تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

تحصیل در کانادا – دانشجویی

بر اساس جدیدترین رده‌بندی دانشگاه‌های جهان که هر ساله توسط نشریه معتبر تایمز منتشر می‌شود، بیش از ۵ دانشگاه کانادایی را می‌توان در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دید که خود موید سیستم آموزشی به روز و منطبق بر بالاترین استانداردهای جهانی است. بنابراین بسیار منطقی به‌نظر می‌رسد متقاضیان زیادی از سرتاسر جهان برای تحصیل در کانادا اقدام کنند و این روش را برای ادامه زندگی در این کشور انتخاب نمایند.

دانشگاه‌های معروفی همچون تورنتو، مونترال، مک‌مستر، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا تنها بخشی از دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی کشور کانادا هستند که هر ساله در لیست بهترین دانشگاه‌‌های جهان قرار می‌گیرند. اما حتی در سایر شهرها و استانهای دیگر کانادا که نسبتا نزد ایرانیان شناخته شده نیستند نیز می‌توان دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی تراز اولی را جستجو کرد که از لحاظ استاندارد، کیفیت آموزشی و اعتبار مدارک دانشگاهی فرسنگ‌ها با دانشگاه‌ها و موسسات ایرانی فاصله دارند!

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 64    میانگین: 4.1/5]
ویدئوی تحصیل در کانادا - دانشجویی

ویدئوی تحصیل در کانادا - دانشجویی

معرفی فرصت های تحصیل در کانادا بصورت دانشجویی

بر اساس آمار اخیر سازمان کالج‌ها و موسسات آموزش عالی کانادا موسوم به CICAN در سال 2019، در حدود 134 کالج و دانشگاه در این کشور دایر است و در مجموع بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در این موسسات مشغول به تحصیل هستند.

عموما برای تحصیل در هر یک از این موسسات علمی- آموزشی دو مرحله اصلی دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید طی شود.

مراحلی که نیازمند دقت فراوان و آماده‌سازی مدارک هویتی، تحصیلی و مالی مختلف بوده و از جزئیات فراوانی در تمامی مراحل پروسه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا برخوردار است.در این مطلب با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف آشنا می‌شویم.

مقاطع تحصیلی در کانادا جهت ادامه تحصیل در دانشگاه

مقاطع تحصیلی در کانادا همچون بسیاری دیگر از کشورهای جهان به دو بخش اصلی مقاطع پیش از دانشگاه کانادا نظیر دبستان، راهنمایی و دبیرستان، پس از دوره متوسطه (post- secondary) و مقاطع دانشگاهی تقسیم‌بندی می‌شود.

در میان مقاطع پیش از دانشگاه و مقاطع دانشگاهی کارشناسی، ارشد و دکترا که برای بسیاری از دانشجویان ایرانی شناخته‌شده است، مقطع پس از دوره متوسطه و یا همان post-secondary کمی ناشناخته است که اغلب توسط موسسات آموزشی و کالج‌های کانادا مدیریت می‌شود.

این مقطع به طور تقریبی معادل با مدرک کاردانی و فنی و حرفه‌ای در ایران بوده، دارای دو ترم تحصیلی ودوره‌های تابستانی در سال است و آموزشگاه‌ها و کالج‌های این کشور مجاز به ارائه انواع دیپلم، درجه و یا گواهینامه معتبر به فارغ‌التحصیلان این مقطع هستند.

در ادامه این نوشتار قصد داریم تا به جزئیات بیشتری از مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا پرداخته و در مورد نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در این مقاطع تحصیلی صحبت کنیم.

دوره کالج در کانادا

یکی از مقبول‌ترین مقاطع تحصیلی در کانادا دوره کالج است. دوره‌هایی که عموما بر تقویت مهارت‌های کاربردی با هدف تربیت نیروی متخصص برای بازار کار در این کشور متمرکز شده‌اند و عموما متقاضیان داخلی و بین‌المللی به شرکت در این دوره‌ها تمایل زیادی نشان می‌دهند.

اگرچه اخذ پذیرش تحصیلی برای شرکت در دوره‌های کالج در کانادا چندان دشوار نیست، اما دریافت ویزای تحصیلی برای این دوره‌ها نسبت به دوره‌های دانشگاهی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) کمی دشوارتر است.

عموما کالج‌ها و موسسات آموزشی مورد تایید آموزش و پرورش کشور کانادا شامل انواع مختلف زیر می‌شوند:

 • کالج‌های استانی کاردانی Community
 • کالج‌های فنی و حرفه‌ای، هنرهای زیبا و کاربردی
 • موسسات فناوری و علوم
 • کالج‌های عمومی و فنی و حرفه‌ای کبک (collèges d’enseignement général et professionnel in Quebec)
 • کالج‌های خصوصی حرفه و شغل Career Colleges
 • کالج‌های junior

این نوع از موسسات آموزشی عالی کانادا دارای رشته‌های تحصیلی بسیار گسترده بوده و مجاز هستند تا در قالب دوره‌های 2 تا 3 ساله اغلب مدارک معادل تا سطح کارشناسی، کاردانی (associate degree)، دوره‌های آموزشی مهارت کاری، آماده‌سازی امتحانات مجوزهای حرفه‌ای، دوره‌های زبان انگلیسی و یا فرانسه و یا دو سال اول دوره کارشناسی را ارائه دهند .

عموما در صورتی که زیر 18 سال باشید می‌توانید بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی به ادامه تحصیل در یکی از کالج‌های معروف کانادا بپردازید، اما در صورتی که بالای 18سال باشید برای دریافت پذیرش کالج و ویزای کانادا مطمئنا به مدرک بین‌المللی زبان نیاز پیدا خواهید کرد.

شما همچنین می‌توانید با دریافت پذیرش کالج و ویزای تحصیلی کانادا تا حداکثر 20 ساعت در هفته به هنگام تحصیل کار کنید. برای ارزیابی شرایط شرکت در این دوره‌ها می‌توانید فرم ارزیابی تحصیلی را به شکل رایگان تکمیل نموده و یا با کارشناسان اجرایی پذیرش تحصیلی در مجموعه شرکت‌های نیلگام تماس بگیرید.

دوره کارشناسی یا لیسانس در کانادا

پس از پایان دوره دبیرستان (۱۲ سال تحصیل در دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان) متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا می‌توانند دوره کالج را شروع کنند و یا برای شرکت در دوره لیسانس در یکی از دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایند.

دوره‌های کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا عموما 3 یا چهار ساله است و در برخی مواقع متقاضیان مجبور به گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی(در صورتی‌که نیاز به گذراندن پیش نیاز درسی یا دوره‌های زبان وجود داشته باشد) هستند.

لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش تحصیلی مقطع لیسانس در کانادا داشتن مدرک دیپلم، مدرک زبان انگلیسی (یا در برخی استان‌ها مدرک زبان فرانسوی)، ریز نمرات دوره‌های تحصیلی پیشین، اسکن پاسپورت، رزومه تحصیلی (CV) و پرداخت هزینه پذیرش یا همان Admission fee الزامی است.

عموما بر اساس استان و دانشگاه مورد نظر در کانادا، دروس رشته‌های کارشناسی در این کشور در دو تا 3 ترم تحصیلی در طول سال ارائه می‌شود؛ ترم اول تحصیلی از ماه سپتامبر (شهریور-مهر) تا دسامبر (آذر-دی)، ترم دوم از ماه ژانویه (دی-بهمن) تا آپریل(فروردین-اردیبهشت) و ترم سوم در کانادا در تمام طول تابستان برگزار می‌شود.

در کنار این موارد باید یه این موضوع اشاره کنیم که اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معروف در شهرهای بزرگ کانادا سخت‌تر بوده و علاوه بر شهریه بیشتر به نسبت دانشگاه‌های شهرهای کوچک‌تر کانادا، عموما مستلزم داشتن مواردی نظیر شرط معدل خوب (بالای نمره 15 ) نداشتن گپ یا همان وقفه تحصیلی بیش از 2 تا 3 سال و رزومه و سوابق تحصیلی موجه و مکفی است.

البته در کنار این موارد، متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا باید به ددلاین و یا همان ضرب‌العجل دانشگاه‌های این کشور توجه کرده و به نسبت زمان تعیین‌شده توسط دانشگاه موردنظر خود، برای پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.

دوره کارشناسی ارشد یا مستر در کانادا

یکی دیگر از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در کانادا، مقطع کارشناسی ارشد یا Master است. دوره فوق لیسانس در کانادا عموما ۱ تا ۲ سال به‌طول خواهد انجامید و به دو دسته تحقیقاتی (Research-based) و واحدی (Course-  based)   تقسیم‌بندی می‌شود. البته در این میان برخی از رشته‌های ترکیبی نیز در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

بسیاری از رشته‌های Research-based این امکان را به متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا می‌دهند که پس از پایان دوره مستر، به شکل مستقیم دوره دکترا را آغاز کنند.

یکی از نکات قابل توجه در رابطه با مقطع تحصیلی ارشد در کانادا این است که به طور معمول شهریه دانشگاهی آن به نسبت مقطع کارشناسی کمتر بوده و به هنگام دریافت پذیرش تحصیلی تا 5 سال گپ تحصیلی نیز از نگاه دپارتمان پذیرش دانشگاه مربوطه قابل قبول خواهد بود.

اما در عین حال در اکثر مواقع برحسب قوانین پذیرش دانشگاه مربوطه در کانادا نمره مدرک زبان انگلیسی نباید کمتر از 6 تا 6.5 باشد.

به طور کلی متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه‌های کانادا ملزم به ارائه مدارک زیر برای دریافت پذیرش تحصیلی هستند:

 • مدرک کارشناسی
 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزش‌نامه
 • 1 تا 2توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه
 • حداقل معدل 15
 • ریز نمرات و آخرین سوابق تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر آیلتس و تافل با حداقل نمره 6 –5
 • مقالات علمی و تحقیقی، سابقه کاری مرتبط
 • پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی
 • ارائه مدارک آزمون‌های بین‌المللی GMAT و یا GRE برحسب رشته و قوانین دانشگاه

البته بدین خاطر که دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی کشور کانادا به صورت استانی مدیریت می‌شوند دارای بودجه‌بندی و شرایط و قوانین متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. برهمین اساس بخشی از بودجه دانشگاه‌ها توسط استان مربوطه و بخشی از آن توسط دولت فدرال تامین می‌شود.

موسسات آموزشی و دانشگاه‌های استان کبک از بیشترین میزان بودجه تحصیلی برخوردار بوده و به همین خاطر به نسبت سایر استانها از شهریه دانشگاهی کمتری برخوردار هستند. این موضوع بیشتر برای دانشجویان بومی دارای اهمیت بوده و به غیر از تفاوت در قوانین چارچوب آموزشی در میزان شهریه دانشجویان بین‌المللی آنچنان تاثیری ندارد.

شما می‌توانید برای اطلاع دقیق‌تر از قوانین و پیش‌نیازهای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر برخورداری از فرم ارزیابی تحصیلی هوشمند نیلگام، با کارشناسان اجرایی ما در تماس باشید.

دوره دکترا در کانادا

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دوره دکترا، متقاضی باید علاوه بر گذراندن دوره کارشناسی ارشد با معدل مناسب، و داشتن نمره آیلتس بالای ۷ ، مقاله علمی، توصیه‌نامه و انگیزش‌نامه، سوابق کاری مرتبط، مدرک GRE و GMAT در برخی از رشته‌ها، پروپوزال یا پروژه‌ای ارائه دهد که پس از تایید مجوز تحصیل در این مقطع صادر خواهد شد.

اغلب رشته‌های تحصیلی مقطع دکترا حداقل به 3سال تحصیل تمام‌وقت و تحقیق نیاز دارد، اما برخی از دانشجویان مقطع دکترا تا حداکثر 6 تا7 سال به تحصیل و پژوهش در این مقطع می‌پردازند.

رشته‌ها و دوره‌های دکترا در کانادا اغلب بر مهارت‌های کلیدی نظیر روش‌های تحقیقات عملی و اصول روش‌شناسی و یا آموزش‌های اضافه و مفید در محدوده‌هایی نظیر تدریس، ارائه و یا انتشار تمرکز دارد. برخی از این رشته‌ها حتی موجب ترتیب اثر دادن به دوره کارآموزی و قرارگیری دانشجو در محیط کاری کاملا حرفه‌ای می‌شود.

معمولا دانشجویان مقطع دکترا در کانادا پیش از آغاز تمرکز بر روی تحقیق و نوشتن پایان‌نامه دکترا، دوره‌های مذکور را در سال اول تحصیلی خود تکمیل کرده و به اتمام می‌رسانند.

هزینه بیشتر پروژه‌های دوره‌ دکترا در کانادا توسط موسسات، سازمان‌های بین‌المللی، NGOها یا خود دانشگاه بورسیه می‌شوند و با بورسیه تخصیص یافته به این دوره تحصیلی، دانشجو دکترا می‌تواند هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه را پوشش دهد.

البته لازم به ذکر است که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا بخاطر محدودیت در تعداد، برای دانشجویان خارجی و خصوصا ایرانی بسیار رقابتی و در عین حال سخت است. از این رو سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا از دانشجویان بین‌المللی متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا توقع داشتن تمکن مالی و توانایی پوشش هزینه‌های سالانه تحصیل و زندگی را بدون استفاده از کمک‌ هزینه تحصیلی دارد.

شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟

برای ادامه تحصیل در کانادا بسته به مقطع، رشته یا دانشگاهی که می‌خواهید از آن پذیرش تحصیلی بگیرید، شرایط متفاوت خواهد بود.

از سوی دیگر بسیاری از متقاضیان، زندگی در کانادا از طریق تحصیل را بهترین گزینه پیش روی خود برای اخذ اقامت این کشور به‌‌شمار می‌آورند و با فراهم آوردن مقدمات لازم می‌کوشند تا با دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی معتبر در کانادا مسیر را برای اخذ اقامت دائم هموار سازند.

جزئیاتی که از نظر دپارتمان پذیرش دانشگاه و سفارت کانادا حائز اهمیت است، مواردی نظیر نداشتن سوءسابقه، نداشتن گپ تحصیلی بالا، داشتن تمکن ملی مکفی، رزومه تحصیلی مناسب، نمرات و معدل موجه، برخورداری از مهارت کامل و مدرک زبان انگلیسی، اهداف تحصیلی دقیق (SOP)، نمونه کار مرتبط و گذراندن آزمون‌هایی نظیر GMAT، GRE در موفقیت پرونده ادامه تحصیل در کشور کانادا بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

اما هر تصمیم مهم و سرنوشت‌ساز مانند ادامه تحصیل در کانادا، نیاز به مقدمات و شرایطی دارد در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل در کانادا در دوره کالج

برای تحصیل در این مقطع متقاضی باید دوره ۱۲ ساله دیپلم را به‌طور کامل و با معدلی متوسط پشت سر گذاشته و از دانش نسبی زبان انگلیسی برخوردار باشد. کالج‌ها و موسسات آموزشی معتبر کانادا عموما دارای فضای کوچک‌تری به نسبت دانشگاه‌ها بوده و از تنوع رشته تحصیلی کمتری برخوردار هستند.

به طور معمول کالج‌های کانادا برگزارکننده دوره‌های آموزشی، فنی و حرفه‌ای، توسعه و پیشرفت مهارت‌های خاص و هنری و علمی بوده و اغلب مجاز به ارائه مدارک کاردانی، گواهی پایان دوره، گذراندن مهارت‌های کاری، مدارک دوره‌های کوتاه‌مدت و فشرده، دوره‌های زبان و مدارک کارشناسی با نظارت و همکاری یک دانشگاه هستند.

رشته‌های تحصیلی کالج‌های کانادا شامل مواردی نظیر کسب و کار، کامپیوتر و فناوری‌های مکانیکی، رشته‌های حوزه سلامت، خدمات اجتماعی، رشته‌های کشاورزی، تجارت و حرفه‌های کاری  می‌شود و دانشجویان بین‌المللی مقطع کالج در کانادا مجاز به انجام کار دانشجویی پاره‌وقت تا حداکثر 20 ساعت در هفته هستند.

چنانچه مایل به دریافت پذیرش و تحصیل در یکی از کالج‌های کانادا هستید باید به این موضوع توجه داشته باشید که کالج‌های کانادا عموما متقاضیان تا سن 30 سال را مورد پذیرش قرار می‌دهند و برای دریافت پذیرش تحصیلی، وجود یک مدرک کاردانی و یا کارشناسی و همچنین مدرک زبان انگلیسی برای افراد بالای 18 سال مورد نیاز است.

اما همانطور که پیشتر اشاره شد، برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا در دوره کالج عموما با سخت‌گیری چندانی روبرو نخواهید شد.

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در دوره لیسانس – کارشناسی

اخذ پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی در کانادا طبعا دشوارتر از دوره کالج بوده و شرایط سخت‌تری دارد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر دانشگاه‌های کانادا متقاضی می‌بایست دوره دیپلم را دست کم با معدل ۱۴ پشت سر گذاشته باشد (در برخی دانشگاه‌ها معدل دوره دیپلم نباید از ۱۵ کمتر باشد). حداقل نمره ۶ برای مدرک زبان آیلتس یکی دیگر از شرایط اصلی تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس خواهد بود.

معمولا ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌های کانادا مشمول گذراندن دوره‌های 4ساله تحصیلی می‌شود. این بدین خاطر است که سیستم آموزشی کانادا دانشجویان را در کنار دروس اصلی ملزم به گذراندن دوره‌های جنبی و جزئی (minor courses) می‌کند.

اما در عین حال برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها دوره‌های کارشناسی را به صورت 3ساله و بدون نیاز به گذراندن دوره‌های مذکور ارائه می‌دهند. همچنین به هنگام پایان تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا شما می‌توانید 1 سال دیگر را برای دستیابی به پاداش Honours award به دوره تحصیلی خود اضافه کنید.

تنوع رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی قابل ارائه در دانشگاه‌های کانادا فراتر از حد تصور بوده و برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا شما باید علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی، مالی و هویتی کامل و موجه، مشکل شرط سنی و گپ تحصیلی نداشته باشید.

از این رو به همان اندازه که تمکن مالی و سوابق و رزومه تحصیلی در دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا مهم است، نبود وقفه تحصیلی طولانی مدت در موفقیت پرونده شما تاثیر بسزایی داشته و وجود آن بالطبع موجب ریجکت ویزای کانادا می‌گردد.

 

شرایط ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کانادا

هر چه مقطع تحصیلی بالاتر می‌رود، طبعا اخذ پذیرش تحصیلی کانادا نیز دشوارتر خواهد شد. یکی از شرایط تحصیل در کانادا در دوره کارشناسی ارشد، معدل بالای ۱۴در دوره لیسانس یا همان کارشناسی و همچنین داشتن حداقل نمره شش و نیم برای مدرک زبان آیلتس و یا معادل آن یعنی تافل است.

شما همچنین برای اخذ پذیرش تحصیلی دوره مستر در کانادا نیاز به توصیه‌نامه تحصیلی (Recommendation  letter)  از یک یا چند استاد دانشگاه دوره لیسانس خود دارید.

البته در کنار این موارد ارائه رزومه و سوابق تحصیلی کامل، انگیزش‌نامه، سوابق و نمونه کاری مرتبط، ارائه مدارک GRE و یا GMAT برای برخی رشته‌ها، مقالات علمی و تحقیقی، فرم درخواست و فرم پرداخت هزینه پذیرش یا همان Admission fee مورد نیاز خواهد بود.

مقاطع ارشد در کشور کانادا به نام grad و یا grad school نیز شناخته می‌شود و عموما در انواع مختلفی نظیر ارشد هنر (MA)، ارشد علوم (MSc)، ارشد هنرهای زیبا (MFA)، ارشد مهندسی (MEng) و ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) به دانشجویان ارائه می‌شود.

معمولا گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین یک تا دو سال زمان می‌برد. (که البته ممکن است با دوره‌های اضافه کارآموزی و کاریابی همراه گردد).

لازم به ذکر است که در کنار سخنرانی‌ها و آموزش‌های متداول در خلال تحصیل، اغلب رشته‌های تحصیلی کارشناسی ارشد در کانادا از تدریس و آموزش تعاملی نظیر بازدید از سایت‌های مرتبط، انجام پروژه و کارهای گروهی برخوردار است.

اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد در کانادا شامل پایان‌نامه ( و یا پروژه مشورتی و مشارکتی در بعضی از رشته‌ها) می‌شود و سهم زیادی از واحدها و امتیازات دوره تحصیلی را به خود اختصاص می‌دهد.

خوشبختانه بنابر تجربه کارشناسان امور اعزام دانشجوی نیلگام، برای ادامه تحصیل در این مقطع، با ارائه سوابق کاری مرتبط، گپ تحصیلی تا 5 سال نیز از نگاه آفیسر پرونده ویزای تحصیلی کانادا قابل قبول خواهد بود.

 

شرایط ادامه تحصیل در دوره دکترا در کانادا

بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، سالانه به بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی مقطع دکترای این کشور اقامت دائم اعطا می‌شود که البته تابع شرایطی خاص خواهد بود.

حداقل نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در این مقطع ۷ است و متقاضی باید مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل قابل قبولی ارائه دهد. داشتن مقاله علمی منتشر شده در نشریات معتبر علمی و داشتن مدرک آزمون GMAT و یا GRE، انگیزش‌نامه، 2 تا 3توصیه‌نامه از اساتید قبلی دانشگاه، رزومه تحصیلی و نمونه کار (برای برخی از رشته‌ها)، از دیگر شرایطی است که متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید برای اخذ پذیرش تحصیلی ارائه دهند.

عموما دوره تحصیلی دکترا در کانادا حداقل بین 3 تا 5 سال زمان می‌برد و علاوه بر تحصیل و تحقیق پیوسته شامل پایان‌نامه‌ای قابل استناد بر مبنای تحقیقات گسترده و اصلی در رشته تحصیلی شما می‌گردد.

به همه موارد اشاره شده در خصوص شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف، لزوم تمکن مالی مناسب را نیز باید اضافه کرد. این بدین خاطر است که هزینه تحصیل در کانادا از شهری به شهر دیگر و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر خواهد بود.

البته با توجه به وجود انواع بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی و امکان دریافت حقوق در مقطع دکترای دانشگاه‌های کانادا، نباید زیاد برای پوشش هزینه‌های تحصیل در این مقطع نگران باشید.

لازم به ذکر است که معمولا برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا و ادامه تحصیل در مقطع دکترا در این کشور مسئله شرط سنی و گپ تحصیلی چندان مطرح نبوده و تاثیر زیادی در موفقیت پرونده فرد ندارد.

 

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

پس از تصمیم‌گیری در خصوص رشته مد نظر، شهر و دانشگاهی که قصد دارید در آن به ادامه تحصیل بپردازید، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام نمایید که البته دریافت آن نیازمند دانش و تجربه کافی در این زمینه است. اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز، شرایط و قوانین تحصیلی، ویژگی‌های هر استان و دانشگاه‌های فعال در آن همگی از مواردی هستند که نیازمند اهتمامی ویژه در پروسه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا هستند.

اما به طور کلی برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا نیاز به موارد زیر خواهید داشت:
• پاسپورت دارای اعتبار
• مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی با نمره مناسب
• مدارک و رزومه تحصیلی کامل و قابل قبول
• مدارک مالی و قابل استناد برای پوشش هزینه‌های تحصیلی
• پرداخت هزینه بررسی پرونده توسط دپارتمان پذیرش دانشگاه (بین 100 تا 250 دلار کانادا)

سپس در صورت موافقت دانشگاه کانادایی تحت DLI، نامه تائیدیه‌ای تحت عنوان acceptance letter برای شما ارسال می‌گردد که برای مراحل بعدی دریافت ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز شما خواهد بود.
کارشناسان دپارتمان پذیرش تحصیلی در مجموعه شرکت‌های نیلگام با موارد متعددی از رد درخواست پذیرش تحصیلی کانادا مواجه می‌شوند که اتفاقا متقاضی از شرایط کافی برای موفقیت در پرونده برخوردار بوده ‌است، اما به دلیل داشتن اطلاعات ناکافی و یا بروز اشتباه در خصوص موارد اشاره شده، با شکست در پرونده درخواست ادامه تحصیل در کانادا مواجه شده‌اند.
بنابراین توصیه می‌کنیم حتما پیش از اقدام برای درخواست پذیرش تحصیلی از کانادا، با مشاورین با تجربه ما در نیلگام تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره، از بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای ادامه تحصیل در کانادا بهره‌مند شوید.

هزینه تحصیل در کانادا

همانطور که پیشتر اشاره شد، هزینه تحصیل در کانادا، بسته به مقطع تحصیلی، رشته‌های گوناگون و استان‌های این کشور متفاوت خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش منتشر‌شده از وبسایت universitystudy.ca در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در سال 2019، هر دانشجویی غیر بومی (دانشجویان خارجی) در مقطع کارشناسی برای رشته های غیرمهندسی و پزشکی بطور میانگین سالانه 25870 دلار کانادا نیاز دارد. این عدد برای رشته های فنی-مهندسی و پزشکی تا ۲۸۶۲۵ دلار کانادا افزایش می‌یابد.

همین آمار می‌افزاید هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان غیربومی در مقطع کارشناسی ارشد بطور متوسط سالانه ۱۶۲۵۲ دلار آمریکا است. البته هزینه تحصیل در رشته MBA در کانادا همچون سرتاسر جهان گران‌تر خواهد بود.

این اعداد مربوط به هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه و فوق برنامه‌های تحصیلی می‌شود و برای برآورد دقیق هزینه تحصیل در کانادا باید مابقی مخارج همچون مسکن، غذا، کتاب، رفت و آمد، تلفن و سایر هزینه‌ها را نیز اضافه کرد. هزینه زندگی دانشجویی (فارغ از شهریه دانشگاه یا مدرسه) در کانادا برای مثال در دانشگاه مونترال سالانه حدود ۱۵۰۰۰ هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود که این عدد در بیشتر دانشگاه‌های این کشور ثابت است.

از این رو در صورتی که مایل به استفاده از خدمات خوابگاه دانشگاه نباشید، اجاره ماهانه یک آپارتمان دو اتاقه به طور میانگین چیزی در حدود 1.025 دلار کانادا خواهد بود. در عین حال هزینه رفت و آمد شما به طور تقریبی و ماهانه بین 80 تا 150 دلار کانادا بوده و سایر هزینه‌های خورد و خوراک، سرگرمی و غیره بنابر سبک زندگی شما در کانادا کاملا متغیر است.

اما بد نیست برای درک بهتر هزینه‌های تحصیل در کانادا به جدول بهترین رشته‌های تحصیلی برای اپلای در کانادا برای مقاطع کارشناسی و ارشد توجه کنید.

ارشدکارشناسیرشته تحصیلی
15.236 دلار کانادا19.461 دلار کاناداآموزش و پرورش
14.144 دلار22.950 دلارهنرهای تجسمی، نمایشی و فناوری‌های ارتباطی
13.520 دلار26.175 دلارعلوم انسانی
14.304 دلار24.808 دلارعلوم اجتماعی و رفتاری
15.941 دلار29.756 دلارحقوق، مشاغل حقوقی و مطالعاتی
22.442 دلار26.395 دلارمدریریت عمومی و مدیریت تجاری
56.282 دلاردر دسترس نیستمدیریت اجرایی
37.697 دلاردر دسترس نیستمدیریت MBA عادی
14.664 دلار29.067 دلارعلوم و فناوری فیزیکی و زندگی
15.553 دلار30.187 دلارریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات
17.753 دلار30.742 دلارمهندسی
24.178 دلار24.654 دلارمعماری
14.016 دلار24.101 دلارکشاورزی و حفاظت از منابع طبیعی
21.635 دلار55.802 دلاردندانپزشکی
در دسترس نیست29.905 دلارپزشکی
13.713 دلار20.354 دلارپرستاری
11.642 دلار34.726 دلارداروسازی
9.088 دلار60.458 دلارداروهای دامپزشکی
16.590 دلار23.192 دلارسایر موضوعات بهداشتی، ورزش و تناسب اندام
13.948 دلار20.453 دلارخدمات شخصی، محافظتی و حمل و نقل

برترین دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل

وب سایت www.topuniversities.com که بهترین دانشگاه‌های جهان را بر اساس پارامترهایی همچون سطح علمی، رضایت دانشجویان، امکانات و شانس ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی رتبه بندی می‌کند، فهرست ۲۰ دانشگاه‌ برتر کانادا برای ادامه تحصیل را به شرح زیر اعلام کرده‌ است:

 

نکته مهم در خصوص دانشگاه‌های کشور کانادا، پایین بودن شهریه تحصیلی آن‌ها در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس است. یکی دیگر از مزایای ادامه تحصیل در کانادا، خدمات بیمه درمانی نسبتا کم‌هزینه و رایگان و قوانینی است که به فارغ‌التحصیلان این کشور این امکان را می‌دهد تا با کسب امتیازات لازم برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

بر همین اساس دانشجویان بین‌المللی می‌توانند علاوه بر تحصیل در برترین دانشگاه‌های کانادا از مزایای کار دانشجویی در حین تحصیل برخوردار شده و حتی پس از فارغ‌التحصیلی با دریافت مجوز کار PGWP برای حداکثر 3سال به کار تمام‌وقت در بازار کار فعال و پرمخاطب کانادا بپردازند و در نهایت با گذراندن دوره زمانی 5 تا 6ساله تحصیل و کار در کانادا، اقامت دائم این کشور یا همان Permanent residency را دریافت کنند.

البته باید خاطرنشان کنیم که ویزای همراه دانشجویی یکی دیگر از مزایای مهم تحصیل در کانادا است که طی آن خانواده درجه یک و فرزندان زیر 18سال متقاضی تحصیل تمام‌وقت در کالج و دانشگاه‌های این کشور امکان همراهی وی در کانادا را خواهند داشت.

با تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید علاوه بر برخورداری از مزایای مختلف تحصیل، زندگی و کار در کشور کانادا، آینده درخشانی را برای خود و خانواده متصور شوید.

گروه شرکت‌های نیلگام با بهره‌مندی از سال‌ها تجربه و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و موسسات معتبر علمی کشور کانادا، آماده ارائه خدمات اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف به شما متقاضیان محترم است.

تحصیل رایگان در کانادا

ادامه تحصیل رایگان امتیازی ویژه برای بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا است. تحصیل رایگان یا به بیان دقیق‌تر، دریافت بورسیه تحصیلی نه تنها فرصتی استثنایی برای ادامه تحصیل محسوب می‌شود، بلکه می‌تواند بسیاری از نگرانی‌های موجود در خصوص تامین هزینه‌های تحصیل در کانادا را اساسا مرتفع سازد.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های متنوعی برای اعطا بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهند که شناخت دقیق آن‌ها و اقدام به موقع می‌تواند به سادگی موجب تحصیل رایگان در کانادا شود. بورسیه‌های تحصیلی کانادا را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد:

 1. Scholarships
 2. grants
 3. bursaries

اسکالرشیپ (Scholarship) که به آن فلوشیپ (fellowship) هم گفته می‌شود، بودجه‌ای است که از طرف دولت، سازمان‌های غیر دولتی (NGO) و یا مستقیما از طرف دانشگاه به دانشجویان با سطح بالای علمی (معدل بالا، دارای مقاله علمی و سطح بالای زبان انگلیسی) تخصیص می‌یابد و امتیازی ویژه برای تحصیل در کانادا خواهد بود.

اما grants  و bursaries کمک هزینه‌ای است که بدون در نظر گرفتن سطح علمی دانشجو با هدف کمک به وی در نظر گرفته می‌شود و بیشتر به دانشجویان محلی اختصاص می‌یابد.

هر سه نوع این برنامه‌ها که برای تحصیل رایگان در کانادا هستند، نیاز به بازپرداخت ندارند و خود شامل انواع مختلفی می‌شوند.

اما از آنجایی که منابع قابل ارائه انواع بورسیه و کمک‌هزینه‌های تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین‌المللی محدود است، عموما نمی‌توان پیش از دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به آن بسنده کرد.

به بیانی دیگر بهتر است تا برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور اقدام کرده و پس از گذراندن یک تا دو ترم به تحقیق و جستجو برای انواع بورسیه تحصیلی کانادا،جوایز تحصیلی، کمک‌های مالی و یا وام دانشجویی بپردازید.

چنانچه بخواهید حتی در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا از همان ابتدای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به این منبع مالی اکتفا کنید، به احتمال زیاد با موضوع ریجکت ویزای کانادا از سوی آفیسر پرونده روبرو خواهید شد.

از این رو بهتر است برای اجتناب از این مورد، منابع مالی موجهی را برای پوشش هزینه‌های سالانه تحصیل و زندگی در کانادا به سفارت این کشور ارائه دهید.

 

مراحل اعزام دانشجو به کانادا از طریق نیلگام

بی‌تردید اخذ اقامت دائم کشور کانادا پس از پایان دوران تحصیل در این کشور، دورنمایی است که بسیاری از متقاضیان پذیرش تحصیلی و ویزای کانادا نگاهی ویژه به آن خواهند داشت. بر اساس قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانشجویان تمام‌وقت می‌توانند بدون نیاز به اخذ مجوز کار، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته داخل و خارج از محیط دانشگاه کار کنند.

از سوی دیگر پس از پایان تحصیل در کانادا، به متقاضیان فرصتی یک‌ساله داده می‌شود تا ضمن کار تمام‌وقت در این کشور، با جمع‌آوری امتیازات لازم از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برنامه نیروی متخصص فدرال یا (FSWC) یکی از برنامه‌هایی است که این امکان را به دانشجویان خارجی می‌دهد که پس از پایان تحصیل در کانادا، برای دریافت اقامت دائم کانادا یا همان (PR) اقدام نمایند. برنامه تجربه کانادایی یا (CEC) و برنامه نیروی فنی حرفه‌ای فدرال موسوم به (FSTC) انواع دیگر راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در این کشور محسوب می‌شوند.

کشور کانادا به عنوان دومین کشور پهناور و یکی از 10کشور برتر اقتصادی در دنیا با بیش از 500.000 دانشجوی بین‌المللی و دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان در کنار فرصت‌های کاری متعدد، بدون شک برترین مقصد تحصیلی برای متقاضیان ایرانی علاقمند به کانادا محسوب می‌شود.

متقاضی اقامت دائم از طریق پذیرش تحصیلی کانادا به راحتی قادر خواهد بود با رعایت شرایطی خاص و کسب امتیازاتی مرتبط به این مهم دست یابد؛ شما همچنین می‌توانید در رابطه با جزییات این امر با کارشناسان نیلگام مشورت لازم را انجام دهید.

 

دریافت مشاوره جهت تحصیل در کانادا

برای ادامه تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی، هر متقاضی نیاز به پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا خواهد داشت. اینکه چه زمانی برای چه رشته‌ای و از طریق چه دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام شود و پس از آن با تکمیل دقیق مدارک و طی کردن مسیری صحیح برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود، به واقع روندی حساس است که نیاز به تجربه و اشراف کامل به نظام آموزشی کشور کانادا دارد.

کارشناسان اجرایی دپارتمان پذیرش تحصیلی نیلگام همواره برای ارائه مشاوره و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما آماده خواهند بود تا ضمن بررسی پرونده، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای تحقق رویای تحصیل در کانادا را افزایش دهند.

شما می‌توانید در تمامی مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا از کمک و مشاوره تخصصی کارشناسان ما برخوردار شده و با همراهی نیلگام، با اطمینان خاطر بیشتری در راه ادامه تحصیل در کانادا قدم بردارید.

 

 

نظرات

محمد حسین شاهزاده

باسلام من در رشته ی هوانوردی در هنرستان مشغول تحصیل هستم و برای دانشگاه میخواهم در کانادا تحصیل کنم لطفا شرایط تحصیل در کانادا و هزینه ی حدودی آن را ارسال نمایید البته بعدش برای کار هم میخواهم اقامت بگیرم.

محمدرضابهزادپور

سلام دخترم پایه هشتم هست معدل سال هفتم او٢٠ هست ودر کانون زبا ن انگلیسی زبان میخواند میخواهم تا۵ سال دیگه برای تحسیل او اقدام کنم او بسیار باهوش وددرخوان هست مجارج او چقدر وچگونه اقدام کنم .

سلام هزینه ها نصبت به دانشگاه و رشته متغییر هست ولی حدود سالی ۱۰۰۰۰ دلار

محمد حسین شاهزاده

باسلام من در رشته ی هوانوردی در هنرستان مشغول تحصیل هستم لطفا شرایط تحصیل در کانادا و هزینه ی حدودی آن را ارسال نمایید البته بعدش برای کار هم میخواهم اقا

سلام برای تحصیل در کانادا نیاز هست که ما معدل شما رو بدونیم و ترجیحا با کارشناسان ما تماس تلفنی داشته باشید با سپاس ۰۲۱۷۵۲۳۷-۰۲۱۷۵۴۲۱۰۰۰

محمد حسین شاهزاده

با سلام هم اکنون در پایه دهم هستم و پس از گذراندن پایه دوازدهم میخواهم در این کشور تحصیل کنم و پس از تحصیل مشتاق به کار هستم و میخواهم اقامت بگیرم. لطفا کاملا شرایط و هزینه ی حدودی آن را ذکر کنید و شرط معدل چند است واینکه چند سال در چه مقاطعی طول می کشد و… .توجه داشته باشید که در هنرستان تحصیل میکنم . معدل سال های بعد من هنوز مشخص نیست ؛ اما معدل آخرین پایه تحصیلی که گذراندم در پایه نهم ۱۸٫۷۴ شد.بعدا حتما با همکاران شما تماس خواهم گرفت.
متشکرم_

لام، بعد از گذراندن ۱۲ سال تحصیل، طبق قانون فعلی ویزا می توانید از طریق کالج به کانادا وارد شوید. در صورتی که ۱۱ سال تحصیل خواهید داشت، حداقل معدل برای ورود ۱۴ می باشد و مدرک زبان مورد نیاز آیلتس ۶٫۰/ هزینه های فعلی شهریه سالانه از ۱۲۰۰۰ دلار کانادا به بالا و هزینه زندگی فعلی طبق تخمین سفارت ۱۱۰۰۰ دلار می باشد.

محمد حسین شاهزاده

با سلام یعنی مدت تحصیل من و گرفتن اقامت در کانادا ۱۲ سال به طول می انجامد؟
اگر برای ۴ سال دیگر بخواهم بروم و سربازی هم بروم ، باید کی اقدام درخواست ویزا بدهم؟
برای هزینه ی آن می شود آنجا کار کرد تا قسمتی از این هزینه را از این طریق پرداخت کنیم؟
و آخرین سوال هم اینست که اگر عضو بسیج باشیم چون این باعث کاهش سربازی می شود بعدا مشکل ساز خواهد بود یا خیر؟

سلام لطفا شرایط تحصیلی، سن و زمانی که قصد اقدام دارید رو بفرمایید تا بر اساس شرایط تون راهنمایی بشید.

محمد حسین شاهزاده

۱۶ سال
هنرستان هوانوردی دانش پرواز در مشهد
پایه دهم
نمره پایانی سال نهم ۱۸٫۷۴
به علت دروس سنگین این رشته فقط ۲۰ نفر معدل بالای ۱۸٫۵۰ را قبول کردند ولی متاسفانه این رشته به اسم هنرستان رقم خورده است برای مثال ریاضی آن در حد رشته ی ریاضی فیزیک است و از سال دیگر نیز کل دروس ما انگلیسی می شود که انگلیسی در هوانوردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مهم ترین عامل و سختی کار در انگلیسی می باشد. با این حال من برای انگلیسی خیلی مشکلی ندارم و البته با شرکت در کلاس های آموزشی تا tochstone2 که نزدیک به toffel است را خوانده ام.
۴ سال دیگر پس از گذراندن پایه دوازدهم و سربازی قصد ادامه تحصیل و پس از پایان تحصیل قصد اقدام گرفتن اقامت و کار وزندگی را دارم.
هیچ یک از اعضای خانواده با من همراه نیستند.

سلام با توجه به رشته شما کالج در کانادا برای اقدام مناسب تر هست منتها با توجه به اینکه کانادا دوره ۱۲ سال تحصیل رو میخواد شما مستقیم وارد کالج هوانوردی نمی تونید بشید و باید اونجا دوره کالج رو در یکی از رشته های غیر از هوتانوردی بگذرونید. نکته دومی که مستقیم از ایران نمی تونیم براتون اقدام کنیم هم اینه که با توجه به اینکه پذیرش دوره های هوانوردی مستلزم معاینه و انجام آزمایش های پزشکی در انجمن پزشکی هوانوردی کانادا هست پذیرش از ایران بسیار بسیار دشوار خواهد بود

محمد حسین شاهزاده

دقیقا مراحل کار من چگونه صورت میگیرد و من دقیقا چه کاری را باید انجام دهم؟

لطفا با شماره ۷۵۲۳۷ داخلی ۶۱۰ تماس بگیرید یا شماره تون رو برای همکاران مون بگذارید تا بتونیم به صورت تلفنی راهنمایی تون کنیم. با سپاس

محمد حسین شاهزاده

باشه ممنون از راهنماییتون

خواهش میکنم

اسما اکبری

سلام من سال یازدهم تجربی هستم بامعدل ۱۸.۳۲چگونه میتوانم درکانادابورسیه شوم ورایگان تحصیل کنم

ادمین

سلام وقتتون بخیر دوست عزیز در رابطه با اخذ بورسیه باید رزومه تحصیلی شما توسط کارشناسان تحصیلی ما مورد بررسی قرار گیرد سپس در صورت دارا بودن شرایط برای شما اقدام کنند میتوانید جهت مشاوره رایگان به صورت تلفنی و یا حضوری با دفتر تماس بگیرید کارشناسان تحصیلی ما در خدمت شما هستند.

فاطمه

سلام، ممنون از پاسخگویی، در زمینه اخذ ویزای کار و شرایطش شرکت معتبری میشناسین معرفی کنین؟
شرط سنی و تاریخ اخذ مدرک در زمان پذیرش برای مقطع ارشد و دکترا مهم است؟ میتوان برای هر دو مقطع ارشد و دکترا اقدام کرد؟(مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش زلزله دارم)
با تشکر

سلام خیر متاسفانه شرکت معتبری رو سراغ نداریم و فعلا خودمون هم در این زمینه فعلا خدماتی نداریم
بله شرایط سنی همیشه یکی از فاکتورهایی هست که در روند پذیرش از جانب استاد لحاظ میشه. هرچند معدل و سوابق پژوهشی وزن بیشتری در بررسی درخواست شما خواهند داشت. برای بررسی اقدام به پذیرش تون لطفا رزومه و سوابق تحصیلی تون رو به آدرس ایمیل esbati@nilgam.com ارسال کنید تا راهنمایی دقیق تری انجام بدیم. ممنونم

لیلا تیزمغز

با سلام و خسته نباشید
من یه کارمند رسمی هستم میخواستم بپرسم که آیا ممکن هست برا ادامه تحصیل به خارج از کشور اقدام کنم در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟ باتوجه به تعهد کارم در ایران پرسیدم میشه یا نه؟؟

بله طبیعتا از بابت تحصیل مشکلی نیست تعهد خدمت رو باید با محل کارتون چک بفرمایید

علیرضا

خسته نباشید، به نظر شما اگر در دوره ارشد پذیرش تحصیلی بگیرم میشه در صورت رسیدن سن به ۴۲ شهروندی گرفت؟

سلام، اخذ شهروندی مربوط به رعایت قوانین شهروندی کاناداست که خیلی به سن ارتباطی نداره. شما اگر ۴۲ ساله هستید باید در مورد اخذ ویزای تحصیلی تون از ایران بیشتر تمرکز کنید چون به دلیل گپ تحصیلی زیاد امکان صدور ویزا پایین میاد

علی محمودی آرانی

باسلام.بنده درمقطع کارشناسی رشته برق و قدرت(برق صنعتی)در دانشگاه کاشان مشغول تحصیل بودم‌و‌بعداز پاس کردن نیمی از واحدهای درسی انصراف دادم..درحال حاضر باداشتن‌ مدرک فوق دیپلم بامعدل بالای ۱۵تمایل دارم برای ادامه تحصیل در کانادا…
بیست و پنج سال سن دارم مدرک زبان انگلیسی هم‌دارم…ودر حد خوب ب بالا مسلط ب صحبت کردن و تدریس دادن و‌مترجمی زبان انگلیسی هستم…
خاهش میکنم ب طور دقیق راهنماییم کنید که از ابتدا چکاری باید انجام دهم

ادمین

سلام باتوجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در کانادا ،یکی از بهترین روش ها برای تحصیل و تسهیل شرایط اخذ اقامت کانادا، تحصیل در کالج های کانادا است. شرکت کنندگان در دوره های ۲ساله این کالج ها می توانند در رشته هایی نظیر مدیریت/هنر/IT/هتلداری/حسابداری(جزو ۳ رشته با بازار کار عالی در کانادا)/تحلیل آمار و داده ها / دیجیتال مارکتینگ پس از تحصیل در یک سال نخست، در سال دوم همزمان با تحصیل، کاراموزی با حقوق را نیز بگذرانند و از مزیت یک سال سابقه کار در کانادا بهره مند شوند و شرایط اخذ اقامت Skill Worker یا Express Entry برای سال های پس از کالج آن ها فراهم شود.اخذ پذیرش در این کالج ها شرایط سختی از نظر نمره IELTS ندارد اما متقاضیان برای اخذ ویزا حتما به مدرک زبان IELTS نیازمند هستند.شما میتوانید جهت بررسی مدارکو شرایطتتون لطف فرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید با سپاس

جلال نصرتی

با سلام من ۴۳ سال دارم و مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دارم آیا میتوانم برای مقطع دکترا بورسیه تحصیل در کانادا بگیرم ضمنا من کارمند رسمی یک دستگاه دولتی هستم. سپاس

با سلام. در مورد پذیرش دکترا در کانادا سابقه مفید پژوهشی در کنار فاکتورهای دیگری مثل سن، سابقه کاری، دانشگاه محل تحصیل، و… بسیار اهمیت دارد. نکته ای که در مورد مقطع دکترا وجود دره این هست که پذیرش از طرف اساتید باید صادر بشه منتها به دلیل اینکه اساتید کانادایی مدتی هست به رزومه دانشجویان ایرانی جواب نمیدند پروسه طولانی خواهد بود.

ارغوان

سلام.دخترم ۳۰ساله دارای کارشناسی حسابداری وکارشناسی ارشد مهندسی صنایع با معدل۱۸ومقاله هم دارد برای ادامه تحصیل در کاناداایا میتواند؟ضمنا مدرک ایلتس۶تا۶٫۵را میتواند بگیرد.بورسیه مشمولش میشود؟ممنونم .

با سلام، تحصیل در مقطع دکترا نیازمند اخذ پذیرش از استاد در دانشگاه هست و این پروسه بستگی به رزومه تحقیقاتی متقاضی و شرایط پذیرش دانشگاه داره. دریافت بورسیه هم بستگی به نظر استاد داره و معمولا به رشته های تخصصی و تحقیقی تعلق میگیره. به همین دلیل در مورد اخذ بورسیه هیچ قولی نمیشه داد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید

عبدالحکیم

سلام روز بخیر خدمت شما دوست نهایت گرامی !
بنده عبدالحکیم رحیمی هستم از افغانستان ۲۷ سال دارم مدرک لیسانس دارم .
دوست به شما بهتر معلوم است که وضعیت امنیتی و اقتصادی افغانستان خوب نیست جنگ ناامنی است هر روز انفجار و انتحار است.
از شما دوست تقاضا دارم کمک کنید میخواهم ماستری خودرا در کانادا ادامه بدهم .

سلام متاسفانه ما خدماتی از کشور شما نداریم

سام اقائی

من لیسانس معماری هستم میخواستم ابتدا دوره کالج زبان رو بگذرونم بعد فوق لیسانس لطفا منو راهنمایی کنید

با سلام، احتمال دریافت ویزا برای دوره های صرفا کالج بسیار ضعیف است و نیلگام پیشنهاد می نماید جهت افزایش شانس ویزای خود حتما برای دوره های دانشگاهی با مدرک زبان اقدام نمایید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط اقدام با مشاوران ما در تماس باشید

bano shoja ei

مطالبتون خیلی تکراری بود

اگر مطلبی مد نظرتون هست بفرمایید منتشر کنیم

محمد خوشا

سلام بنده امسال دیپلم میگیرم و معدل دیپلم هم تقریبا ۱۸ هست . سطح بالایی از زبان انگلیسی رو بلدم . در زمینه رباتیک مقام های بین المللی زیادی دارم و و رزومه خیلی قوی دارم ، یکی از آنها شرکت در مسابقات بین المللی کانادا بود . ویزای مالتی کانادا هم دریافت کردم .
با این توضیحات آیا میتوانم در مقطع لیسانس در کشور کانادا با هزینه کمتر ادامه تحصیل بدم یا ن؟!

با سلام، متاسفانه در کشور کانادا تحصیل رایگان یا با مبالغ کم ارائه نمی شود و برای تحصیل شما حدود ۱۴۰۰۰ $ تا ۲۰۰۰۰$ کانادا شهریه باید لحاظ نمود. برای تحصیل کم هزینه اروپا و به طور اخذ آلمان توصیه میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید.

سارابهرامی

باسلام من مدرک کارشناسی فقه وحقوق ازدانشگاه دولتی هستم بامعدل ۱۷،آیامیتونم دردانشگاه های کانادادررشته های حقوقی تحصیل کنم

با سلام، با توجه به تفاوت های اصلی رشته حقوق در ایران و کانادا، برای متقاضیان رشته حقوق، میتوان در رشته حقوق بین الملل، حقوق تجارت و… اقدام نمود یا در رشته مدیریت بازرگانی با داشتن سابقه کار مرتبط اقدام نمود.

سارابهرامی

سلام خدمت شما،من کارشناسی رشته فقه وحقوق ازدانشگاه دولتی هستم بامعدل نزدیک به هفده،میخواستم فوق لیسانس روتوی کانادابگذرونم،آیاامکانش هست؟

سلام، با توجه به تفاوت های اصلی رشته حقوق در ایران و کانادا، برای متقاضیان رشته حقوق، میتوان در رشته حقوق بین الملل، حقوق تجارت و… اقدام نمود یا در رشته مدیریت بازرگانی با داشتن سابقه کار مرتبط اقدام نمود.

سودا بهنامی کیا

باسلام . من در دانشگاه سراسری ترم ۶ زبان فرانسه هستم و رتبه ی ۶ کشوری کنکور زبان نیز می باشم . معدل کل بالای ۱۶ و همه نمرات ام بالای ۱۵ هستند . برای مقطع ارشد میخوام اقامت تحصیلی در کشور کانادا بگیرم . از کجا باید شروع کنم ؟ آیا شانسی‌دارم؟

ادمین

سلام برای پذیرش تحصیلی شما نیازمند معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان آیلتس ۶ و همچنین شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح می باشد می توانید اقدام کنید جهت مشاوره تحصیلی می توانید با کارشناسان ما صحبت کنید

ایرج عابدی

من میخواهم به تحصیل کانادا بروم لطفا رهنمایی ام کنید

ادمین

سلام برای پذیرش تحصیلی شما نیازمند معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان آیلتس ۶ و همچنین شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح می باشد جهت مشاوره تحصیلی می توانید با کارشناسان ما صحبت کنید

مريم حمزه

برای ویزای تحصیلی دو تا از پسرانم یکی دبیرستان و یکی وکارشناسی و خودم مقطع دکترا میخواستم اقدام کنم

ادمین

سلام برای پذیرش تحصیلی نیازمند معدل حداقل ۱۴ و دار بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است .جهت مشاوره تحصیلی لطف کنید با دفتر تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید راهنماییتون می کنند.

ARIAN

سلام. ببخشید من در پایه یازدهم رشته تجربی با معدل ۱۹٫۱۱ هستم. اگر من بخوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم چقدر باید هزینه کنم؟ و اینکه آیا خانواده من باید از ایران هزینه کنند برای من؟ اگر باید هزینه کنند چقدر باید هزینه کنند؟ من در آلمان یا کانادا میتونم کار کنم و هزینه دانشگاه و… رو بدم بدون اینکه خانواده من بخوان هزینه کنن؟

ادمین

سلام هزینه پذیرش تحصیلی چهار میلیون تومان و هزینه اخذ ویزای تحصیلی ۶۰۰دلار کانادا و بله اسپانسر مالی شما تا زمانی که ۱۸ سالتون نباشد والدین هستند و پس از ۱۸ سالگی بر اساس قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانشجویان تمام وقت می‌توانند بدون نیاز به اخذ وجوز کار، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته خارج از محیط دانشگاه کار کنند.و هزینه تحصیل با توجه از شهری به شهر دیگر و دانشگاه مورد نظر متغیر می باشد.

محمد جواد دلیری

سلام
پذیرش برای concordia or macgill برای دوره ارشد رشته عمران نیاز دارم برای همسرم و ورک پرمیت برای خودم و ۲ فرزند

ادمین

سلام در حال حاضر برای کانادا به صورت توریستی و تحصیلی اقدام می کنیم که برای اخذ پذیرش تحصیلی شما نیازمند معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است جهت مشاوره تحصیلی می توانید با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند در خدمت شما هستیم.

احمد شيخ زاده

با عرض سلام از شرکت محترم نیگنام
شرایط تحصیل فرزندان و خانواده در کانادا ، خواهشمندم شرایط را اعلام بفرمایید

ادمین

سلام برای اخذ پذیرش دانشجویی عواملی همچون دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و مابقی اعضای خانواده می توانند ویزای همراه دریافت کنند برای پذیرش دانش آموزی نیز مهمترین عاملی که در اخذ ویزا شما متاثر است تمکن مالی والدین است می توانید جهت مشاوره تحصیلی و اطلاعات کامل با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون خواهند کرد .در خدمت شما هستیم.

هادی قارسی

سلام من کلاس دوازدهم رشته کامپیوتر هسام یعنی سال اخر دبیرستان ، میخواستم بدونم با چه شرایطی و هزینه ای میتونم اقامت بگیرم برای کانادا و ادامه تحصیل ؟؟ بیشتر راهنمایی کنین ممنون میشم

ادمین

سلام برای کانادا به صورت توریستی و تحصیلی خدمات داریم که برای اخذ پذیرش دانشجویی عواملی همچون دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است می توانید جهت مشاوره تحصیلی و اطلاعات کامل با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون خواهند کرد .در خدمت شما هستیم.

موسی بهمن زاده

سلام برای تحصیل و اقامت چکارکنم لیسانس مهندسی الکترونیک دارم از دانشگاه آزاد معدل به ۱۴نمی رسد حدود ۱۳/۸۵ کمی بالا و پایین تمکن مالی تا حدودی دارم فامیل در کانادا دارم اقامت دارد با کار متناسب و درآمد خوب ومنزل و ماشین ومتاهل هست برای رفتن چه جوری اقدام کنم

ادمین

سلام از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و در مورد تمکن مالی ،تمکن مالی شما باید به اندازه یک سال تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر باشد جهت مشاوره و ارزیابی تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

آرمین.دربندی

سلام.خسته نباشین
من یک سال تا پایان لیسانس معماری دارم.زبان هم درس میدادم و میخوندم.فقط نیاز بهیکم یاداوری دارم برای آزمون آیلتس.هزینه هاشم برام زیاد مقدور نیست.برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان چ شرایطی و چ نمره آیلتسی نیاز هست؟
من بیشتر برای دریافت اقامت بعد تحصیل و زندگی میخوام اقدام کنم.
در ضمن من دانشگاه های هنر کانادا رو زیاد نمیشناسم.ی راهنمایی کوچولو هم بکنین در این مورد ممنون میشم.

ادمین

سلام وقت بخیر با توجه به سوال شما در مورد اخذ و پذیرش تحصیلی کانادا به صورت بورسیه ،شرایط بورسیه کاملا با توجه از شهری به شهر دیگر و دانشگاه مورد نظر و رشته مورد نظر متغیر است و نمی توان یک نمره کلی زبان یا شرایط کلی خدمتتون اعلام کنیم شما با توجه به مدارک و شرایطی که دارید خدمت کارشناس ما اعلام می کنید در صورت تمایل خودتون با توجه به شرایطی که دارید دانشگاه مورد نظر خدمتتون پیشنهاد می شود و براتون در خواست بورس را می زنند منتهی قطعیتی در اخذ گرفتن بورسیه از جانب ما نیست همه چی به شرایط و مدارک شما بستگی دارد. می توانید جهت راهنمایی بیشتر و جزیی تر با کارشناسان ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

ستار مختارزاده

با سلام
من سالهل پیش از ازاد مرکز غلوم سیاسی گرفتم بعدها به هند رفتم در سال ۲۰۱۳ از پونا یونیورسیتی هند با معدل بی در رشته رسانه های جمعی و روزنامه نگاری فارغ التحصیل شدم و قبل ار اون هم در ایران ده سال کارم رسانه بود.در طی سالهی بعد یرای کار در گرجستان بودم که با خراب شدن شرایط اونجا به ایران برگشتم و در حال حاظر از شرایط اینجا ناراظی هستم.قصدم اینه که اگر بشود برای دکترا به فقط کانادا بروم و در این زمینه هنوز هیچ نمیدانم و مدارک و شرایط رو به سرعت فراهم میکنم(لیست شما رو دیدم فکر نمیکنم خیلی دشوار باشه این مدارک). اما نکته این هست که خودم به خیلی از دانشگاه های اونجا نامه دادم و چیز زیادی متوجه نشدم که چه جوری میتوان بورسیه تحصیلی گرفت…محل یا شهر یا رنک و هیچ چیز دیگه برام مهم نیست فقط اینگیسی زبان باشد و اینکه به سرعت برای ترم بعدی بشود رفت و هدف هم هرجور بورسیه ممکن است…لطفا مرا راهنمایی یا کمک کنید تا به همکاری در صورتی که همچین امکانی باشد انجام دهیم…متشکرم

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی کانادا شما نیازمند معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی(منظور فاصله بین مقطع تحصیلی(حداکثر سه سال))مطرح می باشد و در مورد اخذ بورسیه شرایط بورس برای هر دانشگاه و از شهری به شهر دیگر متغیر می باشد می توانید جهت مشاوره تحصیلی با کارشناسان ما صحبت کنید راهنماییتون می کنند.در خدمت شما هستیم

محسن حقیقی

با سلام و احترام
بنده فارغ التحصیل ارشد مهندسی بهداشت محیط هستم و برای مقطع دکتری میخواستم برای کشور کانادا اقدام کنم. در صورت امکان میخواستم از مشاوره شما بهره مند بشم.
با تشکر

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی کانادا،از جمله شرایط پذیرش تحصیلی نیز دارا بودن معدل حداقل ۱۴ ،دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است که شرایط با توجه به رشته و دانشگاه و شهر مورد نظر متفاوت است می توانید جهت مشاوره تحصیلی با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

ابوالفضل

با سلام
گپ تحصیلی شامل کالج هم میشه؟
من سال ۸۵ فوق دیپلم گرفتم میخوام از طریق کالج اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

ادمین

سلام ،بله شرط سن برای پذیرش دانشگاهی بسیار مهم هست، سوابق کاری شما هم البته تاثیر زیادی در نحوه پذیرش داره و تا حدی گپ تحصیلی را میپوشاند. نکته مهمی که وجود دارد بخش بزرگی از شروع تحصیل شما مربوط به سفارت و دریافت ویزای شما هست و بسیاری از سفارت ها گپ تحصیلی و سن رو از فاکتورهای مهم دریافت ویزا لحاظ می کنند. بهتر هست برای دریافت مشاوره تخصصی و بررسی شرایط و مدارکتون با بخش پذیرش تحصیلی ما در تماس باشید . با سپاس

اكبر موسوي مهر

بإسلام
دختر من ترم دوم دانشگاه دولتی رشته روانشناسی هست معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و ترم اول دانشگاه بالآی ١٩ بوده برنامه ادامه تحصیل در کانادا رو داره لطفا در خصوص هزینه ها و نحوه پذیرش و کمکی که موسسه شما میتونه انجام بده راهنمایی بفرمایید

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی کانادا،از جمله شرایط پذیرش تحصیلی نیز دارا بودن معدل حداقل ۱۴ ،دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و در مورد هزینه دانشگاه، هزینه دانشگاه از جایی به جای دیگر و دانشگاه مورد نظر،رشته… متغیر است و مبلغ دقیقی را نمی توان از پیش مشخص نمود. منتها حدود شهریه از ۱۵٫۰۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ دلار متغیر است.مبلغی که ما بایت پذیرش میگیریم پنج میلیون تومان می باشد و هزینه اخذ ویزای تحصیلی نیز ۶۰۰دلار کانادا است میتوانید جهت مشاوره و بررسی مدارک لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت فرمایید.با سپاس

محمد بالاخانی

سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته نرم‌افزار مقطع کارشناسی هستم و میخواستم برای ارشد اقدام کنم البته با بورسیه کل هزینه های که باید بکنم از پذیرش تا ویزا و هزینه های ریز دیگه از طریق شرکت شما چقدر میشه?

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در کانادا،ز جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و هزینه ای کهما بابت پذیرش میگیریم۵ میلیون تومان و هزینه اخذ ویزای تحصیلی نیز ۶۰۰ دلار کانادا می باشد هزینه دانشگاه نیز از جایی به جای دیگر و دانشگاه مورد نظر متغیر است و مبلغ دقیقی را نمی توان از پیش مشخص نمود. منتها حدود شهریه از ۱۵٫۰۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ دلار متغیر است. طبق قوانین کانادا هزینه زندگی برای یک سال حدود ۱۱٫۰۰۰ دلار در سال هست. جهت مشاوره تخصصی و بررسی مدارک لطف فرمایید با دفتر تماس بگیرید با سپاس

ساحره

سلام روز بخیر سوال من اینه که خانم متاهل هستم و در سال ۸۷ مدرک کارشناسی گرفتم با معدل ۱۶.۸۰ و در سال ۸۸ مشغول بکار شدم ۱۰ سال سابقه بیمه دادم و در حال حاضر ۳۳ ساله هستم ایا میتونم برای تحصیل در مقطع ارشد کانادا اقدام کنم با توجه به گپ ۱۱ ساله!
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در کانادا،ز جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است.شرط سن برای پذیرش دانشگاهی بسیار مهم هست، سوابق کاری شما و معدل هم البته تاثیر زیادی در نحوه پذیرش داره و بسیاری از سفارت ها گپ تحصیلی و سن رو از فاکتورهای مهم دریافت ویزا لحاظ می کنند. بهتر هست برای دریافت مشاوره تخصصی با بخش پذیرش تحصیلی ما در تماس باشید. با سپاس

شاهین

سلام
لطف کنید مرحله به مرحله بفرمایید که چقدر باید هزینه کنیم
و کارمزد راهنمایی و کمک شما در هر مرحله چقدر خواهد بود.

ادمین

سلام دوست عزیز اخذ پذیرش تحصیلی برای شما ۵ میلیون تومان است.

سمیه رمضان نیا

سلام وقت بخیر
بنده کارشناس ارشد تربیت بدنی هستم
مربیگری رشته های مختلف ورزشی رو دارم . مربیگری بین المللی تکواندو و۳سال قهرمانی کشوری تکواندو دارم
پارسال دفاع کردم سنم ۳۷ سال هست و دارم زبان میخونم هنوز نمره ندارم ولی حدود ۵شاید باشم
میخوام بدونم میتونم شرکت کنم دوره دکترا یا دوباره ارشد بخونم کدوم راحتتر و کم هزینه تر هست یا مثلا کالج زبان
ممنون میشم راهنماییم کنید

ادمین

سلام دوست عزیز با توجه به نمره آیلتس ۵ دوره های زبان سوئد رو بهتون پیشنهاد میکنم که شرایط سنی هم نداره… مشاوران تحصیلی ما بهتره تمام مدارک شما رو چک کنند و بعد تصمیم گیری بشه…

امیرحسینی

دختر بنده سال آخردندانپزشکی دانشگاه مشهد میباشد.معدل بالا و سطح زبان خوب است. نیاز به پذیرش دوره تخصصی یا گذراندن بعضی ازواحدها و آزمونها و گرفتن شماره نظام دندانپزشکی دارد. شما میتوانید کمک فرمایید؟

ادمین

سلام و عرض ادب در حال حاضر در مقاطع کارشناسی و ارشد در خدمتتون هستیم…

mrwhote

سلام
دانشجوی کارشناسی رشته ی برق در دانشگاهی غیر دولتی هستم برای گرفتن ویزای تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه حتما باید مدرک دانشگاهی دانشگاه دولتی داشته باشیم یا فرقی نمیکنه؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در کانادا،از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و در مورد این که مدرک دانشگاهی اخذ شده شما از دانشگاه دولتی باشد یا آزاد هیچ تفاوتی ندارد و میتوانید اقدام فرماییدد جهت مشاوره تحصیلی میتوانید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.

روزبه رونقی

می خواستم پذیرش تحصیلی در مورد کانادا بدونم.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در کانادا،شرایط کلی بدین صورت است که از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است که باید با توجه به مقطعی که میخواهید اقدام فرمایید باید شرایطتتون توسط کارشناسان تحصیلی ما ارزیابی شود و راهنماییتون کنند.در خدمتتون هستیم

علی دهقان

قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع فوق لیسانس

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در کانادا، از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است بهتر که برای ارزیابی تحصیلی و مشاوره تحصیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان تحصیلی ما صحبت فرمایید.در خدمتتون هستیم

M-N

با سلام
می خواستم ببینم در صورت دارا بودن نمره آیلتس ۶ و رتبه کشوری کنکور زیر ۱۵۰۰، امکان اخذ بورسیه در مقطع لیسانس هست؟

ادمین

سلام از جمله شرایط تحصیل دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است که با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید دارای شرایط خوبی هستید و منتهی برای اقدام بورسیه باید شرایط و مدارکتون توسط کارشناسان تحصیلی ما بررسی شود لطف بفرمایید برای مشاوره و ارزیابی تحصیلی با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

بهنام

سلام خدمت ادمین…میخواستم بدونم الان من میخوام مهاجرت کنم به کانادابرای فوق لیسانس در مجموع چقد هزینه مهاجرتم میشه؟درضمن پایین بودن قیمت دلار کانادا(دلار ازاد) نسبت به دلار یا یورو یه کشوری مثل المان یا امریکا تاثیری رو قیمتای شرکت شمامیذاره یاخیر؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد تحصیل در کانادا ،هزینه تحصیل از جایی به جای دیگر و دانشگاه مورد نظر متفاوت است منتهی حداقل سالانه از ۱۵۰۰۰ دلار ..متغیر می باشد هزینه ای که ما بابت پذیرش تحصیلی میگیریم پنج میلیون تومان و هزینه اخذ ویزا ۶۰۰ دلار کانادا است میتوانید جهت مشاوره و ارزیابی تحصیلی لطف کنید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

هاجر گلی

باسلام. من فارغ‌التحصیل ارشد رشته مطالعات زنان زیرمجموعه علوم اجتماعی هستم با معدل الف. قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد یا بالاتر در کشور کانادا را دارم. خواهشمندم دراین خصوص من را راهنمایی بفرمایید.

ادمین

سلام دوست عزیز با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی در کانادا از جمله شرایط تحصیل میتوان به معدل حداقل ۱۴ و دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی نام برد الیته مجموعه نیلگام در صورت نداشتن مدرک زبان نیز پذیرش با مشروط برای شما اقدام خواهد کرد لطفا برای بررسی رزومه تحصیلی و مشاوره رایگان جهت راهنمایی های لازم توسط کارشناسان تحصیلی ما با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

عباس شبستری

برای پر کردن گپ سنی باید چیکار کرد؟ تایم کار کردنمون فقط با بیمه اثبات میشه؟

Admin

سلام وقتتون بخیر ،برای پر کردن گپ تحصیلی رزومه کاری مرتبط (ترجیحا مدیریتی) باید ارائه بدهید، اگر بیمه داشته باشید که بسیار خوب است اما اگر هم بیمه نداشته باشید با یک نامه از طرف شرکتی که در آن کار کرده باشید مشکل برطرف خواهد شد. این نامه باید از طرف مدیر عامل آن شرکت در سربرگ شرکت و با مهر شرکت ارائه شود میتوانید جهت مشاوره رایگان تحصیلی به صورت حضوری و یا تلفنی لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

مسعود شهنازی نیا

مهاجرت به کانادا

Admin

سلام وقت بخیر دوست عزیز در حال حاضر برای کانادا به صورت توریستی و تحصیلی در خدمتتون هستیم.

امیرحسین مرادی

با سلام.
من دیپلم (تجربی) با معدل ۱۶/۷ دارم و سنم هم ۱۸ سال هست و آیلتس ۶ هم دارم. خواستم بدونم امکان پذیرش تحصیلی برای رشته طراحی مد (fashion design) در کالج های کانادا برای من هست؟
اگر هست از چه طریق باید اقدام کنم؟

Admin

سلام وقت بخیر با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید دارای شرایط خوبی برای اقدام هستید جهت انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر میبایست رزومه تحصیلی شما توسط کارشناسان تحصیلی ما مورد بررسی قرار گیرد لطفا جهت مشاوره رایگان به صورت حضوری و یا تلفنی لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

Samcro

سلام من امسال سال اخرم حسابداری هنرستان میخوام برای کارشناسی کانادا برم معدلم ۱۹/۸۳ میتونم بورسیه بگیرم ؟

Admin

سلام وقتتون بخیر جهت اخذ بورسیه میبایست رزومه تحصیلی شما توسط کارشناسان تحصیلی مورد بررسی قرار گیرد لطفا جهت مشاوره رایگان تحصیلی به صورت حضوری و یا تلفنی با دفتر تماس بگیرید.در خدمت شما هستیم