تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ویزای تضمینی استرالیا – مراقب کلاهبرداری ها باشید!!

۵ خرداد ۱۳۹۵
ویزای تضمینی استرالیا – مراقب کلاهبرداری ها باشید!!

آیا ممکن است به جهت مشارکت در انجام “پرداخت هزینه ویزای تضمینی استرالیا”، درخواست ویزای استرالیای من باطل گردد؟

بله، قانون جدیدی اعمال می شود که ویزای موقت و دائم مورد بررسی متقاضی را که در انجام “پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا” مشارکت داشته را باطل خواهد کرد.

ابطال ویزا می‌تواند اختیاری، اجباری یا به حکم قانون صورت گیرد. ابطال اختیاری به تصمیم‌گیرندگان اجازه می‌دهد تا نه‌تنها زمینه‌های موجود برای ابطال بلکه دلایل عدم ابطال که عوامل تخفیف‌دهنده هستند، را بررسی کنند. در صورتی که پی برده شود که شما در انجام “پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا” مشارکت داشتید، از شما دعوت می‌گردد تا دلایلی که چرا ویزای شما نباید باطل گردد را مطرح کنید.

نظر به چگونگی اجرای اختیاری ابطال، وزیر یا نماینده مجموعه عواملی مانند همدستی فرد در انجام “پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا”، استحکام روابط آنها با استرالیا و مشارکت آنها در جامعه استرالیا را مورد توجه قرار می‌دهند. زمانی که تصمیم ابطال ویزا اتخاذ می‌گردد، در نتیجه این ابطال بر ویزاهای مشابه متعلق به اعضای خانواده به‌طور خودکار اعمال خواهد شد.

علاوه بر این، دپارتمان استرالیا شامل قوانین مبتنی بر سیاستی است که برای پیگیری ابطال ویزای استرالیا در جایی که پرداخت‌ها حاصل تهدید یا دیگر اشکال سوءاستفاده می باشد مانند قاچاق انسان یا برده داری، و به “پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا” و موارد این چنینی منتهی شود:

  • تنها مواردی پیگیری خواهند شد که در آن متقاضی یا دارنده ویزا ، یا اشخاص ثالث، موجب فراهم ساختن مقدمات یا همدستی در “پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا” شده باشند.
  • در جایی که پرداخت‌ها حاصل تهدید یا دیگر اشکال سوءاستفاده، مانند افرادی که ناگزیر به پرداخت بودند یا در معرض قاچاق انسان یا برده‌داری قرار داشتند، متقاضیان یا دارندگان ویزا تحت تعقیب جرایم مدنی قرار نمی‌گیرند.
  • شرایطی که “پرداخت هزینه ویزای تضمینی استرالیا” به وقوع بپیوندد و نیت فرد در پیشقدم شدن مورد توجه قرار خواهد گرفت (به عنوان مثال، جایی که دارنده ویزا به عنوان یک افشاگر فعالیت کند تا اطلاعات مربوط به انجام “پرداخت هزینه ویزای تضمینی استرالیا” را ارائه دهد)

برای جلوگیری از فریب خوردن چه کاری می‌توانم انجام دهد؟

در اینجا مواردی وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که گوش به‌زنگ هستید و قربانی “پرداخت هزینه ویزای تضمینی استرالیا” نمی‌شوید.

  • اطمینان یابید که حقوق و تعهدات مربوط به ویزا و اشتغال خود را درک کردید.
  • مراقب هرگونه پیشنهاد شغل باشید که شما را به پرداخت دوستانه یا بازپرداخت کمی از حقوق و دستمزدتان ملزم می‌سازند.
  • با هشدارهای کلاهبرداری معمول آشنا شوید و مراقب علائم اخطار فریبکاری باشید.
  • در صورتی که از وکیل مهاجرتی استفاده می‌کنید؛ اطمینان حاصل کنید که از وکیل مهاجرتی ثبت شده استفاده می‌کنید. می‌توانید برای اطمینان از ثبت وکیل دفتر مرجع ثبت وکلای مهاجرتی را بررسی کنید.
دسته بندی :استرالیا

نظرات