تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

چگونه زمان تحصیل در کانادا تامین مالی شویم؟

۲۵ مهر ۱۳۹۵
چگونه زمان تحصیل در کانادا تامین مالی شویم؟

وقتی برنامه تحصیلات عالی در کانادا دارید، مدت زمان طولانی قبل از تایپ شدن نامه گزینش باید به فکر مخارج خود باشید. خیلی از دانشجویان بین المللی از کمک های مالی یا کمک هزینه های تحصیلی برای تامین مخارج تحصیل استفاده می کنند. به هرحال بیشتر اینها تنها بخشی از هزینه های تحصیل شما را پوشش دهی می کنند. برای بقیه این مقادیر باید یک منبع مالی پیدا کرده یا از وام دانشجویی کمک بگیرد. از آنجا که وام تحصیلی کل هزینه های تحصیل را تامین می کند راه مناسبتری برای تامین مخارج خواهد بود. به هرحال گرفتن حمایت مالی ضروری است.

کجا می توانید منابع وام و بورسیه پیدا کنید؟

اگر تحقیقات خود را در یافتن وام دهندگان تحصیلی با دقت سازماندهی کنید بسیار مفید خواهد بود. معمولا بهترین راه برای یافتن وام دهندگان روش زیر می باشد:

وام ها و بورسیه ها در کشور زادگاه شما:

پیدا کردن راه حلی برای منابع مالی در کشور زادگاهتان بسیار ساده تر است، جایی که چیزها برایتان آشناتر هستند. در کشور شما شرکتها و موسساتی وابسته به دانشگاهها و موسسات آموزشی وجود دارند که برای بورسیه کردنتان آماده می باشند. آنها به شما کمک خواهند کرد بورسیه های لازم برای تحصیلات را کسب کنید. جدا از این شرکتهای بانکی و غیر بانکی نیز وامهایی را برای دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در کانادا دارند ایجاد می کنند. NOG ها و موسسات خصوصی بورسیه های متفاوتی برای برنامه های خاص ارائه می دهند. حتما این موسسات را یافته و درخواست کمک مالی دهید.

وام ها و بورسیه ها در کانادا

خیلی از دانشگاههای کانادا به دانشجویان بین المللی بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی ارائه می دهند. شما باید یک لیست انتخابی از کالج هایی که اینگونه برنامه ها را ارائه می دهند تهیه کرده و ببینید که آیا واجد شرایط هستید. اگر بله، برای ارائه درخواست به این دانشگاهها اقدام کنید. این بورسیه محدودیتهای مالی شما را کاهش داده و به شما در تامین مالی تحصیلات کمک خواهد کرد. خیلی از دانشجویان بین المللی از این روش استفاده می کنند. بهترین بخش این نوع بورسیه ها در این است که مانند وام های معمولی بعد از گرفتن مدرک نیازی به بازپرداخت ندارید. به دست آوردن این بورسیه ها ساده نیست اما تا وقتی که امتحان نکنید نمی دانید که آیا به شما تعلق می گیرد.

گزینه های دیگر برای بورسیه تحصیلی کدامها هستند؟

همچنین دانشگاههای کانادا کمکهایی بر پایه شایستگی افراد ارائه می دهند که در فرمهای مختلف مانند ابطال شهریه، دستیاری و بورسیه تحصیلی موجود می باشد. معمول ترین این کمکها در قسمت پایین آمده است:

ابطال شهریه

ابطال شهریه به صورت کامل یا جزئی می باشد، به این معنی که نیازی به پرداخت شهریه ندارید یا فقط قسمت کمی از شهریه واقعی دانشگاه را باید بپردازید. به هرحال هزینه های عمومی دیگر مانند هزینه کتابخانه، آزمایشگاه کامپیوتر، ورزش و بازی و غیره را بپردازید. معمولا ابطال شهریه همراه با بورسیه تحصیلی یا دستیاری تحقیقات/تدریس می باشد.

دستیاری:

دستیاری راه بسیار خوبی برای کاهش فشار مالی است. دستیاری معمولا درآمد مختصری خواهد داشت که برای هزینه های زندگی کافی است، و/یا می توانید با معافیت از شهریه از پس هزینه ها برآیید. در عوض باید به عنوان دستیار تحقیق یا تدریس کار کنید. دستیاری معمولا در دانشگاههایی با تعداد بالای دانشجوی کارشناسی ارائه می شود. به هر حال برای دستیاری تدریس باید در امتحان گفتاری زبان انگلیسی شرکت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات