تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

۱۴ تیر ۱۳۹۷
نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

یکی از مواردی که پرسش‌های بسیاری را برای اکثر متقاضیان ویزای توریستی کانادا موجب می‌شود، نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا از وب سایت و یا سفارت کانادا است. با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در تهران و لزوم مراجعه به کشورهای اطراف برای انجام انگشت نگاری و در نتیجه تشدید سردرگمی متقاضیان ایرانی برای پیگیری جواب ویزای کانادا، در این مقاله سعی می‌کنیم به برخی از پرسش‌های متداول در این رابطه پاسخ دهیم.
همانگونه که می‌دانید متقاضیان ایرانی به دو روش می‌توانند برای ویزای کانادا اقدام کنند:

      ثبت نام آنلاین (Online Application)
      مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری (Paper Application)

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، پیگیری جواب ویزای کانادا به مراتب آسان‌تر و مدت زمان جواب سفارت کانادا عموما کوتاه‌تر خواهد بود. به بیان دیگر بنا بر اعلام رسمی سایت سفارت کانادا، ثبت نام آنلاین بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور است.
در روش مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا اما فرد متقاضی با در دست داشتن تمامی مدارک مورد نیاز، به یکی از VACهای دفاتر VFS مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، ایمیلی ارائه می‌دهد که این ایمیل پل ارتباطی وی با سفارت کانادا خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش ثبت نام آنلاین

نخستین گام در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking No. دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزای کانادا درخصوص پرونده از طریق این شماره انجام خواهد شد. البته همانگونه که در مطلب مربوط به ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به آن اشاره شد، پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم این مهم حتما با مشاوره از موسسات معتبر انجام شود.

تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کاناداثبت نام کنید

هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت پیگیری ویزای کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد.

پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش مراجعه حضوری

پیگیری جواب ویزای کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و عموما مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند. هماهنگونه که اشاره شد در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر Spam رفته و درخواست کننده ویزا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.
از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند! حال آنکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد

مدت زمان جواب سفارت کانادا

بنابر اعلام رسمی سفارت کانادا، مدت زمان جواب سفارت کانادا برای پردازش یک پرونده و صدور ویزای کانادا ۱۲۰ روز کاری است. این زمان نسبی بوده و بنابر دفتری که متقاضی از طریق آن اقدام به انگشت نگاری می‌کند متغیر خواهد بود.

پیگیری جواب سفارت کانادا

با توجه به حجم پرونده های درخواست ویزای کانادا در هولدینگ نیلگام و تجربه کارشناسان ما در زمینه ویزای کانادا، سفارت کانادا در ترکیه به صورت نسبی سریع‌تر از دیگر سفارت‌ها نسبت به صدور پاسخ درخواست ویزا اقدام می‌کند. دفاتر بیومتریک ارمنستان و گرجستان نیز از دیگر مراکز پر ترافیک برای انگشت نگاری محسوب می‌شوند.
در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا عموما پس از یک یا دو هفته نامه انگشت نگاری برای متقاضی ارسال می‌شود و فرد می بایست ظرف مدت ۳۰ روز به یکی از دفاتر بیومتریک سفارت کانادا مراجعه نماید. پس از انجام انگشت نگاری تا زمان صدور پاسخ نهایی، تمامی پیگیری‌ها تنها از طریق شماره پیگیری (در ثبت نام آنلاین) و یا ایمیل (در مراجعه حضوری) انجام خواهد شد. در واقع پس از انجام انگشت نگاری پرونده درخواست ویزای کانادا رسما به جریان خواهد افتاد و مدت زمان جواب سفارت کانادا حداکثر ۱۲۰ روز کاری است و جواب به متقاضی اعلام می‌شود.

نحوه اطلاع از جواب سفارت کانادا

پس از طی شدن زمان پردازش پرونده، جواب سفارت کانادا یا از طریق حساب کاربری فرد به وی ابلاغ می‌شود و یا از طریق ایمیل. طبعا پاسخ‌ها در صورت ویزا شدن درخواست و یا ریجکت درخواست ویزای کانادا متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر در روش مراجعه حضوری، درخواست ویزا ریجکت شده باشد، نامه‌ای مبهم (بویژه در سفارت کانادا در دبی) برای متقاضی ارسال می‌شود که در آن از وی خواسته خواهد شد برای دریافت مدارک خود به سفارت مراجعه کند؛ و در صورت ویزا شدن درخواست، نامه‌ای موسوم به Pass Request برای متقاضی ارسال می‌شود.
در روش آنلاین اما اطلاع رسانی شفاف تر است و در نامه سفارت به صراحت به صدور ویزا و یا ریجکت درخواست اشاره می‌شود. در صورت موافقت با درخواست ویزا، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن نامه Pass Request ظرف مدت ۳۰ روز به دفتر انگشت نگاری مربوطه مراجعه کرده و پاسپورت خود را برای الصاق برچسب ویزا ارائه نماید.

