تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تغییر مرکز تحصیل در استرالیا

۱ خرداد ۱۳۹۵
تغییر مرکز تحصیل در استرالیا

 در زیر سناریو های رایج در مورد دانشجویان بین المللی که درصدد تغییر دوره های آموزشی مطابق با ویزای خود می باشند نشان داده شده است.

جا به جایی از یک دانشگاه به یک مرکز آموزشی فنی حرفه ای

  • در صورتی که استثنائات خاصی شامل حال شما شود،آیین نامه ملی ESOS شما را ملزم به تکمیل شش ماه از دوره آموزشی اصلی می کند( عالی ترین مدرک) که برای آن ویزا قبل از تغییر از یک دوره آموزشی دانشگاهی( برای مثال یک مدرک کارشناسی) به یک دوره آموزشی فنی حرفه ای( برای مثال دیپلم) اعطا شده است.
  • قانون مهاجرت استرالیا نیز شما را ملزم به کسب یک ویزا می کند اگر شما بخواهید در یک بخش آموزشی متفاوت تحصیل کنید.

*نام های افراد و عرضه کننده های آموزشی در این داستان،برای اهداف این مطالعه موردی ساختگی می باشند.

مندیپ در دانشگاه اوکالیپتوس برای تحصیل کارشناسی حسابداری ثبت نام کرد. او ویزای ( زیرکلاس ۵۷۳) بخش آموزش عالی را دریافت کرد.

 بعد از شروع دوره کارشناسی، دوستش به او گفت که او می تواند دوره آموزشی خود را سریع تر و ارزان تر در یک موسسه دیگر تکمیل کند. مندیپ فکر که این یک کزینه هوب است زیرا او می خواست در اسرع وقت مدرک بگیرد. او فکر می کرد که اگر دوره اموزشی خود را تغییر دهد ویزایش دچار مشکل خواهد شد.

مندیپ با وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی تماس گرفت تا جویا شود که آیا می تواند به این موسسه ارزان تر برود یا نه. بعد از تایید همه جزییات پرونده مندیپ، مسئول مهاجرت به مندیپ گفت که ویزای او تحت تمهیدات پردازش ویزای کارامد با دانشگاه اوکالیپتوس صار شده است- اگر او به یک مرکز تحصیلی غیر کارامد ضمن حفظ ویزای دانشجویی کارامد تغییر رویه دهد، ممکن است شرایط و مفاد ویزای او نقض شود( شرط ۸۵۱۶).

مامور مهاجرت به مندیپ گفت که اگر او می خواهد موسسه خود را تغییر دهد باید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کند:

  • تغییر مرکز و موسسه به یک موسسه کارامد دیگر( بعد از تکمیل شش ماه از دوره آموزشی اصلی)
  • تقاضا و درخواست برای ویزای دانشجویی جدید( بعد از تکمیل شش ماه دوره آموزشی اصلی) با یک معرفی نامه یا تاییدیه ثبت نام از موسسه جدید.

مندیپ تصمیم گرفت تا به موسسه ارزان تر صرف نظر از اطلاعاتی که او در مورد ویزای خود فهمیده بود برود. اندکی بعد، مامور وزارت خانه با او تماس گرفته و ابلاغیه شرایط لغو ویزا را برای ویزای دانشجویی او ارایه کرد. مندیپ به این ابلاغیه پاسخ داده و دلایل این که ویزای او نباید لغو شود ارایه کرد. مامور وزارت خانه پاسخ او را در نظر کرفته و ویزای او را به دلیل نقض ۸۵۱۶ لغو کرد زیرا او به یکی از دو شرط فوق متعهد نبود.

مندیپ از این که شرایط ویزای خود را رعایت نکرده بود آشفته و متاثر بود. مندیپ دیگر ویزای قانونی برای ماندن در استرالیا نداشت و تمهیدات را برای بازگشت به کشورش انجام داد.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات