تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پارک سنت جیمز | قدیمی ترین و زیباترین پارک سلطنتی لندن

۷ مرداد ۱۳۹۶
پارک سنت جیمز | قدیمی ترین و زیباترین پارک سلطنتی لندن

پارک سنت جیمز لندن

پارک سنت جیمز لندن، قدیمی ترین و بی تردید زیباترین پارک سلطنتی این شهر میباشد. این پارک به زیباترین نحو ممکن با گل کاری و چمن کاری تزئین شده و یک دریاچه در آن وجود دارد که مسکنی برای مرغان آبی منطقه است.

[aparat id=”uK1lp”]


تاریخچه پارک سنت جیمز

زمینی که پارک سنت جیمز در آن قرار گرفته است قبلا به بیمارستان زنان جزامی تعلق داشت. این بیمارستان به یاد جیمز کوچک (یکی از رهبران برجسته در نخستین سالهای آغاز دین مسیحیت) نامگذاری شد. هنری هشتم کاخ سنت جیمز را در زمین بیمارستان ساخت و زمین های باتلاقی و مرغزارهای اطراف آن را به زمین سلطنتی شکار گوزن و اردک تبدیل نمود. پادشاه جیمز اول یک محل خاص برای نگهداری حیوانات عجیب و غیربومی ساخت که در آن چندین تمساح و یک فیل نیز نگهداری میشد که به این فیل هر روز ۴ لیتر نوشیدنی داده میشد. او همچنین یک قفس بزرگ برای نگهداری انواع پرندگان داشت که خیابانی که از این پارک به سمت جنوب میرود بر همین اساس، Birdcage Walk (یعنی مسیر قفس پرنده) نامگذاری شده است.

در قرن هفدهم، چارلز دوم به تقلید از باغ های شهر ورسایل که در مدت تبعید خود در فرانسه دیده بود، این پارک را به سبک فرانسوی تزئین نمود. در همان موقع بود که این دریاچه باریک و بلند در میان یک زمین باتلاقی ایجاد شد. همچنین چارلز دوم اولین شخصی بود که بازدید از پارک را برای مردم عادی آزاد نمود. چهره ای که اکنون از پارک دیده میشود، اثر برجامانده از طراحی مجدد آن در سال ۱۸۲۸ به دست یک معمار به نام جان نش است که پروژه نوسازی پارک را برعهده داشت. او فضای خیال انگیزتر و عاشقانه تری را به پارک بخشید و درختان، چمن کاری ها و باغها را دوباره زنده نمود.

وضعیت کنونی پارک سنت جیمز

پارک سنت جیمز یکی از پارکهای برتر لندن است که با وسواس و دقت زیادی از آن نگهداری می شود. گذرگاههای سنگفرش پر پیچ و خمی از میان پارک عبور میکنند که در کنار این مسیر گل کاری های زیبایی وجود دارند. در روزهای آفتابی فصل تابستان، کسانی که علاقمند گرفتن حمام آفتاب هستند میتوانند بر روی نیمکت های چیده شده درون چمن کاری های تزئین شده به استراحت بپردازند.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت انگلیس و سفر به این کشور از جاذبه های این پارک سلطنتی دیدن کنید.پارک سنت جیمز 6

بسیاری از بازدیدکنندگان صرفا با هدف لذت بردن از گشت و گذار درون پارک و نظاره حیات وحش، به این محل می آیند. این پارک زیستگاهی برای انواع حیوانات و به ویژه پرندگان میباشد. دریاچه ای که در میان پارک قرار دارد، ۱۵ گونه مختلف از مرغان آبی از جمله پلیکان را مسکن داده است. پلیکان ها اولین بار در اواسط دهه اول قرن هفدهم توسط سفیر روسیه وارد این پارک شدند که یک جفت از آنها را به عنوان هدیه برای چارلز دوم آورده بود.

پارک سنت جیمز5این پارک هرساله پذیرای ۵ میلیون بازدیدکننده است و محل بسیار پرطرفداری برای سازندگان فیلم محسوب میشود. پلی که دو طرف دریاچه را به هم وصل میکند، از چشم اندازهای خاص این پارک است که در فیلمهای بسیاری میتوان صحنه هایی را از آن دید. این پل در دهه ۵۰ قرن بیستم ساخته شده است. این پل جایگزین یک پل به سبک چینی شد که قبلا طی پروژه بازسازی توسط جان نش ساخته شده بود. همچنین یک معبد چینی نیز در همین دوره ساخته شد که متاسفانه حین یک مراسم آتشبازی در آتش سوخت.

محوطه سلطنتی پارک سنت جیمز

وقتی بر روی پل روی دریاچه می ایستید نمایی زیبا از قصر باکینگهام در مقابل دیدگان شما ظاهر میشود که از سال ۱۸۳۷ مسکن بسیاری از پادشاهان و ملکه ها بوده است. باکینگهام، تنها قصر اطراف پارک سنت جیمز نیست. در ضلع شمال شرقی، یک کاخ همنام با پارک یعنی قصر سنت جیمز قرار گرفته است. این پارک در قلب مرکز سیاسی شهر لندن قرار دارد و اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری در نزدیکی آن وجود دارند. پارک سنت جیمز که مساحت آن به ۳۶ هکتار میرسد، با ساختمانهای مجلل از جمله دو قصر احاطه شده است.

از داخل پارک میتوانید بسیاری از جاذبه های دیدنی از جمله برجهای مربوط به ساختمانهای دولتی خیابان وایت هال (ساختمال پارلمان) و رژه نگهبانان سواره نظام و همچنین اماکن مشهوری چون میدان ترفلگار ، کلیسای وست مینستر و کاخ سابق وست مینستر را در فاصله ای نزدیک مشاهده کنید. همچنین مجسمه مشهور یادبود ویکتوریا نیز در مقابل قصر باکینگهام قرار دارد.

بناهای یادبود پارک سنت جیمز

در محوطه پارک سنت جیمز نیز چندین بنای تاریخی وجود دارد. در حاشیه شمالی پارک، بنای یادبود نگهبانان دیده میشود. این بنا به یاد هنگ نگهبانانی که جان خود را در جنگ های جهانی از دست داده اند، ساخته شده است. این بنای یادبود در زاویه ای مشرف به محوطه رژه نگهبانان سواره نظام قرار گرفته است.پارک سنت جیمز8

در حاشیه شمالی پارک سنت جیمز، بنای یادبود سربازان توپخانه سلطنی جنگ آفریقای جنوبی قرار دارد. این بنای یادبود به صورت یک مجسمه بزرگ از یک پیکر تمثیل کننده صلح است که در حال رام نمودن یک اسب بالدار که نمادی از جنگ است، میباشد. این بنا به یاد و احترام سربازان توپخانه سلطنتی که در جنگ بوئر یا جنگ آفریقای جنوبی شهید شده اند، ساخته شد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

aviewoncities

 

دسته بندی :انگلیس

نظرات