تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد شدن ویزا

۲۳ تیر ۱۳۹۷
دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد شدن ویزا

رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا بیزینس‌‌منی خواهد بود که برای آینده برنامه‌ها ریخته و رویاپردازی‌ها کرده‌است. مشکل زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر مالی و چه از نظر زمان و انرژی هزینه‌های بسیاری متقبل شده باشد. اما به راستی چرا درخواست ویزای کانادا ریجکت می‌شود؟ مهمترین عوامل در رد درخواست ویزای توریستی کانادا کدامند و آیا راهی برای اعتراض به ریجکت ویزای کانادا وجود دارد؟ در این مقاله می‌کوشیم علاوه بر ارائه پاسخی مناسب و فنی برای پرسش‌های طرح شده، راهکارهایی ارائه دهیم تا از بروز مشکلاتی این چنینی پیشگیری شود.

دلایل ریجکت ویزای کانادا

بطور کلی چند عامل کلیشه‌ای همواره در رد شدن درخواست ویزای کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

  1. تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
  1. تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
  1. ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
  1. کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
  1. پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون وضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزای کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی موشکافانه تر به بررسی دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که متداول ترین شکل آن ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله این کشور است، به متقاضی این امکان را می‌دهد تا زمان اعتبار ویزا به دفعات و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شود و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد. برای ویزای مولتیپل کانادا می‌توان به دو روش ثبت‌نام آنلاین و یا مراجعه حضوری به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا اقدام کرد. البته بدلیل برخی ملاحضات برای ما ایرانیان توصیه گروه ویزا و پیکاپ هلدینگ نیلگام به متقاضیان محترم ویزای توریستی کانادا، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا است.
اما مهمترین عوامل در رد شدن ویزای توریستی کانادا کدام‌ها هستند؟ برای مثال اگر شما شغل ثابتی در کشور محل اقامت خود نداشته باشید و بخواهید با تمامی اعضای خانواده برای ویزای کانادا درخواست بدهید، آفیسر با بررسی این احتمال که شما قصد بازگشت به کشور خود را ندارید، ممکن است درخواست شما را رد کند. مهمترین موارد در ریجکت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

  1. نداشتن سابقه سفر مناسب
  1. داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا
  1. زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
  1. هدف شما برای بازدید از کانادا قانع کننده نباشد
  1. نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
  1. نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
  1. هرگونه سو سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
  1. ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده باشد
  1. تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

مهمترین و شاید تعیین کننده ترین عامل در اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدارکی است که افسر مهاجرت را متقاعد کند، متقاضی پس از پایان دوران تحصیل خود به کشور مبدا بازخواهد گشت و به بیان دیگر برای اقامت طولانی مدت در کانادا برنامه ریزی نکرده است.

پذیرش تحصیلی در کانادا

به عنوان مثال اگر شما قصد ادامه تحصیل در کانادا با خرج خودتان را دارید (تکمیل فرم ارزیابی پذیرش تحصیلی در کانادا) و برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید در حالی که مانده حساب شما مبلغ قابل توجهی نباشد، آفیسر این احتمال را خواهد داد که هدف شما از این درخواست اقامت بلند مدت در خاک کانادا است و به همین دلیل درخواست شما را رد خواهد کرد.
مهترین مواردی که آفیسر مهاجرت را مجاب به رد ویزای تحصیلی کانادا می‌کند، عبارتند از:

  1. مدارک مالی ارائه شده، وجود بودجه کافی برای ادامه تحصیل در کانادا را نشان ندهد
  1. در قانع کردن آفیسر برای خروج از کانادا پس از تحصیل، ناتوان باشید
  1. برنامه تحصیلی شما قانع کننده نبوده است
  1. تمام مدارک مرتبط با تحصیل خود را ارائه نکرده‌اید
  1. آفیسر قانع نشده است که شما همه موارد را به درستی و بر اساس واقعیت بیان کرده باشید
  1. پیوندهای خانوادگی شما در کشور مبدا قوی نباشد

درخواست کننده ویزای تحصیلی کانادا باید بتوانید به آفیسر ثابت کنید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون هست و همچنین برنامه روشنی از تحصیل خود و اطلاعات کافی درباره منابع مالی مورد استفاده در طول تحصیلش ارائه دهد.

رد شدن ویزای همراه کانادا (برای دانش آموزان و یا دانشجویان)

از نظر قانونی این امکان وجود دارد که فردی به عنوان همراه دانشجو و یا دانش آموز از دولت کانادا تقاضای ویزای همراه کند. برای مثال اگر فردی دارای ویزای تحصیلی است، همسر وی می‌تواند به عنوان همراه تقاضای ویزا نماید و این ویزا می‌تواند همراه با مجوز کار برای همراه باشد که اصطلاحا به آن ویزای open work permit می‌گویند. همچنین فرزندان متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا نیز می‌توانند برای ویزای همراه درخواست دهند. البته باید توجه داشت که امکان رد شدن درخواست ویزای همراه همواره بالاست.
باز هم باید به کلید موفقیت در هر پرونده درخواست ویزای کانادا اشاره کنیم! افسر مهاجرت و پرکردن دقیق، شفاف و مستند فرم درخواست ویزا. به بیان دیگر باید سناریو درخواست ویزای کانادا به شکلی ماهرانه و مستند و از همه مهمتر اقناع کننده باشد، تا افسر مهاجرت نتواند ایرادی بگیرد و یا کوچکترین تردیدی برایش ایجاد شود. بنابراین موارد بسیار ظریف و حساسی در پرکردن فرم، الصاق مدارک و انگشت نگاری برای ویزای کانادا وجود دارد که رعایت آنها شانس متقاضی برای موفقیت را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.
بطور کل می‌توان گفت عامل اصلی رد درخواست ویزای همراه کانادا، تردید افسر مهاجرت نسبت به بازگشت دانشجو و یا همراهان وی پس از پایان مدت تحصیل است.

تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کاناداثبت نام کنید

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

اتفاقی که نباید، رخ داده است. چه باید کرد؟ روزنه امیدوار کننده اما در این بین این است که بر اساس آمار هلدینگ نیلگام، در بسیاری از مواردی که درخواست ویزای کانادا برای بار اول رد شده باشد، امیدواری بسیاری وجود خواهد داشت تا با ارسال نامه‌ای رسمی و فنی نسبت به بازنگری مجدد پرونده و در نهایت پذیرش درخواست ویزای کانادا موافقت شود. البته این اعتراض هم از منظر فرم و هم از نظر محتوا ضوابطی دارد که می‌بایست به دقت رعایت شوند، در غیر این صورت سفارت کانادا به اعتراض رسیدگی نخواهد کرد.
نخستین گام در اعتراض به ریجکت ویزای کانادا، بررسی دلیل و یا دلایل رد شدن درخواست است. این عوامل در قالب نامه‌ای رسمی موسوم به نامه ریجکتی به اطلاع متقاضی می‌رسد.

ریجکت ویزای کانادا

در نمونه بالا برای مثال عواملی همچون:

  1. سابقه سفرهای خارجی
  1. پیوندهای (گسترده) خانوادگی در کانادا و (ضعیف) در کشور مبدا
  1. هدف از سفر
  1. دارایی‌های شخصی و وضعت مالی

به‌عنوان دلایل ریجکت ویزای کانادا عنوان شده‌اند. البته مورد دیگری که در این نامه به آن اشاره شده، شفاف نبودن وضعیت مالی میزبان در کانادا برای تامین مخارج سفر است. همانگونه که ملاحظه می‌کنید نامه ریجکتی مسیر را برای نحوه اعتراض مشخص می‌کند.
در مواردی متقاضی برای مثال چندین سفر به کشورهای حوزه شنگن داشته است و از تمکن مالی قابل قبول و دارایی‌های مناسبی در ایران نیز برخوردار بوده اما در نامه ریجکتی وی به سابقه ناکافی سفر و شرایط مالی بعنوان دلایل رد ردخواست ویزای کانادا اشاره شده‌است. در این شرایط می‌بایست نامه‌ای به ادرس ایمیل سفارت کانادا ارسال شود و با شرح دقیق دلایل ریجکت ویزای کانادا، بدون نیاز یه الصاق (اتچ کردن) مدارکی جدید، به توضیح سابقه سفر خود و یا مدارک مالی ارائه شده، اشاره شود.
توصیه تیم ویزا و پیکاپ هلدینگ نیلگام این است که دست کم در این مرحله با کارشناسان با تجربه امور ویزا و وقت سفارت مشورت کنید تا از شانس بیشتری برای موفقیت و تجدید نظر درخواست خود برخوردار شوید.

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

روز بعد از دریافت نامه ریجکتی می‌توانید بار دیگر برای ویزای کانادا اقدام نمایید. در واقع محدودیت زمانی برای این موضوع وجود ندارد اما مهم این است که پس از ریجکت ویزای کانادا، هر متقاضی ابتدا با مطالعه دقیق نامه ریجکتی، نواقص و ابهامات مربوط به پرونده خود را مورد ارزیابی قرار دهد و با برطرف کردن آنها باردیگر برای ویزای کانادا اقدام نماید.
مواردی که باید در درخواست مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا در نظر داشت:

  1. هیچ محدودیت زمانی برای درخواست مجدد وجود ندارد و می توان بلافاصله اقدام کرد
  1. در صورت ارسال نامه اعتراض، بهتر است تا روشن نشدن پاسخ از سوی سفارت کانادا برای درخواست مجدد صبر کرد
  1. برای درخواست مجدد، متقاضی می‌بایست بار دیگر برای انگشت نگاری سفارت کانادا اقدام کند و بیومتریک پیشین اعتبار نخواهد داشت.
  1. تمامی هزیه‌های مربوط به ثبت نام آنلاین و یا بیومتریک سفارت کانادا باید مجددا پرداخت شود

پیش‌گیری همیشه بهتر از درمان است

اخذ ویزای کانادا، پروسه‌ای زمان‌بر، فنی، حساس و هزینه‌بر است. حال اگر بنا بشد نتیجه این روند، ریجکت شدن ویزای کانادا باشد، کل ماجرا تراژیک و نا امیدکننده به نظر می‌رسد. در پاره‌ای از مواقع یک اشتباه سهوی کوچک در زمان آپلود مدارک و یا کاستی یکی از مدارک در مراجعه حضوری می‌تواند تمام زحمت‌ها را به باد دهد. از سوی دیگر روند اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا نیز، حکایتی طولانی و پیچیده است. اکنون پرسش این خواهد بود که منطقی نیست از همان ابتدا با اطلاعات کامل و دقیق اقدام شود؟ آیا به صرفه نیست پیش از اقدام با کارشناسان امور ویزا و مهاجرت مشورت شود و حتی کل پرونده را با هدف به حداکثر رساندن شانس موفقیت در اختیار آنها قرار داد؟
هلدینگ نیلگام متشکل از سه زیر مجموعه نیلگام سفر، نیلگام مهاجر و دارالترجمه رسمی ۱۰۴۲ با بیش از یک دهه سابقه مستمر در ارائه خدمات متنوع ویزا و وقت سفارا، پیکاپ ویزا و امور مربوط به مهاجرت و اقامت با افتخار آماده ارائه مشاوره و خدمات تخصصی به شما متقاضیان محترم خواهد بود.

دسته بندی :کانادا

نظرات

شیرین عزیزی

سلام
من ۲ ماه پیش ریجکت شدم درست هست که باید ۶ ماه بگذره و دوباره اقدام کنم؟

نه به هیچ وجه درست نیست و فردای روز ریجکتی هم شما مجدد میتونید اقدام کتید ولی مهم اینه هست که علت ریجکتی رو برطرف کنید و مجدد اقدام کنید

عظیمی

سلام.
من ۱۰ روز بیش ریکجت شدم میتوانم دوباره اقدام کنم جهت سبانسر شیب همسرم چون نکاح خط ام راجستر کورت نبود یک ماه وقت داداه است جهت تجدید نظر یا appealولی یکماه وقتی کمی است برایم باید بروم افغانستان نکاح خط را راجستر کنم بعدش بیایم شاید بیشتر از یک ماه وقت بگیره لطفا راهنمایی ام کنید edrisazimi2017@gmail.comبرایم در ایمل جواب رابفرستید

سلام باید پروندتون رو چک کنیم و علت ریجکتی رو بررسی کنیم

علي وفايي

سلام من امروز نامه ریجکتی رو دریافت کردم. میخوام ایراداتم رو رفت کنم. آیا برای رفع انها باید دوباره انگشت نگاری کرد؟ نمیخ.ام درخواست مجدد ویزا بدم بلکه میخوام اعتراض کنم

سلام برای اقدام مجدد نیاز به انگشت نگاری مجدد نیست برای اعتراض یا اقدام مجدد لازم هست که پروندتون رو بررسی کنیم

سعید علیزاده

سلام من نامه ریجکت از طریق خود آشتغالی اومده آیا من دوباره اعتراض کنم امیدی هست جواب بگیرم ممنون

بله میتونید اعتراض بزنید ولی زیاد نمیشه بهش امیدوار بود

جواد حاجیان

سلام به شما. نوت آفیسر چی هست و نحوه درخواست و گرفتنش چجوری هست هزیه داره؟

الهه مهری

سلام
من دیروز نامه ریجکت شدنم اومده ، در صورتی که من مدارکم کامل کامل بوده
حالا میخواستم ببینم شما میتونید برای زدن نامه اعتراض کمکم کنید؟
و هزینش چقدر میشه
ممنون

سلام زدن اعتراض کار خاصی نیست و هزینه ای بابتش ازتون نمیگیریم لطفا با دفتر تماس بگیرید و با خانم عربی صحبت کنید ۰۲۱۷۵۲۳۷

ساره شکیب

سلام
میخواستم ببینم مکان انگشت نگاری هم توی این مورد تاثیر داره؟
مثلا برای امریکا میگند ارمنستان
میخوام ببینم کجا بهتره برم برای انگشت نگاری

سلام در مورد کانادا طبق تجربه ما ترکیه منطقی تر هست ولی هیچ دلیل منطقی برای این گفته که کدام سفارت بهتره وجود نداره

ساره شکیب

ممنون از راهنماییتون
معذرت یه سوال دیگه

من یک ماه پیش رفتم گرجستان و رجکت شدم.
میخوام دوباره اقدام کنم
و چون دیگه مصاحبه و انگشت نگاری نداره
بازم مدارک من میره زیر دست سفیر قبلی؟

نه لزوما زیر دست همون آفیسر نمیره

جمالی

سلام
من دیروز ریجکت شدم به دلیل OVER QUALIFIED بودن، اعتراض بزنم، امیدی هست؟

سلام به هر حال امتحانش خارج از لطف نیست

Alirezachamani

سلام وکیل من بعنوان ویزای تحصیلی برای دو پسرم اقدام کرد و مادر رو بعنوان همراه و من رو با توجه به نظر آفیسر در یک پرونده گذاشت و درخواست ما رد شده بدلیل ١- فامیلی تای ٢- هیستوری تراول ٣- هدف از اومدن همه خانواده
دوباره آفیسر زده اپلای کنم
حالا یک شینگن برم و پدر خانواده ایران بمونه فکر میکنین درست بشه

ادمین

سلام در ابتدا پسرتون که در آنجا مستقر شدند و کمی گذشت برای مادرشون دعوت نامه ارسال کنند و ایشون برای ویزا اقدام کنند سپس پدر خانواده در ابتدا شنگن بگیرند سپس برای کانادا اقدام کنند همگی با هم درخواست ندهید .می توانید برای مشاوره و راهنمایی نیز با کارشناسان ما صحبت کنید.

ایرج جهاندار

سلام بنده دوبار برا کاناداریجکت شدیم، واز آخرین ریجکتیمون ۵ ماه میگذره، با توجه به اینکه مطمئنم به دلیل واهی من وهمسرم ریجکت شدیم، آیا امکان داره الان شرکت ایران آنکارا برا مون اعتراض کنه یا نه

ادمین

سلام علت ریجکتیتون چی بوده؟زدن اعتراض پروسه خاصی ندارد ،بله می توانید با دفتر تماس بگیرید با خانم عربی صحبت کنید

امیرعباس نجات غفار

سلام درصورت ریجکت شدن ویزا، ازچه طریق میشه اعتراض زد؟