تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن کدام ‌اند؟

۳ آذر ۱۳۹۷
راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن کدام ‌اند؟

بر اساس جدیدترین آمار منتشرشده از وب سایت رسمی ویزای شینگن در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۶ میلیون فرم درخواست ویزای شینگن به سفارت‌های اروپایی در سرتاسر جهان ارسال‌شده که این میزان کمی کمتر از سال ۲۰۱۴ (بالاترین میزان درخواست ویزای شینگن) بوده است. این حجم درخواست باعث ایجاد سخت‌گیری‌های بیشتر شده ولی همه کشورها عضو شینگن به طور یکسان سخت گیری ندارند. سوال جالبی که حتما مطرح می‌شود این است که راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن کدامند؟ سخت‌گیرترین کشورهای اروپایی برای صدور ویزا کدامند؟ و بهترین روش برای اخذ این ویزا چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها و توضیحات تکمیلی با ما در ادامه این نوشتار همراه باشید.

کشورهای عضو پیمان شینگن

کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین از سال ۱۹۸۵ و پس از امضای پیمانی با همین نام ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن را تشکیل دادند.

از کشورهایی کوچک همچون مالت تا کشورهایی بزرگ‌تر همچون آلمان و فرانسه همگی با پذیرش پیمان شینگن به اتباع خود این امکان را دادند تا بدون نیاز به ویزا وارد خاک کشورهای همسایه شوند. مزیت این ویزا برای اتباع دیگر کشورها این است که با اخذ ویزا از یکی از کشورهای عضو این پیمان، بدون نیاز به ویزا اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز وجود خواهد داشت. برای مثال اگر فردی از کشور سوئد ویزای شینگن توریستی دریافت کند، با ورود به خاک سوئد و پیش از پایان اعتبار ویزای خود می‌تواند به ۲۵ کشور دیگر این منطقه بدون نیاز به ویزا سفر کند.

اما اگرچه قوانین و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای شینگن تقریباً در تمامی کشورهای این منطقه یکسان است اما بر اساس آمار موجود نرخ ریجکتی در برخی از آن‌ها در مقایسه با دیگر کشورها پایین‌تر است. در ادامه ۵ مورد از راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را با هم بررسی می‌کنیم.

۵ کشوری که برای دریافت ویزای شینگن راحت‌تر هستند

کشور کوچک و دوست‌داشتنی ایسلند همچون ۳ سال گذشته بهترین کشور اروپایی برای اخذ ویزای شینگن است. نرخ رد درخواست ویزا از این کشور در سال ۲۰۱۷ تنها ۰٫۹۶% بوده است. به‌بیان‌دیگر از ۷۶۱۰ فرم ارسال‌شده به سفارت‌های ایسلند تنها ۷۳ مورد رد شده و باقی درخواست‌ها ویزا شده‌اند. در چهار سال گذشته این کشور منطقه اسکاندیناوی هیچگاه بیش از ۱ درصد درخواست‌های ویزا را ریجکت نکرده است. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تنها ۱۲ مورد ریجکتی در سفارت‌های این کشور ثبت‌شده؛ بنابراین می‌توان از ایسلند به‌عنوان راحت‌ترین کشور اروپایی برای دریافت ویزای شینگن نام برد.

کشور فنلاند یکی دیگر از کشورهای بسیار زیبای اسکاندیناوی که شفق‌های قطبی‌اش سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. بعد از ایسلند بهترین کشور برای دریافت ویزای شینگن است. نرخ ریجکتی ویزا در سال ۲۰۱۷ برای این کشور تنها ۱٫۱۳% بوده که به‌بیان‌دیگر از ۸۲۷,۵۲۰ درخواست ثبت‌شده تنها ۹,۳۳۷ مورد رد شده‌اند.

کشور لیتوانی با ۱٫۱۹% و استونی با  ۱٫۲۱% جایگاه سوم و چهارم فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را به خود اختصاص داده‌اند. پنجمین کشور این فهرست با تنها ۱٫۵۵% نرخ ریجکتی ویزا کشور لتونی است که از سال ۲۰۱۴ کمی در قبال صدور ویزا سخت‌گیرتر شده است. در سال ۲۰۱۴ که بیشترین میزان درخواست ویزای شینگن یعنی ۱۶,۷۲۵,۹۰۸ را ثبت کرده است، لتونی و لیتوانی در صدر فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن قرار داشتند.

کشورهای استونی، اسلواکی، لهستان، یونان و لوکزامبورگ پنج کشور دیگری هستند که بالاترین نرخ صدور ویزای شینگن در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده‌اند.
راحت ترین کشور برای ویزای شینگن کجاست؟
برای دریافت راحت و مطمئن ویزای شینگن همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما در تماس باشید تا با توجه به شرایط شما بهترین پیشنهاد را اخذ ویزای شینگن به شما ارائه دهند.
مشاوره رایگان و تعیین وقت سفارت شنگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

فکر می‌کنید کدام کشور سخت‌گیرترین سفارت برای دریافت ویزای شینگن است؟

شاید بسیاری از شما با خواندن این بخش از نوشتار به یاد تجربه تلخ ریجکت ویزای شینگن بیافتید. با توجه نرخ بالای ریجکتی ویزا شینگن برای ایرانیان که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، به‌احتمال فراوان تجربه تلخ رد درخواست شما نیز به یکی از کشورهایی بازمی‌گردد که در فهرست سخت‌گیرترین کشورهای در صدور ویزای شینگن از آن‌ها نام خواهیم برد.

شاید برایتان جالب باشد که کشور کوچک مالت برای سومین سال متوالی بیشترین تعداد رد درخواست ویزا را در حوزه شینگن به خود اختصاصی داده است. تقریباً از هر ۴ فرمی که سال گذشته در سفارت‌های مالت برای صدور ویزا ثبت می‌شود یک مورد رد شده است! یعنی نرخ ۲۵٫۲۳% ریجکتی ویزا. دقیق‌تر بگوییم از مجموع ۳۷,۸۸۱ فرم درخواست ویزا ۹,۵۵۷ فرم در سفارت‌های مالت ریجکت شده‌اند که آمار بسیار بالایی است. این در حالی است که این عدد در سال پیش از آن ۲۱٫۱۳% بوده و نشانگر تشدید سیاست‌های سخت‌گیرانه مالت برای صدور ویزا است.

تا پیش از سال ۲۰۱۷ کشور بلژیک سخت‌گیرترین کشور اروپایی برای صدور ویزا محسوب می‌شد. این کشور در حال حاضر با نرخ ریجکتی ۱۶٫۰۱% جایگاه دوم این فهرست را به خود اختصاص داده است. سفارت‌های بلژیک همواره برای صدور ویزا سخت‌گیر بوده‌اند به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۵ نیز ۱۵٫۳۲% فرم‌های ثبت‌شده در آن‌ها رد شدند.

کشور پرتغال سومین کشور سخت‌گیر اروپایی در سال ۲۰۱۷ برای صدور ویزا نام گرفت. ۱۴٫۹۳%درخواست‌های ویزای شینگن از طریق سفارت‌خانه‌های پرتغال ریجکت شدند که در نوع خود عدد بالایی است. کشورهای فرانسه با ۱۳٫۶۴%و هلند با ۱۰٫۱۰%به ترتیب رده‌های چهارم و پنجم فهرست کشورها با بالاترین نرخ ریجکت ویزا را به خود اختصاص داده‌اند.
البته باید توجه داشت که فرانسه در سال گذشته میلادی با ۳,۶۸۴,۴۰۴ درخواست ثبت‌شده برای صدور ویزا از منظر تعداد درخواست در صدر فهرست کشورهای اروپایی قرار گرفت و کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا و یونان به ترتیب رده‌های دوم تا پنج را به خود اختصاص دادند. فرانسه در سال ۲۰۱۷ به‌تنهایی بیش از ۵۰۰ هزار درخواست اخذ ویزا را رد کرد درحالی‌که مجموع درخواست‌های رد شده در سفارت‌های آلمان، ایتالیا، اسپانیا و یونان از ۵۰۰ هزار مورد کمتر بود.
سخت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن کدام کشور ارزان‌تر است؟

هزینه اخذ ویزای شینگن به دو بخش تقسیم می‌شود: هزینه تعیین وقت سفارت شینگن و هزینه اخذ ویزای شینگن

اگر خود برای تعیین وقت سفارت شینگن اقدام کرده‌اید، علاوه بر هزینه ترجمه مدارک باید در روز ارائه مدارک و انگشت‌نگاری بسته به سفارت بین ۶۰ تا ۸۵ یورو به همراه داشته باشید. اما همچنین می توانید برای تعیین وقت سفارت و تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای شینگن (به زبان انگلیسی) و باقی مدارک هزینه‌ای را به آژانس و یا کارگزار خود پرداخت نمایید.
راحت ترین کشور برای ویزای شینگن کجاست؟
البته همان‌گونه که می‌دانید تعیین وقت سفارت‌های اروپایی در شرایط فعلی یکی از معضلات موجود برای متقاضیان ایرانی است. اطلاع از اولین وقت سفارت موجود مستلزم ارتباطات نزدیک با سفارت و چک کردن مداوم سایت خواهد بود. از سوی دیگر تکمیل مدارک به‌ویژه فرم آنلاین درخواست ویزای شینگن یکی از تعیین‌کننده‌ترین عوامل در سرنوشت ویزا شما خواهند بود. بنابراین باید در تکمیل فرم و مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن نهایت دقت را داشته باشید.


راهنمای تصویری تکمیل فرم آنلاین ویزای شینگن را از طریق این لینک مشاهده کنید.


آنلاین برای ویزای شنگن اقدام کنید و تخفیف بگیریدثبت نام کنید
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 17    میانگین: 4.8/5]
دسته بندی :شینگن

نظرات

سیما کیانی

کشورهایی که گفتین توی ایران هم سفارت دارن؟ آدرسشون کجاست؟

اکثر سفارتها در ایران دفتر دارند از طریق وی اف اس مصاحبه میکنند

رضا وکیلی شریف

باسلام وادب.۳۱ سالمه.مجرد.آیا بدون تمکن مالی و صرفا با پیشنهاد کاری غیر دولتی از شرکت خصوصی از کشور هلند میتونم ویزای شینگن بگیرم….احتمال موفقیتم چقدره……

سلام به نظر ما احتمالش خیلی کمه

علی کارگزار

سلام وقت بخیر شغل بنده باریستا هست دوست صمیمیم آرایشگر هستن با تجربه و سابقه کار داریم با هم میخوایم مهاجرت کنیم تمکن مالی هم داریم ولی دو فوریتی کارمون باید راه بیوفته کمکی میتونین بکنین؟

ادمین

سلام وقت بخیر،مهاجرتی برای پرتغال اقدام می کنیم از طریق ثبت شرکت و خرید ملک و….امکان اقدام برای اقامت پرتغال با سرمایه از ۶۰۰۰یورو در مجموعه نیلگام امکان پذیر است.

حسين زاده

باسلام دوست من در انگلیس دندانپزشک و کلینیک و سه اپارتمان داره و یه ویلا در اسپانیا-ایا ایشون میتونه منو به اسپانیا که ویلا داره دعوت کنه و کل هزینه منو تقبل کنه ایا بادعوتنامه اون امکان ویزای شینگن برای اسپانبا هست

ادمین

سلام،دعوت نامه شانس ویزا شما بالا می برد منتهی برای اخذ ویزای شنگن شما باید دارای گواهی شغلی و مالی و سابقه سفر مناسب نیز باشید و علاوه بر مدارک مالی دعوت کننده شما مدارک مالی خودتون را نیز باید ارایه بدهید.

محمد پیروی

سلام
ببخشید
برای مهاجرت به کانادا چطوری میشه اقدام کرد؟
و کدام کشور اروپایی راحت تر میشه؟
اگر بخواهم بصورت توریستی به کانادا برم حتما باید ویزای شینگن بگیرم؟
و آیا بنظرتون خودم میتونم برای ویزای شینگن و در نهایت ویزای کانادا اقدام کنم؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد با عرض پوزش

ادمین

سلام،برای کانادا به صورت توریستی و تحصیلی در حال حاضر اقدام می کنیم و مهاجرتی برای پرتغال از سرمایه ۶۰۰۰ یورو در مجموعه نیلگام امکان پذیر است و در مورد سوال دومتون بله برای اخذ ویزای توریستی کانادا شما نیازمند سابقه سفر خوب به منظور سفر به حوزه شنگن و یا دارا بودن ویزاهای معتبری همچون کره و ژاپن و گواهی شغلی و مالی مناسب هستید و در مورد سوال سوم تنظیم و تکمیل فرم ها و چیدمان مدارک در قبولی ویزا بسیار مهم است اگر توانایی شما در این مورد زیاد است می توانید اقدام کنید در غیر این صورت بهتر که کارتون به آژانس بسپارید در خدمت شما هستیم.

داریوش آقاسی

لطفا شرایط برای گرفتن شینگن را بفرمایید ممنون از شما

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن ، از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد که در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید ما برای شما به صورت تضمینی اقدام می کنیم بدین معنی که براتون دعوت نامه تهیه کرده و در صورت ریجکتی ۷۰ یورو از مبلغ پرداختی کسر شده و مابقی بازمیگردد.

امیری

سلام،
من ویزای تجاری ۳ ساله شینگن از سفارت هلند دارم.
قصد دارم تابستان بهمراه همسر و پسرم سفری به ایتالیا داشته باشیم.طبیعتا فکر میکنم من نیاز به درخواست ویزا ندارم.
چقدر همسر و پسرم شانس گرفتن ویزای توریستی از سفارت ایتالیا رو دارن؟
جهت اطلاع همسرم خانه دار وپسرم محصل و یکماه دیگه دیپلم میگیره
هم همسرم و هم پسرم ویزای فعال کانادا در پاسپورت‌شون هست. یک ویزای توریستی شینگن (از سفارت هلند) هم دو سال پیش داشتند که استفاده شده.
سابقه سفر به کشورهای مختلفی منجمله روسیه، چین، امارات، لبنان و ترکیه هم دارند.
فقط از نظر حساب بانکی، حسابی که وجه قابل توجهی موجودی داشته باشه ندارن!

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد با توجه به شرایطی که ذکر کردید در کل همگی دارای شرایط خوبی هستید و از نظر سابقه سفر مشکلی ندارید و شانس ویزا شدنتون زیاد است در مورد حساب بانکی نیز از آنجایی که همسرتون خانه دار هستند مشکلی وجود ندارد شما اسپانسر همسر و فرزندتون می شوید و گواهی شغلی و مالی مکفی از جانب شما ارایه داده می شود می توانید جهت مشاوره نیز با دفتر تماس بگیرید و با مشاوران بخش مربوطه صحبت فرمایید در خدمت شما هستیم.

ماری

سلام
لینک سفارت ایسلند رو نمیتونم پیدا کنم، فقط ادرسش هست.ممکنه برام بفرستید لینکش رو؟

ادمین

سلام و درود … ما از طریق سفارت کشورهای دیگر شنگن در خدمتتون هستیم…

سامرند

سلام
در حال حاضر کدوم کشورهای اروپایی برای دریافت ویزای شنگن سخت گیری کمتری دارند و شانس ویزاشدن بالاست؟ و البته کم هزینه ترشون کدومه؟ و با تور اقدام کردن کشورهای اروپایی سخت گیری دارن یا کمتره؟

ادمین

سلام،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد.هزینه اخذ ویزا ۳۵۰یورو و برای انتخاب کشور مورد نظر که از چه سفارتی اقدام کنید نسبت به شرایطی که دارید مناسب تر است بهتر لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش شنگن ما صحبت فرمایید.

حجت‌الله‌ اسدی‌ فرد

ممنون‌واز‌ مطالب‌ اموزنده‌ جالب‌ وبدون‌ نقصتون‌ از‌ اینکه‌ اطلاعات‌ خوبی‌ در‌ اختیارمون‌ گزاشتید‌ ممنون‌ وسپاسگزارم‌ یاحق

Admin

سلام ،ممنون از حضور شما دوست عزیز .در خدمتتون هستیم.

حجت

من‌ اقامت‌ ترکیه‌ گرفتم‌ ایا‌ میتونم‌ براحتی‌ به‌ سایر‌ کشورهای‌ اروپای‌ سفر‌ کنم‌ ودرخواست‌ اقامت‌ تو‌ کشور‌ دیگه‌ اروپایی‌ داشته‌ باشم

Admin

سلام وقتتون بخیر ،با اقامت ترکیه اخذ ویزای شنگن برای سایر کشورها برای شما قطعا راحت تر خواهد بود میتوانید جهت مشاوره و بررسی شرایط و مدارک لطف بفرماییدد با دفتر تماس بگیرید.در خدمتتون هستیم

میثم

سلام.میخواستم بدونم که برای گرفتن ویزای شنگن ایسلند شما میتونید برامون ویزا بگیرید و لطف بفرمایید چه شرایطی باید داشته باشیم من تمکن مالی وسند ملکی دارم

Admin

سلام وقتتون بخیر، از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد میتوانید جهت مشاوره لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما در خدمتتون هستند