البته شما متقاضیان محترم می‌توانید برای ارائه پاسپورت خود به سفارت کانادا و دریافت ویزا از خدمات پیکاپ هولدینگ نیلگام استفاده کنید تا دیگر نیاز نباشد برای دریافت ویزا مجددا به خارج از کشور سفر کنید. هلدینگ نیلگام با بیش از یک دهه تجربه و سابقه در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، با در اختیار داشتن مجوزهای رسمی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، ضمن ارائه مشاوره در زمان ثبت نام آنلاین مسیر موفقیت برای دریافت ویزای کانادا را هموار خواهد کرد.

تخفیف ویژه خدمات پیکاپ ویزای کاناداپیگیری پیکاپ ویزا
دسته بندی :کانادا

نظرات

سارا صبوری

من جواب ویزام ۲ ماه نیومده باید چه کار کنم؟

سلام کمی دیگه صبر کنید اگر نیومد تا ۹۰ روز ایمیل پیگیری به سفارت بزنید

المیرا

سلام وقت بخیر من صد روزه گذشته واسم ایمیلی نیومده وقتی روی سایت وی اف اس میزنم میگه رکوردی یافت نشد ماه اول میزد که رفته دفتر مسکو ولی الان دیگه هیجی نمیزنه میشه ایمیل سفارت بدهید پیگری کنم تشکر

افسانه متقي

سلام خسته نباشید
من حدوداً یکماه پیش جهت درخواست ویزای کانادا به انکارا رفتیم و تو vfs بعد از انگشت نگاری برامون یه شمارهID دادن که پیگیر پروسه پرونده مون بشیم ولی وقتی از طریق سایت پیگیری کنیم این شماره و تاریخ تولد رو میزنیم مینویسه record not found این به چه معناست؟
لطفاً راهنمایی بفرمایین

سلام، این یعنی جوابتون هنوز نیومده. وقتی جواب بیاد، اون وضعیت تغییر می کنه.

امید کرمی

سلام ببخشید نوشتین جوابتون نیومده من متوجه نشدم منم ۴ ماهه همینو میگه یعنی اگه جواب بیاد جواب چی میاد پاس رکویست برای زدن ویزا رو پاس یا چی ممنون جواب بدین

هر دوحالت ممکنه هم پاس ریکوست هم احتمال داره که ریجکتی بیاد

مهراب رحیمی

با سلام
بنده الان هفت ماهه که رفتم استانبول برای انگشت نگاری هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم از چه طریقی میتونم پیگیری کنم ممنون ن میشم از راهنماییتون

سلام باید شماره پرونده رو به سفارت ایمیل بزنید و پیگیری کنید

لاله

سلام
من پاس ریکوست شدم ولی متاسفانه پاسپورتم گم شده. الان درخواست پاسپورت جدید دادم ولی هنوز نتونستم پاس جدیدم بگیرم چی کار کنم
لطفا کمک کنید

سلام
تلاش کنید زودتر پاسپورت رو بگیرین و به سفارت ایمیل بزنید

نادر

سلام من پس از ثبت نام آن لاین جهت انگشت نگاری به دوبی رفتم و پس از اون یک شماره دریافت کردم که متاسفانه گم کردم . راهنمایی بفرمایید چ باید کنم. تشکر از شما

حسن نوروزی

سلام. من برای انگشت نگاری برای ویزا توریستی به صورت کاغذی به ارمنستان رفتم. ابتدا برای پسر ۹ساله من در خواست پول ۲۰۰دلار کردن.و در نهایت خواستار پاسپورت ما شدند.آیا این درست هست ؟

مبلغ که تقریبا درست هست پاسپورت رو احتمالا برای تطبیق بوده و در نهایت بهتر بود که آنلاین اقدام میکردید

alireza varyani

باسلام من با خانواده الان حدود چهارماه برای ویزای مولتی کانادا اقدام کردیم ولی هنوز جواب نیومده
ادرس ایمیلی هم که بعداز انگشت نگاری در استانبول برای من امده هم پاسخگو نیست بنظر ایا باید مراجعه حضوری نمایم به سفارت کانادا در استانبول
یا باید چیکار کنم باتشکر

شاید آدرس ایمیل رو اشتباه میزنید ولی در کل با مراجعه حضوری هیچ جوابی نمیگیرید
انلاین اقدام کردید یا اینکه پرونده رو دستی بردین ترکیه؟

علیرضا وریانی

باتشکر از پاسخ‌شما من ان لاین اقدام کردم
متاسفانه user و pass رو‌فراموش‌کرده ام
نمیدونم اصلا با چه ادرس ایمیلی جهت پیگیری وضعیت مکاتبه کنم
ضمنا انگشت نگاری من در استانبول بوده است
لطفا راهنمایی بفرمایید
اولا به چه ادرس ایمیلی مکاتبه کنم
ثانیا در موارد فراموشی user و pass
چطور باید وضعیت رو باید پیگیری کرد

درود
اگر سوالهای امنیتی موقع ثبت نام رو یادتون هست، با اون ها می تونید ریکاوری کنید. اگر نه، باید یه اکانت دیگه بسازید و اطلاعات رو به اکانت جدید منتقل کنید، البته برای اینکار نیاز دارید که بدونید داخل فرم، زمان سفر رو دقیقا چه تاریخی زدید.

به آدرس های زیر می تونید ایمیل پیگیری بزنید اما برای اینکه بفهمید وضعیت چیه، حتما باید به اکانت دسترسی داشته باشید.
ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

المیرا

ممنونم بابت پاسخگویی سریعتون من ایمیل زدم به سفارت کانادا همون سه تا ایمیلی که دادید در جا برام پاسخ اومدش . ولی پاسخ کلی بودش وگفت بعلت ازدحام وترافیک زیاد قادر به پاسخگویی نیستیم . روز اولی که سفارت رفتم برای انگشت نگاری ازم ایمیل خواستن و ایمیل خودم دادم وهمان روز هم ایمیلی اومدش که شما اومدید برای انگشت نگاری و… و الان با گذشت صد روز هنوز ایمیلی نیومده بنظرتون دیگه چه جوری میتونم پیگری کنم ؟

متن ایمیل دریافتی از سفارت کانادا در انکارا

—– Original Message to ANKRA (IMMIGRATION) /Message d’origine à ANKRA (IMMIGRATION) —–

Due to exceptionally high volumes of visa applications, processing times have unfortunately increased. As we are using all available resources for processing, we will not be responding to email enquiries for applications that are within the current processing times listed on our website: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/index.asp You may find the answers you are looking for at http://www.canada.ca/immigration
We appreciate your understanding.

En raison d’un volume exceptionnel de demandes de visa, les délais de traitement ont malheureusement augmenté. Comme nous utilisons toutes les ressources disponibles pour le traitement des dossiers, nous ne répondrons pas aux courriels pour les demandes qui se trouvent dans les délais de traitement actuels indiqués sur notre site Web: http://www.cic.gc.ca/francais/information/delais/index.asp
Vous trouverez peut-être la réponse à vos questions au http://www.canada.ca/immigration
Votre compréhension est appréciée.

—–
Disclaimer: http://www.international.gc.ca/international/disclaimer-degagement.aspx?lang=eng
Dégagement de responsabilité: http://www.international.gc.ca/international/disclaimer-degagement.aspx?lang=fra

باتشکر

کمی صبر بفرمایید یا مجدد ایمیل بفرستید جواب میدن حتما

المیرا

سلام وقت بخیر
من بعد ۱۱۰ روز هنوز ایمیلی نیومده و خودم به ایمیل انکارا زدم بعد یک هفته این پیام اومدش
Your application is in process.
بنظرتون ریجکت شدم کارگزار باز اقدام کرده چون بعد صد روز این پیام اصول نباید بیاد

باتشکر

سلام اگر مجدد اقدام کنن فایل نامبر تغییر میکنه و شما شماره جدید رو ندارید که پیگیری کنید بنابراین احتمالش ضعیف هست که مجدد اقدام شده باشه

سام حقیقی

با عرض سلام، من در مصاحبه درخواست اقامت از طریق همسر در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۵ شهریور ۹۷) Approved شدم و حتی آفیسر اعلام کرد پاسپورت را نزد سفارت بگذارید و احتمالا همین امروز ساعت ۲ بعد از ظهر مراجعه کنید و ویزاتون رو دریافت کنید. پس از مراجعه به من اعلام کردند پرونده شما تکمیل شده ولی باید برای Background Check منتظر باشید، الان نزدیک به ۵ ماهه که گذشته و هر ایمیلی هم که به سفارت میزنم پاسخ میدهند پرونده شما تحت بررسی است و باید صبر کنید. سوال من اینست که من ۲۳ اردیبهشت ۹۷ مدیکال رو انجام دادم، اگر تا اردیبهشت ۹۸ ویزای من آماده نشود، آیا باید مجددا آزمایش مدیکال رو انجام بدهم؟ معمولا Background Check چه مدت زمان میبرد؟ با تشکر

درود
خیر نیازی به مدیکال جدید نیست مگر اینکه سفارت مستقیم بهتون اعلام کنه.
زمان چک امنیتی هم مشخص نیست.

مهدیپور

سلام .من در تاریخ ۲/۲/۲۰۱۸ با پرونده تکمیل فقط بدون سفر اروپایی به سفارت بهمراه خانمم وبچه ۵ ساله ام رفتیم انگشت نگاری شدیم الان یکسال شده جواب ما نیومده نه رد کردن ن قبول فقط مینویسه این پرونده در حال پردازش است یه راهنمایی کنین لطفا
با تشکر

سلام باید صبر کنید کار خاصی نمیشه انجام بدید

امیری

سلام و درود
من یه سوالی برام پیش اومده اینکه امکانش هست ایمیل ارسال شده باشه برام ولی توی سایت vfs global برام بزنه not record found
من ایمیل رو فراموش کردم اما شماره بیومتریک رو دارم و وقتی چک میکنم این رو میزنه
not record رو که میزنه یعنی هنوز جواب رو هم ایمیل نکردن؟

درود
بله می شه، معمولا تا زمانی که جوابتون نیاد در سایت همین رو می زنه. خود اکانتتون رو چک بفرمایید.

علی

سلام خسته نباشید
من توسط یه کارگزار اقدام کردم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا و مبلغی را هم بهشون دادم و الان نزدیک به چهل روز از انگشت نگاریم میگذره ایا راهی هست که خودم بفهمم که ریجکت شدم یا نه چون کارگزار میگه که جوابتون فقط تو پنل خودم میاد که برای چند نفر دیگه هم باز کردم

سلام درست گفتن بهتون
بله راهی داره که اکانت جدید بسازید و پرونده رو انتقال بدید ولی ما توصیه نمیکنیم کمی صبر کنید منطقی تر هست

علی

ببخشید میشه ادرسی که باید کد ورود به اکانت را وارد کرد برای دسترسی به اکانتم بگید دقیقا کدوم قسمت سایت هست؟

سیاوش

سلام و خسته نباشید. یک سوال ..
این سایت VFS آپدیت هم میشه ؟ هروقت آیدی نامبر زدم میزنه در حال پردازشه !! میخوام ببینم کسی که اکسپت یا ریجکت شده تغییر میکنه ؟

Visa application, tracking ID No*********** is being processed at the Canada Visa Office, ANKARA. To know more, please call VAC helpline number or visit VAC

احتمالا پرونده در کشور دیگری در حال بررسی است، لطفا از طریق اکانتتون وضعیت پروندتون رو بررسی کنید.

داود

با سلام و احترام
لطفاً اینجانب را راهنمایی بفرمایید حداکثر زمان الصاق ویزا به پاسپورت(پیکاپ) پس از دریافت پیام اکسپت ویزا (یا همان پاس ریکوئست) چقدر میباشد؟ در مورد پرونده من از زمان دریافت پیام ۳۵ روز گذشته است. آیا میبایست پیگیری نمایم؟

ادمین

سلام زمان پیکاپ پاسپورت از زمانی که پاسپورت شما تحویل داده می شود به سفارت معمولا ۷ روز طول می کشد و حداکثر سه هفته ،ولی هنگام ارسال پاسپورت شما پرونده شما مجددا بازنگری می شود و این احتمال است که مدت زمان بازنگری پرونده شما توسط آفیسر سفارت کمی طول کشیده است .اگر از طریق ما اقدام کردید نام و نام خانوادگیتون بفرمایید که همکارم چک کنند و یا با دفتر تماس بگیرید.

سوگل

سلام من تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸رفتم دوبی انگشت نگاری تا الان فقط, تاریخ ۵ فوریه۲۰۱۹پروندم آپدیت شده.
این به چه معناست؟

ادمین

سلام باید صبر بفرمایید تا پاسخ ویزاتون بیاید، می توانید پس از گذشت ۱۲۰ روز نیز نامه پیگیری به سفارت بزنید.