تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۱۰ جاذبه برتر بردا | جاذبه های برتر توریستی بردا (قسمت دوم)

۱۵ تیر ۱۳۹۶
۱۰ جاذبه برتر بردا | جاذبه های برتر توریستی بردا (قسمت دوم)

۱۰ جاذبه برتر بردا

هلند سرزمین پست و سرشار از زیبایی های منحصر بفرد میباشد و به همین دلیل می تواند مقصدی مناسب برای سفر لذت بخش باشد.شاید بهتر باشد قبل از سفر اطلاعاتی را راجع به ۱۰ جاذبه برتر بردا کسب کنید، ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را در خصوص ۱۰ جاذبه برتر بردا افزایش خواهیم داد.


۱۰ جاذبه برتر بردا (Breda)(قسمت دوم)

حدود ۵۰ درصد از زمین‌های هلند نیز ارتفاعی کمتر از یک متر از سطح دریا دارد. به این خاطر است که نام این کشور در زبان هلندی Nederland به معنی «سرزمین پست» (فروبوم) است و نامی که بسیاری زبان‌های دیگر برای این کشور به‌کار می‌برند. شهر بردا با ۱۷۳٫۲۸۴ جمعیت (در سال ۲۰۰۹) یکی از ۱۰ شهر بزرگ هلند به‌شمار می‌آید. بردا در منطقه برابانت هلند پس از آیندهوون و تیلبورخ سومین شهر بزرگ است. بردا در قدیم شهری دارای برج و بارو و شهری با اهمیت نظامی و سیاسی بود. تماشای ۱۰ جاذبه برتر بردا میتواند در سفر به این شهر زیبا لذت بخش باشد.

۵-گینکن (Ginneken) و قلعه بووین (Bouvigne)

در فاصله سه کیلومتری جنوب بردا در روستای دنج گینکین، قلعه قدیمی جذاب بووین قرار دارد که یک دژ قرن۱۵ معروف به داشتن باغ های سبک انگلیسی، فرانسوی و آلمانی است. قلعه به عنوان بخشی از استحکامات اصلی بردا توسط فرزند ویلیام اول، شاهزاده فردریک هنری در سال ۱۶۱۴ خریداری شد و او طی محاصره بردا در سال ۱۶۳۷ آن را به مقر خود تبدیل کرد. گشت و گذار در باغ های زیبای این منطقه (که به روی عموم باز است) بسیار خوشایند است.

۶-شهر قدیم بردا

مرکز شهر قدیمی دیدنی بردا مکانی بی نظیر برای گشت و گذار در روز یا شب است. گروت مارکت (Grote Markt) که در محاصره مجموعه آب راه هاست جایگاه گروت کرک باشکوه و شورای شهر قرن هجدهمی (Stadhuis) است. قدیمی ترین بخش شورای شهر، تالار بزرگ و تالار کوچک مجاور آن است (Cleyn Raedthuys). این ساختمان در سال ۱۷۶۷ با یکپارچه کردن سه ساختمان مجاورش ساخته شد و در سال ۱۸۹۸ یک بار دیگر و مجدد در سال ۱۹۲۵ دوباره با افزوده شدن اتاق شورا و شیشه های ماتش بزرگ تر شد.

اگر به دیدن آن بروید، می توانید یک نسخه از نقاشی مشهور ولازکوئز (Velázquez) به نام تسلیم بردا و همچنین باغ و اتاق گفتگوی قدیمی آن را ببینید. چند قدم آن طرف تر هم در شمال شرقی گروت کرک، کاستیل پلین (Kasteelplein) با ساختمان های قدیمی و مجسمه باشکوه سوار بر اسب ویلیام سوم از اورانگ را می بینید.

۷-صومعه سنت جونز (St. Janskathedraal) و ز-هرتوگنوبوش (‘s-Hertogenbosch)

حدود ۵۰ کیلومتری شرق بردا، شهر ز-هرتوگنوبوش قرار دارد که مرکز ایالت برادانت (Bradant) و یکی از جذاب ترین کلیساهای هلند به نام صومعه سنت جونز می باشد. این صومعه باشکوه کاتولیک رومی که بین سال های ۱۲۸۰ تا ۱۳۱۲ ساخته شد، بین سال های ۱۳۸۰ تا ۱۵۳۰ به سبک گوتیک کنونی درآمد. این مکان نه تنها بابت اندازه اش معروف است، ۱۱۵ متر طول در ۶۲ متر عرض که باعث می شود بزرگ ترین صومعه هلند محسوب شود، بلکه حلقه ای از هفت نمازخانه بین سال های ۱۴۸۰ تا ۱۴۹۶ در آن ساختند و مجسمه های قرون وسطایی غنی و شیشه های مات را به آن افزودند.

10 جاذبه برتر 5

نکته برجسته دیگرش هم نقاشی قرن سیزدهمی بانوی زیبای دن بوش ما در نمازخانه بانو و اشکال متعدد حکاکی شده قدیسان و زندگینامه جان تعمید دهنده است. همچنین منبر رنسانسی حکاکی شده سال ۱۵۶۶، ارگ بزرگ از سال ۱۶۳۵، حوض تعمید با حوضچه های مسی سال ۱۴۹۲ و غرفه های حکاکی شده فاخر سال ۱۴۸۰ است.

۸-موزه بردا

در سمت جنوبی گروت مارکت، تالار میت (Meat) قدیمی است (یا Vleeshal) (دنبال پلکان زیبای ماسه سنگی زیبای قرن ۱۷ بگردید). تالار میت با اسختمان کناری اش که زمانی صنعت کاری سنت جرج بوده است، موزه بردا را در خود جای داده است که مجموعه شهر را در خود دارد. دیدنی های جالب آن شامل نمایشگاه های دائمی مربوط به هنر و تاریخ بردا و طرح متنوع نمایش هایی از هنر معاصر است. موزه بردا چند مجموعه اقماری هم دارد که جالب ترین آن ها موزه بگین هوف و تاریخ جمعیت بگین شهر است و موزه دو کرک شات یادگارهای مهم مذهبی را دارد.

10 جاذبه برتر 6

۹-بارل-ناسا (Baarle-Nassa) و بارل-هرتوگ (Baarle-Hertog): داستان دو شهرکوچک

حدود ۲۱ کیلومتری جنوب شرق بردا، شهر بارل-ناسائو قرار دارد که با بارل-هرتوگ دوقلو است و یک بلژیکی تحت محاصره قلمرو هلند بود که از قرن ۱۵ از بارل ناسائو جدا شد. این مکان جای بسیار دیدنی است و تجربه های منحصر به فردی برای شما به وجود می آورد؛ مثل استراحتی برای صرف قهوه در هلند و بعد دیدار از اتاق قهوه شویی در فاصله چند قدمی آن جا در بلژیک (بدون این که حتی از ساختمان خارج شوی).

10 جاذبه برتر 7

علامت هایی که به جای مرزهای گیج کننده نشانی می دهند در هر دو شهر قرار دارند و جاده ها، خانه ها، رستوران ها را از هم جدا می کنند و این که بفهمی این ملک متعلق به کدام کشور است فقط یک راه دارد: ببینی درب ورودی اش در کدام کشور است. (با همه این ها ۲۱ ساختمان محاصره شده در هلند و ۸ ساختمان این چنینی در بلژیک هستند)

۱۰-ماست بوس (Mastbos)

در چند کیلومتری جنوب بردا نزدیک قلعه بووین، ماست بوس پارک درخت کاری شده ۱۲۵۰ جریبی است که برخی ورزش های تفریحی محبوب منطقه را در خود جای داده است. نام آن را از درختان بلند کاج گرفته اند که قرن ها مورد استفاده دیرک های ناوگان هلندی و اسپانیایی بود. ماستوس یکی از قدیمی ترین جنگل های کشور است و طی قرن ها بارها با درختان جدید جایگرین شده است؛ از جمله در سال ۱۵۰۵ که کاج اسکاتلندی کاشته شد. این پارک زمانی شکارگاه محبوب اشراف بود و حالا مسیرهای پیاده روی متعددی به سوی گل ها و گیاهان زیبای داخل دارد و منظره های خیره کننده آن، پارک را به محل بی نقصی برای پیک نیک تبدیل کرده است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت هلند،اخذ ویزای هلند و در نهایت اقامت در هلند با تور هلند پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

planetware

دسته بندی :هلند

نظرات