تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

سوالات متداول – ویزای تضمینی استرالیا

۵ خرداد ۱۳۹۵
سوالات متداول – ویزای تضمینی استرالیا

آیا شما قربانی انجام "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" بوده‌اید؟

درصورتی که اطمینان ندارید که قربانی انجام "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" بوده‌اید یا خیر، باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

آیا کارفرما یا شخص دیگری به شما پیشنهاد دادند در صورتی که مبلغی پول به آنها پرداخت نمایید، آنها به شما کار و ویزای تضمینی در استرالیا واگذار خواهند کرد یا آن را برای شما ساماندهی می‌کنند تا با ویزای تضمین شده به استرالیا بیایید و در استرالیا بمانید؟

آیا کارفرمای فعلی یا آتی در مقابل تهدید شما با فسخ قرارداد استخدام، تقاضای دریافت پول یا ارائه انواع دیگری از مزایا را دارد؟

مزایای مرتبط با انجام "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" شامل موارد زیر است:

  • پرداخت هزینه‌هایی که شما انتظار دارید کارفرمایتان پرداخت نماید.
  • بازگرداندن بخشی از حقوق و دستمزد به کارفرما یا فردی دیگر
  • دادن چیزهای دیگر مانند هدایای گران یا اتومبیل به کارفرمایتان یا افراد دیگر
  • اجبار به سرمایه‌گذاری در کسب و کار کافرما
  • اعضای خانواده شما به رایگان یا با دستمزد کاهش یافته کار کنند.

درصورتی که شما به هر یک از این سوالات پاسخ بله دادید، شما قربانی انجام "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" هستید و پیشنهاد می‌شود که برای مطرح کردن وضعیت خود با دپارتمان استرالیا تماس بگیرید.

"پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" را باید به کجا گزارش دهم؟

"پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا"را باید سریعا به دپارتمان استرالیا گزارش داد. اطلاعات مربوط به چگونگی تماس با دپارتمان را می‌توانید در وب‌سایت دپارتمان استرالیا پیدا کنید.

اگر چنین قوانینی اعمال شود، آیا رویدادهای مربوط به ضمانت ویزا اصلاً رخ می‌دهند یا منافعی اصلاً واگذار یا دریافت خواهد شد؟

بله، به جای رویداد مربوط به حمایت، همچنان چنین قوانینی در جایی اعمال می‌شود که منافع ارائه یا خواسته شده باشد، حتی اگر رویداد هرگز رخ ندهد.

چه مجازات‌هایی قابل اجرا هستند؟

حداکثر مجازات برای افراد ۲۴۰ واحد جریمه است، که در حال حاضر برای هر فرد برابر با ۴۳۲۰۰ دلار است. حداکثر مجازات کیفری برای افراد دو سال حبس یا ۳۶۰ واحد جریمه است که معادل ۶۴۸۰۰ دلار است.

حداکثر جریمه برای نهادهای شرکت‌کننده پنج برابر افراد است و درحال حاضر برابر با ۳۲۴۰۰۰ دلار برای هر محکومیت کیفری است. حداکثر مجازات کیفری برای نهادهای شرکت‌کننده پنج برابر افراد است و درحال حاضر برابر با ۲۱۶۰۰۰ دلار است.

برای افرادی که در انجام "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" مشارکت داشتند، ابطال ویزا نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. این شامل ویزاهای اعطا شده پیش از معرفی قانون جدید است، به شرطی که "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" همزمان یا پس از معرفی قانون جدید رخ‌داده باشد.

در جایی که پی برده می‌شود متقاضی یا  حامی در پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" مشارکت داشته است یا شاهد قاطعی از مشارکت در پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" وجود دارد، ممکن است درخواست ویزا یا درخواست‌های تعیین شده‌ رد شوند (یا به تعویق بیفتند).

مشارکت حامیان در "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" می‌تواند حمایت آن‌ها را لغو/ ممنوع نماید و ممکن است پس از نقض قانون "پرداخت هزینه درمقابل ضمانت ویزا" اخطاریه نقض صادر گردد. در جایی که حمایت لغو گردد، دپارتمان هرگونه درخواست ویزا و نام‌نویسی‌های مربوطه را رد می‌کند و ویزاهای دارندگان ویزای حمایت شده را لغو می‌نماید.

هرگونه اقدام ابطال یا رد انجام شده توسط دپارتمان استرالیا می‌تواند درخواست‌های حمایت یا نام‌نویسی ارائه شده به دپارتمان را تحت تاثیر قرار دهند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات