تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا – دانشجویی

بر اساس آخرین رده‌بندی دانشگاه‌های جهان که هر ساله توسط نشریه معتبر تایمز منتشر می‌شود، ۵ دانشگاه کانادایی را می‌توان در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دید که خود موید سیستم آموزشی به روز و منطبق بر بالاترین استانداردهای جهانی است. بنابراین بسیار منطقی بنظر می‌رسد متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان برای تحصیل در کانادا اقدام کنند و این روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب نمایند.

اطلاعات بیشتر
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مقدمه

بر اساس آمار سازمان کالج‌ها و موسسات آموزش عالی کانادا موسوم به CICAN در سال ۲۰۱۷، حدود ۱۰۰ کالج و دانشگاه در این کشو دایر بوده‌ است که نزدیک به ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در آننها تحصیل می‌کنند. برای تحصیل در هر یک از این موسسات علمی- آموزشی دو مرحله اصلی باید طی شود؛ نخست اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی کانادا. در این مطلب با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختف آشنا می‌شویم.

مقاطع تحصیلی در کانادا جهت ادامه تحصیل در دانشگاه

مقاطع تحصیلی در کانادا همچون بسیاری دیگر از کشورهای جهان به دو بخش اصلی تقسیم بندی می شود. مقطع پیش از دانشگاه و مقاطع دانشگاهی. در این نوشتار از مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در این مقاطع سخن خواهیم گفت.

دوره کالج در کانادا

یکی از مقبول‌ترین مقاطع تحصیلی در کانادا دوره کالج است. دوره‌هایی که عموما بر تقویت مهارت‌های کاربری با هدف تربیت نیروی متخصص برای بازار کار در این کشور متمرکزند و متقاضیان داخلی و بین‌المللی بسیار به شرکت در این دوره‌ها تمایل دارند. اگرچه اخذ پذیرش تحصیلی برای شرکت در دوره‌های کالج در کانادا چندان دشوار نیست اما دریافت ویزای تحصیلی برای این دوره‌ها نسبت به دوره‌های دانشگاهی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) کمی دشوارتر است. برای ارزیابی شرایط شرکت در این دوره‌ها می‌توانید فرم ارزیابی تحصیلی را به شکل رایگان تکمیل کرده و یا با کارشناسان اجرایی پذیرش تحصیلی در مجموعه شرکت‌های نیلگام تماس بگیرید.

دوره کارشناسی یا لیسانس در کانادا

پس از پایان دوره دبیرستان (۱۲ سال تحصیل در دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان) متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا می‌توانند یا دوره کالج را شروع کنند و یا برای شرکت در دوره لیسانس در یکی از دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایند. دوره‌های کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا عموما چهار ساله است و در برخی مواقع متقاضیان مجبور به گذراندن دوره پیش دانشگاهی هستند (در صورتیکه نیاز به گذراندن پیش نیاز درسی و یا دوره‌های زبان باشند). برای اخذ پذیرش تحصیلی مقطع لیسانس در کانادا داشتن مدرک دیپلم و همچنین مدرک زبان انگلیسی (فرانسه) الزامی است.

دوره کارشناسی ارشد یا مستر در کانادا

یکی دیگر از پرطرفدارن ترین مقاطع تحصیلی در کانادا، مقطع کارشناسی ارشد و یا Master است. دوره فوق لیسانس در کانادا عموما ۱ و ۲ سال بطول خواهد انجامید و به دو دسته تحقیقاتی (Research-based) و یا واحدی (Course-based)  تقسیم می‌شود. البته برخی رشته‌های ترکیبی نیز در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

بسیاری از رشته‌های Research-based این امکان را به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌دهند که پس از پایان دوره مستر، به شکل مستقیم دوره دکترا را آغاز شوند. برای اطلاع از پیش نیازهای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر فرم ارزیابی تحصیلی هوشمند نیلگام می‌توانید با کارشناسان اجرایی ما تماس بگیرید.

دوره دکترا در کانادا

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دوره دکترا، متقاضی می‌بایست علاوه بر گذارندن دوره کارشناسی ارشد با معدل مناسب و نمره آیلتس عموما بالای ۷ و مقاله علمی، پروپوزال و یا پروژه‌ای ارائه دهد که پس از تایید مجوز تحصیل در این مقطع صادر خواهد شد. هزینه بیشتر پروژه‌های دوره‌ دکترا در کانادا توسط موسسات، سازمان‌های بین‌لمللی، NGOها و یا خود دانشگاه بورسیه می‌شوند و با بورسیه تخصیص یافته به این دوره تحصیلی، دانشجو دکترا می‌تواند هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه را پوشش دهد.

شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟

برای ادامه تحصیل در کانادا بسته به مقطع، رشته و یا دانشگاهی که می‌خواهید از آن پذیرش تحصیلی بگیرید، شرایط متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر بسیاری از متقاضیان، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را به درستی بهترین گزینه پیش روی خود برای اخذ اقامت این کشور دریافته و با فراهم آوردن مقدمات لازم می‌کوشند با دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی معتبر در کانادا مسیر را برای اخذ اقامت دائم هموار سازند. اما هر تصمیم مقدمات و شرایطی دارد که در پی به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا خواهیم پرداخت. شرایط تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر است.

شرایط تحصیل در کانادا در دوره کالج

برای تحصیل در این مقطع متقاضی می‌بایست دوره ۱۲ ساله دیپلم را بطور کامل و با معدلی متوسط پشت سر گذاشته و از دانش نسبی زبان انگلیسی برخوردار باشد. همانطور که پیشتر اشاره شد، برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دوره کالج عموما سخت‌گیری چندانی نمی‌شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا در دوره لیسانس

اخذ پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی در کانادا طبعا دشوارتر از دوره کالج بوده و شرایط سخت‌تری دارد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر دانشگاه‌های کانادا متقاضی می‌بایست دوره دیپلم را دست کم با معدل ۱۴ پشت سر گذاشته باشد (در برخی دانشگاه‌ها معدل دوره دیپلم نباید از ۱۵ کمتر باشد). حداقل نمره ۶ برای مدرک زبان آیلتس یکی دیگر از شرایط اصلی تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس خواهد بود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا در دوره کارشناسی ارشد

هر چه مقطع تحصیلی بالاتر می‌رود، طبعا اخذ پذیرش تحصیلی کانادا نیز دشوارتر خواهد شد. یکی از شرایط تحصیل در کانادا در دوره کارشناسی ارشد، معدل بالای ۱۴ در دوره لیسانس و همچنین حداقل نمره شش و نیم برای مدرک زبان آیلتس است. برای اخذ پذیرش تحصیلی دوره مستر در کانادا همچنین نیاز به توصیه نامه تحصیلی (Recommendation letter) تحصیلی از یک یا چند استاد دانشگاه دوره لیسانس دارید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دوره دکترا

بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، سالانه به بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی مقطع دکترای این کشور اقامت دائم اعطا می‌شود که البته تابع شرایطی خاص خواهد بود. حداقل نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در این مقطع ۷ است و متقاضی می‌بایست مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد با  معدل قابل قبول ارائه دهد. داشتن مقاله علمی منتشر شده در نشریات معتبر علمی از دیگر شرایطی است که متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا می‌بایست برای اخذ پذیرش تحصیلی ارائه دهند. به همه موارد اشاره شده در خصوص شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف لزوم تمکن مالی مناسب را نیز باید اضافه کرد. هزینه تحصیل در کانادا از شهری به شهر دیگر و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر خواهد بود.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

پس از تصمیم‌گیری در خصوص رشته مدنظر، شهر و دانشگاهی در کانادا که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید، می‌بایست برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا اقدام نمایید. اخذ پذیرش تحصیلی یکی از فنی‌ترین و پیچیده‌ترین روندهای مربوط به مهاجرت به کانادا است. اطلاع دقیق از مدارک مود نیاز، شرایط و قوانین تحصیلی، ویژگی‌های هر استان و دانشگاه‌های فعال در آن همگی از مواردی هستند که نیازمند اهتمامی ویژه در پروسه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا هستند.

کارشناسان دپارتمان پذیرش تحصیلی در مجموعه شرکت‌های نیلگام با موارد متعددی از رد درخواست پذیرش تحصیلی کانادا مواجه می‌شوند که اتفاقا متقاضی از شرایط کافی برای موفقیت در پرونده برخودار بوده‌است اما بدلیل اطلاعات ناکافی و بعضا اشتباه در خصوص موارد اشاره شده، با شکست در پرونده درخواست ادامه تحصیل در کانادا مواجه شده است. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما پیش از اقدام برای درخواست پذیرش تحصیلی از کانادا، با مشاورین با تجربه ما در نیلگام تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، بهترین و کوتاه‌ترین مسیر را برای ادامه تحصیل در کانادا پیش روی خود ببینید.

هزینه تحصیل در کانادا

همانطور که پیشتر اشاره شد، هزینه تحصیل در کانادا، در مقاطع مختلف، رشته‌های گوناگون و ایالت‌های این کشور متفاوت خواهد بود. بر اساس آخرین آمار منتشره از اداره آمار کانادا در خصوص هزینه تحصیل در کانادا در سال ۲۰۱۷، هر دانشجویی غیر بومی (دانشجویان خارجی) در مقطع کارشناسی برای رشته های غیرمهندسی و پزشکی بطور میانگین سالانه ۲۵۱۸۰ دلار نیاز دارد. این عدد برای رشته های فنی-مهندسی و پزشکی تا ۲۸۶۲۵ دلار افزایش می‌یابد.

همین آمار می‌افزاید هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان غیربومی در مقطع کارشناسی ارشد بطور متوسط سالانه ۱۶۲۵۲ دلار است. البته هزینه تحصیل در رشته MBA در کانادا همچون سرتاسر جهان گران‌تر خواهد بود.

این اعداد مربوط به هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه و فوق برنامه‌های تحصیلی می‌شود و برای برآورد دقیق هزینه تحصیل در کانادا باید مابقی مخارج همچون مسکن، غذا، کتاب، رفت و آمد، تلفن و سایر هزینه‌ها را نیز اضافه کرد. هزینه زندگی دانشجویی (فارغ از شهریه دانشگاه یا مدرسه) در کانادا برای مثال در دانشگاه مونترال سالانه حدود ۱۵۰۰۰ هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود که این عدد در بیشتر دانشگاه‌های این کشور ثابت است.

برترین دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل

وب سایت www.topuniversities.com که بهرتین دانشگاه‌های جهان را بر اساس پارامترهایی همچون سطح علمی، رضایت دانشجویان، امکانات و شانس ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی رتبه بندی می‌کند، فهرست ۲۰ دانشگاه‌ برتر کانادا برای ادامه تحصیل را به شرح زیر اعلام کرده‌است:

نکته مهم در خصوص دانشگاه‌های کشور کانادا، پایین بودن شهریه تحصیلی آنها در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس است. یکی دیگر از مزایای ادامه تحصیل در کانادا، قوانینی است که به فارغ‌التحصیلان این کشور این امکان را می‌دهد تا با کسب امتیازات لازم برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

گروه شرکت‌های نیلگام با بهره‌مندی از سالها تجربه و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و موسسات معتبر علمی کشور کانادا، آماده ارائه خدمات اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف به شما متقاضیان محترم است.

تحصیل رایگان در کانادا

ادامه تحصیل رایگان امتیازی ویژه برای بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا است. تحصیل رایگان یا به بیان فنی‌تر، دریافت بورسیه تحصیلی نه تنها فرصتی استثنایی برای ادامه تحصیل محسوب می‌شود بلکه خواهد توانست بسیاری از نگرانی‌های موجود در خصوص تامین هزینه‌های تحصیل در کانادا را اساسا مرتفع سازد.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های متنوعی برای اعطا بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهند که شناخت دقیق آنها و اقدام به موقع می‌تواند به سادگی موجب تحصیل رایگان در کانادا شود. بورسیه‌های تحصیلی کانادا را می‌توان به سه دسته تقسیم بندی کرد:

  • Scholarships
  • grants
  • bursaries

اسکالرشیپ (Scholarship) که به آن فلوشیپ (fellowship) هم گفته می‌شود، بودجه‌ای است که از طرف دولت، سازمان‌های غیر دولتی (NGO) و یا مستقیما از طرف دانشگاه به دانشجویان با سطح بالای علمی (معدل بالا، دارای مقاله علمی و سطح بالای زبان انگلیسی) تخصیص می‌یابد و امتیازی ویژه برای تحصیل در کانادا خواهد بود.

اما grants و bursaries کمک هزینه‌ای است که بدون در نظر گرفتن سطح علمی دانشجو با هدف کمک به وی در نظر گرفته می‌شود و بیشتر به دانشجویان محلی تخصیص می‌یابد.

هر سه نوع این برنامه‌ها تحصیل رایگان در کانادا نیاز به بازپرداخت ندارند و خود شامل انواعی می‌شوند.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

بی‌تردید اخذ اقامت دائم کشور کانادا پس از پایان دوران تحصیل در این کشور، دورنمایی است که بسیاری از متقاضیان پذیرش تحصیلی کانادا نگاهی ویژه به آن خواهند داشت. بر اساس قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانشجویان تمام وقت می‌توانند بدون نیاز به اخذ وجوز کار، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته خارج از محیط دانشگاه کار کنند.

از سوی دیگر پس از پایان تحصیل در کانادا، به متقاضیان فرصتی یکساله داده می‌شود تا ضمن کار در این کشور، با جمع‌آوری امتیازات لازم از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برنامه نیروی متخصص فدرال یا (FSWC) یکی از برنامه‌هایی است که این امکان را به دانشجویان خارجی می‌دهد که پس از پایان تحصیل در کانادا، برای دریافت PR اقدام نمایند. برنامه تجربه ی کانادایی یا (CEC) و برنامه نیروی فنی حرفه‌ای فدرال موسوم به (FSTC) انواع دیگر راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در کشور محسوب می‌شوند.

متقاضی اقامت دائم از طریق پذیرش تحصیلی کانادا با رعایت شرایطی خاص و کسب امتیازاتی خاص به راحتی قادر خواهد بود به این مهم دست یابد که در رابطه با جزییات این امر می‌توانید با کارشناسان نیلگام مشورت لازم را انجام دهید.

دریافت مشاوره جهت تحصیل در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هر متقاضی نیاز به پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا خواهد داشت. اینکه چه زمانی برای چه رشته‌ای و از طریق چه دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام شود و پس از آن با تکمیل دقیق مدارک و طی کردن مسیری صحیح برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود، به واقع روندی حساس است که نیاز به تجربه و اشراف کامل به نظام آموزشی کشور کانادا دارد.

کارشناسان اجرایی دپارتمان پذیرش تحصیلی نیلگام همواره برای ارائه مشاوره رایگان و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما آماده خواهند بود تا ضمن بررسی پرونده، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای تحقق رویای تحصیل در کانادا محقق سازند.

نظرات

محمد حسین شاهزاده

باسلام من در رشته ی هوانوردی در هنرستان مشغول تحصیل هستم و برای دانشگاه میخواهم در کانادا تحصیل کنم لطفا شرایط تحصیل در کانادا و هزینه ی حدودی آن را ارسال نمایید البته بعدش برای کار هم میخواهم اقامت بگیرم.

محمدرضابهزادپور

سلام دخترم پایه هشتم هست معدل سال هفتم او٢٠ هست ودر کانون زبا ن انگلیسی زبان میخواند میخواهم تا۵ سال دیگه برای تحسیل او اقدام کنم او بسیار باهوش وددرخوان هست مجارج او چقدر وچگونه اقدام کنم .

سلام هزینه ها نصبت به دانشگاه و رشته متغییر هست ولی حدود سالی ۱۰۰۰۰ دلار

محمد حسین شاهزاده

باسلام من در رشته ی هوانوردی در هنرستان مشغول تحصیل هستم لطفا شرایط تحصیل در کانادا و هزینه ی حدودی آن را ارسال نمایید البته بعدش برای کار هم میخواهم اقا

سلام برای تحصیل در کانادا نیاز هست که ما معدل شما رو بدونیم و ترجیحا با کارشناسان ما تماس تلفنی داشته باشید با سپاس ۰۲۱۷۵۲۳۷-۰۲۱۷۵۴۲۱۰۰۰

محمد حسین شاهزاده

با سلام هم اکنون در پایه دهم هستم و پس از گذراندن پایه دوازدهم میخواهم در این کشور تحصیل کنم و پس از تحصیل مشتاق به کار هستم و میخواهم اقامت بگیرم. لطفا کاملا شرایط و هزینه ی حدودی آن را ذکر کنید و شرط معدل چند است واینکه چند سال در چه مقاطعی طول می کشد و… .توجه داشته باشید که در هنرستان تحصیل میکنم . معدل سال های بعد من هنوز مشخص نیست ؛ اما معدل آخرین پایه تحصیلی که گذراندم در پایه نهم ۱۸٫۷۴ شد.بعدا حتما با همکاران شما تماس خواهم گرفت.
متشکرم_

لام، بعد از گذراندن ۱۲ سال تحصیل، طبق قانون فعلی ویزا می توانید از طریق کالج به کانادا وارد شوید. در صورتی که ۱۱ سال تحصیل خواهید داشت، حداقل معدل برای ورود ۱۴ می باشد و مدرک زبان مورد نیاز آیلتس ۶٫۰/ هزینه های فعلی شهریه سالانه از ۱۲۰۰۰ دلار کانادا به بالا و هزینه زندگی فعلی طبق تخمین سفارت ۱۱۰۰۰ دلار می باشد.

محمد حسین شاهزاده

با سلام یعنی مدت تحصیل من و گرفتن اقامت در کانادا ۱۲ سال به طول می انجامد؟
اگر برای ۴ سال دیگر بخواهم بروم و سربازی هم بروم ، باید کی اقدام درخواست ویزا بدهم؟
برای هزینه ی آن می شود آنجا کار کرد تا قسمتی از این هزینه را از این طریق پرداخت کنیم؟
و آخرین سوال هم اینست که اگر عضو بسیج باشیم چون این باعث کاهش سربازی می شود بعدا مشکل ساز خواهد بود یا خیر؟

سلام لطفا شرایط تحصیلی، سن و زمانی که قصد اقدام دارید رو بفرمایید تا بر اساس شرایط تون راهنمایی بشید.

محمد حسین شاهزاده

۱۶ سال
هنرستان هوانوردی دانش پرواز در مشهد
پایه دهم
نمره پایانی سال نهم ۱۸٫۷۴
به علت دروس سنگین این رشته فقط ۲۰ نفر معدل بالای ۱۸٫۵۰ را قبول کردند ولی متاسفانه این رشته به اسم هنرستان رقم خورده است برای مثال ریاضی آن در حد رشته ی ریاضی فیزیک است و از سال دیگر نیز کل دروس ما انگلیسی می شود که انگلیسی در هوانوردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مهم ترین عامل و سختی کار در انگلیسی می باشد. با این حال من برای انگلیسی خیلی مشکلی ندارم و البته با شرکت در کلاس های آموزشی تا tochstone2 که نزدیک به toffel است را خوانده ام.
۴ سال دیگر پس از گذراندن پایه دوازدهم و سربازی قصد ادامه تحصیل و پس از پایان تحصیل قصد اقدام گرفتن اقامت و کار وزندگی را دارم.
هیچ یک از اعضای خانواده با من همراه نیستند.

سلام با توجه به رشته شما کالج در کانادا برای اقدام مناسب تر هست منتها با توجه به اینکه کانادا دوره ۱۲ سال تحصیل رو میخواد شما مستقیم وارد کالج هوانوردی نمی تونید بشید و باید اونجا دوره کالج رو در یکی از رشته های غیر از هوتانوردی بگذرونید. نکته دومی که مستقیم از ایران نمی تونیم براتون اقدام کنیم هم اینه که با توجه به اینکه پذیرش دوره های هوانوردی مستلزم معاینه و انجام آزمایش های پزشکی در انجمن پزشکی هوانوردی کانادا هست پذیرش از ایران بسیار بسیار دشوار خواهد بود

محمد حسین شاهزاده

دقیقا مراحل کار من چگونه صورت میگیرد و من دقیقا چه کاری را باید انجام دهم؟

لطفا با شماره ۷۵۲۳۷ داخلی ۶۱۰ تماس بگیرید یا شماره تون رو برای همکاران مون بگذارید تا بتونیم به صورت تلفنی راهنمایی تون کنیم. با سپاس

محمد حسین شاهزاده

باشه ممنون از راهنماییتون

فاطمه

سلام، ممنون از پاسخگویی، در زمینه اخذ ویزای کار و شرایطش شرکت معتبری میشناسین معرفی کنین؟
شرط سنی و تاریخ اخذ مدرک در زمان پذیرش برای مقطع ارشد و دکترا مهم است؟ میتوان برای هر دو مقطع ارشد و دکترا اقدام کرد؟(مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش زلزله دارم)
با تشکر

سلام خیر متاسفانه شرکت معتبری رو سراغ نداریم و فعلا خودمون هم در این زمینه فعلا خدماتی نداریم
بله شرایط سنی همیشه یکی از فاکتورهایی هست که در روند پذیرش از جانب استاد لحاظ میشه. هرچند معدل و سوابق پژوهشی وزن بیشتری در بررسی درخواست شما خواهند داشت. برای بررسی اقدام به پذیرش تون لطفا رزومه و سوابق تحصیلی تون رو به آدرس ایمیل esbati@nilgam.com ارسال کنید تا راهنمایی دقیق تری انجام بدیم. ممنونم

لیلا تیزمغز

با سلام و خسته نباشید
من یه کارمند رسمی هستم میخواستم بپرسم که آیا ممکن هست برا ادامه تحصیل به خارج از کشور اقدام کنم در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟ باتوجه به تعهد کارم در ایران پرسیدم میشه یا نه؟؟

بله طبیعتا از بابت تحصیل مشکلی نیست تعهد خدمت رو باید با محل کارتون چک بفرمایید