تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آمریکا

۲۶ بهمن ۱۳۹۴
سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آمریکا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در ایالات متحده

هر ساله ایالات متحده، جمعیت زیادی را به عنوان نیروی کار جذب خود می کند. البته دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از نهادهای آمریکایی پس از اتمام تحصیلات، به طور خودکار حق اقامت در کشور برای اهداف کاری را ندارند. در واقع دانشجویان به عنوان بخشی از فرایند درخواست دانشجویی باید اظهار کنند که قصد مهاجرت به ایالات متحده را ندارند.

سیاست های ویزا و مهاجرت در ایالات متحده در خصوص دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان آن در مقایسه با کشورهای میزبان دیگر، (به شکلی بحث برانگیز) بسیار سخت گیرانه تر است. بزرگ ترین تغییر در خصوص مقررات ویزا بعد از حملات تروریستی ۲۰ شهریور (۱۱ سپتامبر) سال ۱۳۸۰ اتخاذ شد و ایالات متحده بلافاصله مقررات سخت گیرانه تری بر شرایط مهاجرت و ویزا اعمال کرد. طبق قانون محافظت مرزی بیشتر و اصلاحات ورود ویزا (۱۳۸۱)، ایالات متحده مالیات دانشجویی جدیدی را اعمال کرد تا برای کارکردهای مربوط به ویزا، سیستم رد یابی کامپیوتری پیشرفته تری را تامین بودجه کند و در عین حال جابه جایی بین دسته های ویزا را نیز سخت تر کرد.

با این حال، اخیرا وزارت امور خارجه ایالات متحده طرح کارآموزی جدیدی را برقرار کرده است که عمدتا برای دانشجویان خارجی طراحی شده است. از تیرماه سال ۱۳۸۶ برخی دانشجویان بین المللی خاص مجاز به شرکت در فعالیت های کارآموزی یک ساله حین تحصیل بابت آموزش عملی خود هستند مادامی که بتوانند توضیح دهند این تجربه چه طور توانسته تحصیلات آنان را بهتر کند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات