تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کوهستانهای آبی ریج کارولینای شمالی واقع در ایالت متحده

۱ مرداد ۱۳۹۶
کوهستانهای آبی ریج کارولینای شمالی واقع در ایالت متحده

کوهستانهای آبی ریج (Blue Ridge) کارولینای شمالی

کوهستانهای آبی ریج (Blue Ridge) کارولینای شمالی و ایالتهای اطراف بخش ویژه ای از آپالاچی جنوبی هستند. میلیون ها توریست هر ساله از طبیعت زیبای این کوهستان دیدن می کند.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کوهستانهای آبی ریج با ما باشید.


معرفی کوهستانهای آبی ریج

کوهستانهای آبی ریج در کارولینای شمالی که در ۹۰ مایلی شمال آتلانتا قرار گرفته اند فقط یک بخش جنوبی از کوهستانهای شناخته شده محبوب در ایالات متحده آمریکا می باشند. بالاترین بخش آن کوه Mitchell با ارتفاع ۶۶۸۴ است. این کوهستانها در منطقه ای قرار گرفته اند که دارای جنگلهای ملی فراوان در کارولینای شمالی و ایالات اطراف است و شامل جنگل ملی چروکی (ویرجینیا)، جنگلهای ملی نانتاهالا و پیسگاه (کارولینای شمالی) و جنگل ملی Chattahoochee (جورجیا) می باشد.شما میتوانید با همراهی ما،و گرفتن وقت سفارت آمریکا  و در نهایت سفری لذت بخشی را به این کشور تجربه کنید.

شرایط آب و هوایی کوهستانهای آبی ریج

به دلیل توپوگرافی متنوع و ارتفاع کوهستانهای آبی ریج در این منطقه انتظار شرایط آب و هوایی متفاوت را داشته باشید که به سرعت تغییر می کند. در طول تابستان دما تا بیش از ۹۰ درجه فارنهایت می رسد درحالیکه دما در زمستان می تواند به زیر ۰ درجه فارنهایت برسد و شرایط با دوره های طولانی مه، یخ یا ریزش برف بدتر می شود.کوهستانهای آبی ریج 3

خصوصیات کوهستانهای آبی ریج

در میان کوههای Blue Ridge دو پارک ملی بزرگ قرار دارد. پارک ملی Great Smoky Mountains در Tennessee و کارولینای شمالی تا جنوب و پارک ملی Virginia’s Shenandoah در شمال. می توانید از صدها تفریح مختلف در این دو پارک بهره مند شوید که شامل دیدن حیات وحش، کمپ، پیاده روی و شنا در آبشار می باشد. این مکان عالی است بخصوص برای خانواده های همراه با کودک یا حتی زوج هایی که به دنبال گذراندن آخر هفته ای رومانتیک دور از شلوغی شهر هستند. در این کوهستان کمبود کابین اجاره ای وجود ندارد، این مکان یک ماجراجویی در فضای باز برای علاقه مندان به چیزهای بکر و طبیعی و دست نخورده است.

حیاط وحش کوهستانهای آبی ریج

کوههای Blue Ridge زیستگاه انواع متنوع گیاهان و حیواناتی است که در محیطهای جنگلی رشد می کنند، این مکان به همین خاطر بسیار مشهور است. چندین گونه خزنده و دوزیست و انواع ماهی هایی که منحصر به این منطقه هستند، در این ناحیه زندگی می کنند. افرادی که علاقه مند به عکاسی های زیبا ار خرس سیاه آمریکایی، بوقلمون وحشی، چکاوک ها، tanager (نوعی پرنده)، vireo (نوعی پرنده)، گراز وحشی، coyot (نوعی گرگ)، grouse (نوعی پرنده) و tail deer (نوعی گوزن) هستند، در این مکان، بخصوص در طول ماه های ژوئن و جولای فرصتهای زیادی خواهند یافت تا از نزدیک آنها را مشاهده کنند.کوهستانهای آبی ریج5

انواع درختهای فراوان در جنگلهای کوهستان Blue Ridge یافت می شود. گونه های بومی شامل درخت افرای قرمز، درخت بلوط سیاه، balsam fir، tulip poplar، spruce fir، لوکوست و صنوبر قرمز می باشند.

عوامل خطر ساز برای طبیعت کوهستانهای آبی ریج

جنگل زدایی و فعالیت های انسانی که موجب آلودگی فراوان محیط زیست محلی و بخصوص آبهای جنگل های کوهستان Blue Ridge شده است، یک مشکل عمده می باشد. اینگونه فعالیتها و کمبود آب نوشیدنی باکیفیت و تاثیرات همیشه ترسناک بارانهای اسیدی موجب دیدی ضعیف در این ناحیه شده است.
در مدت چند سال اخیر نمای آبی کوهستانها با غبار خاکستری قهوه ای جایگزین شده است و در حال حاضر آژانسهایی همچون Environment North Carolina و Georgia ATC در حال کار بر روی این تاثیرات هستند. گردشگری مشکلاتی مثل رزورتها، پارکهای سرگرمی، کابینها و بزرگراه هایی را ایجاد کرده که تهدیدی فوری برای چشم انداز طبیعی به حساب می آیند.

دسترسی به کوهستانهای آبی ریج

میلیون ها توریست هر ساله از کوهستانهای آبی ریج دیدن می کنند تا از فشار و جنب و جوش زندگی های شلوغ شهری خود استراحتی کنند یا فقط خود را در هوای تازه کوهستانی غوطه ور کرده و با طبیعت یکی شوند. دسترسی به این مکان از طریق فرودگاه آتلانتا نسبتا ساده می باشد. این فرودگاه فقط ۷ مایل از منطقه تجاری آتلانتا، جورجیا فاصله دارد.کوهستانهای آبی ریج 7

همانند خیلی از مکانهای توریستی که در مناطق کوهستانی قرار گرفته اند، مسافرت با استفاده از GPS توصیه نمی گردد زیرا خیلی از آدرسهای محلی در سیستم GPS ثبت نشده و این سیستم کاری از پیش نمی برد. کوههای Blue Ridge از طریق باغ راه Georgia Mountain یا بزرگراه ۵۱۵ فقط ۹۰ مایل به طرف شمال فاصله داشته و به همین اندازه به سایر شهرهای بزرگ در ایالات متحده جنوب شرقی مانند Chattanoga و Knoxville در Tennessee، Asheville و کارولینای شمالی نزدیک می باشد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات