تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مناظر دیدنی اتریش

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
مناظر دیدنی اتریش

در تابستان و زمستان توریستهای فراوانی برای دیدن صحنه های با عظمت کوهستانی به اتریش می روند. ۶۲ درصد اتریش ارتفاع ۵۰۰ متر یا بیشتر دارد بنابراین امکان ندیدن قله های پوشیده از برف باشکوه و دره های سبز بسیار کم است. بسته به نوع فصل تا جایی که چشم می بیند مناظری از مراتع کوهستانی یا زمینهای سفیدپوش دیده می شود، در هر صورت این مناظر باشکوه شما را ناامید نخواهد کرد. بهترین مکانها شامل مواردی همچون پارک ملی کوه بلند در رشته کوههای آلپ زیلرتال با ارتفاع ۳۴۷۶ متر، دره های باریک و صخره های شیب دار می باشد. پارک ملی Thayatal مناظر زیبای دره ها را با انواع قلعه ها و دژهای خراب شده ترکیب کرده است. بلند ترین قله کشور اتریش Grossglockner نام داشته و در مرز بین کارینتیا و تیرول شرقی واقع شده است. دیدن جاده کوههای آلپ بلند Grossglockner با وجود مناظر باشکوه بسیار توصیه می شود. در دامنه این قله های کوهستانی دره های جالبی از جمله دره زیبای Villgratental را خواهید یافت. رودخانه دانوب مناظری از دره های زیبا خلق کرده است که در حال حاضر تاکستانهای معروفی در آنجا یافت می شود. Wachau و Dunkelsteinerwald در قشمت جنوبی اتریش نمونه های خوبی (و محافظت شده ای) هستند. روستاهای زیبای بیشمار در جای جای دره ها و دامنه های کوه، تصویری کامل و زیبا از این منطقه ارائه می دهد.
اتریش در کنار این حومه شهر و طبیعت آرام و روستایی جنبه کاملا متفاوت دیگری نیز دارد. اتریش به عنوان یکی از قدرتهای عظیم قبلی اروپا دارای ثروتی از بناهای تاریخی و معماری های باشکوه می باشد. از آنجا که اتریش برای مدت زیادی مرکز قدرت در امپراطوری مقدس روم بود، نه تنها کاخ ها و معماری باشکوه شهر بلکه کلیساهای جامع، صومعه ها و کلیساها را در آن خواهید یافت. وین که پایتخت اتریش و محبوبترین مکان می باشد مملو از بناهای قرون وسطی و باروک است. کاخ Schonbrunn با ۱۴۴۱ اتاق بسیار مورد توجه و رویای پرنسس های خیلی کوچک است. باغ وحش آن با نام Tiergarten Schonb قدیمی ترین باغ وحش جهان است. کلیسای جامع سنت استفان قرن ۱۲ برجسته ترین ساختمان دینی است. سالزبورگ، محل تولد موتزارت، مناظر زیبای کوههای آلپ را با یک مرکز تاریخی به زیبایی حفظ شده ترکیب کرده است. درمورد Innsbruck در قلب تیرول نیز چنین است. کلیسای Mariazell واقع در Mariazell یکی از پربازدیدترین جاذبه های توریستی اتریش و یک مقصد مهم زیارتی می باشد.
توصیه های برای ذخیره پول
·خیلی از موزه ها و سایر مکانهای گردشگری افراد زیر ۱۹ سال را به عنوان کودک در نظر می گیرند. هزینه ورود افراد زیر ۱۹ سال در برخی از مکانهای گردشگری مانند کاخ های Hofburg و Schoenbrunn در وین کمتر می باشد درحالیکه افراد زیر ۱۹ سال در برخی جاهای دیگر مانند موزه تاریخ هنر و تاریخ طبیعی در وین می توانند حتی رایگان وارد شوند (ممکن است برای تایید سن از آنها کارت شناسایی رسمی عکسدار خواسته شود).
·اگر دانشجو هستید حتما کارت دانشجویی یا مدرکی که نشان دهد دانشجو هستید، همراه داشته باشید زیرا هزینه ورود به خیلی از موزه ها و مکانهای گردشگری برای دانشجویان کاهش یافته است (مانند کاخ های Hofburg و Schoenbrunn).
اشتایرمارک
اشتایرمارک زیرساختهای توریستی به خوبی توسعه یافته و جاهای فراوانی برای رفتن و دیدن دارد:
  • Murauer Bier. آبمیوه سازی Murauer نمایشگاهی دائمی از ساخت آبمیوه دارد (فقط در روزهای سه شنبه و پنجشنبه). تور گردشگری اتریش شامل موزه، محل ساخت آبمیوه، ارائه ویدئویی و آبمیوه یا لیموناد رایگان در هریک از آبمیوه فروشی های خود در سطح شهر می باشد. قیمت: ۳ یورو
  • Judenburg Sternenturm. یک افلاک نمای معروف (به طور محلی)در شهر Judenburg وجود دارد. همچنین می توان با بالا رفتن از برج شهر کل منطقه را مشاهده کرد. اگرچه این شهر بسیار صنعتی است اما ارزش دیدن دارد.
  • Burg Riegersberg. این قلعه قرون وسطی که به طور شگفت انگیزی حفظ شده (در شهری با همین نام) به طور خصوصی متعلق به خانواده حاکم بر لیختن اشتاین می باشد. هزینه ورود کم است اما عکاسان برای همراه بردن دوربین باید اقدام به خرید مجوز کنند. می توان پیاده از مسیر اصلی که به طور مارپیچ در اطراف دروازه دفاعی قلعه بالا می رود، به قلعه دسترسی داشت. افرادی که نمی خواهند پیاده بروند می توانند از cable car استفاده کننده که از طرف دیگر تپه بالا می رود.
  • Zotter Chocolate. نزدیک به Riegersberg کارخانه شکلات Zotter قرار دارد. آنها شکلاتهای خود را به صورت ارگانیک و بر اساس اصول مناسب، تهیه می کنند. تور گردشگری این کارخانه امکان مزه کردن انواع شکلاتها را (حدود ۱۵۰ تا) به شما می دهد.
دسته بندی :اتریش

نظرات