تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

۱۴ تیر ۱۳۹۷
نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

یکی از مواردی که پرسش‌های بسیاری را برای اکثر متقاضیان ویزای توریستی کانادا موجب می‌شود، نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا از وب سایت و یا سفارت کانادا است. با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در تهران و لزوم مراجعه به کشورهای اطراف برای انجام انگشت نگاری و در نتیجه تشدید سردرگمی متقاضیان ایرانی برای پیگیری جواب ویزای کانادا، در این مقاله سعی می‌کنیم به برخی از پرسش‌های متداول در این رابطه پاسخ دهیم.
همانگونه که می‌دانید متقاضیان ایرانی به دو روش می‌توانند برای ویزای کانادا اقدام کنند:

      ثبت نام آنلاین (Online Application)
      مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری (Paper Application)

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، پیگیری جواب ویزای کانادا به مراتب آسان‌تر و مدت زمان جواب سفارت کانادا عموما کوتاه‌تر خواهد بود. به بیان دیگر بنا بر اعلام رسمی سایت سفارت کانادا، ثبت نام آنلاین بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور است.
در روش مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا اما فرد متقاضی با در دست داشتن تمامی مدارک مورد نیاز، به یکی از VACهای دفاتر VFS مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، ایمیلی ارائه می‌دهد که این ایمیل پل ارتباطی وی با سفارت کانادا خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش ثبت نام آنلاین

نخستین گام در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking No. دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزای کانادا درخصوص پرونده از طریق این شماره انجام خواهد شد. البته همانگونه که در مطلب مربوط به ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به آن اشاره شد، پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم این مهم حتما با مشاوره از موسسات معتبر انجام شود.

تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کاناداثبت نام کنید

هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت پیگیری ویزای کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد.

پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش مراجعه حضوری

پیگیری جواب ویزای کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و عموما مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند. هماهنگونه که اشاره شد در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر Spam رفته و درخواست کننده ویزا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.
از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند! حال آنکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد

بنابر اعلام رسمی سفارت کانادا، مدت زمان جواب سفارت کانادا برای پردازش یک پرونده و صدور ویزای کانادا ۱۲۰ روز کاری است. این زمان نسبی بوده و بنابر دفتری که متقاضی از طریق آن اقدام به انگشت نگاری می‌کند متغیر خواهد بود.

پیگیری جواب سفارت کانادا

با توجه به حجم پرونده های درخواست ویزای کانادا در هولدینگ نیلگام و تجربه کارشناسان ما در زمینه ویزای کانادا، سفارت کانادا در ترکیه به صورت نسبی سریع‌تر از دیگر سفارت‌ها نسبت به صدور پاسخ درخواست ویزا اقدام می‌کند. دفاتر بیومتریک ارمنستان و گرجستان نیز از دیگر مراکز پر ترافیک برای انگشت نگاری محسوب می‌شوند.
در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا عموما پس از یک یا دو هفته نامه انگشت نگاری برای متقاضی ارسال می‌شود و فرد می بایست ظرف مدت ۳۰ روز به یکی از دفاتر بیومتریک سفارت کانادا مراجعه نماید. پس از انجام انگشت نگاری تا زمان صدور پاسخ نهایی، تمامی پیگیری‌ها تنها از طریق شماره پیگیری (در ثبت نام آنلاین) و یا ایمیل (در مراجعه حضوری) انجام خواهد شد. در واقع پس از انجام انگشت نگاری پرونده درخواست ویزای کانادا رسما به جریان خواهد افتاد و مدت زمان جواب سفارت کانادا حداکثر ۱۲۰ روز کاری است و جواب به متقاضی اعلام می‌شود.

نحوه اطلاع از جواب سفارت کانادا

پس از طی شدن زمان پردازش پرونده، جواب سفارت کانادا یا از طریق حساب کاربری فرد به وی ابلاغ می‌شود و یا از طریق ایمیل. طبعا پاسخ‌ها در صورت ویزا شدن درخواست و یا ریجکت درخواست ویزای کانادا متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر در روش مراجعه حضوری، درخواست ویزا ریجکت شده باشد، نامه‌ای مبهم (بویژه در سفارت کانادا در دبی) برای متقاضی ارسال می‌شود که در آن از وی خواسته خواهد شد برای دریافت مدارک خود به سفارت مراجعه کند؛ و در صورت ویزا شدن درخواست، نامه‌ای موسوم به Pass Request برای متقاضی ارسال می‌شود.
در روش آنلاین اما اطلاع رسانی شفاف تر است و در نامه سفارت به صراحت به صدور ویزا و یا ریجکت درخواست اشاره می‌شود. در صورت موافقت با درخواست ویزا، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن نامه Pass Request ظرف مدت ۳۰ روز به دفتر انگشت نگاری مربوطه مراجعه کرده و پاسپورت خود را برای الصاق برچسب ویزا ارائه نماید.

البته شما متقاضیان محترم می‌توانید برای ارائه پاسپورت خود به سفارت کانادا و دریافت ویزا از خدمات پیکاپ هولدینگ نیلگام استفاده کنید تا دیگر نیاز نباشد برای دریافت ویزا مجددا به خارج از کشور سفر کنید. هلدینگ نیلگام با بیش از یک دهه تجربه و سابقه در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، با در اختیار داشتن مجوزهای رسمی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، ضمن ارائه مشاوره در زمان ثبت نام آنلاین مسیر موفقیت برای دریافت ویزای کانادا را هموار خواهد کرد.

