تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

قلعه ناتینگهام انگلستان | قلعه افسانه ای رابین هود

۵ مرداد ۱۳۹۶
قلعه ناتینگهام انگلستان | قلعه افسانه ای  رابین هود

قلعه ناتینگهام انگلستان Nottingham Castle

آیا به دنبال تماشای یکی از معروف ترین اماکن انگلیس هستید؟انگلیس دارای قلعه ها و اماکن تاریخی متعددی است یکی از این قلعه ها، قلعه ناتینگها میباشد.این همان قلعه افسانه رابین هود است و جنگل Sherwood در نزدیکی آن قرار گرفته است.


معرفی قلعه ناتینگهام انگلستان

قلعه ناتینگهام انگلستان بر روی یک تخته سنگ و در بالای شهر ناتینگهام،قرار گرفته است. این همان قلعه ای است که به دلیل افسانه رابین هود شهرت یافت. جنگل Sherwood هم که در افسانه از آن سخن گفته می شد در نزدیکی آن واقع شده است.شما میتوانید با  گرفتن  وقت سفارت انگلیس و سفر به این کشور از جاذبه های این قلعه دیدن کنید.

اگرچه بسیاری از بخش های قلعه قرن یازدهمی اولیه در طی جنگ های داخلی انگلستان تخریب شدند، اما عمارتی لوکس و زیبا در سال ۱۶۷۴ در همان محل ساخته شد که تا به امروز هم باقی است. پس از آن، در سال ۱۸۷۵، عمارت به یک گالری هنری تبدیل شد و با توجه به اینکه گفته می شود به دلیل آب و هوا بهترین زمان بازدید از آن تابستان است، باید در این زمان به قلعه سفر کرد. قلعه در تمام طول هفته باز است و برای بازدید باید هزینه ای را پرداخت نمایید.

گردشگری قلعه ناتینگهام انگلستان

این قلعه جاذبه بزرگی برای شهر ناتینگهام است و سالانه برنامه های بسیاری را برای عموم برگزار می کند. نمایش رابین هود محبوب ترین آن ها بوده و جشنواره نوشیدنی ناتینگهام هم محبوبیت دارد. گردشگران می توانند از لندن به شهر ناتینگهام سفر کنند. خود شهر نیز یک جاذبه گردشگری است و در سال ۲۰۱۳ به تنهایی میزبان ۲۴۷۰۰۰ گردشگر بود. زمانی که به شهر رسیدید می توانید پس از یک پیاده روی ۱۰ – ۱۵ دقیقه ای به قلعه برسید. تابلوهای گردشگری قهوه ای رنگی وجود دارند که گردشگران را به سوی قلعه هدایت می کنند، امکان استفاده از حمل و نقل عمومی هم وجود دارد.

ویژگی های قلعه ناتینگهام انگلستان

امروزه قلعه ناتینگهام یک موزه و گالری هنری است. در نمایشگاه ها، مجموعه های هنری تزئینی شهر ارائه شده و همچنین بسیاری از مجموعه های باستان شناسی و تاریخی منطقه را در خود جای داده است. گردشگران برای تماشای موزه به آن آمده و از کافه و مغازه های سوغاتی خرید می کنند.

برای خانواده ها، مکانی برای پیک نیک و همچنین یک زمین بازی قرون وسطایی وجود دارد. یک باغ ویکتوریایی شش هکتاری نیز در مجموعه قلعه قرار گرفته است. توری برای تماشای غار هم وجود دارد و به بازدیدکنندگان این شانس را می دهد تا به پایین صخره ها بروند و غارهای بسیاری را کشف کنند که در قرون وسطی برای مردم و منطقه حائز اهمیت بوده اند. البته، این قلعه افسانه های بیشتری از افسانه رابین هود دارد.

اقامتگاه قلعه ناتینگهام انگلستان

قلعه ناتینگهام در بالای سنگی شیب دار قرار گرفته است. در نزدیکی یک مکان تفریحی جنگلی بوده و خود مکان بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری بومی انگلستان است. شاه بلوط، فان نقره ای، سمان کوهی، بلوط چسبنده، بلوط ترکی و نارون قرمز انگلیسی تنها برخی از درختان این منطقه هستند.قلعه ناتینگهام انگلستان6

گونه های قدیمی گیاهی بسیار دیگری هم هستند که در جنگل می رویند مانند گل های چمنزار. پرندگان کوچک هم برای خوردن حشراتی مانند پروانه ها، زنبور ها و سوسک ها به این منطقه جذب شده اند. بسیاری از این پرندگان، از جمله مرغ سنگ، دارکوب، سهره و جغد در این جنگل زندگی می کنند. خود قلعه مکان زندگی برخی از پرندگان است که در بالای دیوارها لانه کرده اند.

خطرات قلعه ناتینگهام انگلستان

اگر گردشگران قوانین قلعه را مطالعه کرده و از گروه تور خود دور نشوند عموماً خطری آن ها را تهدید نمی کند. غارها می توانند برای بازدیدکنندکان بی دقت خطرناک باشند، و پله هایی که به سمت غارها می روند لغزنده هستند بنابراین پوشیدن کفشی با پاشنه های صاف ضروری می باشد. از سوی دیگر، گردشگرانی که به اشیاء موزه آسیب زده و یا به آن ها دست می زنند ممکن است برای موزه و قلعه خطرناک باشند.قلعه ناتینگهام انگلستان7

حضور افراد همواره بر روی مکان های تاریخی تاثیر گذار بوده اما تلاش هایی که در زمینه نگهداری آن انجام می شود منجر شده که ارزش این منطقه حفظ گردد. شهرنشینی نیز در آینده نزدیک یک خطر محسوب می شود به این دلیل که بسیاری از سازه های تاریخی به منظور ساخت مکان های جدید تخریب شده اند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :انگلیس

نظرات