تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

باغ کوکن هوف هلند | یکی از زیباترین باغ های گل جهان

۲۲ تیر ۱۳۹۶
باغ کوکن هوف هلند | یکی از زیباترین باغ های گل جهان

باغ کوکن هوف هلند

این شگفتی هلندی که به آن «باغ اروپا» هم می گویند، جز یکی از پرپازدید ترین و زیباترین باغ گل های جهان است. باغ کوکن هوف هلند با ۳۲ هکتار وسعت میتواند مکانی مناسب برای گشت و گذار همراه با خانواده باشد.ما در این مقاله دانسته های شما را در خصوص باغ کوکن هوف هلند افزایش خواهیم داد.


معرفی باغ کوکن هوف (Keukenhof) هلند

باغ کوکن هوف هلند یک مقصد توریستی مهم و یک مکان دیدنی در شهر لیز (Lisse) در جنوب هلند است که در جنوب هارلم (Haarlem) و جنوب غربی آمستردام واقع شده است. مساحت این باغ ۳۲ هکتار است و هر سال هفت میلیون غنچه گل در آن سر برمی آورد. این باغ در سال ۱۹۴۹ توسط شهردار وقت لیز بنا نهاده شد. امروزه این باغ سالیانه هنگام اوج شکوفه و گل دادن گیاهان به روی عموم باز می شود که عملا از میانه مارچ تا میانه ماه می است. با گرفتن وقت سفارت هلند شما میتوانید باسفر به این کشور از جاذبه های این پارک دیدن کنید.

توریسم باغ کوکن هوف هلند

جاذبه اصلی کوکن هوف گستره ۳۲ هکتاری وسیع و بهشت مانند گل سرای آن است. توریست ها علاوه بر این می توانند از باغی منحصر به فرد و الهام بخش بهره ببرند که در مجموع باغ بزرگی را تشکیل می دهد و انواع آثار هنری خلاقانه و رویدادهای مختلف کل فصل بازدید را در خود جای می دهد ببینند. این باغ برای کودکان هم جاذبه زیادی دارد چون همه نوع اسباب سرگرمی فضای باز از گنج پیدا کردن و باغ وحش حیوانات اهلی تا هزار تو و زمین بازی دارد.

پس کوکن هوف برای خانواده ها مقصدی عالی است. از ایستگاه راه آهن هارلم، لیدن (Leiden) و شیفول (Schiphol) می توان به کوکن هوف رفت. این ایستگاه ها هم در دسترس مسافران بین المللی هستند که از همه فرودگاه های بزرگ و ایستگاه های راه آهن یا از طریق مرزهای زمینی وارد هلند می شوند.

ویژگی های منحصر به فرد باغ کوکن هوف هلند

باغ کوکن هوف را معمولا «زیباترین باغ بهاری جهان» می دانند. این باغ دارای انواع گل ها و سبک های گوناگون است که هر بیننده ای مسحور زیابیی اش می شود. در باغ کوکن هوف، می توان از مسیرهای تودرتو و مناظر غیرمنتظره بهره برد و کسانی که به باغ های سبک انگلیسی و چشم اندازهای آن علاقه دارند محوش می شوند. بیننده ها نسیمی که از باغ آبی، از پرچین ها، گل های چند ساله و گیاهان گلدارش می آید را حس می کنند و در محاصره گل های قدیمی قرار می گیرند که مدت هاست آن جا هستند.شما میتوانید با اخذ ویزای هلند نهایت لذت را از سفر خود به این مجموعه ببرید.

برای دیدن زیبایی های باغ می شود با سفری ۴۵ دقیقه ای با قایق دور باغ را گشت.

زیستگاه باغ کوکن هوف هلند

کوکن هوف زیستگاه بیش از ۸۰۰ گونه گل لاله است که هم سرسبد گل های چند ساله است و هم نماد ملی کشور هلند است. باغ همچنین تولید ۱۰۰ گل شکوفای رویال ساپلایرز (Royal Suppliers) را به نمایش می گذارد که بهترین غنچه های بهاری را برای نمایش در باغ گذاشته است. علاوه بر این تنوع خیره کننده گل ها، باغ کوکن هوف هر سال میزبان مجسمه سازان معاصر و آثار دیگر تولیدی هنرمندان در فضای باز و فصل بازدید است.باغ کوکن هوف هلند 6

زمان بازدید ازباغ کوکن هوف هلند

کوکن هوف یک باغ دل انگیز با امکاناتی است که برای همه مناسب است. پس نباید تصور کرد برای بینندگان مسوولیت پذیر خطری داشته باشد. در واقع این مکان برای بازدید خانوادگی عالی است. کوکن هوف به عنوان یک باغ مصنوعی با تهدیدات طبیعی خاصی روبه رو نیست و تغییرات اقلیمی، شهرنشینی یا فعالیت های مخرب انسانی بر آن تاثیر ندارد. این پارک فقط در فصل بهار باز است اما کل فرایند حساس رشد و مراقبت و فرایندهای طبیعی باید با مراقبت زیاد و کل سال انجام شود.باغ کوکن هوف هلند 7

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت هلند،اخذ ویزای هلند و در نهایت اقامت در هلند با تور هلند پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :هلند

نظرات