تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کاخ باکینگهام (۱)

۴ بهمن ۱۳۹۴
کاخ باکینگهام (۱)

کاخ باکینگهام یکی از معدود کاخ های باقی مانده از کاخ های سلطنتی بریتانیا می باشد. این کاخ در   سال ۱۸۳۷ میلادی برای محل اقامت خانواده سلطنتی در نظر گرفته شد و در واقع برای دوک باکینگهام ساخته شده بود، که در سال ۱۷۶۲ میلادی توسط جرج سوم خریداری شد و بعدها توسط معمار جان نش (John Nash) در دوره جرج چهارم در سال ۱۸۲۵ میلادی بزرگتر شد. قسمت بال شرقی نیز در سال ۱۸۴۸ به آن اضافه شد و در سال ۱۹۱۳ زمانی که جرج پنجم پادشاه بود، قسمت شرقی به بنای کنونی کاخ تبدیل شده است.

تا به الان که پادشاه در این کاخ سکونت داشته اند تمامی گارد سلطنتی با لباس های فرم از آن دفاع می کنند. در جشن های مختلف خانواده سلطنتی در بالکن مرکزی می نشینند.

بازدیدکنندگان قادر خواهند بود از خیلی از قسمت های کاخ دیدن داشته باشند و کاخ باکینگهام برای بازدید عموم در طی تابستان های بیش از ۲۰ سال باز بوده است. اگر شما برای اولین بار است که قصد بازدید از کاخ باکینگهام را دارید، خواندن این مطلب خالی از لطف نخواهد بود.

  • اتاق دولت

در کل ۷۷۵ اتاق در این کاخ وجود دارد که شامل ۱۹ اتاق دولت و ۷۸ حمام می باشد. اتاق دولت یک مجموعه با دکوراسیونی پر زرق و برق در کاخ می باشد که پادشاه برای دریافت هدایای خود و بازدید بزرگان از آن استفاده می کند. خیلی از این اتاق ها برای برگزاری جشن های عروسی دوک و بدوشس (بانوی دوک) کمبریج (پرنس ویلیام و کیت میدلتون) می باشد. این اتاق ها مملو از شمعدان های درخشان، ستون هاس سنگ مرمر، فرش مجلل، مبلمان های گرانبها، مجسمه و کارهای هنری می باشد.

  • بزرگراه پله

بزرگراه پله یکی از جاذبه های این کاخ می باشد که توسط معمار جان نش (John Nash) بین سال های ۱۸۲۵ تا ۱۸۳۰ میلادی بازسازی و طراحی شده است. این راه پله برنزی با شکوه که یکی از بهترین کارهای ریخته گری را نمایش می دهد از یک الگوی پیچیده کنگر، بلوط و برگ بو نشات گرفته است. پله ها از طریق یک گنبد شیشه ای در سقف روشنایی می گیرد.

  • هنرهای زیبا

هنرهای زیبایی از هنرمندان بزرگ در این کاخ وجود دارد. در کاخ باکینگهام شما می توانید نقاشی های زیبایی از Van Dyck، Rubens، Rembrandt، Vermeer، Poussin، Canaletto و Claude و همچنین مجسمه هایی از Canova و Chantrey مشاهده نمایید. نقاشی ها در ااق دولت نیز شامل پرتره هایی از اعضای خانواده سطنتی در گذشته و حال می باشد مانند نقاشی های ملکه ویکتوریا، جرج سوم و ملکه شارلوت، ویلیام سوم و همسرش ملکه آدلاید و خانواده سلطنتی در حال حاضر.

  • راهنمای صوتی با پرنس چارلز

در طی تور کاخ باکینگهام شما می توانید از راهنمای صوتی کاخ به صورت رایگان استفاده نمایید. این تور صوتی از طریق حضرت سلطنتی شاهزاده چارلز معرفی می شود و شما را با ۱۹ اتاق دولت و همچنین نمایشگاه ویژه سالانه آشنا می کند. راهنمای صوتی در زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، ژاپنی، پرتغالی برزیلی، روسیه و ماندارین در دسترس می باشد. این راهنما برای خانواده ها، افراد ناشنوا و نابینا نیز وجود دارد.

قسمت های دیگری نیز در کاخ باکینگهام برای بازدید کنندگان وجود دارد که در پست های بعدی برای شما معرفی خواهیم کرد.

دسته بندی :انگلیس

نظرات