تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو | شهرت جهانی با جشنواره های خاص

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو | شهرت جهانی با جشنواره های خاص

خلیج نیم ماه (Half Moon) سان فرانسیسکو

خلیج نیم ماه و بندر آن در جنوب سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده واقع شده است. در این مطلب شما درخصوص جغرافیا و موقعیت مکانی ، تاریخچه ، گردشگری و زیستگاه ها خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو اطلاعات خود را افزایش بدهید.

[aparat id=”bt4I2″]


جغرافیا و موقعیت خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو

خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو در شهرستان سن ماتئو و در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است. این مکان به دلیل جشنواره کدو تنبل خلیج شهرستان سن ماتئو (San Mateo County) در کل جهان مشهور است به عنوان San Benito و یا شهر اسپانیایی هم شهرت دارد. این مکان رسماً در سال ۱۸۷۴ به خلیج شهرستان سن ماتئو تغییر نام داد. این جامعه ساحلی دارای بیش از ۱۱۰۰۰ سکنه بوده و در فاصله ای حدود ۲۵ مایلی سان فرانسیسکو واقع شده است. با انتخاب و گرفتن وقت سفارت آمریکا  شما میتوانید سفری لذت بخشی را با این خلیج تجربه کنید.خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو 2

خلیج Half Moon با مساحتی برابر با ۶٫۴ مایل مربع در سال ۱۹۵۹ تاسیس گردید. محبوب ترین مکان های منطقه بندر Pillar Point و جت های دست ساز آن می باشند. از دیگر جاذبه های مشهور آن می توان به اقامتگاه دریایی Montara و منطقه حفاظت دریایی Pillar Point State اشاره کرد که به منظور حفاظت از محیط زیست دریایی ایجاد شده اند.

تاریخیچه خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو

خلیج نیم ماه در ابتدا پیش از اینکه در دهه ۱۸۰۰ توسط پروژه San Francisco de Asis توسعه یابد، محل زندگی سرخپوستان Costanoan بوده است. سال ها بعد این محل به مکان زندگی تعدادی از مهاجران مکزیکی تبدیل شد. تاریخچه کشاورزی آن نقش اصلی را در این ناحیه بازی کرده است. با توسعه یافتن مزارع و صنعت ماهیگری آن خلیج Half Moon مهاجران مختلفی را به خود جذب کرد از جمله کانادایی ها، چینی ها، مکزیکی ها، ایتالیایی ها، انگلیسی ها و جوامع اقیانوس آرام.

تب طلای کالیفرنیا هم منجر به جذب بسیاری از مهاجران به سوی این منطقه شد. جامعه خلیج Half Moon تاریخچه منحصر به فرد خود را با جاذبه های توریستی مانند مزارع اولیه که تاریخ آن ها به دهه ۱۸۰۰ باز می گردد و محدوده کاری تاریخی شهر، گرامی می دارند.

اقتصاد و گردشگری خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو

خلیج Half Moon به عنوان یک مرکز کشاورزی غنی کار خود را آغاز کرد. محصولاتی که در این ناحیه پرورش می یابند عبارتند از کدو تنبل، درخت کریسمس، جوانه های بروکسل و گل ها. امروزه گردشگری تبدیل به یک صنعت عمده شده و نقش مهمی را در اقتصاد منطقه ایفا می کند. شاید مشخص ترین نشانه اهمیت گردشگری برای خلیج Half Moon این باشد که کارفرمای نمونه این محل هتل Ritz Carlton است. مانند بسیاری از نقاط کالیفرنیا، بسیاری از گردشگران جذب سواحل شنی و فعالیت های مرتبط با آب این ناحیه می شوند، فعالیت هایی مانند موج سواری بر روی آنچه که به عنوان Mavericks در Pillar Point شناخته می شود.خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو 4

علاوه بر اینکه خلیج Half Moon مقصدی مطلوب برای گردشگران است، همچنین دارای جاذبه های تاریخی گوناگونی مانند کلیسای Methodist Episcopal و مجموعه هنری به نام جرگه هنرمندان ساحلی (Colony of Coastside Artists) است. این منطقه همچنین سالانه جشنواره های هنری و کدو تنبل را برگزار می کند.

زیستگاه ها و تنوع زیستی خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو

جامعه خلیج Half Moon از ۴ منطقه تشکیل شده است. ساحل غربی و ساحل شرقی، خلیج Half Moon، و منطقه Redwood. حفاظت از محیط زیست طبیعی منحصر به فرد ناحیه به اولیت مهمی در خلیج Half Moon بدل گشته است. منطقه حفاظت دریایی Montara و منطقه حفاظت شده دریایی Pillar Point State دو موسسه کلیدی در زمینه حفاظت از محیط زیست دریایی می باشند.خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو 5

ساحل Moss یک نمونه در کالیفرنیا است که از لحاظ حیات دریایی غنی می باشد. در میان گونه های گیاهی و جانوری منطقه می توان چمن های دریایی، صدف های دو کفه، صدف های بارناکل، خرچنگ ها، و ستاره های دریایی را مشاهده کرد. به دلیل قرار گرفتن در ساحل اقیانوس آرام این خلیج همچنین مکان چندین ساحل شنی سفید مانند ساحل San Gregorio State، ساحل Poplar و ساحل Pomponio State می باشد.

خطرات زیست محیطی خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو

مانند بسیاری از مکان ها در دنیای امروزی، خلیج Half Moon هم با خطرات زیست محیطی مواجه است. یکی از بزرگترین نگرانی ها در این منطقه بالا آمدن سطح آب دریاست که ممکن است منجر به وقوع سیل، فرسایش، و آلودگی سیستم آب منطقه شود. بر اساس مطالعه انجام شده توسط موسسه Pacific، تخمین زده شده که ممکن است حدود ۱۸ مایل فرسایش و همچنین حدود ۳۰ مایل سیل جاده ای، در صورت ادامه یافتن شرایط زیست محیطی حاضر، در خلیج Half Moon رخ دهد. این تحقیق همچنین پیش بینی کرده است که تا سال ۲۱۰۰ ارتفاع آب اقیانوس آرام به اندازه ۴٫۵ فوت افزایش خواهد یافت.خلیج نیم ماه سان فرانسیسکو 10

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات