تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

۱۰ تفریح رایگان در استرالیا

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
۱۰ تفریح رایگان در استرالیا
به لطف خیزش فوق العاده بهای دلار استرالیا، اکنون سیدنی از نظر گران ترین شهر بودن به نیویورک و لندن نزدیک می شود. گویا همه خیابان ها یک ایستگاه نوشیدنی و یک رستوران درست و حسابی دارند و حتی تقاطع قدیمی کینگ تغییر چهره داده است.
اما با این که در سیدنی جیب شما سوراخ می شود و پول هایتان ته می کشد، کلی کار غیر از دراز کشیدن روی ماسه های ساحل می توانید به صورت رایگان انجام بدهید.
۱-استفاده از تورهای رایگان
داخل هر شهری باشید، سخت می شود افراد را این طرف و آن طرف برد به خصوص اگر رایگان هم باشد. تورهای رایگان این شهر پیاده روی هستند و محلی های خوش صحبت با شما همراه می شوند. در شورای شهر سیدنی از آن ها راهنمایی بخواهید-و ممکن نیست آن ها را گم کنید چون تی شرت های سبز لیمویی به تن دارند.
۲-پیاده روی تا پل بندر (جالباسی)
مردم حدود ۲۰۰ دلار پول می دهند تا بروند بالای پل بندر سیدنی، که محلی ها به آن می گویند جالباسی، و از آن بالا دید جهان بین به اطراف داشته باشند. می خواهید رایگان آن بالا بروید؟ مسیر پیاده رو ۱٫۵ کیلومتری پل را می توانید از ساحل شمالی پیدا کنید و همان طور چشمتان به خانه اپرا باشد.
۳-آب تنی کردن
آب تنی در یکی از ۳۰ استخر روباز سیدنی، تجربه کلاسیک استرالیایی است. آب آن کل سال آن قدر گرم هست که شنا کنید و جانوری ندارد که شما را گاز بگیرد یا نیش بزند (البته مراقب کودکان نوپای پر جنب و جوش باشید). یکی از بهترین استخرها برونته بث (Bronte Baths) (رایگان) است که در سال ۱۸۸۷ ساختند و به ساحل برونته مشرف است.
۴-خود را با چالش پیاده روی در ساحل محک بزنید
برای آن ها که یک جفت چکمه پیاده روی و صندل سبک دارند، دو مسیر پیاده روی ساحلی زیبا هست که از مرکز شهر سیدنی شروع می شود: باندی تا برونته (۶ کیلومتر) و مسیر دیدنی مانلی (۱۰ کیلومتر).
۵-به دیدن باغ ها بروید
باغ گیاه شناسی سیدنی، اوج آرامش را (دست کم وقتی حشره های میوه خوار در خواب هستند) به دور از مرکز شهر پر هیاهو در اختیارتان می گذارد. داخل این باغ، عمارت دولتی استعماری هم هست که نوعی نمونه کوچک کاخ باکینگهام است و دور تا دورش را زمین های مرصع فراگرفته است.
۶-سری به گالری های هنری رایگان بزنید
می توانید یک روز کامل را صرف بازدید از موزه هنر NSW کنید که مجموعه اش شامل شاهکارهای آسیایی و آثار امپرسیونیستی، بومی و استعماری اروپا است. هنر معاصر رایگان هم در MCA یا نگارخانه برت وایتلی (Brett Whitley Studio) است.
۷-…یا به موزه های رایگان بروید
دو موزه برتر رایگان، موزه ملی آبزیان است که ارتباط قوی کشور با آب و اقیانوس را نشان می دهد و موزه استرالیا که علاوه بر اسکلت های رایج دایناسور، خزندگان هولناک را هم به نمایش گذاشته است. موزه های عالی و اما کم بازدید کننده دانشگاه سیدنی هم هست.
۸-با اتوبوس، رایگان به کانون اینترنت بروید
چشمتان را از اتوبوس شاتل ۵۵۵ برندارید چون هر ده دقیقه یک بار، چرخی در سیدنی می زند. وای فای رایگان در کتابخانه های عالی سیدنی هست و وقتی آن جا هستید می توانید راهنمایی های کلی آنلاین هم داشته باشید.
۹-سری به راکس بزنید
پر حال و هواترین بخش سیدنی، بندرگاه راکس (Rocks) است که اولین گروه اروپایی ها در ۲۶ ژانویه ۱۷۸۸ در آن جا پیاده شدند. قدم زدن در خیابان های سنگ فرش آن رایگان است اما بازار آخرهفته ها باید مراقب کیف پولتان باشید که از دستتان نرود.
۱۰-جشنواره های رایگان
ارزش دارد چون جشنواره رایگان سیدنی هست و همه چیز از سیرک تا هنر بومی در جشن رایگان خیابانی برگزار می شود. رویداد سالانه دیگر هم نمایشگاه سرباز مجسمه سازی کنار دریاست.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

حسين بوستاني راد

با سلام لطفا بفرامایید شما برای اخذ ویزا اقدام میفرمایید ویا تور دارید ؟

ادمین

سلام برای استرالیا به صورت توریستی در خدمتتون هستیم هم به صورت تور و همچنین برای اخذ ویزا نیز اقدام می کنیم.