‌شود و می‌توان گفت کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش در بین دیگر کشورهای توسعه یافته جهان دارد.

سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است.  اولین قدم برای درخواست ویزا کانادا تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی کانادا است. بعد از پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی کارشناسان هلدینگ نیلگام ضمن بررسی شرایط با شما تماس گرفته و در غالب مشاوره‌ای کاملا فنی و مبتنی بر سال‌ها تجربه، بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در کانادا را به شما معرفی خواهند کرد.

ویزای دانش آموزی کانادا

آموزش به محصلان در کانادا بطور کلی از سن ۵ سالگی شروع شده و تا ۱۷ سالگی (گاها ۱۸ سالگی) ادامه خواهد داشت. تقسیم بندی سطوح آموزش در مدارس کانادا از سطح ۱ آغاز شده و تا سطح ۱۲ (بجز استان کبک که ۱۱ سطح دارد) ادامه می‌یابد. پیش دبستانی در بسیاری از استان‌های کانادا سطح نامیده می شود و دوره ابتدایی تا سطح ۶ ادامه خواهد یافت. دوره راهنمایی در مدارس کانادا از سطح ۷ آغاز شده و در سطح ۹ پایان می‌یابد. مقطع متوسطه یا دبیرستان در کانادا نیز از سطح ۱۰ تا سطح ۱۲ بطول خواهد انجامید.

بر اساس قوانین آموزشی کانادا که به تصویب دولت فدرال نیز رسیده است، دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید سالانه بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا بپردازند. هزینه مدارس خصوصی در کانادا به مراتب از این عدد بالاتر است. هلدینگ نیلگام بواسطه کارگزاران کانادایی خود، بنابر درخواست و شرایط شما آماده ارائه مشاوره‌های فنی در خصوص بهترین مدارس کشور کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی برای دانش آموزان خواهد بود.

ویزای دانشجویی کانادا

تحصیلات تکمیلی در کانادا همچون بسیاری دیگر از کشورها بلافاصله پس از پایان دبیرستان آغاز شده و شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می شود. دانشگاه‌های بین‌المللی بسیاری در شهرهای مختلف ایالت‌های کانادا پراکنده شده‌اند که این موضوع نظام تحصیلات تکمیلی در کانادا را بسیار گسترده کرده‌است. مدارک تحصیلی اخد شده از دانشگاه‌های کانادا در سرتاسر جهان معادل‌سازی شده و به رسمیت شناخته می‌شوند. البته در شرایط فعلی و نیاز بازار کار کانادا به نیروی متخصص و جوان، بسیاری از افراد در کانادا ترجیح می‌دهند دوره‌های کوتاه مدت در کالج‌ها و یا موسسات فنی را به جای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی انتخاب کنند تا ضمن کسب مهارت‌های ضروری و مرتبط، سریعتر جذب بازار کار در کانادا شوند. هلدینگ نیلگام در این مقطع نیز پس از بررسی فرم ارزیابی تحصیلی، ضمن اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا روند دریافت ویزای تحصیلی شما را بسیار کوتاه‌تر خواهد کرد.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

به منظور ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی مابین کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به واجدین شرایط، اعطا می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزای فرصت مطالعاتی  اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده‌بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

اکثر متقاضیان می‌بایست جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می‌کنند یا خیر، باید فرم‌های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می‌توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا معمولا از شرایط علمی، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا (برای والدین، فرزندان و همسر)

سفر به کشوری دیگر آن هم در مقاطع ابتدایی تحصیل و شرایط زندگی فرزندان از جنبه‌های مختلف دغدغه‌ای مهم برای تمامی والدین است. اینکه فرزندان در شرایطی تحصیل می‌کنند، اسکان و خورد و خوراک آنها به چه شکل  و کیفیتی است و در نهایت چه نظارتی بر آنها انجام می‌شود، همگی از مواردی هستند که والدین را بر آن داشته تا با بهره‌مندی از ویزای همراه کانادا بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود دارد و بسیاری تاکید دارند همسر  و یا فرزندانشان در دوران تحصیل در کنارشان باشند. دریافت ویزای همراه برای والدین، همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور کانادا یکی دیگر از خدمات هلدینگ نیلگام در زمینه ویزا کانادا است.

از دو طریق می‌توان برای ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

 • ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa: در این نوع ویزا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه ارسال می‌شود، والدین دانش آموز و یا دانشجو می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت نمایند. همچنین در این نوع ویزا که به آن ویزای TRV گفته می‌شود در صورتیکه یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشد، فرزندان آنها برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارایه نامه قبولی از مدارس را ندارند و میتوانند بدون مشکل برای ویزای کانادا درخواست کنند.
 • ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT: اگر متقاضی در یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد یا در حین تحصیل باشد، همسر وی می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این ویزا به همسر متقاضی این اجازه را خواهد داد که به صورت تمام‌وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا کار یا تحصیل کند. برای این نوع ویزا می‌توان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و یا پس از پذیرش تحصیلی و استقرار یکی از زوجین در کانادا برای همسر وی اقدام درخواست ویزای اجازه کار داده شود.

شرایط دریافت ویزای کانادا

شاید بهترین شکلی که بتوان شرایط دریافت ویزای کانادا (ویزای موقت) را بررسی کرد، مراجعه به بخش چک لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا کانادا باشد.

دپارتمان ویزا و وقت سفارت هلدینگ نیلگام با قرار دادن چک لیست های مربوط به درخواست انواع ویزا کانادا به زبان فارسی به متقاضیان کم خواهند کرد از شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا بطور دقیق مطلع شوند.

مراحل درخواست ویزای کانادا

همانگونه که پیشتر اشاره شد، برای درخواست ویزا کانادا به دو روش می‌توان اقدام کرد:

 • ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
 • مراجعه حضوری به سفارت

نخستین گام در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking No. دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزا کانادا درخصوص پرونده از طریق این شماره انجام خواهد شد. پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم این مهم حتما با مشاوره از موسسات معتبر انجام شود.

تاکید سایت رسمی سفارت کانادا برای متقاضیان ویزا کانادا، ثبت نام آنلاین است. روشی که هم هزینه بسیار کمتری در مقایسه با مراجعه حضور به سفارت خواهدداشت و هم پیگیری آپ‌دیت پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود. بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران می‌توان گفت ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در حال حاضر بهترین گزینه برای متقاضیان ویزای کانادا بویژه برای ما ایرانیان است.

مراحل کلی و راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به شرح زیر است:

 • ایجاد یک حساب کاربری انحصاری و تکمیل فرم
 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کانادا
 • پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری
 • دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری
 • دریافت نامه انگشت نگاری
 • حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری
 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

در این مطلب نحوه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و راهنمای درخواست آنلاین بطور کامل شرح داده شده‌است


ثبت نام حضوری که به آن اصطلاحا (Draft  یا  Paper) می‌گویند روشی جایگزین برای درخواست ویزای کانادا ست. در این روش متقاضی بدون نیاز به وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFS مراجعه کرده و ضمن ارائه دستی مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، اقدام به انگشت نگاری کرده و به کشور باز می‌گردد. آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا بسته به نوع ویزای مورد درخواست متقاضی متفاوت است. برخی نکات وجود دارند که در زمان ارائه مدارک باید به آنها توجه کرد، برای مثال با توجه به زمان ۲ تا ۳ ماهه صدور ویزا کانادا بهتر است متقاضیان ویزای توریستی کانادا پاسپورتی دست کم با ۹ ماه اعتبار ارئه دهند. همچنین بهتر است تمامی پاسپورت‌های قبلی داوطلب نیز با هدف بررسی بهتر سابقه سفر (Travel History) ارائه شوند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک شناسایی

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

مدارک مالی

 • نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)

مدارک اسناد ملکی

 • در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

مدارک شغلی

 • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 • کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا 

مدارک پذیرش

 • مدرسه یا دانشگاه مد نظر می‌بایت نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نمایید

مدارک شناسایی

 • پاسپورت متقاضی و همراهان
 • ۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود

مدارک مالی

 • نامه بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید
 • نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
 • نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 • نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
 • فیش واریزی تحصیل
 • نامه مالی ساپورت کننده؛ چه شخصی باشد چه موسسه

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

تمامی موارد اشاره شده در مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی بعلاوه :

 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن
 • نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل
 • نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت مالی می کنند.
 • فرم LMIA
 • رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده باشد
 • ارائه مدرک زبان معتبر، در صورت لزوم

تعرفه ویزای کانادا

خدماتهمکارمسافر
ثبت نام ویزای توریستی نرمال۳۸۰ دلار کانادا۴۲۰ دلار کانادا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال از نفر دوم به بعد340 دلار کانادا380 دلار کانادا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال افراد زیر 14 سال290 دلار کانادا330 دلار کانادا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی بزرگسال۱۳۰۰ دلار آمریکا۱۶۰۰ دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 4 تا 14 سال۱۰۰۰ دلار آمریکا۱۲۰۰ دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 1 تا 4 سال700 دلار آمریکا800 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی۵۰۰ دلار کانادا۶۰۰ دلار کانادا

تخفیف ویژه

40 دلار تخفیف برای مشتریانی که به صورت آنلاین ثبت نام میکنند!

ثبت نام کنید

پیگیری جواب ویزای کانادا

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد. طبعا پیگیری درخواست ویزای کانادا از طریق مراجعه به حساب کاربری بسیار ساده‌تر است و احتمال با خبر نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل کاهش می‌یابد.

در روش مراجعه حضوری اما پیگیری جواب ویزا کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و عموما مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند. هماهنگونه که اشاره شد در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر Spam رفته و درخواست کننده ویزا کانادا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.

از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند! حال آنکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد


در مقاله نحوه پیگیری ویزای کانادا  هر دو روش ثبت نام آنلاین و مراجعه حضوری بطور دقیق توضیح داده شده است


ریجکت شدن ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا بیزینس‌‌منی خواهد بود که برای آینده برنامه‌ها ریخته و رویاپردازی‌ها کرده‌است. مشکل زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر مالی و چه از نظر زمان و انرژی هزینه‌های بسیاری متقبل شده باشد.

بطور کلی چند عامل کلیشه‌ای همواره در رد شدن درخواست ویزا کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

 • تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
 • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
 • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
 • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
 • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون و ضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی موشکافانه تر به بررسی دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

نحوه اعتراض به رد ویزای کانادا

اتفاقی که نباید، رخ داده است. چه باید کرد؟ روزنه امیدوار کننده اما در این بین این است که بر اساس آمار هلدینگ نیلگام، در بسیاری از مواردی که درخواست ویزای کانادا برای بار اول رد شده باشد، امیدواری بسیاری وجود خواهد داشت تا با ارسال نامه‌ای رسمی و فنی نسبت به بازنگری مجدد پرونده و در نهایت پذیرش درخواست ویزای کانادا موافقت شود. البته این اعتراض هم از منظر فرم و هم از نظر محتوا ضوابطی دارد که می‌بایست به دقت رعایت شوند، در غیر این صورت سفارت کانادا به اعتراض رسیدگی نخواهد کرد.

نخستین گام در اعتراض به ریجکت ویزا کانادا، بررسی دلیل و یا دلایل رد شدن درخواست است. این عوامل در قالب نامه‌ای رسمی موسوم به نامه ریجکتی به اطلاع متقاضی می‌رسد. پس از مطالعه نامه ریجکتی ویزای کانادا و بررسی دلایل آن در شرایطی  دلایل عنوان شده در این نامه با مدارک متقاضی مغایرت داشته باشد، می توان به رد شدن ویزا کانادا اعتراض کرد.

برای مثال اگر متقاضی چندین سفر به کشورهای حوزه شنگن داشته است و از تمکن مالی قابل قبول و دارایی‌های مناسبی در ایران نیز برخوردار بوده اما در نامه ریجکتی وی به سابقه ناکافی سفر و شرایط مالی بعنوان دلایل رد ردخواست ویزا کانادا اشاره شده‌ باشد، می‌توان نامه‌ای به ادرس ایمیل سفارت کانادا ارسال شود و با شرح دقیق دلایل ریجکت ویزا کانادا، بدون نیاز یه الصاق (اتچ کردن) مدارکی جدید، به توضیح سابقه سفر خود و یا مدارک مالی ارائه شده، اشاره شود.

توصیه تیم ویزا و پیکاپ هلدینگ نیلگام این است که دست کم در این مرحله با کارشناسان با تجربه امور ویزا و وقت سفارت مشورت کنید تا از شانس بیشتری برای موفقیت و تجدید نظر درخواست خود برخوردار شوید.


در مقاله دلایل ریجکت ویزای کانادا اطلاعات دقیق‌تر را در خصوص دلایل ریجکت و نحوه اعتراض را می‌توانید بررسی کنید


مشاوره ویزای کانادا

راهنمایی و مشاوره ثبت نام ویزای کانادا در هلدینگ نیلگام کاملا رایگان است. چه از طریق تماس تلفنی با شماره ۷۵۲۳۷-۰۲۱ و چه از طریق مراجعه حضوری کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت مجموعه نیلگام آماده پاسخگویی به شما هستند.

پروسه دریافت ویزا کانادا، روندی فنی، حساس و نیازمند دقت و تجربه بالا دارد. کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم های مختلف درخواست ویزای کانادا می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست شما شود.

لینک دانلود تمامی فرم‌های مربوط به درخواست ویزا کانادا و چک لیست‌های مرتبط، در بخش دانلود فرم‌ها قرار داده شده‌اند و شاید بنظر برسد برای مثال ثبت نام آنلاین ویزای کانادا با در اختیار داشتن این فرم‌ها و مطالعه نمونه های تکمیل‌شده، کار ساده‌ای باشد. اما واقعیت این است که بر اساس سال‌ها تجربه ما در امور مربوط به ویزا کانادا، شانس موفقیت و پذیرش درخواست متقاضیانی که از ابتدا با مطالعه و مشاوره پای در این عرصه گذاشته‌اند بسیار بیشتر از افرادی بوده‌است که تنها با اتکا به اطلاعات پراکنده شخصی برای ویزا کانادا اقدام کرده اند.

بنابراین شاید منطقی بنظر برسد که برای علاج واقعه قبل از وقوع چاره‌ای بیاندیشیم و با مطالعه و تحقیق دقیق ضمن کسب مشاوره از موسسات معتبر و با سابقه در این عرصه، آینده تحصیلی و اقامتی خود را به خطر نیاندازیم.

نظرات

رضا قربانی

منظورتون از ویزای تضمینی ۵ ساله چیه یعنی حتما سفارت به ما ویزا میده؟ چه شرایطی باید داشته باشیم

منظور از تضمین مبلغ هست که در صورت ریجکتی کل ۱۶۰۰ دلار عودت داده میشه برای این ویزا شما باید قبلا سفرهای معتبری مثل اروپا آمریکا استرالیا انگلیس و یا کره را داشته باشید

مازیار مقصودلو

سلام.من در حدود ۸ سال است که PRکانادا دارم ولی تمایلی به اقامت در انجا ندارم.همسر و دو دخترم سیتیزن انجا هستند و من فقط سالی یک یا دوبار به انجا می روم و هر بار در فرود گاه کانادا دچار مشکل می شوم که چرا در کانادا ساکن نیستم. ایا من می توانم در این شرایط تقاضای ویزای ۵ ساله بکنم تا هر بار دچار مشکل توسط پلیس مهاجرت در فرودگاه نشوم؟

سلام.
ویزای ۵ ساله فقط زمانی می شه دریافت بشه که PR نداشته باشید. اگر بخواید باید از داشتن PR انصراف داوطلبانه بدید که یک فرم هست که توسط ما پر می شه و برای سفارت ارسال می شه. بعد از اون می تونید ویزا درخواست بدید.

محسن زارع

salam
mohsen hastam 30 sal
karshenasi arshad mohandesi shimi khondam
bikaram
hododan 80 toman daram mikham bbinam mitoonam ye no az vizaye canada ro begiram ?
mmnoon misham rahnamaie konid

سلام برای گرفتن ویزای شنگن نیاز هست که حداقل ۲ ویزای شنگن در پاسپورتتون باشه

شیوا اسدی

من الان چند ماه میشه که اقدام کردم ولی هنوز جواب ویزام نیومده
به نظر شما چرا انقدر طول کشیده؟
و اینکه میتونم کاری کنم زودتر جوابش بیاد؟

سلام – دقیقا چقدر از زمان انگشت نگاریتون گذشته اگر کمتر از یک ماه هست که صبر کنید اگر بیشتر هست باید زمان رو بدونیم که بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم ولی اینرو بدونید که شانس رد شدنتون کمتر هست چون معمولا وقتی جواب دیر میاد در حال بررسی هست

سینا حسینی

سلام حدود دو و نیم ماه پیش برای انگشت نگاری رفتم ولی هنوز جواب ویزا توریستی نیامده به نظرتون چطور پیگیری کنم.متشکرم

اکر خودتون اقدام کردین میشه ایمیل پیگیری زد ولی اگر خودتون اقدام نکردین باید بررسی شه

اشکان تاجیک

سلام کی اقدام کردین خانوم؟!!

مهدی الف ای

بسمه تعالی – با سلام و خسته نباشید – مهدی هستم متولد مهر ۱۳۵۸- ساکن شهریار و محل کار در تهران – دارای لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات از دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد تهران مرکز و فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه جامع علمی کاربردی – دارای کارت پایان خدمت – متاهل و داری یک فرزند -فعالیت رسمی اینجانب بهمراه بیمه از سال ۱۳۸۱ تا به امروز می باشد – در شرکت بزرگ گسترش انفورماتیک ایران به مدت ۸ سال و سپس در یک نهاد دولتی به فعالیت کاملا تخصصی و مرتبط در حوزه تخصصی کامپیوتر از نوع : نصب و راه اندازی سیستمهای عامل بهمراه برنامه های کاربردی – تعمیرات سخت افزاری سیستمهای کامپیوتری و پرینتر و فکس – پشتیبانی نرم و سخت افزاری شبکه های کامپیوتری – مدیریت پروژه های بزرگ فروش و خدمات پس از فروش کامپیوتر و پرینتر – مدیریت شبکه و سیستمهای چندکاربره در ساختار و بسترهای کوچک و وسیع – راه اندازی و مدیریت در نمایشگاه جهت فروش سیستمهای کامپیوتری – دارای روابط عمومی بالا و حرفه ای جهت برقرای و ارتباط با مشتریان – داری تسلط متوسط زبان انگلیسی و داشتن استعداد جهت تکمیل زبانها در قرارگیری در محیط
– و در کل دارای ۱۶ سال سابقه کار تخصصی و حرفه ای در زمینه علوم کامپیوتر را دارم .
—————————-
اینجانب خواستار ادامه کار در حوزه مرتبط با فعالیتم در کشور کانادا بصورت مجرد را دارم و پس از استقرار و گرفتن کار و امنیت شغلی در نهایت با آوردن خانواده باشم .
—————————
لذا از شما دوست و یار دلسوز و گرامی تقاضا میکنم پس از بررسی مطالب بالا که بصورت کلی و کامل بیان نمودم درصورت موفق بودن اینجانب و اگر صلاح و موفقیت بنده را در آن کشور میبینید ( که نکند خداینکرده باعث این شود که تمام زحمات چندین ساله را در صورت ناموفق بودن در آن کشور و برگشت به کشورم را میبینید ) در خصوص دیدار حضوری اقدامات جهت تعیین وقت به اینجانب اعلام فرمایید —————-
بااااتشکر فراوان بخاطر وقتی که صرف خواندن پیام بنده قرار دادید . با آرزوی دیدار شما . مهدی
———————–
شماره تماس و بهمراه تلگرام : ۰۹۰۱۷۲۸۸۰۱۵
———————–
لطفا از نگهداری اطلاعات محرمانه اینجانب مراقب باشید – با تشکر و اطمینان از شما

سلام متاسفانه ما بابت ویزای کار خدماتی نداریم و فقط توریستی میتونیم کمکتون کنیم

عزیزه استادغلامی

با سلام
من دانشجوی دکتر ای دبی هستم درسم تمام شده برروی رساله ام کارمیکنم میخوام از طریق سفارت دبی به صورت حضوری اقدام کنم میشه راهنمایی بفرمایید

بهتر هست که برای ویزای توریستی کانادا مدارک رو آنلاین آپلود کنید و برای انگشت نگاری به وی اف اس دبی تشریف ببرید

عزیزه استادغلامی

سلام وعرض ادب واحترام

ممنون از راهنمایی شما یعنی کلیه ترجمه مدارک از دبی میفرستم برای انگشت نگاری میرم شما جایی را سراغ ندارید که مدارک خوب ترجمه کنند

مدرک ترجمه شده رو برای ما میفرستید و ما کارهای ویزا رو انجام میدیم و شما در دبی انگشت نگاری میکنید
ما دارلترجمه هم داریم ولی برای ترجمه به اصل مدارکتون نیاز داریم که میتونید با پست ارسال کنید

Sa

سلام، ممنون از اطلاعات مفیدتون، اگر پدر و مادری بخوان برای ویزا اقدام کنن به ۲ تا حساب کاربری مجزا احتیاج دارند؟ در این صورت امکانش وجود داره که ٢ روز مختلف برای اثر انگشت بهشون نوبت بدن, درسته؟ یا اینکه امکانش هست مثلا پدر حساب کاربری باز کنن و مادر به عنوان همراه محسوب بشن و مدارک با هم با یک حساب فرستاده بشن ؟

سلام با یک حساب کاربری برای ویزا اقدام میشه و حتی اگر نمیشد هم در یک روز میشد که وقت انگشت نگاری رو گرفت

Sa

پس اگر با یک حساب کاربری اقدام بشه، هزینه ویزا و انگشت نگاری یک بار پرداخت میشه درسته ? چون فکر کنم هر فیش پرداختی متعلق به یک حساب کاربری هست ,؟؟؟

احمد ترکمان

ایا با دعوتنامه برادر هم حتما باید ویزای شنگن داشته باشم

ویزای شنگن جز الزامات نیست حتی اگر دعوتنامه نداشته باشید ولی شانس گرفتن ویزا رو بالا میبره،در مورد شما چون دعوتنامه برادرتون رو دارید اگر شرایط ایشون اونجا خوب باشه و اقامت داشته باشن احتمال اینکه بهتون ویزا بدن زیاد هست

مینا

سلام شبتون بخیر
بنده نیروی آزاد آموزش پرورش هستم .همسرم دکتر داروساز هستند و داروخانه دارند ، همچنین استخدام تامین اجتماعی . یک دختر ۱۸ ساله دارم که مشغول تحصیل در دبیرستان هستند . سفر به حوزه شینگن نداشتیم ، چقدر شانس گرفتن ویزای توریستی داریم ، در ضمن بهیچ وجه قصد مهاجرت نداریم .