تخفیف ویژه خدمات پیکاپ ویزای کاناداپیگیری پیکاپ ویزا
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 12    میانگین: 3.3/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

سارا صبوری

من جواب ویزام ۲ ماه نیومده باید چه کار کنم؟

سلام کمی دیگه صبر کنید اگر نیومد تا ۹۰ روز ایمیل پیگیری به سفارت بزنید

المیرا

سلام وقت بخیر من صد روزه گذشته واسم ایمیلی نیومده وقتی روی سایت وی اف اس میزنم میگه رکوردی یافت نشد ماه اول میزد که رفته دفتر مسکو ولی الان دیگه هیجی نمیزنه میشه ایمیل سفارت بدهید پیگری کنم تشکر

سودابه جلالی

سلام .جواب ویزای من بعداز۳ماه وبیست روزهنوزنیامده این دلیل برریجکتی میشود؟لطفا پاسخ دهیدتمام مدارک کامل بود

ادمین

سلام پاسخ ویزای کانادا کاملا بستگی به سفارت دارد معمولا سه ماه و نیم طول می کشد ولی از این بیشتر نیز امکان دارد و دلیل بر ریجکتی نیست هم احمال اپلای و هم ریجکتی وجود دارد میتوانید برای پیگیری نیز از طریق اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید به سفارت ایمیل بزنید.

افسانه متقي

سلام خسته نباشید
من حدوداً یکماه پیش جهت درخواست ویزای کانادا به انکارا رفتیم و تو vfs بعد از انگشت نگاری برامون یه شمارهID دادن که پیگیر پروسه پرونده مون بشیم ولی وقتی از طریق سایت پیگیری کنیم این شماره و تاریخ تولد رو میزنیم مینویسه record not found این به چه معناست؟
لطفاً راهنمایی بفرمایین

سلام، این یعنی جوابتون هنوز نیومده. وقتی جواب بیاد، اون وضعیت تغییر می کنه.

امید کرمی

سلام ببخشید نوشتین جوابتون نیومده من متوجه نشدم منم ۴ ماهه همینو میگه یعنی اگه جواب بیاد جواب چی میاد پاس رکویست برای زدن ویزا رو پاس یا چی ممنون جواب بدین

هر دوحالت ممکنه هم پاس ریکوست هم احتمال داره که ریجکتی بیاد

فرهاد.س

سلام منم برا انگشتنگاری در تاریخ ۲۴ خرداد ۹۸ رفتم و یک ایدی cic و یک ایدی بایومتریک دادن.ایا میشه با اینا پیگیری کرد؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پیگیری پاسخ ویزای کانادا ،تنها راه پیگیری ویزای شما از طریق اکانتی است که برای اخذ ویزا اقدام کردید اگر پس از ۱۲۰ روز پاسخی دریافت نکردید میتوانید جهت پیگیری به سفارت ایمیل بزنید که برای این موضوع حتما به اکانت نیاز است.

مهراب رحیمی

با سلام
بنده الان هفت ماهه که رفتم استانبول برای انگشت نگاری هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم از چه طریقی میتونم پیگیری کنم ممنون ن میشم از راهنماییتون

سلام باید شماره پرونده رو به سفارت ایمیل بزنید و پیگیری کنید

لاله

سلام
من پاس ریکوست شدم ولی متاسفانه پاسپورتم گم شده. الان درخواست پاسپورت جدید دادم ولی هنوز نتونستم پاس جدیدم بگیرم چی کار کنم
لطفا کمک کنید

سلام
تلاش کنید زودتر پاسپورت رو بگیرین و به سفارت ایمیل بزنید

نادر

سلام من پس از ثبت نام آن لاین جهت انگشت نگاری به دوبی رفتم و پس از اون یک شماره دریافت کردم که متاسفانه گم کردم . راهنمایی بفرمایید چ باید کنم. تشکر از شما

حسن نوروزی

سلام. من برای انگشت نگاری برای ویزا توریستی به صورت کاغذی به ارمنستان رفتم. ابتدا برای پسر ۹ساله من در خواست پول ۲۰۰دلار کردن.و در نهایت خواستار پاسپورت ما شدند.آیا این درست هست ؟

مبلغ که تقریبا درست هست پاسپورت رو احتمالا برای تطبیق بوده و در نهایت بهتر بود که آنلاین اقدام میکردید

alireza varyani

باسلام من با خانواده الان حدود چهارماه برای ویزای مولتی کانادا اقدام کردیم ولی هنوز جواب نیومده
ادرس ایمیلی هم که بعداز انگشت نگاری در استانبول برای من امده هم پاسخگو نیست بنظر ایا باید مراجعه حضوری نمایم به سفارت کانادا در استانبول
یا باید چیکار کنم باتشکر

شاید آدرس ایمیل رو اشتباه میزنید ولی در کل با مراجعه حضوری هیچ جوابی نمیگیرید
انلاین اقدام کردید یا اینکه پرونده رو دستی بردین ترکیه؟

علیرضا وریانی

باتشکر از پاسخ‌شما من ان لاین اقدام کردم
متاسفانه user و pass رو‌فراموش‌کرده ام
نمیدونم اصلا با چه ادرس ایمیلی جهت پیگیری وضعیت مکاتبه کنم
ضمنا انگشت نگاری من در استانبول بوده است
لطفا راهنمایی بفرمایید
اولا به چه ادرس ایمیلی مکاتبه کنم
ثانیا در موارد فراموشی user و pass
چطور باید وضعیت رو باید پیگیری کرد

درود
اگر سوالهای امنیتی موقع ثبت نام رو یادتون هست، با اون ها می تونید ریکاوری کنید. اگر نه، باید یه اکانت دیگه بسازید و اطلاعات رو به اکانت جدید منتقل کنید، البته برای اینکار نیاز دارید که بدونید داخل فرم، زمان سفر رو دقیقا چه تاریخی زدید.

به آدرس های زیر می تونید ایمیل پیگیری بزنید اما برای اینکه بفهمید وضعیت چیه، حتما باید به اکانت دسترسی داشته باشید.
ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

المیرا

ممنونم بابت پاسخگویی سریعتون من ایمیل زدم به سفارت کانادا همون سه تا ایمیلی که دادید در جا برام پاسخ اومدش . ولی پاسخ کلی بودش وگفت بعلت ازدحام وترافیک زیاد قادر به پاسخگویی نیستیم . روز اولی که سفارت رفتم برای انگشت نگاری ازم ایمیل خواستن و ایمیل خودم دادم وهمان روز هم ایمیلی اومدش که شما اومدید برای انگشت نگاری و… و الان با گذشت صد روز هنوز ایمیلی نیومده بنظرتون دیگه چه جوری میتونم پیگری کنم ؟

متن ایمیل دریافتی از سفارت کانادا در انکارا

—– Original Message to ANKRA (IMMIGRATION) /Message d’origine à ANKRA (IMMIGRATION) —–

Due to exceptionally high volumes of visa applications, processing times have unfortunately increased. As we are using all available resources for processing, we will not be responding to email enquiries for applications that are within the current processing times listed on our website: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/index.asp You may find the answers you are looking for at http://www.canada.ca/immigration
We appreciate your understanding.

En raison d’un volume exceptionnel de demandes de visa, les délais de traitement ont malheureusement augmenté. Comme nous utilisons toutes les ressources disponibles pour le traitement des dossiers, nous ne répondrons pas aux courriels pour les demandes qui se trouvent dans les délais de traitement actuels indiqués sur notre site Web: http://www.cic.gc.ca/francais/information/delais/index.asp
Vous trouverez peut-être la réponse à vos questions au http://www.canada.ca/immigration
Votre compréhension est appréciée.

—–
Disclaimer: http://www.international.gc.ca/international/disclaimer-degagement.aspx?lang=eng
Dégagement de responsabilité: http://www.international.gc.ca/international/disclaimer-degagement.aspx?lang=fra

باتشکر

کمی صبر بفرمایید یا مجدد ایمیل بفرستید جواب میدن حتما

المیرا

سلام وقت بخیر
من بعد ۱۱۰ روز هنوز ایمیلی نیومده و خودم به ایمیل انکارا زدم بعد یک هفته این پیام اومدش
Your application is in process.
بنظرتون ریجکت شدم کارگزار باز اقدام کرده چون بعد صد روز این پیام اصول نباید بیاد

باتشکر

سلام اگر مجدد اقدام کنن فایل نامبر تغییر میکنه و شما شماره جدید رو ندارید که پیگیری کنید بنابراین احتمالش ضعیف هست که مجدد اقدام شده باشه

سام حقیقی

با عرض سلام، من در مصاحبه درخواست اقامت از طریق همسر در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۵ شهریور ۹۷) Approved شدم و حتی آفیسر اعلام کرد پاسپورت را نزد سفارت بگذارید و احتمالا همین امروز ساعت ۲ بعد از ظهر مراجعه کنید و ویزاتون رو دریافت کنید. پس از مراجعه به من اعلام کردند پرونده شما تکمیل شده ولی باید برای Background Check منتظر باشید، الان نزدیک به ۵ ماهه که گذشته و هر ایمیلی هم که به سفارت میزنم پاسخ میدهند پرونده شما تحت بررسی است و باید صبر کنید. سوال من اینست که من ۲۳ اردیبهشت ۹۷ مدیکال رو انجام دادم، اگر تا اردیبهشت ۹۸ ویزای من آماده نشود، آیا باید مجددا آزمایش مدیکال رو انجام بدهم؟ معمولا Background Check چه مدت زمان میبرد؟ با تشکر

درود
خیر نیازی به مدیکال جدید نیست مگر اینکه سفارت مستقیم بهتون اعلام کنه.
زمان چک امنیتی هم مشخص نیست.

مهدیپور

سلام .من در تاریخ ۲/۲/۲۰۱۸ با پرونده تکمیل فقط بدون سفر اروپایی به سفارت بهمراه خانمم وبچه ۵ ساله ام رفتیم انگشت نگاری شدیم الان یکسال شده جواب ما نیومده نه رد کردن ن قبول فقط مینویسه این پرونده در حال پردازش است یه راهنمایی کنین لطفا
با تشکر

سلام باید صبر کنید کار خاصی نمیشه انجام بدید

امیری

سلام و درود
من یه سوالی برام پیش اومده اینکه امکانش هست ایمیل ارسال شده باشه برام ولی توی سایت vfs global برام بزنه not record found
من ایمیل رو فراموش کردم اما شماره بیومتریک رو دارم و وقتی چک میکنم این رو میزنه
not record رو که میزنه یعنی هنوز جواب رو هم ایمیل نکردن؟

درود
بله می شه، معمولا تا زمانی که جوابتون نیاد در سایت همین رو می زنه. خود اکانتتون رو چک بفرمایید.

علی

سلام خسته نباشید
من توسط یه کارگزار اقدام کردم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا و مبلغی را هم بهشون دادم و الان نزدیک به چهل روز از انگشت نگاریم میگذره ایا راهی هست که خودم بفهمم که ریجکت شدم یا نه چون کارگزار میگه که جوابتون فقط تو پنل خودم میاد که برای چند نفر دیگه هم باز کردم

سلام درست گفتن بهتون
بله راهی داره که اکانت جدید بسازید و پرونده رو انتقال بدید ولی ما توصیه نمیکنیم کمی صبر کنید منطقی تر هست

علی

ببخشید میشه ادرسی که باید کد ورود به اکانت را وارد کرد برای دسترسی به اکانتم بگید دقیقا کدوم قسمت سایت هست؟

سیاوش

سلام و خسته نباشید. یک سوال ..
این سایت VFS آپدیت هم میشه ؟ هروقت آیدی نامبر زدم میزنه در حال پردازشه !! میخوام ببینم کسی که اکسپت یا ریجکت شده تغییر میکنه ؟

Visa application, tracking ID No*********** is being processed at the Canada Visa Office, ANKARA. To know more, please call VAC helpline number or visit VAC

احتمالا پرونده در کشور دیگری در حال بررسی است، لطفا از طریق اکانتتون وضعیت پروندتون رو بررسی کنید.

داود

با سلام و احترام
لطفاً اینجانب را راهنمایی بفرمایید حداکثر زمان الصاق ویزا به پاسپورت(پیکاپ) پس از دریافت پیام اکسپت ویزا (یا همان پاس ریکوئست) چقدر میباشد؟ در مورد پرونده من از زمان دریافت پیام ۳۵ روز گذشته است. آیا میبایست پیگیری نمایم؟

ادمین

سلام زمان پیکاپ پاسپورت از زمانی که پاسپورت شما تحویل داده می شود به سفارت معمولا ۷ روز طول می کشد و حداکثر سه هفته ،ولی هنگام ارسال پاسپورت شما پرونده شما مجددا بازنگری می شود و این احتمال است که مدت زمان بازنگری پرونده شما توسط آفیسر سفارت کمی طول کشیده است .اگر از طریق ما اقدام کردید نام و نام خانوادگیتون بفرمایید که همکارم چک کنند و یا با دفتر تماس بگیرید.

سوگل

سلام من تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸رفتم دوبی انگشت نگاری تا الان فقط, تاریخ ۵ فوریه۲۰۱۹پروندم آپدیت شده.
این به چه معناست؟

ادمین

سلام باید صبر بفرمایید تا پاسخ ویزاتون بیاید، می توانید پس از گذشت ۱۲۰ روز نیز نامه پیگیری به سفارت بزنید.

مریم مهران

سلام هشت ماه پیش برای ویزای کاراقدام کردم نه انگشت نگاری رفتم نه هیچ جوابی بهم میدن نه شماره پیگیری چطوری بفهمم اصلا مدارک به سفارت ارایه شده کدوم سفارت؟ کی نامه انگشت نگاری میاد؟ دارم دیونه میشم گفتن کل پروسه سه ماهه الان هشت ماه شد

ادمین

سلام ما برای کانادا در حال حاضر به صورت تحصیلی و توریستی اقدام می کنیم ولی از آنجایی که بنده اطلاع دارم پاسخ ویزا کاری بیشتر از سه ماه است.

علیرضا

سلام من از طریق آژانس اقدام کردم و تراول هیستوری در پاس جدید خوردم من یوزر و پسوردم ندارم و نتونستم بگیرم ٬ چیکار کنم و آیا باید به سفارت برم تا بدونم چه اطلاعاتی رد شده / خواهش میکنم من شرایط خوبی ندارم و باید هرچه زودتر اقدام کنم ۰۹۰۱۱۸۰۶۹۳۳

ادمین

سلام اگر پاسخ ویزای کانادا شما پس از ۱۲۰ روز نیامده باشد می توانید به سفارت ایمیل بزنید و اگر ریجکت شدید آژانسی که اقدام کردید نامه ریجکتی شما و دلایل رد ویزا باید به شما تحویل بدهد و شما با ایمیل خودتون و نامه ریجکتیتون می توانید جهت اعتراض اقدام کنید.

افشين دلشاد

با عرض سلام و وقت بخیر
بنده دقیقا ٩ ماه پیش با همسرم جهت دریافت ویزای کانادا به دفتر vac استانبول مراجعه کردیم
و تا بحال پس از گذشت ٩ ماه هنوز هیچ خبری مبنی بر رد یا قبولی ویزای ما نشده!!
سوال بنده اینست که آیا گذشت ٩ ماه و بلاتکلیفی طبیعیست یا مورد خاصی میتواند وجود داشته باشد؟
ممنون

افشين

بنده به همراه همسرم ٩ ماه پیش جهت دریافت ویزای نمایشگاهی از طریق کارگذار به دفتر vac استانبول مراجعه کردیم اما تابحال جوابی نیامده آیا این مدل زمان نرماله؟
و آیا با گذشت این زمان هنوز احتمال جواب رجکت هست یا قطعاً ویزا میگیریم؟

ادمین

سلام،شما برای دریافت ویزای نمایشگاهی یک بازه زمانی مشخصی مطمنا تعیین فرمودید اگر به بازه نمایشگاه هنوز نرسیده حتما به سفارت ایمیل بزنید و پیگیری کنید به هر حال در دو صورت اگر از بازه نمایشگاه نیز گذشته مجددا به سفارت برای پیگیری ایمیل بزنید.

خسرو مرادی

با سلام وعرض خسته نباشید یه سوال داشتم پسر من برا تحصیل از یکی از ایالتهای کانادا پذیرش گرفته همراه همسر وفرزند که جواب ویزای خانوم وپسرش اونده خودش که اسپانسر است نیومده چه مدت طول میکشه که بیاد ویا اشکالی دارد خواهشن راهنمایی کنیید ممنون

ادمین

سلام ، پاسخ ویزای تحصیلی از یک الی سه ماه طول می کشد.

داود

با سلام
با تشکر از زحمات ادمین عزیز. ممنون میشم ایمیل سفارت و یا ایمیل دفتر VAC کانادا در ارمنستان را برای پیگیری درخواستم اعلام فرمایید.
سپاس

مهاجر کانادا

با سلام، برای انگشت نگاری ب ارمنستان رفتم و الان حدود ۴۰ روز کاری گذشته اما جوابی ب وکیلم ایمیل نشده، باید چطور پیگیری کنیم؟ ویزای توریستی از طرف برادر برای برادر هستش
ممکنه راهنمایی کنید.
سپاس

ادمین

سلام پاسخ ویزای کانادا از یک هفته طول می کشد تا چندین ماه جای نگرانی وجود ندارد اگر پس از ۱۲۰ روز پاسخی دریافت نکردید می توانید به سفارت جهت پیگیری ایمیل بزنید اینها آدرس ایمیل های سفارت هستند، به هر سه ایمیل درخواستتون رو‌بفرستید

ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

مهاجر کانادا

سلام، ادمین محترم من چندین بار نظر فرستادم جوابی نگرفتم، میشه خواهش کنم پاسخ بدید

ادمین

سلام،از این بابت از شما عذرخواهی می کنم، پاسخ شما در کامنت قبل داده شد.

هادی وکیلی

سلام
من ۷ ژانویه اربیل انگشت نگاری رو انجام دادم بعد ۱۵ روز یه ایمیل اومد و شماره پیگیری بهم دادن وقتی چک کردم نوشته بود که ۱۰ ژانویه به دفتر عمان فرستادن تا ۱۵ روز همون پیغام میومد .ولی بعدش پیغام NO RECORDS FOUND رو میده . وقتی ایمیل زدم به دفتر عمان گفتند مشخصات رو بفرست حالا که فرستادم جواب دادن که همچین پرونده ایی اونجا ندارن ببینید آنکارا نیست .حالا خوبیش اینه که من از صفحه دسکتاپ وقتی که پیغام پرونده شما به عمان فرستاده شده رو داد عکس گرفتم و دوباره بهشون ایمیل زدم که هنوز جواب ندادن . به نظرتون جریان چی میشه ممنون میشم جواب بدید .

ادمین

سلام ،پیغامی که براتون آمده نشان دهنده این است که هنوز پاسخ ویزاتون نیامده و در صورتی که پاسخ ویزاتون بیاید این وضعیت تغییر پیدا می کند و تنها راهی که وجود دارد از راه اکانتتون باید چک فرمایید و یا اگر پس از ۱۲۰ روز پاسخ نگرفتید می توانید به سفارت ایمیل بزنید اینها آدرس ایمیل های سفارت هستند، به هر سه ایمیل درخواستتون رو‌بفرستید

ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

محسن

با عرض سلام و خسته نباشید.
من از طریق کارگذار برای مولتی اقدام کردم و ۷ماه پیش vfs استانبول رفتم. الان از pass و user و حتی ایمیل ثبت نام شده اطلاعی ندارم.
متاسفانه کارگذارم فوت شده. الان توی این وضعیت من چطور میتونم از جواب ویزام مطلع بشم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

ادمین

سلام ،زمانی که برای انگشت نگاری تشریف بردید در برگه شما دارای یک UCI نامبر هستید با استفاده از UCI نامبر اطلاعات شخصی خودتون مانند نام و نام خانوادگی و این که وضعیت بایومتریک شما را نشان می دهد می توانید پیگیری کنید و می توانید به آدرس های زیر ایمیل پیگیری بزنید اما برای اینکه بفهمید وضعیت چه چیزی است، حتما باید به اکانت دسترسی داشته باشید.
ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

محسن

سلام و تشکر از جوابتون. من نمیدونم متنی که باید بفرستم را چطور و به چه صورت بیان کنم و از طریق ایمیل شخصی خودم ارسال کنم که واسم وضعیت ویزام را مطلع بشم ازش. شما و کارشناسانتون میتونید این کار را واسم انجام دهید و من هزینه اینکار را به شما پرداخت کنم.

ادمین

سلام وقت بخیر با توجه به سوال شما در مورد پیگیری نحوه پاسخ ویزای کانادا ،شما در صورتی که به اکانتی که برای اخذ ویزای کانادا ساختید دسترسی دارید باید از طریق ایمیل خودتون به سفارت در قالب این که هنوز پاسخی دریافت نکردید ایمیل ارسال فرمایید.ایمیل های سفارت :
ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

مرضيه روح نواز

سلام
ما در تاریخ ۱۵ مارس در مرکز آنکارا برای ویزای توریستی انگشت نگاری رو انجام دادیم ، از اون تاریخ هیچ پیغامی در سیستم ما ارسال نشده و نامه تاییدیه انجام انگشت نگاری هم ارسال نشده ، مگر نامه تایید انجام انگشت نگاری همان روز نباید ارسال شود ؟
باتشکر

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد ویزای توریستی کانادا،کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد انگشت نگاری شما در مارس بوده و ممکن که در اواسط may یا june برای شما ارسال شود و معمولا هر زمان تاییدیه انگشت نگاری شما بیاید پس از آن پاسخ ویزاتون هم ارسال می شود.

هانیه

سلام. وقتتون بخیر.
لطفاً ما را راهنمایی بفرمایید. ما حدود ۱۶۰ روز پیش از طریق کارگزاری جهت ویزای توریستی اقدام و ۱۴۰ روز قبل انگشت نگاری انجام دادیم ولی متاسفانه بیش از ۲ ماه است کارگزار ما بدلایل مختلف منجمله در سفر بودن پاسخ گوی تلفن ما نیست و ما بسیار نگران وضعیت پرونده خود هستیم. حال ۲ سوال داشتم
۱- اینطور که متوجه شدم امکان بررسی کلی نتایج در صفحه VFS Global وجود دارد. آیا Tracking ID number همان Biometric ID number است که بر روی برگه انگشت نگاری درج شده؟
۲- با توجه به طولانی شدن زمان آیا می توانیم با ایمیل دیگری غیر از ایمیل مندرج در اکانت یا بصورت حضوری وضعیت پرونده را پیگیری کنم؟

ادمین

سلام در رابطه با پاسخ ویزای توریستی کانادا طبق سوالی که شما فرمدید پاسخ ویزا از یک هفته تا چندین ماه ممکن طول بکشد و پاسخ سوال اولتون شما با استفاده از UCI نامبر اطلاعات شخصی خودتون مانند نام و نام خانوادگی و این که وضعیت بایومتریک شما را نشان می دهد می توانید چک فرمایید و در مورد سوال دوم شما :پس از ۱۲۰ روز اگر پاسخی دریافت نکردید می توانید به سفارت ایمیل بزنید: اینها آدرس ایمیل های سفارت هستند، به هر سه ایمیل درخواستتون رو‌بفرستید

ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

هانیه

سلام مجدد و ممنون بخاطر پاسخ سریع. متاسفانه هر چه در سایت جستجو کردم موفق به پیدا کردن قسمتی که بتوان آخرین وضعیت پرونده را از طریق وارد کردن شماره UCI در آن دید نشدم. مقدوره براتون لینک و یا مسیر مربوطه را برام بفرستین تا بتونم از طریق اون وارد بشم؟
باز هم سپاسگزارم

ادمین

سلام شما با استفاده از UCI نامبر که اطلاعات ای نظیر نام و نام خانوادگی ،وضعیت بایومتریک شما را نشان می دهد می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید برای وضعیت پروندتون شما حتما نیاز به اکانت ای که ساختید دارید و باید از طریق اکانت چک فرمایید و همچنین به آدرس های زیر می تونید ایمیل پیگیری بزنید اما برای اینکه بفهمید وضعیت چیه، حتما باید به اکانت دسترسی داشته باشید.
ANKARA-IM-ENQUIRY@international.gc.ca

re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca

ANKRAIMMIGRATION@international.gc.ca

ارام احمدی

با سلام و خسته نباشید
بنده ۱۳ فوریه ۲۰۱۸ برای انگشت نگاری به دبی رفتم اما از اون تاریخ تا الان هیچ نامه ای به حساب کاربری من ارسال نشده حتی بعد از بیومتریک هم هیچ ایمیلی برای من ارسال نشد،مگه نباید به محض انگشت نگاری یک ایمیل تاییدیه انگشت نگاری برای من ارسال می شده؟ایا این عدم ارسال تاییدیه انگشت نگاری به معنی این است که مشکلی در روند بیومتریک من پیش امده؟
چون چندتا از دوستان من که در کشورهای دیگه انگشت نگاری انجام داده بودند دقیقا یک ساعت بعد از بیومتریک برایشان ایمیل تاییدیه و یک tracking number ارسال شد

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد ویزای توریستی کانادا ،tracking number برای پروسه پیکاپ است ،شما وقتی که انگشت نگاری تشریف می برید روی برگه بیومتریک شما اپلیکیشن نامبر دارد و بعذ از آن ایمیلی ارسال نمی شود و پرونده شما روی اکانتتون که برای اخذ ویزا ساختید پیگیری می وشد و چنین چیزی نیست که مشکلی در روند بیومتریک به وجود آمده ،پاسخ ویزاتون ممکن تا سه ماه طول بکشد اگر پس از ۱۲۰ روز پاسخ دریافت نکردید می توانید به سفارت ایمیل پیگیری بزنید که حتما باید به اکانتتون دسترسی داشته باشید.

نگین

با سلام و عرض ادب
ببخشید ما حدود ۷ ماه پیش جهت اخذ ویزای کانادا به همراه دعوت نامه شرکت در سمینار بهسفارت استانبول رفتیم و انگشت نگاری انجام دادیم میشه لطفا در چند مورد راهنماییم کنید؟
۱-باتوجه به گذشتن زمان سمینار ممکنه ویزامون رجکت بشه؟
۲-متاسفانه کارگزار ایمیل خودش رو داده و میگه که هنوز جوابی نیومده ما چطوری میتونیم خودمون پیگیری کنیم تا مطمعن بشیم؟
۳-وقتی از طریق ucl پیگیری میکنم میزنه not recored found این به معنای رجکت شدن ویزا میتونه باشه ؟
ممنون بابت راهنماییتون

ادمین

سلام،یا توجه به سوال شما در مورد پیگیری پاسخ ویزای کانادا ،در مورد سوال اول امکان ریجکتی وجود دارد چون از زمان دعوت نامتون گذشته است .در مورد سوال دوم پیگیری پاسخ ویزا تنها از طریق اکانتی که ساخته شده است صورت میگیرد و در مورد سوال سوم شما با استفاده از UCI نامبر نمیتوانید پاسخ ویزاتون چک کنید با استفاده از UCI نامبر اطلاعات شخصی خودتون مانند نام و نام خانوادگی و این که وضعیت بایومتریک شما را نشان می دهد صورت میگیرد.

نگین

سلامموههمسرم حدود هفت ماه پیش انگشت نگاری رو انجام دادیم متاسفانه کارگذار ایمیل خودش رو داده و میگه هنوز جوابی نیومده اما من مطعن نیستم که راست بگه توی سایت vfs global وقتی چک میکنم uci میگه رکوردی یافت نشد؟این یعنی چی ؟یعنی جوابی نیومده؟
ایا میتونیم باایمیل خودمون به سفارت ایمیل بزنیم و بخوایم که از این به بعد نتایج رو به ایمیل خودمون بفرستند؟ممنون میشم جواب بدید
و ایا طبیعیه که این همه مدت سفارت جوابی نداده باشه؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد نحوه پیگیری پاسخ ویزای کانادا،پاسخ ویزا از یک هفته تا چندین ماه ممکن طول می کشد و کاملا به سفارت زمانش بستگی دارد و طبیعی است و در مورد چگونگی پیگیری شما باید به اکانتی که برای ویزا اقدام کردید دسترسی داشته باشید و از طریق اکانت پاسخ ویزاتون چک کنید و برای زدن ایمیل به سفارت نیز باید به اکانت دسترسی داشته باشید و از طریق UCI نامبر نمیتوانید پاسخ ویزا چک کنید فقط می توانید به اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی و بیومتریک که انجام شده اطلاعات بگیرید.

Poroushat

سلام منظور از آیدی نامبر همون
CIC number یا biometric ID?

ادمین

سلام همان اپلیکیشن نامبر (UCI )نامبر هست که اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی و انجام بیومتریک و … با توجه به آن می توانید دست یابید.

مهران ساری

سلام
من ۲۰ روز پیش بایومتری رو دادم و همون روز مشخصات بایوم تو سایت ثبت شد. امروز یه نامه از سفارت ترکیه اومد که عنوانش “validity of your biometric information” هست. کسانی که این نامه رو دریاقت میکنن، حدودا چه مدت بعد پاس ریکوست میشن؟ ممنون

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پیگیری پاسخ ویزای کانادا،جواب ویزا از یک هفته الی چندین ماه ممکن طول بکشد(معمولا سه ماه و نیم) و کاملا پاسخ به سفارت بستگی دارد و طبیعی است و تنها راه پیگیری پاسخ ویزاتون توسط اکانتی می باشد که برای اخذ ویزا ساختید و باید آن را چک فرمایید.

لیلا حسینی

من در تاریخ ۲۸ مرداد۹۷ برای انگشت نگاری به دبی رفتم ۲ تا شینگن در ۲ سال نوروز پشت سرهم از فرانسه و ایتالیا دارم والان ۱۲ اردیبهشت ۹۸ هست و هنوز جواب نیومده دقیقا یک ماه پیش ایمیل زدیم به سفارت واسه پیگیری زده update ولی هنوز نیومده این یعنی چی ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد نحوه پیگیری پاسخ ویزای توریستی کانادا،پاسخ ویزا از یک هفته تا چندین ماه ممکن طول بکشد و این کاملا به سفارت بستگی دارد و طبیعی است و تنها راه پیگیری پاسخ ویزا از طریق اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید صورت می گیرد

زهرا

سلام
به همون مرکزی که بایومتریک انجام شده باید مراجعه کرد که ویزا رو به پاسپورت وارد کنن؟
پاسپورت رو تحویلشون بدیم چقدر طول میشکه؟

ادمین

سلام خیز حتما نیازی نیست که جایی که انگشت نگاری انجام دادید پیکاپ هم حتما در آن کشور باشد می توانید پیکاپ از آنکارا انجام دهید و مدت زمان این پروسه کاملا به سفارت بستگی دارد از یک الی سه هفته ممکن طول بکشد .

ارزو

سلام یه سوال دارم اگر من شماره نامبر رو گم کرده باشم وایمیلم کارنکنه چی میشه؟؟ میتونم موقع انگشت نگاری عوض کنم

ادمین

سلام منظورتونو متوجه نشدم ،منظورتون پسورد اکانتی است که برای اخذ ویزا اقدام کردید؟

sara

سلام.ویزای کانادای ما بعد از ۱۱ ماه اومد و برچسب ویزا در پاسپورت ما زده شد.چگونه می توانیم اصل بودن ویزا رو چک کنیم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای توریستی کانادا،تنها راهی که وجود دارد این است که وارد سایت سفارت شده و از آنجا وارد اکانتتون شوید در اکانتتون زده شده که بازه زمانی ویزاتون چقدر می باشد.

مسعود ح

با سلام
من در تاریخ ۱۵/۱۱/۱۳۹۷ رفتم انگشت نگاری و کارگزار کار من را انجام داده ولی با گذشت ۳ ماه و نیم از آن تاریخ جواب من نیامده و با اینکه من بلیط پرواز برای آخر خرداد اوکی کردم به نظر شما اگه از تاریخ زمان بلیط بگذره و جواب نیاد ممکن هست من ریجکت بشم بخاطر بلیطی که زودتر از جواب سفارت اوکی کردم،و اینکه جواب سفارت اول به ایمیل من میاد یا به حساب کاربری کارگزار ،ممنون میشم راهنماییم کنید

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پاسخ ویزای کانادا،پاسخ ویزا از یک هفته الی چندین ماه ممکن طول بکشد و کاملا به سفارت بستگی دارد و امری طبیعی است و اگر پس از ۱۲۰ روز پاسخی دریافت نکردید میتوانید جهت پیگیری به سفارت ایمیل بزنید البته جهت این امر باید به اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید دسترسی داشته باشید می توانید به کارگزاری که برای شما اقدام کرده بفرمایید این کار را انجام دهند و در مورد پاسخ ،هر تغییری در روند شما صورت گیرد و پاسخ ویزا چه اپلای چه ریجکت در اکانتی که اقدام کردید اعلام خواهد شد یعنی در واقع همان حساب کاربریتون.

Amirhossein rahmani

به نظر من نیلگام حرفه ای ترین و جامع ترین و منظم ترین و معقول ترین و قابل اعتمادآفرین سیستم جهت گرفتن ویزای کانادا در ایران می باشد

شيدا محراب

سلام.ممنون از اطلاعات دقیقی که در اختیار گذاشتید .کلى از سوالاتى که داشتم با مطالعه این مقاله بهش رسیدم

ادمین

سلام ممنون از حضور شما دوست عزیز

افشین

سلام وقتتون بخیر
بنده به همراه همسرم ۱۳ ماه پیش جهت انگشت نگاری به دفتر vfs global استانبول مراجعه کردیم و تابحال جوابی نیامده و همه کارها از طریق کارگذار انجام شده و بنده ایمیل رو هم ندارم
حال با این وضعیت چطور میتونم از شرایط پرونده مطلع شوم
ممنون

ادمین

سلام و عرض ادب… پاسخ ویزا تنها از طریق اکانت شما قابل پیگیری است و از آن طریق باید به سفارت ایمیل بزنید و جویا شوید.

فاطمه سادات

سلام
من در اواخر اسفند ۹۷ انگشت نگاریمو در انکارا انجام دادم و الان حدود ۱۲۰ روز میگذره.
گفتید بعد از ۹۰ روز ایمیل بزنید.منظورتون ۹۰ روز کاریه؟ ۴/۵ ماه؟!

و اینکه من هیچ حساب کاربری ای ندارم، فقط وکیلم ادرس ایمیلی که باهاش مدارکو سابمیت کرده برای ویزا، تحویلم داده و الان هیچ گونه مسئولیتی قبول نمیکنه ://

خواستم ببینم حتی ایمیلی که « شما رسیدید به ترکیه و انگشت نگاری انجام دادید …. » رو که برای دوستام اومده، برام نیومده :/

با چه ایمیلی میتونم با سفارت در ارتباط باشم؟ و اگر از ۱۲۰ روز بگذره و جواب نیاد چه اتفافی می افته؟! 🙁

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پاسخ ویزای کانادا،پاسخ ویزا کاملا بستگی به سفارت دارد و از یک هفته الی چندین ماه ممکن طول بکشد و جای نگرانی نیست اگر پس از ۱۲۰ روز پاسخی دریافت نکردید میتوانید از طریق اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید به سفارت جهت پیگیری ایمیل ارسال کنید و تنها راه پیگیری از طریق اکانت اقدام شده می باشد.

سیما

سلام وقت بخیر
من سه ماه پیش درخواستم برای ویزای توریستی رو سابمیت کردم و هنوز جوابی نیومده. با توجه به اینکه این بار انگشت نگاری نشدم چون طی ده سال گذشته کانادا رفتم و قبلا انگشت نگاری شده بودم، باز هم برای پیگیری به سفارت در آنکارا ایمیل بزنم؟ سپاس

ادمین

سلام پاسخ ویزای کانادا کاملا بستگی به سفارت دارد و معمولا سه ماه و نیم طول می کشد ،میتوانید جهت پیگیری پاسخ ویزا نیز از طریق اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید به سفارت ایمیل بزنید.

آنیتا

سلام من برای انگشت نگاری به سفارتخانه کانادا در استانبول مرجعه کردم و روی پاسپورت من یک برچسب زده شده
جواب رو چطور می تونم پی گیری کنم

ادمین

سلام وقت بخیر، پیگیری پاسخ ویزای شما از طریق اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید تنها صورت خواهد گرفت.

Amirroohi

سلام خسته نباشید من پسووردم دست کارگزاره وهیچ مدرکی ندارم که بدونم ویزا شدم یا نه ولی حدود ۵ ماهه گذشته اگه به سفارت ایمیل بزنم جواب میگیرم چه کاری باید انجام بدم

Admin

سلام وقتتون بخیر تنها راه پیگیری پاسخ ویزای کانادا از طریق اکانتی است که برای ویزا اقدام کرده اید در صورتی که پس از ۱۲۰ روز پاسخی دریافت نکردید میتوانید به سفارت ایمیل بزنید که برای این مورد باید به اکانتتون دسترسی داشته باشید.

رضایی

سلام
وقت بخیر
من و همسرم اسفند ۹۷ رفتیم سفارت کانادا تو استانبول اما الان بعد از حدود ۹ ماه هنوز جوابی نگرفتیم. حتی جواب ایمیل پیگیری رو هم نمیدن. نظرتون چیه در این مورد!؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

Admin

سلام وقتتون بخیر، دوست عزیز پاسخ ویزای کانادا کاملا بستگی به سفارت دارد در صورتی گه پاسخی پس از ۱۲۰ روز دریافت نکردید از طریق اکانتی که برای اخذ ویزا اقدام کردید به سفارت ایمیل بزنید. میتوانید جهت راهنمایی و مشاوره لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.