تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاذبه های پامپی : راهنمای گردشگری ( قسمت دوم) | ایران آنکارا

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
جاذبه های پامپی : راهنمای گردشگری ( قسمت دوم) | ایران آنکارا

جاذبه های پامپی

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید و میخواهید از جاذبه های پامپی لذت ببرید ، بهتر است قبل از سفر اطلاعاتی را در خصوص جاذبه های پامپی و راهنمای گردشگری ما جویا شوید.ما با انتشار این مقاله دانسته های شما را در سفر پامپی افزایش خواهیم داد.


دیدنی های پامپی : راهنمای گردشگری ( قسمت دوم)

نووی اسکاوی (حفاری های جدید)

یکی از جاذبه های پامپی در انتهای ویا دل ابوندانزا در سمت راست، منطقه ای قرار دارد که حفاری های جدید از آنجا آغاز شده اند و تمامی نقاشی های روی دیوار و اشیاء در محل مربوطه باقی گذاشته شده اند. در بسیاری از خانه های برجا مانده، طبقه های بالا به همراه بالکن ها و ایوان های سرپوشیده توسط تیرها و ستونها محافظت شده اند و با تماشای آنها میتوان تصور بهتری از ظاهر آنها در دو هزار سال قبل داشت. نقاشی های موزاییکی، مجسمه ها، نقاشی های آبرنگی روی گچ و لوازم منزل به همراه پوسترهای منتخب و سایر نوشته های حک شده بر روی دیوارها در محل خود باقی مانده اند.

قدمت این بخش از شهر مربوط به دوره های پایانی پامپی میباشد و اکثر خانه ها و مغازه ها به تاجران تعلق دارند. میتوانید بازدیدی از مغازه یک آهن فروش و کارگاه های آهنگری و رنگرزی به همراه دو دستگاه پرس بازسازی شده داشته باشید. درون خانه کریپتوپورتیکوس ، در یکی از راهروهای منتهی به سردابه و انبار شراب یک حاشیه کاری تزئینی با نقاشی های زیبا وجود دارد که ایلیاد و سایر شعرهای هومر را به تصویر کشیده است. در خانه ونوس، یکی از زیباترین نقاشی های روی گچ شهر پامپی دیده میشود که در این نقاشی ونوس (الهه عشق) بر روی یک صدف به تصویر کشیده شده است.

آمفی تئاتر

آمفی تئاتر عظیم با قدمتی که به ۸۰ سال قبل از میلاد برمیگردد در انتهای شهر پامپی قرار گرفته است که ظرفیت ۱۲۰۰۰ تماشاچی را داشت و به عنوان یک از قدیمی ترین آمفی تئاترهای باقی مانده از عصر امپراطوری رم محسوب میشود. درست در کنار آمفی تئاتر، بنای پالاسترا که از سه ضلع با ستونهایی احاطه شده است و یک استخر شنا در مرکز آن قرار دارد. در خارج دیوارهای شهر، یک نکروپولیس به معنی قبرستان وجود دارد که همانند تمامی شهرهای باستانی رم در محوطه ای خارج از دیوارهای شهر بنا شده است.

جاذبه های پامپی 2

خانه وتی

خانه وتی یکی از جالب ترین بناهای شهر پامپی میباشد. این خانه به دو برادر ثرتمند از طبقه متوسط جامعه آن زمان تعلق داشت که نشان میدهد فقط طبقه اشراف نبوده اند که در خانه های تزئین شده زیبا و شکوهمند زندگی میکردند. این خانه یکی از بهترین نقاشی های آبرنگ روی گچ را داراست و همچنین یک ایوان ستون دار درون آن دیده میشود که هنوز تزئین اولیه خود توسط سنگ مرمر را حفظ کرده است. در محوطه بیرون باغی وجود دارد که مجددا کاشت شده است و تصور بهتری از نمای واقعی محیط در آن زمان را به وجود می آورد.

لوازم آشپزی هنوز به صورت دست نخورده درون آشپزخانه باقی مانده اند. مورخین بر اساس سبک نقاشی های آبرنگ رو دیوارهای اندرونی خانه، قدمت آنها را به دوره بعد از وقوع زلزله مهیب سال ۶۲ بعد از میلاد نسبت میدهند. مشهورترین نقاشی ها در اتاق نهارخوری قرار دارند که درون قاب های مصنوعی با تصاویر اسطوره ای و یک حاشیه تزئینی سراسری با تصاویری از کوپید (خدای عشق که به شکل کودک برهنه تصور میشد)، دیوارها را پوشانده اند. رنگ های به کار رفته در این نقاشی ها بسیار پر رنگ هستند. دیوارهای زیر ایوان ستون دار نیز همانند تابلوهای نقاشی درون قاب های مصنوعی رنگ شده اند.

جاذبه های پامپی 4

خانه های غربی

در همین منطقه در نزدیکی پورتا ارکولانو ، چند خانه دیده میشوند که واقعا ارزش بازدید دارند. خانه فان که روبروی خانه وتی واقع شده است، با شکوه ترین بنای کاخ مانند پامپی میباشد که متاسفانه تمام گنجینه های هنری آن از جمله نقاشی های موزاییکی زیبای آن به موزه شهر ناپل منتقل شده اند. در کنار خانه سیریکوس یک نانوایی وجود دارد که در ورودی آن جمله Salve lucrum به معنای “با آرزوی سود زیاد” حک شده است. احتمالا آنها درآمد خود را صرف نقاشی های ظریف و زیبای درون خانه میکردند. اگر کمی بیشتر در امتداد ویا استابیانا پیش بروی، در سمت راست خانه وارکوس لوکرتیوس را خواهید دید که نقاشی های آن به خوبی حفظ شده اند.

جاذبه های پامپی 5در کنار آن خانه ای با نام بیست و پنجمین سالگرد عروسی قرار دارد که از اتاق میانی و ایوان ستوندار زیبایی برخوردار است. در حیاط و باغ خانه زیبای کوپیدهای زرکوب هنوز هم میتوان تزئینات اولیه از جنس سنگ مرمر را مشاهده نمود. در ضلع شمالی حمامهای فوروم که کوچکتر و ساده تر از حمامهای استابیان هستند، خانه شاعر محزون در محلی شکوهمند قرار دارد. در ورودی این خانه یکی از مشهورترین نقاشی های موزائیکی را خواهید دید که در آن یک سگ زنجیر شده به همراه یک نوشته به معنای “مراقب سگ باشید”، به تصویر کشیده شده است. در ضلع شمالی آن یک کارگاه آهنگری و در سمت چپ آن دو خانه با آبنماهای زیبا دیده میشوند.

خیابان قبرها

در بیرون دیوارهای شهر بعد از پورتا ارکولانو، یک منطقه حومه شهری وجود دارد که خیابان اصلی آن حفاری شده است. در کنار خیابان قبرها ردیفی از آرامگاه های حیرت انگیز دیده میشود که همانند خیابان ویا آپیای بیرون شهر رم، یادآور رسم سنتی رم باستان است که قبرها در کنار خیابان ها و گذرگاه های عمومی ساخته میشدند. در شمالی ترین ضلع این منطقه، ویلای بزرگ دیومدس قرار گرفته است که دارای باغ وسیعی در میان یک سرسرا میباشد. بسیار غم انگیز است که در فوران آتشفشان این خانه شکوهمند نیز تبدیل به یک قبر شد. باستان شناسانی که عملیات حفاری را انجام میدادند در یک راهروی زیر زمینی جسد ۱۸ زن و کودک را کشف کردند. در نزدیکی درب باغ جسد مردی با یک کلید در دست و جسد یک برده که پول و اشیاء قیمتی را حمل میکرد، کشف شد.

ویلای اسرار

در بیرون منطقه حفاری اصلی بعد از ویلای دیومدس، ویلای زیبای اسرار قرار گرفته است. بلیطی که تهیه میکنید شامل بازدید این بنا نیز میشود. این ویلا که در قرن دوم قبل از میلاد مسیح ساخته شده است، زیباترین نقاشی های روی دیوار باقیمانده از عصر باستان را دارد که همگی با تمام شکوه با رنگ های اصلی حفظ شده اند. برجسته ترین نقاشی، یک حاشیه کاری تزئینی به طول ۱۷ متر واقع در تالار ناهارخوری است. این نقاشی به اندازه ای بزرگ است که پیکرهای به تصویر کشیده شده در آن تقریبا در اندازه واقعی هستند. تصور بر این است که این ویلا بعدها به یک محل اجتماع آیین های مذهبی تبدیل شده است. در صحنه های نقاشی شده، نشان داده شده است که پیروان سرگرم انجام مراسم مذهبی پیوستن به دین هستند.

نکات مهم برای بازدیدکنندگان

در دفتر اطلاعات واقع در ورودی این مجموعه، نقشه های رایگان و خدمات رایگان نگهداری وسایل مسافرین، به بازدیدکنندگان عرضه میشود.

  • به هنگام برنامه ریزی برای این بازدید بهتر است در ذهن داشته باشید که پامپی یک شهر است و اماکن دیدنی آن در یک منطقه وسیع و در طول خیابان های گوناگون گسترده شده اند.
  • اگر قصد بازدید از کل دیدنی های این شهر را دارید ، باید حداقل یک روز کامل را در برنامه سفر خود به آن اختصاص دهید. ولی اگر میخواهید که به صورت نمونه از چند محل مهم دیدن کنید، حداقل به سه ساعت وقت نیاز خواهید داشت.
  • ورودی های شهر پامپی شامل دروازه های POrta Marina Superiore، Piazza Anfiteatro و Viale delle Ginestre میشوند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا،اخذ ویزای ایتالیا و در نهایت اقامت در ایتالیا با تور ایتالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

planetware

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر
مطالب مرتبط

نظرات