تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

فانوس دریایی پورتلند در شهر کیپ الیزابت ایالت مین آمریکا

۲۱ تیر ۱۳۹۶
فانوس دریایی پورتلند در شهر کیپ الیزابت ایالت مین آمریکا

فانوس دریایی پورتلند

آمریکا کشوری پر از جاذبه های متفاوت طبیعی و ساخته شده به دست بشر است.یکی از این جاذبه ها فانوس دریایی پورتلند میباشد که سالانه یک میلیون توریست را جذب خود می کند.ما با انتشار این مطلب اطلاعات شما را در خصوص فانوس دریایی پورتلند افزایش خواهیم داد.


فانوس دریایی پورتلند (Portland Head Light)، مین (Maine)- آمریکا

معرفی فانوس دریایی پورتلند

فانوس دریایی پورتلند یک فانوس مخروطی شکل در شهر کیپ الیزابت در بخش کامبرلند (Cumberland) ایالت مین آمریکاست. ارتفاع آن ۲۴ متر است و رنگ آن به استثنای بخش بالایی و نوک آن که سیاه است، سفید می باشد. این فانوس و خانه ویکتوریایی سرخ رنگ کنارش نمادهای قابل توجه امتداد پارک فورت ویلیامز (Fort Williams) در پلاک ۱۰۰۰ جاده شور (Shore) در امتداد خلیج کاسکو (Casco) هستند. اقلیم کیپ الیزابت سرد و معتدل است و حتی در خشک ترین ماه های سال هم باران می بارد.با اخذ ویزای آمریکا شما میتوانید سفری فوق العاده ای را تجربه کنید.

فانوس دریایی پورتلند 1میانگین دمای سالانه آن حدود ۸٫۱ درجه و مجموع میزان بارش سالانه آن ۱۱۴۷ میلیمتر است. درجه بندی اقلیمی کاپن (Koppen) برای این منطقه Dfb است که یعنی مرطوب با زمستان های سرد، بدون فصل خشکی و تابستان های گرم است. فرمان ساخت فانوس دریایی تاریخی پورتلند که هر سال نزدیک به یک میلیون توریست را جذب می کند در سال ۱۷۸۷ توسط جرج واشینگتن صادر شد.

فانوس دریایی چیست؟

فانوس معمولاً یک ساختمان برجی‌شکل است که از بالای آن با سیستمی از چراغ‌ها و لنزهای نوری علامت‌هایی برای شناورها فرستاده می‌شود. در قدیم برای این کار از آتش هم استفاده می‌شده است.فانوس دریایی ساختمان بلندی است که چراغی در بالای آن نصب شده است.چراغ را سیستم پیچیده‌ای از عدسی‌ها احاطه کرده است و نور آن به صورت باریکه‌ای درخشان متمرکز می‌شود.موتورهای الکتریکی این عدسی‌ها را بی وقفه می‌چرخانند و باریکهٔ نور به سرعت از مقابل عدسی‌ها می‌گذرد و به نظر می‌رسد که چراغ چشمک می‌زند.فانوس دریایی پورتلند2

خصوصیات فانوس دریایی پورتلند

توریست هایی که از فانوس دریایی پورتلند دیدن می کنند درباره نقش تاریخی آن در استقلال آمریکا از بریتانیا از راهنماهای باتجربه آنجا چیزهای زیادی می آموزند. در مقر نگهبانان سابق، یک موزه معروف هم هست. این بنا در سال ۱۸۹۱ ساخته شد تا رئیس فانوس خانه و دستیار او با خانواده خود در آن اقامت کنند. موزه دارای چند عدسی فانوسی هم هست که برای مشاهده آب های خلیج طی تاریخ فعالیت فانوس به کار رفته است.ما میتوانیم با گرفتن وقت سفارت آمریکا شما را در سفر به این کشور همراهی کنیم.

فانوس دریایی پورتلند 3

علاقمندان به فعالیت در فضای باز می توانند به تماشای پرنده ها بپردازند، نقاشی کنند، در ساحل بازی کنند، در خرابه های نظامی گردش کنند، کایت هوا کنند، صخره نوردی کنند، عکس بگیرند، پیاده روی کنند و در پارک ۳۶٫۵ هکتاری فورت ویلیامز با خانواده به پیک نیک بروند. در عین حال آن ها می توانند شاهد موج های زیبای اقیانوس آتلانتیک باشند که به ساحل مین می خورد. فعالیت برای کودکان شامل دوچرخه سواری در مسیرهای پارک، فوتبال یا بیسبال، سورتمه سواری در زمستان و یافتن اشیای مخفی شده با جی پی اس است.

تاریخچه فانوس دریایی پورتلند

نقشه ساخت فانوس در سال ۱۷۸۷ پس از تایید رهبر قدرتمند انقلابی و رئیس جمهوری آینده آمریکا تهیه و صادر شد. طبق روایت های راهنمای فانوس، او دو معمار پورتلندی به نام های جاناتان برایانت و جان نیکولز را استخدام کرد تا بر روند ساخت نظارت داشته باشند. دادگاه عمومی ماساچوست در ابتدا ۷۵۰ دلار برای ساخت آن در نظر گرفت. بعد در سال ۱۷۹۰ دولت آمریکا ۱۵۰۰ دلار هم به آن اضافه کرد تا تکمیل آن انجام شود. بعد در ۱۰ ژانویه سال ۱۷۹۱ این فانوس برای اولین بار روشن شد.فانوس دریایی پورتلند4

روایت ها می گویند این فانوس جایگزین هشت سربازی شد که آن بالا کشیک می دادند تا طی جنگ های استقلال آمریکا، خطر حمله نیروهای انگلیسی را گزارش دهند و از سوی دیگر خطر برخورد و غرق شدن کشتی ها در خلیج کاهش یابد. این فانوس همانند ابتدای کارش هنوز هم به دریانوردان کمک می کند ساحل مین را پیدا کنند و به دلیل ارزش تاریخی اش به توریسم منطقه هم کمک زیادی کرده است.فانوس دریایی پورتلند5

خطرات احتمالی فانوس دریایی پورتلند

دیدن فانوس برای توریست ها خطری ندارد و تا به حال هیچ توریستی آن جا صدمه ندیده است. اما بر اساس مطالعه آزمایشگاه ملی اوک ریج (Oakridge) در سال ۲۰۱۵، تغییرات اقلیمی مایه تهدید آن شده است. در این مطالعه گزارش شده است که خلیج کاسکوف جایی که فانوس در آن قرار دارد با خطر بالا آمدن سطح آب دریا روبه رو است و نفوذ آب شور به داخل نواحی ساحلی و چاه های اطراف آن که برای نوشیدن استفاده می شود وجود دارد.فانوس دریایی پورتلند 6

پس این فانوس هم با خطرات مشابه ناشی از تغییرات اقلیمی روبه رو است که با بالا آمدن سطح آب و رویدادهای دیگر همراه است و آلودگی محیط زیست هم هست که بیشتر مکان های تاریخی ساخت بشر و شگفتی های طبیعی ساحل همه اقیانوس های جهان را تهدید می کند.

چگونه به فانوس دریایی پورتلند برویم؟

این فانوس دریایی سالانه یک میلیون توریست را جذب خود می کند. بیشترین عکس گرفته شده از فانوس دریایی در آمریکا از همین فانوس است. برای دیدن این فانوس از سمت شمال باید از جاده بین ایالتی ۲۹۵ از پورتلند استفاده کرد، بعد از مسیر۷۷ جنوب به پورتلند جنوبی رفت. از آن جا باید به سمت چپ و برادوی (Broadway) پیچید و با چرخش به سمت راست وارد جاده کاتج (Cottage) شد که در محدوده شهر کیپ الیزابت به جاده شور می رسد.فانوس دریایی پورتلند 7

توریست هایی که از سمت جنوب برای دیدن می آیند باید از جاده شماره ۱ شمالی تا تپه اوک (Oak) در اسکاربورو (Scarborough) بروند. بعد از سمت راست وارد مسیر۲۰۷ شوند و بعد با چرخش به سمت چپ در مسیر ۷۷ شمال به کیپ الیزابت برسند. پشت چراغ قرمز باید دوباره به راست بپیچند و وارد جاده شور شوند تا به مقصد برسند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا،اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات