تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا | معرفی انواع تقسیم بندی ها

۱۷ آبان ۱۳۹۴
تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا | معرفی انواع تقسیم بندی ها

تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا

در ایالت متحده ی آمریکا به تحصیلات تا مدرک لیسانس undergraduate program می گویند و بعد از مقطع لیسانس وارد مقطع فوق لیسانس و دکترا می شوند که به آنها  graduate program گفته می شود.تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا به دو صورت انجام میشود که در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد.


انواع تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا

به طور کلی تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا به دو گروه ایالتی یا  state school  و خصوصی یا   private school تقسیم می شوند. دانشگاه های ایالتی معمولا نسبت به دانشگاه های خصوصی بسیار ارزانتر هستند،‌  اما ممکن است برای پذیرش دانشجویان خارجی یا international students  دارای محدودیت های ظرفیتی باشند.

همچنین علاوه بر آن دانشگاه های آمریکا را برحسب اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا نه هم می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد، که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

۱_گروه اول:

این دانشگاه ها معمولا دانشگاه هایی هستند که درکنار تدریس جزو مراکز تحقیقاتی هم محسوب می شوند و دانشجویان مقطع دکترا نیز قبول می کنند که به آنها Universities گفته می شود.

۲_گروه دوم: 

این دسته از دانشگاه ها، دانشگاه هایی هستند فقط به تدریس می پردازند که دارای دوره ‌های دو ساله یا چهار ساله بوده و مدارکشان حداکثر تا مقطع لیسانس است و به آنها  Colleges گفته می شود.

در ایالت متحده ی آمریکا به تحصیلات تا مدرک لیسانس undergraduate program می گویند و بعد از مقطع لیسانس وارد مقطع فوق لیسانس و دکترا می شوند که به آنها  graduate program گفته می شود .

آخرین تقسیم بندی که مربوط به تقسیم بندی سال تحصیلی می شود، به این قرار است:

۱_ترمی یا  Semester System

۲_یک چهارمی یا Quarter System

در دانشگاه‌هایی که به صورت ترمی کار می کنند هر سال تحصیلی را از ابتدای سپتامبر آغاز کرده و تا آخر ماه می به اتمام می رسانند که به دو ترم تقسیم می کنندکه این روند مشابه سیستم دانشگاه های ایران است،‌ اما در سیستم دانشگاه هایی که به صورت یک چهارمی است سال تحصیلی را به چهار ربع سه ماهه تقسیم می کند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

 

دسته بندی :آمریکا

نظرات