تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ویزای ازدواج انگلستان

۱۶ بهمن ۱۳۹۴
ویزای ازدواج انگلستان

برای رفتن به کشور انگلستان راه های بسیاری وجود دارد. یکی از این راه های اخذ ویزا، برای کسانی است که که قصد ازدواج با فردی دارند که در حال حاضر در کشور انگلستان ساکن است. به این نوع ویزا، ویزای ازدواج انگلستان می گویند. این نوع ویزا به دو دسته تقسیم می شود.

  1. ویزای ازدواج

 متقاضیان اخذ این ویزا باید سنشان بالاتر از ۱۸ سال باشد و همچنین تعهدات زیر را به سفارت انگلستان ثابت کنند:

  • فرد متقاضی باید متعهد شود که پس از اخذ ویزا و ورود به انگلستان با همسر آینده خود زندگی کند
  • فردی که درخواست ازدواج دارد باید ساکن یا شهروند امریکا باشد

برای اخذ این نوع ویزا باید مدارک خود و همسر آینده خود که در انگلستان زندگی می کند را به سفارت کشور خود برده و تقاضای ویزای ازدواج دهد. پس از ورود به خاک انگلستان نیز فرد باید با همسر خود زندگی کند و برای تمدید ویزای خود مدارکی مانند اجاره نامه، مدارک بانکی و یا هر مدرکی که به سفارت انگلستان ثابت کند که با همسر خود زندگی می کند به سفارت تحویل دهد.

پس از اخذ ویزای ازدواج انگلستان، فرد از تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهد شد و حتی اجازه کار تمام وقت نیز به ایشان داده می شود. در صورتی که زوج متقاضی در تمام مدت با هم زندگی مشترک داشته باشند و ازدواج آن ها برای سفارت ثابت شود، پس از ۵ سال فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

  1. ویزای نامزدی

این نوع ویزا برای کسانی صادر می شود که قصد دارند نامزد خود را به انگلستان بیاورند و تعهد بدهند که ظرف مدت ۶ ماه با هم ازدواج کنند. این نوع ویزا برای مدت ۶ ماه می باشد و در این مدت باید محلی برای سکونت نامزد و خانواده او تهیه نمایند. همچنین باید به سفارت انگلیس ثابت شود که زوجین از قبل با هم آشنایی داشته و قصد ازدواج دارند. برای ورود بستگان نامزد نیز باید به سفارت ثابت شود که ایشان از نظر مالی تامین می شوند بدون این که بخواهند از امکانات دولتی انگلستان استفاده نمایند.

در صورتی که زوجین بتوانند ازدواج دائمی خود را در انگلستان ثبت کنند، در اولین مرحله از پروسه اخذ ویزا می توانند ویزای خود را به مدت ۲ سال دیگر تمدید نمایند.

توجه داشته باشید که با توجه به این که در دولت بریتانیا چند همسری قانونی نمی باشد بنابراین فقط یک نفر به عنوان همسر می تواند تقاضای همچین ویزایی را داشته باشد. همچنین در سال ۲۰۰۸ میلادی به خاطر عدم سوء استفاده از ازدواج های اجباری به جهت اخذ اقامت انگلستان، سن ازدواج برای این نوع ویزا از ۱۸ سال به ۲۱ سال افزایش پیدا کرده است و افراد زیر ۲۱ سال نمی توانند درخواست ویزای ازدواج دهند.

برای اخذ این نوع ویزا شما نیاز به مشاوره و راهنمایی خواهید داشت. ایران آنکارا با داشتن سابقه کاری زیاد در زمینه مهاجرت به انگلستان می تواند به شما در زمینه اخذ ویزای ازدواج و نامزدی نقش شایانی داشته باشد و تا پایان راه در کنار شما باشد.

دسته بندی :انگلیس

نظرات