تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

برج شارد لندن | یک سازه لوکس با امکانات بی‌نظیر

۲۵ خرداد ۱۳۹۶
برج شارد لندن |  یک سازه لوکس با امکانات بی‌نظیر

برج شارد لندن

آیا تمایل دارید برج شارد لندن که یکی از جاذبه‌های معروف این شهر است را تماشا کنید؟آیا از دیدن پارک برج شارد لندن که در آخرین طبقه‌ی قابل سکونت شارد یعنی ۷۲ قرار دارد لذت‌بخش است؟برای اطلاعات بیشتر برای سفری فوق العاده با ما باشید.


مشخصات و ویژگی های برج شارد لندن

برج شارد لندن یک سازه لوکس بی‌نظیر در لندن است.در داخل این آسمان‌خراش رستوران‌ها، ادارات و آپارتمانهای لوکسی،پارک و قسمتی برای یوگا ساخته شده و بین طبقات ۶۸ تا ۷۲ رصدکده‌ای با چشم انداز ۳۶۰ درجه از لندن قرار گرفته است که نمایی بی نظیر از لندن را ارائه می کند. از این دست آسمان خراش ها در دنیا کم نیستند،حتی در لندن هر طرف را نگاه کنید یک ساختمان بلند می بینی که نظرت را جلب کند. اما هیچ کدام به اندازه ی شارد قابل توجه نیستند .

برج شارد لندن1
برج شارد لندن با ۹۵ طبقه چهل و ششمین ساختمان بلند دنیا و همچنین بلندترین برج اتحادیه ی اروپا میباشد.از این ۹۵ طبقه تنها ۷۲ طبقه ی آن قابل استفاده است.برج شارد لندن ارتفاعی معادل ۳۱۰ متر دارد این شاهکار معماری توسط «رنزو پیانو»، طراح ایتالیایی ساخته شده است و مالکیت آن متعلق به چندین موسسه مالی قطری است. رنزو پیانو، طراح ایتالیایی این آسمان‌خراش سیصد و ده متری، شارد را یک شهر کوچک عمودی خوانده است.

برج شارد لندن2
ساخت این آسمان خراش در ۲۰۰۹ شروع شد و بعد از ۳ سال مراسم پرده‌برداری از آسمان‌خراش شارد، بلندترین برج با نمای شیشه اروپای غربی، ۵ جولای سال ۲۰۱۲ با حضور شاهزاده اندرو یکی از سه پسر ملکه الیزابت، و حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر قطر، برگزار شد. اما تاریخ افتتاح این برج برای عموم، ۱ فوریه ۲۰۱۳ بود.ساخت پروژه برج شارد حدود ۴۵۰ میلیون پوند هزینه داشته است.

طراحی و مشکلات ساخت برج شارد لندن

ساخت چنین سازه ای سر به فلک کشیده مسلما نیاز به بودجه ای زیاد دارد. بعد از اینکه ساخت شارد شروع شد در اواخر سال ۲۰۰۷ و با توجه به اینکه لندن از نظر اقتصادی در رکود بودند این گمانه زنی ها میشد که ساخت شارد به دلیل کمبود منابع مالی متوقف خواهد شد. در اوج این گمانه زنی ها,سلار در ژانویه ۲۰۰۸ اعلام کرد که ساخت شارد با هیچ مشکل مالی روبرو نیست.چرا که یک کنسرسیوم سرمایه گذاری قطری چیزی بالغ بر ۸۰% هزینه را تقبل کرده است.

برج شارد لندن3
چیزی که شارد را با کلاریج و سایر رقیبانش در دنیا متفاوت می کند به طور حتما معماری بی نظیر آن است. در ساخت ظاهر این سازه از شیشه استفاده شده است تا بتواند نور خورشید را منعکس کند تا به این طریق به زیبایی آن افزوده شود و همین استفاده از شیشه در ظاهر سبب شده تا شکل آن با تغییر آب و هوا تغییر کند.این ساختمان دارای ۱۱،۰۰۰ شیشه ، با مساحت ۵۶،۰۰۰ متر مربع (۶۰۰،۰۰۰ فوت مربع) است.

برج شارد لندن4

پارک برج شارد لندن

طبقه ی آخر شارد به یک مینی پارک تبدیل شده است.کف آن با چمن مصنوعی پوشیده شده که در واقع میتوان گفت این پارک بلندترین پارک لندن است.در این پارک و محوطه اش میتوانید استراحت کنید,حمام آفتاب بگیرید و از منظره ی اطرافتان لذت ببرید.این پارک در آخرین طبقه ی قابل سکونت شارد یعنی ۷۲ قرار دارد و میتواند یک تجربه ی بی نظیر از یک پارک بی نظیر باشد.

برج شارد لندن5

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس را پیش روی شما خواهیم گذاشت.
منبع
karnaval

vaghtsefaratuk

دسته بندی :انگلیس

نظرات