تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

اتباع ایرانی؛ همچون شهروندان بسیاری دیگر از کشورها برای ورود به ایالات متحده نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند و در این بین تعیین وقت سفارت آمریکا یکی از نخستین مراحل در این روند محسوب می‌شود. پس از وقایع آبان ۱۳۵۸ و تعطیلی سفارت و کنسولگری ایالات متحده در ایران، متقاضیان ایرانی ویزا و وقت سفارت آمریکا مجبورند به یکی از کشورهای همسایه سفر و پیگیر درخواست خود شوند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 7    میانگین: 3.9/5]
اطلاعات بیشتر
تقویم وقت سفارت آمریکا

مقدمه

هر شهروند کشور خارجی که می‌خواهد وارد کشور آمریکا شود، ابتدا باید یک ویزا (ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم) بگیرد. با داشتن ویزای آمریکا می‌توانید به یکی از مبادی ورود (برای مثال فرودگاه) رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک مجوز ورود به آمریکا را درخواست کنید.

پیش از توضیح شرایط و مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا، جا دارد اندکی در خصوص ویزای این کشور و انواع مختلف آن توضیح دهیم تا ضمن شناخت بیشتر انواع ویزای ایالات متحده، متقاضیان محترم را در انتخاب مناسب و متناسب با هدف از سفر راهنمایی کرده باشیم.

انواع ویزای آمریکا

نزدیک به ۱۸۵ نوع ویزا برای ورود به کشور ایالات متحده آمریکا وجود دارد که تمامی آنها ذیل دو شاخه اصلی ویزای مهاجرتی و ویزای غیر مهاجرتی تقسیم‌بندی می‌شوند. ویزای مهاجرتی آمریکا همانگونه که از نامش پیداست با هدف مهاجرت و اقامت دائم این کشور صادر می‌شود و ویزای غیرمهاجرتی انواع ویزاهای توریستی، تحصیلی، کاری و ... آمریکا را در بر می‌گیرد. از آنجایی که هدف از این نوشتار، آشنایی شما عزیزان با نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا است، از تشریح ویزای مهاجرتی این کشور صرف نظر کرده و انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا را به اختصار معرفی می‌کنیم.

ویزای توریستی آمریکا

بر اساس آخرین آپدیت وب سایت رسمی سفارت ایالات متحده، ویزای توریستی آمریکا (Visitor Visa) موسوم به ویزای تایپ B، نوعی از ویزای غیرمهاجرتی و موقت آمریکا است که خود به سه دسته تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای B1 آمریکا
 • ویزای B2 آمریکا
 • ویزای B1/B2 آمریکا

ویزای B1 آمریکا عموما برای قرادادهای تجاری و شرکت در کنفرانس‌ها صادر می‌شود حال آنکه ویزای B2 برای گردش، دیدار اقوام و آشنایان و یا انجام معاینات پزشکی و اقدامات درمان در آمریکا صادر خواهد شد. ویزای B1/B2 نیز نوعی ویزای توریستی-تجاری است و در واقع تلفیقی از ویزای B1 و B2 خواهد بود.

ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا و یا تکمیل تحصیلات آکادمیک در این کشور، رویای بسیاری از علاقمندان علم و دانش است. از این رو می‌توان برای ادامه تحصیل در ایالات متحده از ۳ طریق اقدام کرد:

 • ویزای نوع F
 • ویزای نوع J
 • ویزای نوع M

ویزای نوع F مخصوص متقاضیان ادامه تحصیل در آمریکا در مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم تا دکترا) و دوره‌های آمورش زبان انگلیسی صادر می‌شود. ویزای نوع J که به ویزای مبادلۀ بازدید کنندگان نیز مشهور است، برای تحقیق، آموزش و یا تدریس در آمریکا صادر می‌شود. این دوره از طرف کارفرما به متقاضی پیشنهاد شده و کارفرما می‌تواند شرکت و یا دانشگاه باشد. ویزای نوع M اما ویژه افرادی صادر می‌شود که قصد تحصیل در دوره‌های غیر اکادمیک کاربردی و کوتاه مدت همچون هنرستان‌ها یا مؤسسات غیر علمی در زمینه هایی مانند: طراحی لباس، عکاسی، مدلینگ و ... را دارند.

ویزای کار آمریکا

ویزای H1 یا ویزای کار آمریکا مخصوص متقاضیانی صادر می‌شود که ضمن دارا بودن یک تخصص حرفه‌ای خاص، از طرف یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شوند. از شرایط اصلی اخذ این نوع از ویزای کار آمریکا داشتن حداقل مدرک لیسانس از سوی متقاضی و همچنین کارفرمای واجد شرایط اداره مهاجرت آمریکا است.

انواع دیگری از ویزای موقت آمریکا (O,K,R,E) وجود دارند که در فرصتی دیگر به آنها خواهیم پرداخت.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا

مجموعه شرکت‌های نیلگام ارائه دهنده تخصصی خدمات ویزا و وقت سفارت، آمادگی تعیین وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان نماید. مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا پس از ثبت نام آنلاین در وب سایت کنسولگری مجازی آمریکا آغاز و در نهایت با حضور در سفارت آمریکا در کشور مدنظر و مصاحبه حضوری پایان خواهد یافت. به طور کلی مراحل را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:

 • ثبت نام آنلاین در وب سایت کنسولگری مجازی آمریکا
 • پر کردن فرم درخواست صدور ویزای غیرمهاجرتی بصورت آنلاین
 • پرداخت آنلاین هزینه وقت سفارت و انگشت نگاری
 • تعیین وقت سفارت مناسب

یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه‌ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می‌توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت آمریکا تا چندین ماه پر شده است.

مدارک لازم برای سفارت آمریکا

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا در واقع مدارکی است که متقاضی پس از ثبت نام آنلاین، می‌بایست در روز مقرر به همراه خود به کنسولگری ببرد. این مدارک عبارتند از:

 • کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با بک گراند سفید
 • فرم پر شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
 • آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن مسافر
 • درخواست بر روی سربرگ(برای همکاران آژانسی)
 • اسکن از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته

مدارک لازم برای روز مصاحبه در سفارت آمریکا

هر متقاضی در روز حضور در سفارت آمریکا جهت انجام مصاحبه حضوری می‌بایست حتما مدارک ذیل را به همراه داشته باشد؛ این مدارک با مدارک تعیین وقت سفارت متفاوت است:

 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی
 • دو قطعه عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با بک گراند سفید
 • ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شوارای اصناف و ...
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس، خرید اوراق
 • مشارکت و هر سرمایه گذاری مالی دیگر
 • نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement
 • پرینت شش ماهه حساب بانکی لاتین
 • تاییدیه برگه وقت سفارت
 • تاییدیه فرم DS160
 • تاییدیه واریز سفارت
 • واچر هتل محل اقامت در آمریکا و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • در صورت داشتن دعوتنامه، پر کردن فرم ۱۳۴-I به همراه اصل دعوتنامه
 • مخصوص متقاضیان F1: فرم I-20، مدارک تحصیلی و SEVIS Fee Payment Confirmation
 • مخصوص متقاضیان J1: فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت آمریکا

نوع ویزای مورد تقاضا نیز در پروسه دریافت وقت دخیل است، در ادامه ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه‌بندی شده‌اند:

 • گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی
 • گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی
 • گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه‌گذاری
 • گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن‌های امریکا

معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک‌تر از سایر گروه‌ها می‌باشد. برخی از کنسولگری‌ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می‌دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.

کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت هلدینگ نیلگام با سالها تجربه و آشنا به ساز و کار تعیین وقت سفارت آمریکا و همچنین آشنایی با روند کاری هر یک از کنسولگری‌های کشورهای همسایه، آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه به متقاضیان محترم ویزای ایالات متحده هستند.

مشاوره رایگان و تعیین وقت سفارت آمریکا

021-75237

تعیین وقت سفارت آمریکا با نیلگام

مجموعه شرکت‌های نیلگام که پیش از این نزدیک به یک دهه با نام تجاری ایران آنکارا، سابقه‌ای درخشان در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، پیکاپ ویزا و اخذ اقامت کشورهای کانادا و حوزه شینگن را در کارنامه دارد، با بهره‌مندی از کادری مجرب و برخوردار از دانش روز و همچنین زیرساخت‌های لازم همچون دفاتر برون مرزی و پروازهای اختصاصی می‌کوشد بهترین مسیر را پیش روی متقاضیان محترم وقت سفارت آمریکا قرار دهد.

هلدینگ نیلگام در حال حاضر در تکمیل خدمات خود و رفاه حال مشتریان محترم، خدمات تعیین وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزای آمریکا را در ۳ کشور ترکیه، امارات و ارمنستان در دسترس قرار داده‌است تا متقاضیان محترم بدون کوچکترین دغدغه‌ای شاهد پیشرفت روند اخذ ویزای خود باشند.

وقت سفارت آمریکا از ترکیه

هلدینگ نیلگام در دو شهر آنکارا و استانبول آماده ارائه خدمات وقت سفارت انگلیس خواهد بود. بدلیل دایر بودن دفتر نمایندگی شرکت نیلگام در آنکارا، طبعا خدمات وقت سفارت آمریکا در ترکیه و بویژه آنکارا به شکلی مطلوب‌تر در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرف.

وقت سفارت آمریکا از امارات

شهرهای دبی و ابوظبی دو شهر دیگر منطقه‌ای محسوب می‌شوند که هلدینگ نیلگام در آنها خدمات وقت سفارت آمریکا ارائه می‌دهد. یکی از مواردی که باید برای تعیین وقت سفارت آمریکا در دبی و یا ابوظبی به آن توجه داشت، نیاز به ویزا برای ورود به امارات است که طبعا هم هزینه مضاعفی در پی خواهد داشت و هم فیکس کردن برنامه کاری برای زمان مدنظر کمی دشوارتر خواهد بود.

وقت سفارت آمریکا از ارمنستان

ارمنستان و شهر ایروان یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای وقت سفارت آمریکا است که شرکت نیلگام کارگزاری فعال در آن دارد. علاوه بر این مجموعه نیلگام با توجه به ویژگی‌های مثبت کنسولگری آمریکا در ایروان و استقبال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تعیین وقت سفارت آمریکا و حتی انگلیس در این شهر، خدمات تور ارمنستان را نیز با هدف رفاه حال مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت، لیدر و راهنمای ایرانی همگی از مزایای تور ارمنستان برای وقت سفارت آمریکا و وقت سفارت انگلیس محسوب می‌شوند.

هزینه وقت سفارت آمریکا

آخرین آپدیت مربوط به هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

نوع خدماتهمکارمسافر
وقت سفارت در دبی(عادی)220 دلار240 دلار
وقت سفارت در آنکارا(عادی)220 دلار240 دلار
وقت سفارت در ایروان(عادی)240 دلار260 دلار
وقت سفارت دانشجویی250 دلار280 دلار
تکمیل فرم DS120 هزار تومان150 هزار تومان
وقت سفارت در اروپا260 دلار290 دلار
تعیین وقت معاینه در آنکارا80 هزار تومان100 هزار تومان
تعیین وقت معاینه در ایروان همراه با ترانسفر90 دلار100 دلار
پرداخت Sevis Fee۵۰ دلار + Sevis Fee۷۰ دلار + Sevis Fee
تعیین وقت معاینه در امارات (دبی و ابوظبی) همراه با ترانسفر 770 درهم 790 درهم

تخفیف ویژه

10 دلار تخفیف برای مشتریانی که به صورت آنلاین ثبت نام می کنند

ثبت نام کنید

تقویم وقت سفارت آمریکا

برای اطلاع از تقویم وقت سفارت آمریکا در هر یک از کنسولگری‌های این کشور، می‌بایست پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه و ثبت نهایی، از قسمت  Appointment schedule نزدیک‌ترین وقت موجود را جستجو کرد که عموما به دلیل آپدیت مستمر این تقویم، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

کارشناسان اجرایی ویزا و وقت سفارت هلدینگ نیلگام با پیگیری لحظه به لحظه تقویم وقت سفارت آمریکا، نزدیک‌ترین وقت موجود را رزرو کرده و در اولین فرصت به متقاضیان محترم اطلاع خواهند داد.

پیکاپ ویزای آمریکا با نیلگام

خدمات پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت یکی دیگر از خدمات مجموعه شرکت‌های نیلگام با هدف تسریع مراحل اخذ ویزا و کاهش هزینه‌های متقاضیان محترم در این روند ارائه می‌شود. خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در حال حاضر کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را شامل می‌شود. در صورت درخواست پیکاپ ویزا از آنکارا یا استانبول، هزینه‌های اشاره شده برای وقت سفارت آمریکا شامل ۲۰ دلار تخفیف و در صورت درخواست ترجمه مدارک، شامل ۱۰ دلار تخفیف دیگر خواهد شد.

شما می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه پیکاپ ویزای آمریکا ثبت نمایید.

نظرات

مریم اکبری

سلام
ایا از الان میشه برای تعطیلات بهمن وقت سفارت امریکا گرفت و از کدوم کشور امکان ویزا بیشتر هست

سلام
بله میشه گرفت و الان شرایط در ارمنستان منسبتر هست ولی درکل در حال حاضر امریکا به ندرت به کسی ویزا میده
اگر هدفتون گردش هست کانادا گزینه مناسب تری هست

آرش جعفری

سلام
در صورت اخذ پذیرش از دانشگاههای امریکا برای فرصت مطالعاتی آیا اخذ ویزا تا مردادماه ۹۸ امکانپذیر هست؟
در صورتی که جواب مثبت است راهنمایی بفرمایید
ممنون

بله اگر چک امنیتی نخورید اکی هست

شهرام دیده ور

سلام
من تو یه شرکت ترک در ترکیه مشغول بکارم
و ماه نهم میلادی غرفه نمایشگاهی داریم
ویزای کاری دارم
کی باید اقدام کنم؟
آیا من هم می تونم همراه همکارام ۱ هفته ای آمریکا باشم؟

سلام بعید میدونم تو این شرایطی که ریاست جمهوری آمریکا به وجود آورده بهتون ویزا بدن

,

آیا اشخاصی که سیتیزن آمریکا هستند ، نیز باید وقت سفارت بگیرند ؟
و شرایط گرفتن وقت سفارت برای کیس های گرین کارت به چه صورت هست ؟

ادمین

سلام ،ما برای آمریکا خدمات مهاجرتی نداریم دوست عزیز لطفا به دفاتر مهاجرتی مراجعه فرمایید.

محمد عزتزاده

سلام من مدت ۳ ماه در دانشگاه افسری درس خوندم و بعد انصراف دادم ایا این مشکلی برای من ایجاد می کنه برای اپلای گرفتنم از دانشگاه های امریکا یا شاید کانادا

ادمین

سلام،چون انصراف دادید لازم به بیانش در هنگام اخذ ویزا نیست و برای پذیرش تحصیلی از جمله فاکتورهای مهم شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی و دارا بودن معدل حداقل ۱۴ و مدرک زبان می باشد می توانید جهت مشاوره تحصیلی با دفتر تماس بگیرید .

داریوش شفیعی

سلام آیا ۲۶۰ دلار هزینه سفارت آمریکا، شامل ۱۶۰ دلار وقت سفارت نیز می شود ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد وقت سفارت آمریکا،بله شامل واریزی سفارت نیز می شود.۲۶۰دلار شامل گرفتن وقت و واریزی سفارت می باشد.

Younes

ویزا امریکا

ادمین

سلام سوالتونو واضح نفرمودید ،برای آمریکا خدمات وقت سفارت داریم و اقدام می کنیم .

علی باقری

سلام
میخواستم بدونم آیا در این شرایط که امریکا برای ایرانیان محدودیت گذاشته امکانش هست که ویزای سرمایه گذاری امریکا رو اخذ کنیم.
سوال بعد اینکه اگر دوران سربازی در سپاه افتاده باشه، باتوجه به اینکه سپاه در لیست تروریست هست آیا کار رو سخت میکنه؟

ادمین

سلام دوست عزیز ما در حال حاضر وقت سفارت آمریکا و خدمات ویزای توریستی رو در خدمتتون هستیم.

علی اصغر احمدی

من میخواستم ویزای توریستی آمریکا داشته باشم

ادمین

سلام برای آمریکا خدماتی که می توانیم به شما ارائه دهیم خدمات وقت سفارت می باشد میتوانید جهت چک کردن وقت مورد نظر با کارشناس بخش مربوطه صحبت فرمایید در خدمتتون هستیم.