تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پارک ملی اسموکی آمریکا | پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا

۸ تیر ۱۳۹۶
پارک ملی اسموکی آمریکا | پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا

پارک ملی اسموکی آمریکا

آیا قصد سفر به پارک ملی اسموکی آمریکا را دارید؟میدانید که چگونه میتوانید از تفریحات و امکانات پارک ملی اسموکی آمریکا استفاده کنید؟آیا تماشای حیات‌وحش و محیط جانوری منحصربه‌فرد یک پارک بکر برای شما جذابیت دارد؟ما با انتشار این مقاله اطلاعات شما را برای سفری فوق‌العاده تأمین می‌سازیم.


ویژگی های پارک ملی اسموکی آمریکا

پارک ملی اسموکی آمریکا(Great Smoky Mountains) یکی از پربازدیدی‌ترین پارک‌های ملی آمریکا است. رشته‌کوه اسموکی بخشی از رشته‌کوه بزرگ آپالاچی (Appalachian Mountains) است و در مرز ایالت‌های تنسی و کارولینای شمالی واقع‌شده است. این منطقه به‌عنوان پارک ملی بکر و باشکوه در نظر گرفته‌شده و جزو میراث جهانی یونسکو است.

پارک ملی اسموکی آمریکا 1
وسعت این پارک در حدود ۲۲۰ کیلومترمربع است و این پارک جزو یکی از بزرگ‌ترین مناطق حفاظت‌شده در آمریکا محسوب می‌شود. سالانه ۹ میلیون نفر از این پارک بازدید می‌کنند؛هرکسی با هر سلیقه‌ای که به این پارک سفر کند، فعالیت تفریحی موردعلاقه‌اش را پیدا خواهد کرد؛ از رودخانه‌هایی برای ماهیگیری گرفته تا مسیرهای پیاده‌روی با چشم‌اندازهای فوق‌العاده.

آب‌وهوای پارک ملی اسموکی آمریکا

درهای این مجموعه در تمام طول سال،به صورت ۲۴ ساعت برای عموم باز است. شرایط آب‌و‌هوا در فصل زمستان ممکن است دسترسی به برخی از قسمت‌های پارک را غیرممکن کند. بنابراین زمستان درمجموع زمان مناسبی برای سفر به این پارک نیست چون بارش برف باعث مسدود شدن بسیاری از راه‌ها می‌شود. برای اینکه از آخرین وضعیت پارک و شرایط دسترسی به آن اطلاع کسب کنید از شماره تلفن (۸۶۵) ۴۳۶-۱۲۰۰ استفاده کنید.


تفریحات پارک ملی اسموکی آمریکا

داخل این مجموعه لژ Le Conte بر فراز کوهی به همین نام وجود دارد که برای دسترسی به آن باید از کوه بالا بروید. البته برای اقامت در این لژ، باید از قبل اتاق خود را رزرو کنید.تعداد فعالیت‌های تفریحی که می‌توانید در این پارک تجربه کنید، نامحدود است. وسعت این پارک و تنوع توپوگرافی آن باعث شده که امکانات لازم برای انواع فعالیت‌های تفریحی را در اختیار داشته باشد تا همه‌ی افراد با همه‌ی سنین و سلیقه‌ها و با هر میزان آمادگی بدنی بتوانند از حضور در این پارک لذت ببرند.


حیات‌وحش پارک ملی اسموکی آمریکا

علاقه‌مندان به حیات‌وحش هم از حضور در این پارک و تماشای گونه‌های جانوری منحصربه‌فرد آن لذت می‌برند. البته پوشش درختی انبوه، تماشای حیات‌وحش را با دشواری روبه‌رو می‌کند اما بد نیست که در سفر به این پارک شانس خود را در مناطق Cades Cove و Cataloochee برای تماشای خرس سیاه، موش‌خرما، گوزن دم‌سفید و راکان امتحان کنید.

چطور به پارک ملی اسموکی سفر کنیم؟

ورودی‌های اصلی پارک در گتلنبرگ (Gatlinburg) تنسی و چروکی (Cherokee) کارولینای شمالی قرار دارند. فرودگاه McGhee-Tyson در جنوب ناکسویل (Knoxville) قرار دارد و در ۷۲ کیلومتری غرب ورودی گتلنبرگ واقع شده است.فرودگاه منطقه‌ای Asheville در ۹۶ کیلومتری شرق ورودی چروکی قرار دارد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا،اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع
vaghtsefaratuk

دسته بندی :آمریکا

نظرات