تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

مسائل شخصی موثر بر تحصیل در استرالیا

۷ خرداد ۱۳۹۵
مسائل شخصی موثر بر تحصیل در استرالیا
  • مراجعه به پزشک به خاطر درمان
  • در صورتی که شما در برقراری ارتباط با مشاور دانشجویی مشکل دارید.

نام های افراد و مراکز تحصیل در این داستان،برای اهداف این مطالعه موردی ساختگی می باشند.

سواتی به طور موفق گواهیIV را در زمینه کسب و کار در موسسه بلو گیوم تکمیل کرده و سپس درخواست دومین ویزا- یعنی ویزای دانشجویی بخش آموزش عالی( زیر کلاس ۵۷۳) برای تحصیل دوره کارشناسی مدیریت در دانشگاه استرالیا کرد. او امید وار بود که این مهارت ها به کسب و کار خانواده در هند کمک خواهد کرد.

یک هفته قبل از این که سواتی دوره مدیریتی را شروع کند، او تماسی را از طرف پدرش دریافت کرد که به او گفت بیماری مادرش سرطان تشخیص داده شده است. سواتی در مورد مادرش نگران و آشفته بوده و هر چند ساعت یک بار به هند زنگ می زد. او می خواست تا به خانه بر گردد ولی پدرش اصرار داشت که به تحصیلاتش در استرالیا ادامه دهد. سواتی به سختی تلاش می کرد تا تحصیل خود را ادامه دهد ولی تمرکز نداشت زیرا او در مورد سلامتی مادرش استرس و اضطراب داشت.

میزان مشارکت سواتی در کلاس رفته رفته کاهش یافت تا زمانی که او آن قدر استرس داشت که دیگر قادر به ادامه تحصیل نبود. سواتی یک نامه هشدار آمیز از دانشگاه استرالیا دریافت کرد که به او گفته شده بود پیشرفت درسی او کافی نیست و در صورت ادامه گزارش او به وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز ها داده خواهد شد. این موجب شد تا سواتی احساس افسردگی کند.

سواتی برای مشاوره پیش مشاور دانشجویی دانشگاه رفت. مشاوره به او پیشنهاد کرد تا نزد یک دکتر برود. سواتی پیش پزشک محلی رفت و پزشک نیز او را پیش روان شناس فرستاد.

روان شناس بیماری سواتی را افسردگی تشخیص داد. سواتی قبل از ادامه تحصیلات می خواست بهتر شود. او پرونده خود را از دکتر و روان شناس گرفته و به مشاور دانشجویی داد. مشاور برای سواتی به دلیل شرایط خاص بیماری برای او فرصت گرفت.

یک هفته بعد از اعطای فرصت درمانف سواتی به هند برگشت. او اسناد مربوط به فرصت و پزشکی را علاوه بر تاییدیه ثبت نام که نشان می داد او دوره جدید را طی شش ماه آغاز خواهد کرد به همراه داشت.

سواتی در خانه احساس بهتری داشت و قادر مراقبت از مادرش بود. او ۵٫۵ ماه بعد به استرالیا برگشت و دو هفته بعد از ورود به استرالیا کلاس های خود را شروع کرد.

مهم: وزارت خانه از شما در مورد تعویق سوال خواهد کرد. لازم است که شما اسناد پزشکی و تعویق را داشته باشید به خصوص اگر می خواهید به خارج از استرالیا سفر کنید. این به شما اطمینان می دهد تا قادر باشید شواهد و مدارک خود را به وزارت خانه در صورت سوال در مورد دلیل سفر به خارج از استرالیا ارایه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات