تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

هواپیماهایی تفریحی بر فراز جزیره فریزر

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
هواپیماهایی تفریحی بر فراز جزیره فریزر
غبار را از آیینه خودروتان پاک کنید  و به آسمان پشت سرتان چشم بدوزید. هر لحظه ممکن است هواپیمایی سربرسد، ماسه های داغ را سمتتان بپاشد و باید آماده باشید چون می خواهد فرود بیاید. در ساحل ۷۵ مایل جزیره فریزر، بزرگراه دوبرابر می شود و شبیه باند فرود می شود-و خلبان ها در آن مقدم هستند. اما در آن حوالی، همه جای این بزرگ ترین جزیره ماسه ای جهان، پر از ماسه است و چیزی جز یک خودرو دو دیفرانسیل مناسب آن نیست.
جزیره فریزر، جزیره ای عاری از خودرو و بدون دستکاری است. از لحظه ای که سوار قایق می شوید و وارد مسیرهای پر مه جنگلی می شوید، می توانید مهارت های رانندگی تان را تا انتها آزمایش کنید. همین طور که تایر خودروتان در ماسه های نرم سر می خورد، بوی کلاچ به مشامتان می خورد و باید مراقب درختان بر زمین افتاده، نهرهای عمیق و جمعیت خونخوار و گرسنه دینگوها هم باشید. همه اش کندی و کم شیبی نیست اما وقتی به بزرگراه ساحلی رسیدید می توانید پدال گاز را فشار دهید و با سرعت برانید. نکته کلیدی در مورد رانندگی در ساحل این است که مراقب کپه های ماسه مرطوب باشید و یادتان نرود وقتی زیر چرخ هایتان صدای پاپ پاپ سفره ماهی شنیدید، هراس نکنید.
در یک روز خوب می توانید بین دانه های ماسه رنگی، مناطق محافظت شده بومیان و دریاچه های آل شیرین فقط در یک بعد از ظهر، حرکت کنید. اما کل جزیره فریزر را نمی شود یک روزه دید؛ حتی اگر راننده ماهری باشید و به همین خاطر است که بیشتر مسافران شب را اینجا چادر می زنند. پس وقتی بلند شدن یک هواپیما را دیدید، به آن جای کافی بدهید اما آرزو نکنید کاش سوار آن بودید. هر چه باشد، روی زمین کنار دینگوها و غبار است که جزیره را حس می کنید.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات