تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سیستم امتیازدهی سازمان مهاجرت استرالیا

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
سیستم امتیازدهی سازمان مهاجرت استرالیا

مدت هاست سیستم کارآمد و اثربخش استرالیا مورد تحسین است. استرالیا به عنوان کشوری که به مهاجران متخصص وابستگی زیادی دارد، مشتاق ایجاد فرصت برای کارگرانی است که به دنبال اسکان در این کشور و کار کردن با سیستم نمره دهی ساده اما کارآمدی هستند که اطمینان حاصل می کند مهاجران، به شکلی به اقتصاد کشور کمک می کنند. برای ارائه تقاضای ورودی به استرالیا باید به حدنصاب برسید و باید دست کم نمره ۶۰ یا بیشتر را به دست بیاورید تا تقاضایتان بررسی شود. برخی شرایط لازم برای ورود این ها هستند:
شرط سنی: همه مهاجرانی که درخواست ورود به استرالیا را دارند باید حداکثر ۵۰ ساله باشند. اگر سن شما بین ۲۵ تا ۳۲ سال است، به طور خودکار، نیمی از ۶۰ نمره را کسب کرده اید چون احتمال پایدار ماندن شما در شغلتان بیشتر است. افراد جوان تر از ۲۵ سال، ۲۵ امتیاز می گیرند و افراد مسن تر از ۴۵ سال، ۰ امتیاز.
مهارت زبان انگلیسی-همه متقاضیان باید سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی را نشان دهند اما اگر سطح زبانی پیشرفته تری دارید یا می توانید انگلیسی را روان صحبت کنید، نمرات باارزشی کسب خواهید کرد.
سابقه تحصیلی/اشتغال-سابقه کار و توانمندی های شما می توانند برخی امتیازات لازم را به شما بدهند. این امتیازها را می توانید داخل یا خارج استرالیا کسب کنید اما توانمندی های شما نزد موسسات معتبر یا سابقه دار مطلوب تر است. مثلا مدرک دکترا از یک موسسه شناخته شده توسط استرالیا، ۲۰ امتیاز دارد.
همه کسانی که می خواهند به استرالیا مهاجرت کنند، باید درخواست ویزای مبتنی بر مهارت بدهند؛ مگر این که خانواده یا خویشاوندانی ساکن استرالیا داشته باشند. ویزای مبتنی بر مهارت، مختص مهاجران متخصص طراحی شده است که پشتیبانی از جانب دولت، قلمرو، کارفرما، یا اعضای خانواده خود در استرالیا ندارند. برای این که بتوانید این ویزا را درخواست کنید، باید یکی از تخصص های فهرست درخواست متخصصان (SOL) را انتخاب کنید. فهرستی از تخصص ها در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید از بینشان انتخاب کنید و باید آن تخصصی را انتخاب کنید که بیشترین شباهت را به فضای تخصص کنونی تان دارد. هنگام تشکیل پرونده در ارزشیابی نمره محور، دقیقا همین تجربه ها یا تخصص ها مد نظر قرار می گیرد. هرچه تاریخچه تجربه و اشتغالتان مرتبط تر باشد، احتمال اعطای اجازه ورود به شما بیشتر خواهد بود.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات