تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

دیدنی ترین شهرهای دنیا

۱۷ فروردین ۱۳۹۶
دیدنی ترین شهرهای دنیا
رتبه بندی شهرها و این که هر یک چه چیزهایی دارد مانند ماموریت غیر ممکن است چون هر کسی ذائقه خودش را دارد. اما برخی شهرها آن قدر زیبایی استثنایی دارند که باید در فهرست سفر همه باشند. ۱۰ شهر برتر و محبوب جهان به این شرح هستند:
آمستردام (هلند)
آبراه های اصلی پایتخت هلند در اطرافش ساختمان های اجری تاریخی دارد و نوعی هم شکلی دارد که همه چیز از یادبود، اپارتمان مسکونی، رستوران، کافه های باکلاس و حتی فاحشه خانه دارد. این شهر قطعا یکی از برترین شهرهای جهان و پر از پل های رمانتیک و آبراه، خیابان های سنگ فرش، معماری فاخر و کلی دوچرخه است.
بهترین زمان سفر به آمستردام: بهترین موقع دیدن آمستردام بین آپریل تا می (بهار) است و یا سپتامبر تا نوامبر (پاییز)؛ درست قبل یا بعد از اوج فصل گردشگری. با توریست های کمتری برخورد خواهید کرد، هوا مطبوع تر است و خواهید دید مردم محلی چه می کنند و تازه، آسوده تر هم هستید.
پراگ (جمهوری چک)
پایتخت جمهوری چک را «شهر هزار برج» نامیده اند زیرا بناهای تاریخی زیادی دارد که عملا به هر دوره تاریخی تعلق دارند. مشهورترین جاذبه پراگ، پل هایی است که بر روی رود ولتاوا (Vltava) عبور می کنند و به ویژه پل باشکوه چارلز است اما میدان شهر قدیمی و کلیسای پراگ هم باشکوه هستند. به این ها خیابان های سنگ فرش و گذرهایی را اضافه کنید که پر از پیچ و خم به شهر راه دارند تا ببینید زیبایی این شهر را کمتر شهری دارد.
بهترین زمان سفر به پراگ: بهترین زمان دیدن پراگ، بهار و پاییز با آسمانی صافف هوایی ملایم و گردشگر کم است. ماه های تابستانی، گرم (اما قابل تحمل) هستند اما چون فصل اوج است، قیمت هتل ها سرسام آور است. اگر می خواهید از پراگ پوشیده از برف با جمعیت کم لذت ببرید، زمستان به آن سفر کنید.
هنگ کنگ (چین)
هنگ کنگ که به آن «جواهر شرق» هم می گویند، بی شک یکی از پر تصویر برداری شده ترین مکان های دنیاست. آسمان خراش های سربه فلک کشیده و ساختمان های آینده نگری که جلوی کوه های زیبا هستندف منظره شهری چشم نواز آن هم در جهان همتا ندارد. هنگ کنگ علاوه بر خط افقش، بابت سبک زندگی سرزنده اش، مردم خونگرمش، بندرهای باشکوهش و خریدهای عالی و رستوران ها و غذاهایش معروف است.
بهترین زمان سفر به هنگ کنگ: این شهر از اقلیم ملایمی برخوردار است که از اوایط سپتامبر تا انتهای فوریه ادامه دارد و روزهای آفتابی و گرم دارد. آب و هوا از می تا اواسط سپتامبر گاهی گرم، مرطوب و بارانی است و آگوست مرطوب ترین ماه آن است (و اوج فصل تایفون یا طوفان).
پاریس (فرانسه)
میدان های یادبود، کلیساهای چند قرن عمر، بلوارهای معروف و پل های دیدنی و رمانتیک، کاخ های باشکوه و خیابان های سنگ فرش، باعث شده پاریس به فاخرترین و باشکوه ترین شهر تبدیل شود. این شهر نور، نه تنها الهام بخش شاعران و نقاشان، مجسمه سازان و نویسندگان و آهنگ سازان بوده، بلکه عملا همه پایتخت های بزرگ جهان سعی می کند با شامپس الیزه (در فارسی به آن شانزه لیزه می گویند) برابری کنند. سفر روی رودخانه سن یا تماشای عبور جهان از تراس یک کافه به راحتی به ما می گوید چرا این همه مردم عاشق پاریس هستند.
بهترین زمان دیدن پاریس: از نظر آب و هوا، بهترین زمان سفر به پاریس، بهار (اپریل تا جون) یا پاییز (سپتامبر تا اکتبر) است. سال گذشته، پاریس دمای بسیار شدیدی در تابستان و زمستان داشت که احتمالا نتیجه گرم شدن زمین است. دمای زیاد تابستان و آلودگی هوا در آن هنگام باعث می شود نتوانید در پاریس نفس بکشید.
ریو دو ژانیرو (برزیل)
یک ضرب المثل برزیلی هست که می گوید: «خدا جهان را در عرض شش روز ساخت و روز هفتم را به ریو اختصاص داد». ریو به لطف قرار گرفتن در یکی از دراماتیک ترین مناطق جهان، همیشه بازدید کنندگان را تحت تاثیر قرار می دهد. هر کس که کنار مجسمه معروف کورکووادو (Corcovado) بر فراز کوه شوگرلوف (SugarLoaf به معنی کله قند) بایستد، یکی از دیدهای مهیج جهان بین در جهان را تجربه خواهد کرد زیرا آبی اقیانوس اتلانتیک با سفیدی درخشان سواحل سفید رنگ در هم می آمیزد و تازگی سبزی استوایی او را خیره می کند. این جا در واقع به قول محلی ها «شهر دلپسند» است.
بهترین زمان سفر به ریو دو ژانیرو: ماه های بهاری سپتامبر و اکتبر بهترین ماه ها برای دیدن ریو دو ژانیرو است زیرا آب و هوای آفتابی و گرمی دارد. تابستان ریو گرم است اما بارش شدیدی دارد. اما اگر می خواهید در مراسم باشکوه سال نو در ساحل کوپاکابانا (Copacabana) یا مراسم کارناوال افسانه ای ماه فوریه شرکت کنید، تابستان هم فصل خوبی برای سفر است. زمستان های آن سردتر (و ساحل ممکن است بعضی روزها در دسترس نباشد) اما عمدتا خشک و آفتابی هستند.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات