تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه‌ی طبیعت کانادا | آشنایی با موزه تاریخ و علوم طبیعی کانادا

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
موزه‌ی طبیعت کانادا | آشنایی با موزه تاریخ و علوم طبیعی کانادا

موزه‌ی طبیعت کانادا

کانادا بعنوان دومین کشور پهناور دنیا دارای جاذبه های توریستی طبیعی ،تاریخی و فرهنگی فراوانی میباشد.یکی از این جاذبه هایی که در این قسمت راجع به آن توضیحاتی را خواهیم داد موزه‌ی طبیعت کانادا است،برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.

[aparat id=”83KDz”]


آشنایی با موزه‌ی طبیعت کانادا

موزه‌ی طبیعت کانادا که پیشتر با نام “موزه ی ملی علوم طبیعی” شناخته شده بود، موزه ملی تاریخ و علوم طبیعی کانادا محسوب می شود و در اونتاریو قرار دارد. چهار کلکسیون اصلی دارد که از سال ۱۸۵۶ در یک پروژه زمین شناسی کانادایی شروع به گردآوری شده و اکنون حدود ۱۴٫۶میلیون نمونه را شامل می شود و در حوزه های گیاه شناسی، معدن شناسی، دیرینه شناسی و جانورشناسی قرار می گیرد.

این موزه به “سازمان موزه های کانادا”، “شبکه اطلاعاتی میراث کانادا”، “اتحادیه ی موزه های تاریخ طبیعی قطب شمال” و “موزه ی مجازی کانادا” وابسته است.شما میتوانید با انتخاب تور کانادا و سفر به این کشور از جاذبه های این مجموعه دیدن کنید. 

نمایشگاه ها موزه‌ی طبیعت کانادا

نمایشگاه ها و برنامه های اصلی در “ساختمان موزه ی یادبود ویکتوریا” واقع در محوطه ی عمومی موزه، برگزار می شود. این موزه هشت گالری دائم دارد:

۱_گالری فسیل:

شامل استخوان ها و تصاویر متحرکی از دایناسورها و خزندگان دریایی و نیز رویدادهایی می باشد که منجر به انقراض آنها و افزایش تعداد پستانداران، در حدود ۳۵ تا ۸۵ میلیون سال پیش شده است. تقریباً ۸۵ درصد نمونه های درمعرض نمایش گالری، فسیل های واقعی هستند (نه ساخته های انسانی و قالبگیری شده!). موزه ی طبیعت کانادا، یکی از معدود موزه های آمریکای شمالی است که فسیل های واقعی را نمایش می دهد.

موزه‌ی طبیعت کانادا 4۲_گالری زمین:

در زمینه ی موادمعدنی و سنگ ها و چگونگی شکل گیری سیاره ی ما توسط نیروهای زمین شناسی فعالیت دارد.

۳_گالری پستانداران:

شامل حیوانات وحشی کانادا ازجمله خرس گریزلی، خرس قطبی، گاومیش کوهان دار آمریکایی، گوزن شمالی، گوزن کانادایی، گوزن شاخ چنگالی و یوزپلنگ آمریکایی.اخذ و دریافت ویزای کانادا یکی از اصلی ترین مراحلی است که برای سفر به کانادا باید به همراه داشته باشید.برای انجام این امر میتوانید از مشاوره همکاران ما در ایران آنکارا استفاده کنید.

۴_گالری آب:

شامل یک اسکلت از وال آبفام، نمایشگاه هایی درباره ی زندگی آبی و محیط زیست آب پاک و نقش اساسی آب در حمایت از حیات موجودات زنده.

۵_گالری پرندگان:

شامل حدود ۵۰۰ بخش از ۴۵۰ گونه پرنده ی کانادایی، تجربه های چندرسانه ای و اجراهای تعاملی.

موزه‌ی طبیعت کانادا 5۶_حیات طبیعی:

حشرات، بندپایان و نرمتنان زنده.

۷_گالری دیوار سنگی:

نمایشگاه های متغیر هنر و عکاسی درباره ی علوم طبیعی.

۸_مناظری از باغ های کانادایی:

یک نمایشگاه گیاه شناسی در فضای خارجی که شامل مناطقی بوده که سه اکوسیستم مختلف کانادا را نشان می دهند: تندرای قطبی، جنگل های شمالی و چمنزارها.

۹_گالری قطبی غاز کانادایی:

یک گالری جدید که در ژوئن ۲۰۱۷ افتتاح خواهد شد. هدف این گالری، افزایش و انتقال درک مردم از قطب شمال و اهمیت این موضوع برای کانادای قرن ۲۱ می باشد.موزه‌ی طبیعت کانادا 6

تحقیقات و کلکسیون های موزه‌ی طبیعت کانادا

تحقیقات علمی برپایه ی کلکسیون ها، از زمان شروع به کار موزه همواره یک مولفه ی اساسی بوده است. امروزه، تحقیات موزه بر دو مرکز تخصصی تربیتی مرتبط به هم، متمرکز است: “مرکز تغییرات و اکتشافات گونه ای” و “مرکز کشف و دانش قطبی”.

هریک از چهار کلکسیون اصلی موزه خود شامل چندین زیرمجموعه می باشند:

• گیاه شناسی (جلبک ها، خزه ها، گلسنگ ها و قارچ های پیوسته، گیاهان آوندی)

• کلکسیون های زمین شناسی (موادمعدنی، سنگ ها، جواهرات، رویدادهای معدنی)

• دیرینه شناسی (مهره داران، گیاهان، قارچ ها، گرده ها)

• جانورشناسی (بی مهره ها: زرفین ها، نرم تنان، سخت پوستان، حشرات، انگل ها، اجتماعات جانوری؛ مهره داران: ماهی ها، دوزیستان، خزندگان، پرندگان و پستانداران)

قابل ذکر است از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۵، موزه یک مجله ی علمی را منتشر می کرد و در آن به بیان دستاوردها میپرداخت.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا، اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.
منبع :
wikipedia

دسته بندی :کانادا

نظرات