تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاذبه های توریستی باشکوه دنیا

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
جاذبه های توریستی باشکوه دنیا

 در ادامه به معرفی ۱۰ نقطه دیدنی از جهان می پردازیم که با دیدن آن به انسان احساس کوچک بودن دست می دهد:
گوستاو فلوبر رمان‌نویس فرانسوی روزگاری می‌گفت: «مسافرت انسان را متواضع می‌کند – با مسافرت خواهید دید که چه فضای کوچکی در دنیا را گرفته‌اید». با توجه به این سخن، در اینجا ۲۰ مکان دلهره‌آور و دیدنی را معرفی خواهیم کرد که باعث می‌شود احساس کوچک بودن کنید.
  1. جزیره ایستر، شیلی
سفر برای دیدن موآی‌های جزیره ایسلند که بر روی آهو تونگاریکی ردیف شده‌اند جایگاه خاصی در فهرست کارهایی که باید انجام دهید، دارد. ایسلا دی پاسکوا، همان‌طور که از لفظ اسپانیولی آن پیداست، در بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر دورتر از نزدیک‌ترین خشکی قرار دارد و هیچ‌کس نمی‌داند چرا ساکنان جزیره این منولیت‌های اسرارآمیز – چهره‌هایی که این کنده‌کاری‌ها را از همه جذاب‌تر می‌کنند – ایجاد کرده‌اند.
  1. پارک‌های ملی و ایالتی ردوود، کالیفرنیا، ایالات‌متحده آمریکا
ردوودهای عظیم کالیفرنیا بلندترین درخت‌های دنیا هستند که ارتفاع برخی از آن‌ها به بیش از ۱۰۰ متر می‌رسد که این ارتفاع تقریباً به‌اندازه چرخ‌وفلک چشم لندن است. آن‌ها در کمربند کوچکی در شمال کالیفرنیا در مرز آن با اورگون رشد می‌کنند که در آنجا می‌توانند تا دو هزار سال عمر کنند و بازدیدکننده‌های بسیاری را که به آنجا آمده‌اند تا با دهانی باز و متحیرانه به آن‌ها نگاه کنند، بسیار کوچک جلوه دهند.
  1. قطب جنوب
آخرین مرز دنیا چالشی وسوسه‌انگیز است. قاره پوشیده از یخ قطب جنوب از زمانی که اسکات در ۱۰۰ سال پیش به قطب جنوب سفری سرنوشت‌ساز کرد مسافران زیادی را برای بازدید ازآنجا تطمیع کرده است. امروزه کاوش در آنجا برای حدود ۴۰،۰۰۰ بازدیدکننده‌ای که هرساله به آنجا می‌روند آسان‌تر شده است، اما این قاره یخ‌زده دیگر مانند گذشته اثرگذار نیست.
  1. دوبی، امارات متحده عربی
جنون این ساختمان‌ها با احداث برج خلیفه در سال ۲۰۱۰ به اوج خود رسید (جمله ناقص است). این برج مخروطی شکل دندانه‌دار با ارتفاع ۸۲۸ متر و داشتن ۱۶۰ طبقه و آسانسورهایی که با سرعت ۲۰ متر بر ثانیه حرکت می‌کنند، بلندترین ساختمان زمین است. مالکان آن‌که ساختمان را به‌عنوان «خانه‌ای است برای نخبگان جهان» معرفی می‌کنند، ادعا می‌کنند که این ساختمان «جهان را باافتخار سرفراز کرده و از مرزهای توقع پیشی خواهد گرفت».
  1. برلین، آلمان
میدان استلا خاکستری و خطی پیتر آینزمان در سال ۲۰۰۶ در مرکز برلین و به یادبود ۶ میلیون یهودی کشته‌شده در جریان هولوکاست ساخته‌شده است. در این بلوک‌های بتونی پرپیچ‌وخم از خود بیخود کننده، پیش از رفتن به مرکز بازدیدکنندگان احساساتی که در پایین آن پنهان است، تجربه‌های دل‌خراش‌تری از قدم زدن وجود دارند.
  1. آبشارهای ایگواسو، برزیل و آرژانتین
آبشارهای ایگواسو با بیش از ۸۰ متر ارتفاع و طولی در حدود ۳ کیلومتر در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری غرب سائوپائولو در امتداد مرز آرژانتین – برزیل کشیده شده‌اند. این آبشارها نه‌تنها یکی از باشکوه‌ترین شگفتی‌های طبیعی در آمریکای جنوبی هستند، بلکه یونسکو آن‌ها را به‌عنوان «یکی از بلندترین و تماشایی‌ترین آبشارهای دنیا» رده‌بندی کرده است.
  1. کوه کلیمانجارو، تانزانیا
در کره زمین مناظر اندکی وجود دارند که از قله‌های پوشیده از برف کلیمانجارو، بلندترین کوه آفریقا که از میان دشت‌های شمال تانزانیا سر برافراشته‌اند، تأثیرگذارتر باشند. زمان شش تا هفت روزی که برای صعود به این قله طول می‌کشد، به اراده و پشتکاری بیشتر از مهارت صعود نیاز دارد؛ این صعود آزمون استقامت است که حتی جسورترین ماجراجویان را با تمام سرعتشان ترغیب می‌کند.
  1. لالی بلا، اتیوپی
در شمال کشور اتیوپی یکی از جالب‌ترین مکان‌های زیارتی یعنی کلیساهای لالی بلا قرار دارند. به نظر می‌رسد که این یازده کلیسای یکپارچه تراشیده شده از سنگ در طول قرن سیزدهم از میان زمین مایل به قرمز تراشیده شده‌اند. امروزه جذبه و شهرت معنوی آن‌ها هزاران بازدیدکننده را هرساله به‌سوی خود می‌کشاند و این مکان وضعیت میراث جهانی دریافت کرده است.
  1. ماچو پیکچو، پرو
شهر قدیمی قوم اینکا یعنی ماچو پیکچو که در قله کوه پوشیده از مه و احاطه‌شده با صخره‌های سرگیجه‌آور واقع‌شده است، از زمانی که هیرام بینگهام در سال ۱۹۱۱ آن را کشف کرده است، مسافران را همواره خیره و متحیر کرده است. مشهورترین راه رسیدن به آن از امتداد اینکا تریل – مسیری که برای عبور از آن به تقلای چهار روزی نیاز است – است که باعث می‌شود اولین نظر به این مکان ارزشی بی‌نهایت پیدا کند.
  1. مناطق دورافتاده استرالیا
در حدود هفتاد درصد مساحت کشور استرالیا بیابان است، یک منظره ناهموار و دوردست که کیلومترها ادامه دارد تا این‌که به «مرکز سرخ» این کشور می‌رسد. بهترین راه رسیدن به این نقطه دوردست از طریق یک تور به رهبری افراد بومی است که در آن ساکنان محلی می‌توانند شما را برای تماشای تاریخ و فرهنگ منطقه‌ای که صدها هزار سال قدمت دارد، راهنمایی کنند.
دسته بندی :گردشگری

نظرات