تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ در آمریکا

۱۲ آبان ۱۳۹۴
نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ در آمریکا

نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ در آمریکا

در مطلب گذشته در رابطه با مقاطع تحصیلی در آمریکا صحبت کردیم، اما در این مطلب می خواهیم به نحوه ی ارزشیابی مدارک تحصیلی در آمریکا بپردازیم. مدارک‌ Associate Degree که از مراکز آموزش‌ عالی‌ و کلیه‌ مدارک‌ دانشگاهی آکادمیک آمریکا با ۲ یا ۳ سال‌ تحصیل، که معادل‌ گذراندن حداقل‌ ۷۲ واحد است به شرط‌ تحصیل‌ پیوسته است.‌


۱- مدرک Bachelor

که بعد از دیپلم‌ دبیرستان اخذ می شود، “کارشناسی” ارزشیابی‌ می‌گردد.

تبصره: درصورتی که‌ مدرک‌ دیپلم ‌دبیرستان نداشته باشید، در کمیسیون ‌ارزشیابی بر اساس‌‌ مدارکی‌ که ارایه کرده اید، نظر می‌دهد.

۲- مدرک‌Master  

به شرطی انجام میشود  که مدرک کارشناسی شما، از دانشگاه ‌های‌ گروه‌ ۱و ۲ را باشد، کارشناسی‌ارشد ارزشیابی‌ می‌ گردد.

تبصره: مدارک ‌ Master که‌ از مراکز آموزش‌ عالی‌ که‌ نام آنها در فهرست‌ دانشگاه ‌های‌ گروه‌های‌ ۱ و ۲ نیامده باشد، اخذ گردیده باشد به‌ شرطی که معدل‌ شما ۸/۲ از ۴ باشد به عنوان مدرک کارشناسی ارشد ارزشیابی می گردد و در صورتی که معدلی پائین تر از ۸/۲ از ۴ داشته باشید از طریق ارزیابی توانمندی های علمی – پژوهشی و حرفه ای شما در  آزمونی که از شما گرفته می شود، ارزشیابی می شود.

۳- مدارک Engineer Degree و Specialist

را در صورتی که مدارک Master را داشته باشید،‌ کارشناسی ارشد در تخصصی که یاد کرده ایم ارزشیابی می گردد و یا صحت صدور آن با نظر کمیسیون ارزشیابی، تایید می گردد.

۴- مدارک‌Ph.D.ارزشیابی‌ یابی توسط پزشک

‌تبصره: مدارک‌Ph.D.  که در مراکز آموزش‌ عالی‌ که‌ نام آنها ‌در فهرست ‌دانشگاه‌ های ‌گروه‌ ۱و ۲ ثبت ‌نشده‌ است، به ‌شرط ‌آنکه ‌یک ‌مقاله ‌علمی ‌از پایان ‌نامه‌ دوره ‌دکترا که در نشریات‌ معتبر بین ‌المللی‌ و غیر محلی با نمایه بین المللی ارائه دهد، مدرک دکترا آنها ارزشیابی‌ می‌گردد.

۵- مدارک Doctor of Science/Public Administration/Engineering /Education

مثل مدارک Ph.D. ارزشیابی می گردد، با این تفاوت که عنوان لاتین مدرک در رای صادره درانتهای آن درج می گردد.

روش های دیگر

مدارکی که از کلیه‌ مراکز آموزش‌ عالی‌ وابسته‌ به‌ دانشگاه‌ های‌ آمریکا صادر می شود، در کشورهای دیگر بر حسب‌ ضوابط‌ و مقررات‌ آن‌ کشور ارزشیابی‌ می‌ گردد.مدارک‌ آن دسته از دانشگاه ‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ در زمانی که‌ دانشجو شروع‌ به‌ تحصیل‌ کرده باشد، در کتاب‌Higher Education Directory  توسط‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و رفاه‌ آمریکا‌ معتبر شناخته‌ نشده‌ باشد، ارزشیابی‌ نمی‌گردد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
دسته بندی :سایر

نظرات