تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

پیدا کردن خانه دانشجویی در آمریکا | معرفی روشهای مختلف قسمت۱

۲۵ آبان ۱۳۹۴
پیدا کردن خانه دانشجویی در آمریکا | معرفی روشهای مختلف قسمت۱

روشهای پیدا کردن خانه دانشجویی در آمریکا

در این مطلب شما میتوانید با پنج مور از روشهای پیدا کردن خانه دانشجویی در آمریکا آشنا شوید.ما با ارائه این مقاله قصد همراهی شما را در این امر داریم.


۱- خانه های On-Campus نسبت به خانه های Off-Campus دارای اولویت هستند.

پیدا کردن خانه دانشجویی در آمریکا :معمولا این خانه ها برای دانشجوهای دکترا که بیشترین وقتشان را در آزمایشگاه ها میگذرونند و امکان دارد که شب دیر وقت برگردند مناسب تر است و بهتر است در خانه هایی که در دانشگاه است باشند. با این خانه ها هم هزینه رفت و آمد کم می شود و هم به دانشگاه دسترسی راحتتری دارند. خانه های  Off-Campus  نسبت به خانه های On-Campus کمتر است و گرفتن خانه های  On-Campus رقابتی است اما خانه های  Off-Campus  به دلیل داشتن اتاق های مشترک بسیار سخت است.

 ۲- همیشه اولویت را با خانه های نزدیک به دانشگاه است.

با توجه به مسئله ی حمل و نقل عمومی در اکثر شهرهای آمریکا البته به جز نیویورک و تا حدودی شیکاگو که از وضعیت خوبی برخور دار نیست, بهتر است خانه تا حد امکان به دانشگاه نزدیک باشد. برای رفت و آمد در ساعات پایانی شب، خانه هایی که مسیر مناسبی تا دانشگاه ندارند, بویژه برای افرادی که خانه ندارند بسیار سخت و دردسر ساز است.

۳- افرادی که دارای ماشین هستند می توانند در قسمت های مناسب تری خانه بگیرند.

معمولا خانه هایی که به دانشگاه نزدیکتر هستند، به خاطر حمل و نقل آسان تر اغلب دارای قیمت هایی بالاتری نسبت به ارزششان دارند. به همین علت اگر کسی توانایی داشتن ماشین را دارد میتواند خانه ای دورتر از دانشگاه با قیمتی مناسبتر پیدا کند.

۴- نزدیک بودن به فروشگاه ها هم یکی از عوامل مهم است.

معمولا در امریکا مردم کل خریداشون را در یک روز تعطیل انجام می دهند. اما برای افرادی که ماشین ندارند، نزدیک بودن به فروشگاه ها مسئله ی خیلی خیلی مهمی است.

۵- بهترین زمان برای اجاره خانه هایی که در نزدیکی دانشگاه ها

در آمریکا هر چه زمان به شروع ترم دانشگاه ها نزدیک می شود خانه ها هم گران تر می شوند. به همین علت بهتر است که چند ماه قبل از ورودتان به آمریکا خانه ی خود را تهیه کنید. زیرا در زمان شروع ترم ها معمولا خانه بسیار بسیار کمیاب می شود. البته خانه هایی که در نزدیکی دانشگاه هم نباشند برای آن دسته از افرادی که دارای ماشین هستند، در هر موقع از سال هم یافت می شود. حتی ممکن است خانه ای که در یک یا دو ماه قبل از شروع ترم با ماهی ۶۰۰ ذلار بتواند اجاره کرد اما همان خانه را در زمان شروع ترم باید با مبلغی ۷۰۰ دلار اجاره بدهند و تنها دلیلش هم نزدیک بودن زمان اجاره مسکن به شروع ترم است.

 ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات