تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

رمز و راز درختان پول در انگلیس

۲۹ دی ۱۳۹۴
رمز و راز درختان پول در انگلیس

رمز و راز درختان پول در انگلیس

همه ما از زمان کودکی خود داستان هایی راجع به پینوکیو شنیده ایم و این که روباه مکار برای دزدین سکه های او وعده درخت پول می داد تا پینوکیو سکه هایش را در زیر خاک بکارد. اما آیا واقعا درخت پول وجود دارد و یا این ها فقط در داستان ها و تخیلات ما واقعیت دارد؟ جالب است بدانید که در انگلیس درختان پول وجود دارند اما با این تفاوت که به جای این که از درختان سکه سبز شود مردم انگلیس این بار برای براورده شدن آزوهایشان سکه به تنه درخت می کوبند.

در مناطق خاصی از بریتانیای کبیر، یکی از مناظر جالب و خیره کننده، درختان زیبا و تنه های قطع شده ای هستند که آن ها را سکه هایی پوشانده اند. مردم این منطقه نذر می کنند و برای ادای نذرشان توسط سنگ، سکه هایی به این درختان می کوبند. اما پشت این سنت قدیمی چه رازهایی وجود دارد؟

درختان پول نمونه ای از درختان آرزو هستند که ممکن است شما نیز آن ها را در کشور خودمان دیده باشید. از زمانی که مردم اعتقادات خود را گسترده کردند، گاها آرزوهای خود را از ارواح طبیعت طلب می کردند. با دادن غذا، نوشیدنی و چیزهای دیگر به درختانی خاص از روح ساکن در آن ها تقاضا می کردند تا آرزوهایشان را برآورده کنند.

درخت_پول۳ درخت_پول۲

افراد بومی اعتقاد دارند که این درختان می توانند بیماری ها را شفا دهند؛ بنابراین افراد زیادی نیز برای شفای بیماران خود نذر این درختان می کنند. حتی افسانه ای نیز در مورد این قضیه وجود دارد که با کوبیدن سکه بر روی درختان پول از انواع بیماری ها دور خواهید ماند و بر عکس کسانی که سعی کنند سکه های این درختان را از تنه بیرون بکشند به بیماری دچار خواهند شد. اما آیا واقعا تمام این سکه برای شفا توسط بیماران بر روی درختان کوبیده شده است و یا در پشت این سکه ها می تواند داستانی دراماتیک تر وجود داشته باشد؟

شاید تعدادی از این سکه ها را افرادی بر این درخت ها قرار داده اند که آرزویی دارند که می خواهند در سکوت آن را طلب کنند و بی صبرانه منتظر وقوع آن باشند. حتی ممکن است بعضی از این سکه ها به خاطر یادبود و گرامیداشت کسانی باشد که دوستشان می دارند.

جالب است بدانید که مردم اکثرا سکه های خود را بر درختانی می زنند که دیگر رشد نمی کنند و یا تنه خشکیده ای دارند و این سکه ها کمتر بر روی درختان در حال رشد دیده می شوند. اگر روزی به انگلستان سفر کردید و این درختان پول را دیدید ممکن است در نگاه اول فکر کنید این سکه ها یک نوع قارچ و یا انگل باشند ولی با کمی تامل خواهید فهمید که تک تک این سکه ها توسط افرادی بر روی درختان کوبیده شده است که شاید ما هیچ گاه از رمز و راز آن ها باخبر نشویم.

به هر حال در تمام کشورهای دنیا مردم اعتقادات خاصی دارند که ممکن است دانستن آن ها برای همه ما جالب باشد. ممکن است در وهله اول فکر کنیم این درختان پول در انگلستان ارزش مالی دارند ولی با اطلاعاتی که در بالا برای شما شرح داده شد متوجه می شویم که در حقیقت درختان پول برای مردم انگلیس کاملا جنبه و ارزش معنوی دارند.

دسته بندی :انگلیس

نظرات