تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

اسکیل ورکر ساسکاچوان کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا و وسعتی حدود شش برابر مساحت ایران، تنها ۳۷٫۵میلیون نفر جمعیت دارد. با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای دولت کانادا جهت استفاده از مناطق مختلف این کشور، استان ساسکاچوان برنامه مهاجرتی خود را معرفی کرده که برای ایرانیان بسیار مناسب است.

این برنامه که با عنوان نیروی کار ماهر استانی PNP شناخته می‌شود، بر محور تجربه کاری متقاضی و سابقه کار وی در مشاغل موردنیاز استان ساسکاچوان متکی بوده تا نیاز بازار کار این بخش از کانادا را برآورده سازد. هلدینگ نیلگام با بررسی شرایط شما، در این مسیر همراهتان خواهد بود تا با بهره‌مندی از تجربه کارشناسان، به نتیجه مطلوب برسید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 21    میانگین: 4.2/5]

مهاجرت به کانادا از طریق مهارت کاری

انتخاب کانادا به عنوان کشور دوم

امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال ساختن آینده‌ای بهتر برای خود و خانواده در کشوری هستند که از آزادی، رفاه اجتماعی، اقتصاد قوی، امکانات شهری، حقوق مناسب و بسیاری از موارد ایده‎ آل دیگر برخوردار باشد.

یکی از کشورهایی که همواره از جنبه‌های تحصیلی، کاری، زندگی و اقامتی در مرکز توجه متقاضیان ایرانی زندگی در خارج از کشور بوده و جزو مقاصد برتر مهاجرتی در کل دنیا محسوب می‌شود، کشور پهناور و پیشرفته کانادا است.

به طور کلی کانادا از 10 استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد، کبک و ساسکاچوان و 3 قلمرو شمال غربی، نوناووت، یوکان تشکیل شده است. عموما استان‌ها و قلمروهای این کشور براساس نوع حکمرانی و قوانین اجرایی با یکدیگر تفاوت داشته و به غیر از 3 قلمروی کانادا که توسط دولت فدرال کنترل می‌شوند، هر یک از استان‌های کانادا دارای شرایط و قوانین مختص به خود هستند.

طرح اکسپرس اینتری Express Entry کانادا چیست؟

اکسپرس‌اینتری یک سیستم آنلاین است که توسط دولت کانادا برای مدیریت درخواست‌ متقاضیان تحت عنوان (نیروی کار ماهر اقامت دائم کانادا) یا همان skilled workers مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  انواع برنامه Express Entry کانادا

مبنای انتخاب کاندیداهای اکسپرس‌اینتری کانادا براساس مهارت و توانایی افراد برای مشارکت بهینه و سودمند در اقتصاد کشور کانادا است. به طور کلی سیستم Express Entry کانادا درخواست متقاضیان 3 برنامه مهاجرت اقتصادی زیر را مدیریت می‌کند:

در این میان استان‌ها و قلمروهای کانادا می‌توانند از طریق طرح اکسپرس اینتری نامزدهای استانی یا همان Provincial Nominee Program (PNP) ، برخی متقاضیان واجد شرایط را بر مبنای نیاز بازار کار محلی خود به کار گرفته و جذب کنند.

الزامات و حداقل های لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

بر همین اساس، آن دسته از متقاضیانی که قصد زندگی و کار در کشور کانادا را دارند، ممکن است از طریق برنامه استانی ساسکاچوان که شامل 2 زیرگروه تحت اکسپرس انتری EE و خارج از اکسپرس اینتریOID می‌شود به مرحله نامزدی استانی و اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

در حال حاضر طرح اکسپرس‌اینتری استان ساسکاچوان به دنبال آن دسته از افراد ماهری است که دارای تجربه کاری به روز و فعال در مشاغلی با مهارت بالا باشند که در لیست مشاغل حذف‌شده SINP قرار نگرفته باشد و واجد شرایط برنامه اکسپرس انتری نیز باشد. البته لازم به ذکر است که پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی و یا همان Job offer نیز برای این طرح نیاز نیست.

طرح نیروی کار ماهر کانادا

متقاضیانی که در این زیرگروه موفق شوند، 600 امتیاز از طریق سیستم جامع رتبه‌بندی CRS به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. این موضوع موجب تضمین درخواست دعوت‌نامه یا همان ITA برای موقعیت اقامت دائم کانادا در طرح Express Entry بعدی می‌شود.

در طرح OID نیز افراد پس از اخذ نامزدی استانی و یا همان نامینِیشِن، باید درخواست اقامت دائم خود را برای دولت فدرال کانادا ارسال کنند.

مهاجرت به کانادا اکسپرس اینتری

تغییر مهم طرح اکسپرس اینتری (نیروی کار ماهر) استان ساسکاچوان EE

در سپتامبر 2019 (شهریور و مهر ماه سال 98)، استان ساسکاچوان الزامات واجد شرایط بودن برای شرکت در طرح زیرگروه اکسپرس‌اینتری یا همان نیروی کار ماهر استانی را تغییر داد. پیش از این، متقاضیان شرکت در این طرح ملزم به داشتن تجربه کاری در لیست مشاغل موردنیاز ساسکاچوان  Occupation In-Demand بوده‌اند.

اما در حال حاضر، کاندیداها و متقاضیان این طرح باید دارای تجربه کاری در مشاغلی باشند که نیاز به مهارت بالایی دارد. عناوین این‌گونه مشاغل توسط استان ساسکاچوان منتشر شده است.

از نگاه استان ساسکاچوان به هر تجربه کاری که از طبقه‌بندی ملی مشاغل National Occupational Classification  (NOC) در سه سطح مهارت 0, A, B کسب شده باشد، تجربه کاری و مهارت بالای کاری گفته می‌شود.

از تاریخ جولای 2018، طرح زیرگروه اکسپرس‌اینتری (نیروی کار ماهر) استان ساسکاچوان کانادا و طرح زیرگروه مشاغل پرتقاضای OID بر مبنای سیستم EOI اجرا می‌شود. این سیستم جدید از آزمون زیرگروه اکسپرس‌انتری ساسکاچوان با موفقیت به بیرون آمده و به واسطه آن 1000 کاندیدای واجد شرایط در 4ماهه نخست طرح، برای نامزدی استانی دعوت شده‌اند.

تغییرات طرح نیروی کار کانادا

معیارهای واجد شرایط بودن برای اکسپرس‌اینتری ساسکاچوان

برای این‌که متقاضیان شرکت در برنامه زیرگروه اکسپرس‌اینتری استان ساسکاچوان واجد شرایط شوند، نیازمند حداقل یک‌سال تجربه کاری با مهارت بالا در 10 سال گذشته و هماهنگ با زمینه تحصیلی و دوره‌ای که در آن آموزش دیده‌اند هستند. این ارزیابی بر طبق سطوح مهارتی و طبقه‌بندی ملی مشاغلNational Occupational Classification ناک 0 ، ناک A و ناک B انجام می‌شود.

لیست مشاغل موردنیاز استان ساسکاچوان کانادادانلود کنید
 • NOC ناک A (مشاغلی که عموما نیازمند تحصیلات دانشگاهی هستند)
 • NOC ناک B (مشاغلی که معمولا نیازمند تحصیلات کاردانی و یا دوره‌های کارآموزی است)
 • NOC ناک 0 (مدیریت)

باید توجه داشته باشید که ناک C (مشاغلی که معمولا نیازمند تحصیلات تا دیپلم و یا آموزش خاص شغلی است) و ناک D ( مشاغلی که معمولا نیازمند آموزش در محل کار هستند) برای شرکت در دو طرح زیرگروه OID و اکسپرس اینتری واجد شرایط محسوب نمی‌شوند.

تجربه کاری مذکور باید برای مشاغلی باشد که در لیست فهرست کسب و کارهای مستثنی استانی SINP Excluded Occupations List قرار نگرفته باشد.

لیست مشاغل استثناء استان ساسکاچواندانلود کنید

در عین حال شما به عنوان یک متقاضی باید دارای شرایط زیر نیز باشید:

 • در لیست متقاضیان سراسری اکسپرس‌انتری فدرال سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) قرار گرفته باشید
 • حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز جدول ارزیابی و امتیازبندی استانیSINP را کسب کرده باشید
 • نتایج آزمون زبان معتبری که از یکی از آژانس‌های تعیین‌شده دریافت کرده‌اید را ارائه دهید؛ این نتایج باید با اطلاعات ارائه‌شده در پروفایل اکسپرس انتری شما یکی باشد
 • یک دوره دانشگاهی دریافت کرده باشید. صلاحیت و شرایط قید شده باید قابل مقایسه با سیستم آموزشی کانادا باشد و چنانچه در خارج از کانادا آن را کسب کرده‌اید، باید از یکی از سازمان‌های تعیین‌شده یک ارزیابی اعتبار آموزشی و یا همان ECA را ارسال کنید
 • توانایی اثبات موقعیت حرفه‌ای و یا مجوز (برای مشاغل نظام‌مند و یا مشاغلی با گواهینامه استاندارد حرفه‌ای در کانادا و یا استان ساسکاچوان) را داشته باشید (گواهی استاندارد به‌روزرسانی‌شده از وب‌سایت ساسکاچوان قابل دانلود است).
 • توانایی مالی خود را اثبات کنید و بتوانید تمکن مالی ارائه دهید.
 • در زمینه تحصیلی و یا دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اید تجربه کاری داشته باشید:
 • یکسال تجربه کاری در 10 سال گذشته در یک شغل تخصصی (غیر تجاری) داشته باشید و یا،
 • 2 سال تجربه کاری در مشاغل skilled trade نظیر فناوری اطلاعات، تولید پیشرفته، ساخت و ساز و خودرو در 5 سال گذشته داشته باشید و یا،
 • در 3 سال گذشته 12 ماه تجربه کاری تجاری و یا غیرتجاری در کانادا داشته باشید

صلاحیت در طرح اکسپرس اینتری

شبکه ارزیابی و سیستم امتیازبندی SINP

متقاضیان بالقوه شرکت در طرح استانی می‌توانند در سیستم آنلاین OASIS پروفایلی ایجاد کنند. با تکمیل پروفایل، یک سیستم امتیازدهی تا سقف 100 امتیاز براساس فاکتورهای زیر به شما اختصاص داده می‌شود.

از این رو متقاضیانی که قصد ارسال EOI (Expression of Interest) را دارند باید حداقل 60 امتیاز را از این سیستم دریافت کنند. البته دریافت حداقل 60 امتیاز تضمین‌کننده این موضوع نخواهد بود که شما دعوت‌نامه درخواست و یا همان ITA را دریافت خواهید کرد.

به طور معمول متقاضیان شرکت در این طرح بر مبنای امتیاز دریافتی از 100 ارزیابی می‌شوند و زمانی که مسئولان امور مهاجرت استان ساسکاچوان اقدام به قرعه‌کشی از میان متقاضیان نیروی کار ماهر SINP می‌نمایند، کاندیداهای دارای امتیاز بالا دعوت‌نامه خود را دریافت خواهند کرد.

فاکتور موفقیت در بازار کار: تحصیلات

فاکتورامتیاز کسب شده
مدرک ارشد و یا دکتری، معادل‌ مدارک کانادایی23
مدرک کارشناسی و یا مدرکی که در طول 3 سال یا بیشتر از یک دانشگاه و یا کالج کسب شده باشد20
گواهینامه تجارت معادل موقعیت کارآموزی و مشابه در ساسکاچوان20
مدرک از دوره حداقل 2ساله یا گواهی صلاحیت معادل آن15
مدرک از دوره حداقل یکساله یا گواهی صلاحیت معادل آن12

فاکتور تجربه کاری و مهارت

این بخش بر مبنای تجربه کاری 5 ساله قبل از تاریخ ارسال درخواست متقاضی ارزیابی می‌شود:

تعداد سال‌‌هاامتیاز کسب‌شده
5 سال10
4 سال8
3 سال6
2 سال4
1 سال2


در صورتی که تجربه کاری از بین 6 تا 10 سال قبل از تاریخ ارسال درخواست متقاضی باشد:

تعداد سال‌‌هاامتیاز کسب‌شده
5 سال5
4 سال4
3 سال3
2 سال2
کمتر از یکسال0

فاکتور توانایی مهارت زبان

مهارت زبانامتیاز کسب‌شده
CLB 8 و بالاتر20
CLB 718
CLB 616
CLB 514
CLB 412
کاندیدای انگلیسی و یا فرانسوی زبان بدون نتایج آزمون و مدرک معتبر زبان0

فاکتور سن متقاضی

سن امتیاز کسب‌شده
زیر 180
18 تا 21 سال8
22 تا 34 سال12
35 تا 45 سال10
46 تا 50 سال8
بالای 50 سال0


حداکثر امتیازهای کسب شده برای فاکتورهای مذکور 70 امتیاز است.

 فاکتور ارتباط با بازار کار ساسکاچوان و تطبیق‌پذیری

سیستم SINP توانایی تشخیص این موضوع را دارد که کاندیدهایی که دارای ارتباط قوی در ساسکاچوان و بازار کار این استان هستند، به احتمال زیاد قصدشان واقعی است و توانایی استقرار در این استان را به صورت موفقیت‌آمیز دارند، بر همین اساس، داشتن دایره ارتباطی در ساسکاچوان موجب دریافت امتیازات بیشتر برای متقاضی می‌شود.

فاکتورامتیاز کسب‌شده
اقوام و فامیل نزدیک در ساسکاچوان( اگر شما و یا همسرتان دارای اقوام و فامیل نظیر والدین، پدربزرگ، مادربزرگ،خواهر ، برادر، خاله،عمه،عمو،دایی و فرزندان آنها، خواهرزاده و برادرزاده در ساسکاچوان باشید که دارای شهروندی و اقامت دائم کانادا و ساکن استان ساسکاچوان هستند، امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت. اعضای خانواده در ساسکاچوان باید واجدشرایط عنوان Required Documents برای زیرگروه ISW باشند.20
تجربه کاری قبلی در ساسکاچوان( حداقل 12 ماه کار در 5 سال گذشته با استفاده از مجوز کار معتبر)5
تجربه دانشجویی قبلی در ساسکچوان( حداقل یکسال تحصیلی کامل در یک موسسه آموزشی معتبر مقطع post-secondary در استان ساسکاچوان با استفاده از یک مجوز تحصیل معتبر)5


حداکثر امتیازهای کسب شده برای فاکتورهای مذکور 30 امتیاز است.

بگذارید برای درک بهتر ماتریس محاسبه امتیاز متقاضیان طرح اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان چند مثال بزنیم:

 • جمشید 28 ساله به مدت 8سال است که جوشکاری می‌کند. شغل او در لیست مشاغل مستثنی قرار نگرفته است. او یک دوره آموزشی فنی 2ساله جوشکاری را در هنرستانی در شهر اصفهان گذرانده و دیپلم آنرا گرفته است و پس از گذراندن آزمون انگلیسی، نمره CLB 8 را به خود اختصاص داده است.

او دارای هیچ خانواده‌ای در استان ساسکاچوان نیست و به هیچ عنوان سابقه کار و یا تحصیل در کانادا و این استان را ندارد. با توجه به موارد ذکرشده، او صلاحیت دریافت 60 امتیاز را از سیستم اکسپرس انتری استانی خواهد داشت.

 • علی‌رضا 40 ساله پس از تکمیل یک دوره فنی یک‌ساله و دریافت گواهی مکانیک به عنوان یک تکنسین دستگاه بافندگی برای مدت زمان 20 سال در تهران کار کرده است. شغل او در سیستم طبقه‌بندی مشاغل در کانادا به عنوان NOC 7311: مکانیک صنعتی شناخته می‌شود که جزو مشاغل مستثنی و خط خورده برای شرکت در طرح استانی نیست.

او در آزمون زبان انگلیسی نتیجه CLB4 را کسب کرده و پسرعمویش به همراه خانواده در ساسکاچوان زندگی می‌کنند. تمامی فاکتورها و شاخصه‌های علی‌رضا موجب کسب امتیاز 69 برای وی می‌شود.

 • سارا 30 ساله هشت سال پیش مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست‌شناسی کشاورزی از دانشگاه ساسکاچوان گرفته و بعد از آن به ایران برگشته است؛ سارا قبل از رفتن به کانادا برای تحصیل، به مدت 6سال به عنوان سرپرست مزرعه زیتون پدرش کار کرده است.

شغل مورد تقاضای وی در کانادا با کد NOC 8252 و به عنوان پیمانکار خدمات کشاورزی شناخته می‌شود. همچنین او با گذراندن آزمون زبان سطح CLB 8 را در زبان فرانسه کسب کرده است. بدین ترتیب امتیاز 67 به وی تعلق خواهد گرفت.

تمام این افراد حداقل امتیاز 60 را کسب کرده‌اند و می‌توانند EOI را ارسال کنند. البته باز هم با این اوصاف، دریافت دعوت‌نامه درخواست برای آن‌ها تضمین‌شده نخواهد بود.

فاکتورهای مهم طرح اکسپرس اینتری استانی

طرح کاندیدای استانی نیروی کار ماهر بین‌المللیOID ساسکاچوان

بنابر اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت رسمی استان ساسکاچوان، طرح زیرگروه OID دارای الزاماتی است که به آن می‌پردازیم:

 • شناسایی طبقه‌بندی ملی شغل خود در سیستمNOC
 • اطلاع از لیست مشاغل SINP که واجدشرایط برای درخواست نیستند
 • انتخاب و یا تغییر عنوان شغلی در سیستم EOI
 • الزامات SINP که به موقعیت تخصصی و مجوز کاری مرتبط است
 • پیداکردن شرایط اشتغال در استان ساسکاچوان

به طور کلی طرح OID یکی از برنامه‌های کاندیدای مهاجرت استان ساسکاچوان (SINP) و برنامه نامزدی و نامینیشن استانی (PNP) محسوب می‌شود. آن دسته از متقاضیانی که دارای تجربه کاری در یکی از مشاغل مورد تقاضای ساسکاچوان هستند و امتیاز مکفی را از سیستم امتیازبندی SINP کسب کرده‌اند، امکان شرکت در این طرح را خواهند داشت.

تنها به آن دسته از کاندیداهایی که دارای امتیاز بالا و پروفایلی رقابتی هستند، دعوت‌نامه برای ارسال درخواست رسمی این برنامه تعلق خواهد گرفت. الزامات شرکت در این برنامه شامل موارد زیر می‌شود:

الزامات
ایجاد پروفایل در طرح اکسپرس اینتریخیر
نیاز به داشتن هرگونه ارتباط خویشاوندی در استانخیر
داشتن دعوت‌نامه کاریخیر
  حداقل میزان مهارت زبانCLB 4
سطح تحصیلاتمدرک دانشگاهی
تجربه کاریحداقل 1 سال در 3 سطح 0، A وB طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (نباید شغل متقاضی در لیست حذفیات و استثنائات SINP قرار گرفته باشد)
شرط سرمایه‌گذاریندارد

مهارت زبان موردنیاز طرح OID

عموما برای این‌که کاندیداها و متقاضیان برای شرکت در برنامه OID ساساکاچوان واجد شرایط محسوب شوند نیازمند اثبات مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی خود هستند. بر همین اساس کاندیداها باید با ارائه مدرک زبان معتبر بین‌المللی، حداقل از سطح 4 مهارت زبان معادل معیار سنجش زبان کانادا یا همان CLB برخوردار باشند.

سطح تحصیلات موردنیاز طرح OID

تمامی کاندیداها ملزم به داشتن حداقل مدرک کارشناسی معتبر دانشگاهی معادل با سیستم آموزشی کانادا هستند. چنانچه شغل متقاضی در سیستم نظام‌مند مشاغل استان ساسکاچوان قرار گرفته باشد، فرد موردنظر باید مدرک تحصیلی مرتبط و صلاحیت خود برای شرکت در این طرح را به عنوان بخشی از درخواست خود نشان دهد.

فاکتورهای مهم طرح OID

تجربه کاری طرح OID

تمامی کاندیداهای این طرح باید از حداقل 12 ماه تجربه کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل دارای مهارت بالا در سطوح ناک A ، B و یا 0  باشند که در لیست مشاغل استثنای SINP قرار نگرفته باشد.

سیستم امتیازبندی و ارزیابی OID

تمامی کاندیداهای طرح OID استان ساسکاچوان ملزم به کسب حداقل 60 امتیاز از سیستم ارزیابی و امتیازبندی SINP هستند.

تمکن مالی طرح OID

بنابر جدیدترین اطلاعات ارائه شده توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، تمامی کاندیداها باید از 1 ماه قبل از تشکیل EOI دارای تمکن مالی کافی در حساب بانکی خود باشند. باید توجه داشته باشید که این مبلغ به ازای تعداد افراد خانواده متقاضی شرکت در طرح OID بیشتر خواهد شد. میزان اعتبار مالی تعیین‌شده توسط دولت کانادا می‌تواند از 2 طریق منابع شخصی فرد و یا از طریق ارائه اطلاعات و جزئیات مالی پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا اثبات شود.

تعداد اعضای خانواده تمکن مالی مورد نیاز به دلار کانادا
112.960
216.135
319.836
424.083
527.315
630.806
734.299
برای هر یک نفر اضافه‌تر از این تعداد3.492

توضیح پروسه درخواست طرح OID ساسکاچوان

طرح زیرگروه استانی OID بر مبنای سیستم جدید EOI اجرا می‌شود. به طور معمول کاندیداهایی که حداقل شرایط موردنیاز برای شرکت در این طرح را داشته باشند، می‌توانند با استفاده از پرتال آنلاین SINP نسبت به ثبت‌نام پروفایل و حساب کاربری اقدام نمایند.

با تکمیل و ارسال پروفایل توسط متقاضی، به تمامی کاندیداهای شرکت‌کننده در این طرح براساس سیستم امتیازبندی SINP، رتبه و امتیازی داده می‌شود و در نهایت در طول یکی از دوره‌های انتخاب و قرعه‌کشی SINP به کاندیداهای دارای بالاترین رتبه و امتیاز، دعوت‌نامه یا همان ITA اعطا می‌گردد.

پس از دریافت دعوت‌نامه، کاندیدای مورد نظر باید در یک محدوده زمانی مشخص درخواست کامل خود را به سیستم SINP استان ساسکاچوان بفرستد و به طور همزمان و اینترنتی هزینه درخواست 350 دلار کانادایی را پرداخت نماید. توجه داشته باشید که این مبلغ غیرقابل برگشت است.

چنانچه استان با درخواست فرد موافقت نماید، متقاضی را از طریق ایمیل از انتخاب شدن برای نامزدی استانی یا همان provincial nomination مطلع خواهد کرد. در این مقطع، متقاضی به طور رسمی یک نامزدی استانی دریافت کرده و برای ارسال درخواست فدرالی برای اقامت دائم کانادا واجد شرایط محسوب می‌شود.

پس از دریافت نامزدی استانی، متقاضی حداکثر 6ماه فرصت دارد تا درخواست اقامت دائم خود را ارسال کند. به طور معمول متقاضیان این طرح باید یک درخواست کاغذی را برای اقامت دائم کانادا تکمیل نموده و از طریق پست به مرکز درخواست مناسب این کار ارسال کنند. به طور معمول ظرف 18 ماه به درخواست‌های PNP که برای درخواست اقامت دائم کانادا ایجاد و ارسال شده رسیدگی می‌شود.

نیروی کار ماهر کانادا مهاجرت

چگونه EOI ساسکاچوان کار می‌کند؟

چنانچه واجدشرایط مشاغل پرتقاضا Occupations In-Demand و یا زیرگروه برنامه اکسپرس اینتری باشید، امکان ارسال EOI را خواهید داشت. ارسال EOI اولین مرحله برای درخواست SINP است و به طور واحد یک درخواست SINP محسوب نمی‌شود.

EOI یک پروسه پیش‌درخواست است که به کاندیداها این اجازه را می‌دهد تا یک فرم آنلاین را برای نمایش میزان علاقه خود به درخواست SINP و نشان دادن مهارت‌های خود پر کنند.

اطلاعات درخواست‌شده براساس معیارهای سیستم SINP بوده و برای ارزیابی صلاحیت فرد، مورد استفاده قرار می‌گیرد و موجب شناسایی این موضوع می‌شود که موارد ارسال‌شده در سیستم بین‌المللی نیروی کار ماهر EOI (International Skilled Worker EOI system) وارد شده‌اند یا خیر.

چنانچه شما با موفقیت یک EOI را ایجاد و ارسال کنید، وارد مجموعه کاندیداهای واجدشرایط EOI خواهید شد که شامل موارد زیر می‌شوید:

 • پروفایل شما برای یک‌سال از زمان ارسال معتبر خواهد بود.
 • کاندیداها می‌توانند در هر زمان تنها یک پروفایل EOI فعال در سیستم داشته باشند.
 • شما براساس اطلاعاتی که در پروفایل خود داده‌اید، رتبه‌بندی خواهید شد.
 • کاندیداهای دارای بالاترین امتیاز به طور معمول برای ارسال یک درخواست کامل به SINP دعوت خواهند شد و دعوت‌نامه درخواست یا همان Invitations to Apply از طریق قرعه‌کشی Expression of Interest انجام می‌گیرد.
 • SINP از یک سیستم الکترونیکی برای ارسال‌های EOI و درخواست‌های نامزدی بهره می‌برد و از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود. به همین خاطر حتما از اعتبار و صحت آدرس ایمیل خود مطمئن شوید.
 • چنانچه برای ارسال درخواست دعوت شدید، می‌توانید از اطلاعات مشابهی که برای لاگین و ایجاد EOI استفاده کرده‌اید برای تکمیل درخواست نامزدی استانی بهره ببرید.
 • حتما از این موضوع مطمئن شوید که اطلاعاتی که در EOI ارائه داده‌اید، جدید و دقیق باشد و چنانچه موقعیت شما تغییر کرد، باید پروفایل خود را آپدیت کنید.
 • چنانچه مشخص شود که اطلاعات اشتباه ارائه داده‌اید و یا جزئیات مهم را تکمیل نکرده‌اید، درخواست شما رد خواهد شد.

سیستم SINP این حق را دارد که میزان مصرف EOI را محدود کند و ممکن است براساس مشاغل انتخاب EOI را نیز محدود نماید. بر همین اساس نامزدهای دارای چشم‌انداز مثبت اشتغال در ساسکاچوان، انتخاب شده و درخواست‌ها از میزان تقاضای بازار این استان فراتر نخواهد رفت.

مهاجرت به کانادا

پروسه دریافت یک EOI  (Expression of Interest)

کاندیداهای دارای امتیاز بالا که ITA را دریافت کرده‌اند می‌توانند برای SINP نامزدی استانی درخواست دهند. در این مقطع، متقاضی باید هزینه غیرقابل برگشت 350 دلاری را برای تکمیل پرونده درخواست پرداخت کند. سیستم SINP هر درخواست را بررسی کرده و به متقاضیان این اطلاع را می‌دهد که آیا برای نامزدی واجد شرایط هستند یا خیر.

چنانچه در این طرح نامزد یا همان Nominate شده باشید، SINP نامزدی شما در سیستم اکسپرس اینتری را تائید کرده و سپس IRCC از شما خواهد پرسید که آیا مایل به موافقت با این موقعیت هستید؟ بعد از آن شما 30روز وقت دارید تا تصمیم بگیرید.

با 600 امتیاز CRS که شما از نامزدی استانی کسب کرده‌اید در کنار امتیازات درونی CRS از فاکتورها و عوامل انسانی، به طور کامل برای دریافت ITA در قرعه‌کشی بعدی Express Entry آماده خواهید بود. پس از دریافت ITA شما 60 روز زمان دارید تا درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا بفرستید.

مشاوره اخذ اقامت کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

نظرات

محمد

هزینه خدمات رو میفرمایید و اینکه چطور میتونم ارزیابی کنم که امتیاز رو دارم یا نه؟

مشاور نیلگام

سلام دوست گرامی … هزینه خدمات مختلف ، متغیر هست. پیشنهاد ما این هست که با کارشناسان نیلگام جهت مشاوره رایگان برای برسی شرایطتون تماس بگیرید . شماره تماس شرکت ۰۲۱۷۵۲۳۷ و ۰۲۱۷۵۴۲۱۰۰۰ هست .
در خدمت شما هستیم.

مرتضی طهرانی

سلام وقتتون بخیر من میخوام برای ویزای کاری اقدام کنم در حال حاضر ۳۸ سال سن دارم و متاهل هستم و یک فرزند دارم کارمند راه آهن با ده سال سابقه کاری و مدرک فوق دیپلم حسابداری دارم وحدود ۵ سال است که مدیریت باغ تالار و خدمات مجالس و آشپزخانه صنعتی را برعهده دارم میخواستم بدون باید چطور اقدام کنم برای ویزا کاری و هزینه آن چقدر میشه و ایا من شرایط اخذ ویزا رو دارم و همین طور از اقوام همسر در کانادا اقامت دارند خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

Admin

سلام وقتتون بخیر ،دوست عزیز لطف بفرمایید فرم ارزیابی موجود در سایت را پر فرمایید در صورت کسب امتیاز لازم با شما تماس گرفته خواهد شد و یا جهت مشاوره لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت فرمایید.