تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

زندگی در کانادا چگونه است؟

۳ مرداد ۱۳۹۷
زندگی در کانادا چگونه است؟

کشوری که بیش از ۸۲ درصد جمعیت آن از شرایط زندگی خود رضایت کامل دارند، کمترین میزان گزارش جرم و جنایت در دنیا را داراست و سیاست‌های جمعیتی خود را بر اساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد چیده است، شاید بهترین مقصد برای زندگی، کار و تحصیل باشد. به راستی زندگی در کانادا چگونه است؟ مزایای زندگی در کانادا چیست و آیا هزینه زندگی در کانادا یا استاندارهای جهانی همخوانی دارد؟ آیا واقعا کشور کانادا برای زندگی مناسب است؟
تقریبا فهرستی از مرفه‌ترین، آرام‌ترین، امن‌ترین، آزادترین کشورهای دنیا را نمی‌توان یافت که کانادا یکی از رده‌های بالایی آن را به خود اختصاص نداده باشد؛ برای مثال هر کانادایی بطور متوسط ۶/۲ اتاق در اختیار دارد، امید به زندگی در این کشور ۸۱ سال است و بیش از ۶۷ درصد مردم این کشور به دولتشان اعتماد دارند. کانادایی ها در طول سال تنها ۱۷۰۲ ساعت کار می‌کنند و بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور اذعان دارند لحظات خوب و مثبت زندگی ‌شان در روز بیش از لحظات منفی است. کانادایی‌ها با هر متر و معیاری مردمانی مرفه هستند.

شرایط زندگی در کانادا

تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی تقریبا در همه جای کانادا برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم این کشور رایگان است! و از این رو است که کشور کانادا برای زندگی را بسیار با کیفیت است. برخلاف تصور عمومی در خصوص آب و هوای کانادا، این کشور در بسیاری از مساحت نزدیک به ۱۰ میلیون کیلومتر مربعی خود، اقلیمی تقریبا معتدل دارد. به همه این موارد همجواری با آمریکا و پاسپورتی قدرتمند را اضافه کنید که آزادی رفت و آمد به ۱۷۲ کشور جهان را مهیا می کند و به شهروندان کانادایی این امکان را می دهد تا ۶۶ ماه بدون نیاز به ویزا در آمریکا زندگی کنند.
مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا از بالاترین استانداردهای آموزشی در سطح جهانی برخوردار هستند و دورنمایی شغلی در این کشور به اندازه‌ای مثبت است که هر محصل و دانشجو پیش از پایان دوران تحصیل، شغل آینده خود را انتخاب کرده و به خوبی می‌داند قرار است چه افقی را در برای خود متصور باشد.
امنیت در کانادا به اندازه‌ای بالاست که بر اساس گزارش‌های سالانه بین‌المللی این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌های جرم و جنابت در جهان را داراست. این امنیت، تنها به امنیت اجتماعی محدود نمی‌شود! نشانه‌های امنیت نهادینه در کانادا را می‌توان در اقتصاد، سرمایه‌گذاری، شغل، مسکن، تولید و صنعت این کشور به خوبی ردیای کرد.
شهرهای ونکوور، کلگری، ساسکاچوان، وینیپگ، برندون و اتاوا همگی در فهرست بهترین شهرهایی قرار دارند که نشریه Money Sense از آنها به عنوان بهترین شهرها برای تازه واردها نام برده است. بنابراین با توجه به مواردی که مطرح گشت می‌توان گفت زندگی در کانادا می‌تواند یک گزینه بسیار جذاب برای هر مهاجری باشد.

اگر باز هم این سوال برای شما باقی مانده است که زندگی در کانادا چگونه است بهتر است نگاهی به هزینه‌های زندگی در کانادا بکنیم. بطور کلی می‌توان گفت هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و استرالیا به مراتب کمتر است. هزینه مسکن در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر جهان، کمتر بوده و هزینه خورد و خوراک در کانادا نیز بازهم در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای بزرگ جهان پایین است.

هزینه زندگی در کانادا
بر اساس آمار موجود، در کانادا هزینه صرف غدا در خارج از خانه در مقایسه با اروپا و آمریکا کمتر است و قیمت خودرو و بنزین در کانادا نیز همین شرایط را دارد. حراجی‌‌های واقعی و متنوعی که در کانادا برپا می‌شود خود یکی از بهترین فرصت‌ها برای کاهش هزینه‌هاست.


مطلب مرتبط: متوسط درآمد در کانادا


بطور تقریبی می‌توان گفت اگر بنا بر صرفه‌جویی مطلق نباشد و هزینه یک زندگی متوسط در کانادا را در نظر بگیریم، هر فرد می‌بایست ماهانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای مخارج خود کنار بگذارد. به این عدد البته باید ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار را بعنوان هزینه مسکن و رفت و آمد اضافه کرد. به بیان دیگر هر خانواده ۴ نفره در کانادا بطور متوسط برای یک زندگی معمولی ماهانه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار بعلاوه هزینه مسکن خرج خواهد داشت.

 

هزینه تحصیل در کانادا

بر اساس آخرین آمار منتشره از اداره آمار کانادا در خصوص هزینه تحصیل در کانادا در سال ۲۰۱۷، هر دانشجویی غیر بومی (دانشجویان خارجی) در مقطع کارشناسی برای رشته های غیرمهندسی و پزشکی بطور میانگین سالانه ۲۵۱۸۰ دلار نیاز دارد. این عدد برای رشته های فنی-مهندسی و پزشکی تا ۲۸۶۲۵ دلار افزایش می‌یابد.

هزینه تحصیل در کانادا
همین آمار می‌افزاید هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان غیربومی در مقطع کارشناسی ارشد بطور متوسط سالانه ۱۶۲۵۲ دلار است. البته هزینه تحصیل در رشته MBA در کانادا همچون سرتاسر جهان گران‌تر خواهد بود.
این اعداد مربوط به هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه و فوق برنامه‌های تحصیلی می‌شود و برای برآورد دقیق هزینه تحصیل در کانادا باید مابقی مخارج همچون مسکن، غذا، کتاب، رفت و آمد، تلفن و سایر هزینه‌ها را نیز اضافه کرد. هزینه زندگی دانشجویی (فارغ از شهریه دانشگاه یا مدرسه) در کانادا برای مثال در دانشگاه مونترال سالانه حدود ۱۵۰۰۰ هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود که این عدد در بیشتر دانشگاه‌های این کشور ثابت است.

اگر به دنبال اطلاعات دقیق‌تر از وضعیت تحصیلی در کانادا هستید پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن فرم پذیرش تحصیلی کانادا اجازه دهید تا کارشناسان نیلگام پرونده شما را به طور تخصصی بررسی کنند.

مزایای زندگی در کانادا

بطور کل می‎‌توان گفت کانادا یکی از بهترین گزینه‌های زندگی در خارج از کشور برای ایرانیان است. کشوری پهناور با منابع سرشار، جمعیت بسیار کم در مقایسه با مساحت، فرصت های بسیار و دورنمایی روشن برای پیشرفت در کار و تحصیل و شاید از همه مهمتر کشوری مهاجرپذیر و چند فرهنگی که طبعا حل شدن و انطباق برای مهاجران را ساده‌تر می‌سازد.

مزایای زندگی در کانادا
مهمترین مزایای زندگی در کانادا برای ایرانیان عبارتند از:

  1. آرامش و امنیت
  1. اقامت قانونی و اجازه کار
  1. اقتصاد پویا
  1. حمایت دولت از شهروندان
  1. احترام به حقوق شهروندی منطبق بر استاندارهای جهانی
  1. نظام آموزشی به روز
  1. احترام به مهاجران
  1. سطح بالای بهداشت و درمان
  1. اقلیم جذاب و تنوع جغرافیایی
  1. فرصت های اقامتی در کانادا و پاسپورت کانادایی

بنابراین می‌توان گفت اگر مبنا برای انتخاب مقصدی برای کار، تحصیل و بطور کل زندگی، اصل هزینه و فایده (Cost & Benefit) باشد، کفه مزایا و فایده انتخاب کانادا بسیار سنگین تر از هزیه‌ها و معایب آن خواهد بود.

مشکلات زندگی در کانادا

زندگی در کانادا همچون بسیاری دیگر از کشورهای پیشرفته دنیا برای ما ایرانیان با دشواری‌هایی همراه است. ریشه بسیاری از این مشکلات زندگی در کانادا البته به نوع فرهنگ نهادینه در کشور ما و عادات اجتماعی موجود باز می‌گردد. برای مثال اگر فردی هستید که به زندگی قانون‌مند و احترام به قوانین عادت ندارید، حتما در کانادا با مشکل مواجه خواهید شد. و یا اگر احترام به حقوق دیگران برایتان از اصول غیر قابل تخطی نیست، بی‌تردید با دشواری‌های بسیاری در کانادا دست به گریبان می‌شوید. بنابراین بجز مواردی همچون آب و هوا و زبان، عمده مشکلات زندگی در کانادا به سبک زندگی ما یا اصطلاحا Life Style ایرانی باز می‌گردد.
مهمترین مشکلات زندگی در کانادا عبارتند از:

  1. عدم تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا فرانسه
  1. نداشتن تخصص لازم کاری
  1. هزینه زندگی در کانادا
  1. یافتن شغل مناسب
  1. بروکراسی پیچیده و دشواری اخذ ویزای کانادا
  1. مسافت طولانی بین ایران و کانادا و مشکلات مربوط به غربت
  1. مالیات نسبتا بالا
  1. آب و هوا

پاسخ به این پرسش که زندگی در کانادا چگونه است شاید تنها یک جواب داشته باشد و آن اینکه: باید در این کشور زندگی کنید تا از شرایط زندگی در کانادا تخمینی درست و منطقی بدست آورید. قول معروفی در خصوص زندگی در کانادا وجود دارد، دایر بر اینکه: “زندگی درکانادا همچون نوشیدن یک لیوان آب از رودخانه‌ای زلال است.”
با مطالعه مجموعه مقالات هلدینگ نیلگام در خصوص نحوه دریافت ویزای کانادا، ارزیابی بهتری از نحوه اقدام برای سفر و یا مهاجرت به کانادا بدست خواهید آورد. مجموعه نیلگام که پیش از این با برند ایران-آنکارا در بین مشتریان و همکاران فعال در عرصه گردشگری و مهاجرت، شرکتی خوش نام در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، پیکاپ ویزا و خدمات لوکس گردشگری به شمار می‌آید، آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات VIP به متقاضیان محترم ویزای کانادا و یا مهاجرت به کانادا خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 14    میانگین: 3.6/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

شهرام فیضی فرد

من ۴۸ سال دارم با ۲۵ سال سابقه کار در بخش دام تحصیلات من لیسانس علوم سیاسی هست و دارای همسر و یک فرزند پسر ۱۵ ساله هستم
علاقمند به مهاجرت به کانادا و حدود بالای یک میلیارد تومان میتونم با فروش خونه تامین کنم.
ایا میتونم راحت ویزا و اقامت بگیرم و اونجا کار پیدا کنم؟

ادمین

سلام،دوست عزیز در حال حاضر برای کانادا به صورت توریستی و تحصیلی اقدام می کنیم.در این باره سوالی و راهنمایی خواستید در خدمتم.

مظفر رحیمیان

سپاسگزارم عالی بود

ادمین

ممنون از حضور شما

مجید بالی

سلام. بنده برای گرفتن اقامت در کانادا چیکار باید بکنم و از کجا باید شروع کنم؟ بیشتر مد نظرم اقامت برای کاره؟ و چطور میتونم اقامت دائم بگیرم؟ و چقدر هزینه باید مد نظرم باشه؟

ادمین

سلام برای کانادا در حال حاضر به صورت توریستی و تحصیلی اقدام می کنیم،اگر از طریق تحصیلی اقدام فرمایید پس از دو سال برای پی آر و اقامت می توانید از طریق وکیل مهاجرتی اقدام کنید و از جمله شرایط تحصیل ،دارا بودن معدل حداقل ۱۴ ،دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و هزینه دانشگاه نیز از جایی به جای دیگر و دانشگاه مورد نظر متغیر است و مبلغ دقیقی را نمی توان از پیش مشخص نمود. منتها حدود شهریه از ۱۵٫۰۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ دلار متغیر است جهت مشاوره نیز می توانید با دفتر تماس بگیرید در خدمت شما هستیم.

ناهید شیخی

سلام من ۳۸ سالمه وهمسر وفرزند ۶ ساله دارم میخواستم بدونم حدودا ۱۰ تا مدرک فنی حرفه ای طراحی ودوخت دارم و کاردانی طراحی لباس هستم برای مهاجرت به کانادا چطور میتونم اقدام کنم وهزینش چقدره؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اقامت کانادا،در حال حاضر خدماتی که ما برای کانادا ارایه می دهیم به صورت توریستی و تحصیلی می باشد که از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی،سابقه سفر خوب به معنای سفر به حوزه شنگن و دارا بودن ویزاهای معتبری همچون کره و ژاپن و … و گواهی شغلی و مالی مناسب می باشد و همچنین در کنار آن دعوت نامه از اقوام درجه یک و یا دوستان و آشنایان شانس اخذ ویزا را افزایش می دهد و از جمله شرایط پذیرش تحصیلی نیز دارا بودن معدل حداقل ۱۴ ،دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است که شرایط با توجه به رشته و دانشگاه و شهر مورد نظر متفاوت است جهت اقدام هر یک از این موارد می توانید با دفتر تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

ملیکا آقا رفیعی

سلام من ۱۹ سالمه و دانشجو رشته زمین شناسی در مقطع لیسانس هستم و زبانم هم نسبتا خوبه و دارم برای ایلس اقدام میکنم و میخوام بعد لیسانس برای ویزا تحصیلی اقدام کنم به نظرتون شرایطش رو دارم و چه کارایی باید انجام بدم

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی کانادا،از جمله شرایط پذیرش تحصیلی نیز دارا بودن معدل حداقل ۱۴ ،دارا بودن مدرک زبان و شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی مطرح است و با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید اخذ مدرک زبان و بالا بودن معدل را در اولویت خود قرار دهید پس از مرحله اخذ پذیرش وارد مرحله اخذ ویزا می شوید که از جمله شرایط اخذ ویزا نیز می توان به پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا (مورد تایید اداره مهاجرت)
توانایی پوشش مخارج دست کم یک سال تمام زندگی و تحصیل در کانادا. (شهریه بعلاوه هزینه زندگی)
عدم سوء پیشینه
پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
ارائه مدارکی که ثابت کند فرد پس از پایان تحصیل قصد ماندن در کانادا را ندارد
ارائه برنامه تحصیلی (Study Plan) دقیق و قانع کننده را ذکر نمود میتوانید جهت مشاوره تحصیلی و راهنمایی بیشتر با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش تحصیلی ما صحبت کنید در خدمت شما هستیم.

حمیدرضا

جالب بود

ادمین

ممنون از حضور شما.

سمیه کلاته

سلام . پسرمن ۱۷ ساله هست و درهنرستان دررشته تحصیلی مهندسی مکانیک مشغول تحصیل هست . برای ادامه تحصیل در کانادا از کجا باید شروع کنه و هزینه تحصیل چقدر میشه؟ و اینکه در زمان تحصیل میشه اونجا مشغول به کار شد؟ ایا دانشگاه هزینه کمک تحصیلی برای دانشجویان داره؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد پذیرش تحصیلی کانادا،مهمترین موردی که برای تحصیل وجود دارد تمکن مالی والدین می باشد و برای زبان نیز در سطح مناسب کافی است وجود مدرک زبان لزوم ندارد شرایطی که مطرح است در صورت اشتغال به تحصیل متقاضی در هر مقطع سنی، ارائه سوابق تحصیلی و توصیه نامه (Recommendation Letter)
تمکن مالی مناسب والدین برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی فرزند در کانادا
اخذ ویزای تحصیلی
داشتن قیم یا Custodian در کانادا که یکی از موارد مهم در اخذ ویزای تحصیلی شما محسوب می شود در صورتی که قیم هم نداشته باشید ما این موضوع برطرف خواهیم کرد و در مورد هزینه نیز هزینه تحصیل در مدارس کانادا بستگی به شهر و موقعیت مکانی مدرسه متغیر هست. به طور کلی مدارس از حدود ۱۴۰۰۰ دلار شروع میشه و تا ۱۷۰۰۰ دلار متغیر به عواملی که گفتیم هست. برای مشاوره تحصیلی و اطلاعات تکمیلی لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با مشاوران تحصیلی ما صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

سانازفزقه

با سپاس مطالب مفید بود لطفا امکان استفاده از مقالات را برایم مقدور سازید تشکر

ادمین

سلام ممنون از حضور شما