اگر دعوتنامه خانواده درجه یک داشته باشید امکان داره که با ویزای توریستیتون موافقت شه ولی اگر ندارید بدون سابقه سفر احتمال رد شدن ویزاتون بسیار بالا هست

عیسی محمدیاری

هزینه تمام شده ویزای ملتی کانادا چقدر است .وشرایط پرداخت به چه صورت می باشد با تشکر فراوان

در صورتی که دعوتنامه داشته باشید ۴۲۰ دلار و اگر نداشته باشید ۱۶۰۰ دلار و در حالت دوم اگر ریجکت بشید کل وجه عودت داده میشه در حالت دوم بخشی اول گرفته میشه و بقیه بعد از اومدن جواب ویزا
لطفا بفرمایید قبلا به کجاها سفر داشتین

افسانه .م

شرکت محترم نیلگام
با سلام و احترام
اینجانب تمام مطالب مهم و کاربردی مربوط به ویزای کانادا شرکت شما را به طور کامل خواندم …
دو سوال دارم :
سوال اول : شانس اخذویزای ۵ ساله مالتی کانادا با ثبت نام توریستی نرمال برای من بیشتره یا با تضمینی ؟ کلا این دو ثبت نام چه فرقی باهم دارند؟
با توجه به اینکه سوابق سفرهایم درپاسپورت به شرح ذیل است :
۱- انگلیس در سال ۱۳۷۲
۲- استرالیا در سال ۱۳۸۸
۳- استرالیا در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰
۴- آمریکا در سال ۱۳۹۳
۵- سوییس در سال ۱۳۹۴
۶- اتریش در سال ۱۳۹۶
شایان ذکر است اینجانب بازنشسته هستم وخواهرزاده ام در کانادا زندگی میکند .
سوال دوم : برای انگشت نگاری ، سفارت کانادا کشورهای ترکیه ، دبی یا … را انتخاب میکند یا اینکه درخواست کننده حق انتخاب کشورهایی که سفارت کانادا در آن مستقر است را دارد ؟
با سپاس
الف .م

سلام
با توجه به سابقه سفر خوب شما دعوتنامه ما که همان ویزای تضمینی هست کمک چشمگیری به شما نمیکنه و به احتمال ۹۹% شما به صورت نرمال و چه تضمینی ویزا میشید البته حساب بانکی شما و مدارک شغلیتون هم مهم هست و دعوتنامه خواهر زادتون از دعوتنامه ما بهتر هست
بله هر جا که وی اف اس باشه شما میتونید انگشت نگاری رو انجام بدید

طاهره كاظمي كيا

چرا از سفارت پیگیری نمیکنید کار من تو چه مرحله ای هست
چندین نوبت تماس گرفتم

سلام کانتری که کار شما رو انجام میدن خانم عظیم پور هستن و همونطور که بهتون توضیح دادن هنوز ۱۲۰ روز نشده که بتونن براتون نامه بزنن البته مانعی برای زدن نامه نیست ولی ما توصیه میکنیم که اینکار رو انجام ندین باز اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستیم

بحرالدین رحیمی

سلام من ۴ ساله که تو ترکیه زندگی میکنم و اقامت ترکیه رو دارم و می‌خواهم به کانادا مهاجرت کنم آیا میتوانید کمکی بکنید ممنون میشم

سلام متاسفانه ما در ضمینه مهاجرت کانادا خدماتی نداریم و فقط در زمینه ویزای توریستی کانادا خدمات داریم

مهدی ناطقی

باسلام
من افغانی هستم در ایران زندگی میکنم امکان داره با ویزای توریستی به کانادا برم اگر امکان داره چقدر هزینه دارد

سلام
ببینید لازمه ی گرفتن ویزای کانادا داشتن پرینت حساب مدارک شغلی و ترجیحا سند ملکی و همچنین سابقه سفر هست اگر این ها رو دارید دیگه مهم نیست متولد چه کشوری باشید حالا چه در ایران شاغل باشید چه در افغانستان یا هر جای دیگه

مهدی

سلام
مدت زمان وقت مصاحبه؟
مصاحبه داره یا فقط انگشت نگاری؟
میشه فقط وثت سفارت بگیرید بقیه کارهاشو خودمون انجام بدیم؟

با سلام
سفارت کانادا مصاحبه ندارد مگر در موارد خاص که سفارت متقاضی رو دعوت به مصاحبه مینماید
بله هر مرحله ای از کار و یا کل مراحل رو ما میتونیم براتون انجام بدیم ولی مهمترین بخشی که به ما نیاز پیدا میکنید چینش مدارک و پر کردن فرم هست و کاور لتری که ما میزاریم

مرضیه

سلام، از طریق دانشجویی بخوام اقدام کنم برای مستر در کانادا آیا امکان دریافت فاند وجود داره؟هزینه دانشگاهها در کانادا بسیار بالاست. موسسه شما میتونه کمکی بکنه؟ فارغ التحصیل از دانشگاه علم و صنعت تهران در مقطع لیسانس و دانشگاه تربیت مدرس در مقطع ارشد هستم و معدلمم در هر دو مقطع بالای ۱۶ هست

متاسفانه در زمینه گرفتن فاند در حال حاضر خدماتی نداریم

مجيد ذبيحي

با سلام و عرض ادب
من ٣۴ سالمه و متأهل و یک فرزند دارم. سند ملکی و جواز کسب دارم و خودم هم در یک شرکت انتشاراتی (نسبتاً معروف) حدود ۶ سال سابقه بیمه دارم (ودر حال کارم) پرینت بانکی حدود ١٣٠-١۴٠ م تومنی
و در کل حدود ١۶ سال بیمه دارم و فقط یک سفر به ترکیه داشتم . میخوام ببینم احتمال ویزاشدنم برای مولتی کانادا(توریستی ۵ ساله ) بصورت مجردی (خودم ) چقدره ؟
و درصد ویزا شدنم همراه خانومم و دخترم چقدره ؟
و هزینه هاش؟؟

سلام تقریبا میتونم بگم شانستون چه به تنهایی و چه با همسر زیر ۲۰ درصد هست
ایا امکان رفتن به سفر اروپا رو دارید؟ایا از بستگان درجه یک شما کسی در کانادا زندگی میکنه؟

میترا خدابنده

سلام خسته نباشید من ۸ماه پیش برای انگشت نگاری میگذره و هنوز جواب نیومده

سلام
مدت خیلی زیادی گذشته و احتمالا در حال چک امنیتی هستین،اول اینکه ایمیل پیگیری زدین تا به حال؟ ایا اکانت ثبتنام دست خودتون هست و اطمینان دارین که جواب نیومده؟سربازی کجا رفتین و مدارک شغلی چی به سفارت دادید؟ این هارو جواب بدین راحت تر میتونیم راهنماییتون کنیم

سیدبهزادموسوی

باسلام ماازتبریز اقدام کردیم ومدارک وانگشت نگاری درشهراستانبول سفارت کانادا انجام دادیم حال باتوجه به ارائه مدارک مالی سنداملاک و سپرده بانکی خوب وگردش حساب خوب بعلت عدم تمکین مالی!!!ردکرده اند لذا درامراعتراض شما وکالت میپذیرید

سلام در بعضی مواقع سفارت درست پرونده رو بررسی نمیکنه بله ما میتونیم اعتراض بزنیم ولی قبلش باید پرونده رو بررسی کنیم لطفا با دفتر تماس بگیرید و با خانم عربی صحبت کنید تجربه ایشون بابت اینجور موارد کمکتون میکنه

rose

سلام، میخواستم بدونم با ۳۵ سال سن- مجرد -کارشناس ارشد مدیریت- سه سال سابقه کار بدون بیمه- یک سفر خارجی به استرالیا در سال ۲۰۱۰-بستگانی هم درکانادا ندارم آیا امکان گرفتن ویزای مولتی رو دارم؟

سلام تقریبا شرایطتتون خوبه ولی سابقه سفرتون کمه با این شرایط به نظر من شانستون ۶۰-۷۰% هست

rose

ممنون از پاسختون، بنظر شما برای بالاتر بردن شانسم چکار کنم؟سفرهای توریسی کوتاه مدت کمکی میکه که برم؟

ویزای استرالیا که شما داشتین خیلی معتبر و خوبه اگر یک سفر اروپا تشریف ببرید شانستون خیلی خیلی بالاتر خواهد رفت

کریم نواب

میخواهم به کانادا سفر کنم فعلا در ترکیه بشکل قانونی زندگی میکنم در زمینه معلومات

سلام لطفا مدارک رو در سایت چک کنید اگر دارید اعلام کنید سابقه سفرتون چیه که بتونیم راهنماییتون کنیم

شایان

سلام ،سال ۲۰۱۹ در کشور کانادا قراره که کنگره جهانی زنبور عسل برگزار بشه ،از طرف همین کنگره که اسمش اپی موندیا هست قراره برای زنبورداران سراسر دنیا دعوت نامه فرستاده بشه حالا میخوام بدونم نوع ویزایی که من باید دنبالش برم چه نوع ویزایی میشه
ممنونم بابت وقتی که میزارید برای پاسخگویی

سلام باید دعوتنامه رو ببینیم که نوع ویزا رو خدمتتون بگیم

Amir

سلام واحترام بسیار عالی بود. سپاسگزارم.

ساراکارا

شرکت محترم نیلگام
با سلام و خسته نباشید

باتوجه به اینکه من و همسرم در سال ۲۰۰۲ اقامت کانادا را گرفتیم و به کانادا مهاجرت کردیم و پس از ۶ ماه قبل از دریافت کارت پی آر به ایران برگشتیم ،برای اخذویزای ۵ ساله مالتی کانادا با ثبت نام توریستی نرمال چقدر شانس داریم؟
با توجه به اینکه سوابق ویزای شنگن درپاسپورت به شرح ذیل است :
۱- آلمان ویزای مولتی شنگن دوساله سال ۱۳۹۷
۲- آلمان ویزای مولتی شنگن یک ساله در سال ۱۳۹۶
سپاس
سارا کارا

سلام لطفا بفرمایید چه مدارک شغلی دارید برای ارائه به سفارت؟

داریوش سماک سالکده

با سلام ممنون از مطالبی که در سایت گذاشتید من مهندس عمران با ۴۴ سال سن هستم و دارای کار دولتی در بخش آب هستم و میخواستم برای تحصیل فرزندان ۸و۱۳ ساله خودم که دختر هم هستند اقدام کنم آیا با ویزای تحصیلی فرزندان می توانم در کانادا مشغول کار شوم و نوع کار هم مهم نیست و بعد اقامت بگیرم .

سلام خیر امکان کار قانونی رو ندارید وفقط میتوانید کار غیر رسمی انجام بدید

محمدپيروزه

باسلام.درحال حاظر با دارایی١٠٠ ملیون اگر تا به حال به جایی در اروپا سفر نکرده باشم باز هم امکان دریافت ویزا ممکن است،یا آیا شهروند المان شوم میتوانم اقامت کانادا را دریافت کند

محمدپيروزه

ویزای شنگن را چگونه باید دریافت کرد،آیا با پاسپورت المانی میشود به کانادا اقامت گرفت

سلام نیاز به گرفتن وقت سفارت،داشتن مدارک شغلی کاری سند ملکی و حساب بانکی میباشد متاسفانه در زمینه اقامت اطلاعاتی نداریم ولی باز پاسپورت آلمانی تا اونجایی که ما اطلاع داریم نیاز به ویزا برای سفر به کانادا نیست

پدرام پشتاره

با درود . من ۳۲ ساله، پزشک و مجرد هستم. سابقه ۶ سفر به کشورهای ترکیه، آذربایجان و امارات و یک سفر به هلند ۴ ماه قبل دارم. از لحاظ مدارک شغلی پروانه مطب و سند ملکی و تمکن مالی ۵۰۰ میلیونی در بانک دارم. همچنین دعوت‌نامه از دخترخاله مادرم برای کانادا دارم که در کانادا سیتیزن هستند و شغل و درآمد خوبی دارند. در ضمن من سال ۲۰۱۵ برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کردم که ریجکت شد. به نظر شما شانس بنده برای دریافت ویزای کانادا چقدر هست؟ بسیار ممنون میشم پاسخ بدین

سلام شرایط شما خوب هست و به احتمال ۵۰ ۶۰ درصد ویزا میشید ولی اگر یک سفر اروپای دیگه تشریف ببرید این احتما به ۸۰ ۸۵ درصد میرسه
توصیه ما این هست که این کار رو انجام بدید و ریجکتی آمریکاتون زیاد مسئله مهمی نیست

روزا رضایی

با درود . آیا انتخاب محل انگشت‌نگاری تأثیری در نتیجه ویزا خواهد گذاشت ؟! من با مطالعه در چندین سایت به این نکته در بعضی سایت‌ها برخورد کردم که انگشت‌نگاری در تفلیس و دبی با شانس کمتری برای ویزا گرفتن همراه است و بهترین مکان آنکارا و استانبول میباشد . من خودم میخوام باکو را انتخاب کنم به نظر شما انتخابم را عوض کنم ؟ بسیار سپاسگذارم از وقتی که برای پاسخ دادن میگذارید

سلام
تجربه ما میگه که تاثیری نداره و اگر داشته باشه در حد ۱۰ درصد هست علت این مسئله اشنا بودن افیسر با شرایط ایرانیها هست-بهتر هست راجب مدارکی که اقدام کردیدد بگید که بهتون بگیم چند درصد شانس ویزا شدن دارید

ف. ح

من تصمیم گرفتم برای ویزای تحصیلی برای کالج دخترم اقدام کنم. ویزای نوریستی هم داریم . سوال من این هست که باتوجه به اینکه ویزای توریستی داریم ویزا باید تبدیل به تحصیلی بشه . آیا مراحل زیادی لازم داره برای تبدیل به تحصیلی . اگر پذیرش را به شما واگذار کنیم درهزینه صرفه جویی میشه . ضمنا نوشته بودید هزینه پذیرش تحصیلی ۶۰۰ دلار است. آیا تاًثیری درکم شدن هرینه دارد؟

سلام
هزینه ها تغییر کرده و ۴ میلیون‌تومان شده
خودتون هم میتونید اقدام کنید از طریق ما سرعت بالا تر خواهد رفت و کمی راحت تر هستید

فرحناز

منظور من پذیرش تحصیلی است میخواستم هزینه پذیرش را باتوجه به اینکه ویزای توریستی دارم چقدراست آیا باتوجه به ویزای توریستی وتبدیل آن به تحصیلی وانجام دادن بیومتریک که قبلا انجام شده چنانچه در کم شدن هزینه موسسه موثر است هرچه زودتربه موسسه مراجعه وسریع اقدام کنم با تشکر

سلام
هزینه اخذ پذیرش از طریق ما ۴ میلیون تومان هست اگر سوال دیگه ای هم دارید بفرمایید

امير بنكچي

سلام
من یکبار با مدارک نسبتا خوب درخواست ویزای کانادا دادم که ریجکت شدم و هیچکدوم از دلایل درست نبود به من گفتن سابقه سفر نداری دوتا شنگن دوتا امارات دوتا ترکیه و ارمنستان و گرچستان رو داشتم تمکن مالی ١٠٠ میلیونی با کارکرد حساب یک میلیون دلاری جواز کسب سند اپارتمان ووچر هتل دقیقا مزارکی که به من شنگن سویس رو دادن ولی من ریجکت شدم متاسفانه اعتراض نکردم الان مجدد میخوام اقدام کنم دوتا ویزای مولتی ٣ ماهه هلند اضافه کردم که یکیش از اول ژانویه اعتبارش شروع میشه دعوت نامه از دختر خالم دارم که تمام مالیات وووو رو پرداخت کرده سند ماشین اضافه کردم سرقفلی مغازه اضافه کردم و همینطور مدارک فوت خواهر و مادرم و کفالت سربازی و اینکه ثابت میکنه پدر من پیر هستن و نیاز به مراقبت رو هم اماده کردم به نظر شما چند درصد شانس دارم که ریجکت نکنن دوباره

به احتمال زیاد ویزا میشید ولی اگر خودتون دارید پرونده رو اقدام میکنید انقدر پیچیدش نکنید و انقدر اشتیاق نشون ندین برای رفتن که سند ماشین هم بزارید به جای اون یک کاور لتر قوی بزارید که دلیلی برای رفتنتون به کانادا باشه

خلیلی فرید

سلام خانواده ۷ نفر هستیم نیاز به ویزای تضمینی دارم به هرقیمت که شما پیشنهاد بدید توافق میکنم پرداخت پول بعد از دریافت ویزا بابط تضمین پول گارانتی بانکی یا هر ضمانت که شما بخواهی میدهم

امیر چلبیانی

با سلام و خسته نباشید
یک سؤالی ازتون داشتم و اینکه از بین ویزای شنگن و کانادا کدام ویزای سخت‌تری هست؟ منظورم اینه از بین دو نفر که با شرایط یکسان یکی برای ویزای شنگن و دیگری برای ویزای کانادا اقدام کنه، دریافت کدوم ویزا سخت‌تر هست ؟

سلام
ویزای شنگن نیاز قطعی به سابقه سفر نداره ولی برای گرفتن ویزای کانادا نیاز به ویزای کشورهای اروپایی هست
بنابراین برای گرفتن اولین ویزا شنگن راحت تر هست و بعد از اینکه دو ویزای شنگن گرفتین برای کانادا اقدام کنید

سارا س

سلام
من یک دعوت‌نامه از کانادا از طرف پسرخاله مادرم دارم . خواستم ببینم در قسمت Proof of Relationship من باید ترجمه شناسنامه مادر ، مادربزرگ ، پدر مادربزرگ ، خاله مادر و پسر خاله مادر را آپلود کنم که نشان بده ایشون واقعا Second Cousin بنده هستند یا نه ؟ چون این سؤال را من از چند نفر پرسیدم پاسخ‌های متناقضی شنیدم . بعضی‌ها میگن اساس برای کانادایی‌ها راست‌گویی هست و شما راست میگین مگر اینکه خلافش ثابت شه . همین عده میگن این همه مدرک را آپلود نکن چون آفیسر حوصله چک کردن این همه مدرک را نداره و همین که مینویسی پسرخاله مادرم کفایت میکنه . ممنون میشم راهنمایی نهایی را از شما بشنوم با توجه به اینکه معتبرترین آژانس در زمینه ویزای کانادا هستین .

مدارکی که باید آپلود کنید:
۱) پاسپورت یا PR پسرخاله مادرتون
۲) ترجمه شناسنامه مادرتون
۳) ترجمه شناسنامه خالتون
۴) ترجمه شناسنامه مادربزرگ یا پدربزرگتون

علی رضوی

سلام خسته نباشید اگر برای ویزای کار بخوام بیام مدرک تحصیلی برای کانادا معتبره مثله رشته کامپیوتر یا کار دانش فنی حرفه ایی کمکم کنین ؟ از اخر معتبره

سلام متاسفانه ما خدمات و اطلاعاتی در مورد ویزای کار کانادا در حال حاضر نداریم

نازنین مهمدی

سلام.ببخشید من برای ویزای توریستی کانادا میخوام اقدام کنم, سابقه سفر هم ب دبی, ارمنستان, عراق, و دوبار ترکیه رو داشتم, ارشد صنایع هستم و تمکن مالی و… رو هم دارم, میخواستم بدونم احتمال اینکه بمن ویزا توریستی بدن چقدر هست, و اینکه هزینش و زمانش چقدر طول میکشه, ممنونم

سلام هزینه ها در همین صفحه هست میتونید مشاهده کنید اگر دعوتنامه اشخاص درجه یک مثل پدر مادر خواهر و برادر رو ندارید با توجه به اینکه سابقه سفر اروپا رو ندارید امکان ویزا شدنتون به نظر من زیر ۲۰% هست

علی مرادی

سلام ایا جهت ویزای موقت کار میتوان اقدام کرد جهت شغل رانندگی کامیون سنگین ممنون

سلام متاسفانه در این زمینه خدمات،تخصص و اطلاعاتی نداریم

Alireza

سلام
برای محاجرت چه ویزایی لازمه؟
شنیدم اکثرا از ویزای توریستی استفاده میکنن

سلام
خیر ویزای توریستی فقط برای سفر های کوتاه مدت میباشد

Leila Nazemnejad

با سلام من میخواستم برای مادر و سه خواهرم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم که برای عروسیم بیان. میخواستم ببینم که برای هرکدوم بیاد یه فایل جدا بسازم یا همه رو با هم میتونم با یه اکانت انجام بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

سلام همرو در یک فایل بسازید و نامه ای که علاوه بر کارت عروسی میزارید فوق العاده مهم هست برای اینکه ویزا بهشون بدن و حتما مهر نوتل رو بزنید

غلامرضاسعیدی

با سلام
می خواستم بدونم اگه دفتر شما بخواهد قیم پسرم باشه که ۱۶ سال دارند چه باید کرد؟

سلام لطفا با بخش مهاجرت خانم اثباتی تماس بگیرید

رضا

سلام وقت شما عزیزان به خیر و عرض خسته نباشین، همسر و دختر بنده ۶ ماه پیش ریجکت شدن البته با وجود دعوتنامه از طرف خاله بنده و با توجه به اینکه بنده ٢ بار موفق به گرفتن ویزا شده ام اولی ٣ ماهه و دومی مولتی ، ایا شما میتوانید اعتراض رو ریجکتی ما بزارین .. ممنون از شما

بله میشه اعتراض زد ولی بهتر این هست که مجدد اقدام کنیم پس از بررسی پرونده و طبق قانون جدید دیگه نیاز به انگشت نگاری ندارند