تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تحصیل و هزینه های تحصیل در آنتاریو – سوالات متداول

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
تحصیل و هزینه های تحصیل در آنتاریو – سوالات متداول

یک دانشجوی بین المللی بااستعداد چگونه می تواند برای تحصیل در آنتاریو درخواستی ارائه دهد؟
دانشجویان آتی بین المللی برای ارائه درخواست ویزای تحصیل کانادا باید ابتدا نامه پذیرشی از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا کسب کنند. از آنجا که هر موسسه ممکن است دارای شرایط پذیرش و روش بررسی درخواست مخصوص به خود باشد متقاضیان علاقه مند می توانند شخصا با موسسه مورد نظر خود در کانادا تماس بگیرند.
کدام رشته های تحصیلی در آنتاریو بیشتر محبوب هستند؟
  • با وجود تنوع فراوان برنامه ها در خیلی از موسسات با کیفیت تصمیم کلی درباره اولویت دانشجویان در آنناریو کاری سخت است. اما خیلی از دانشجویان در آنتاریو به عنوان مرکز فعالیتهای مالی، دولتی و هنری کانادا، تحصیل در برنامه های مربوط به امور مالی، کسب و کار، فناوری و هنر را انتخاب می کنند.
  • همچنین آنتاریو دارای برخی از بهترین دانشگاههای کانادا برای STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) می باشد که بسیار محبوب هستند.
  • موسسات آنتاریو علاوه بر برنامه های ذکرشده طیف وسیعی از برنامه ها را ارائه می دهند.
هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در آنتاریو چقدر می باشد؟
هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در آنتاریو بین دانشگاه ها، کالج های و برنامه های تحصیلی مختلف متفاوت می باشد. به طور تقریبی دانشجویان بین المللی ممکن است بین ۱۰۰۰۰ دلار و ۱۵۰۰۰ دلار در سال در یک کالج پرداخت کنند. دانشجویان بین المللی احتمالا بین ۲۰۰۰۰ دلار و ۳۵۰۰۰ دلار در سال برای برنامه های کارشناسی دانشگاه پرداخت می کنند. شهریه دانشکده زبان و دانشکده بالاتر از مقاطع کارشناسی ممکن است به مقدار قابل توجهی متفاوت باشد.
بیمه و مراقبت سلامتی در آنتاریو چگونه می باشد؟
  • دانشجویان بین المللی درحال تحصیل در کانادا باید قبل از ورود به کانادا بیمه سلامتی تهیه نمایند. این امر اغلب از طریق موسسات دانشگاهی سازماندهی می شود.
  • کالج ها و دانشگاههای معینی در برنامه بیمه سلامت دانشگاه یا UHIP ثبت نام کرده اند که شامل شهریه ای ماهیانه می شود. دانشجویان بین المللی در موسسات شرکت کننده در این برنامه ها باید در UHIP نام نویسی کنند.
هزینه متوسط ماهیانه زندگی برای یک دانشجو در آنتاریو چه مقدار می باشد؟
یک دانشجو بالقوه بین المللی برای ارائه درخواست ویزای تحصیل باید نشان دهد که علاوه بر هزینه تحصیل دارای ۱۰۰۰۰ دلار برای تامین مخارج زندگی در آنتاریو می باشد. این مقدار برابر با ۸۳۳ دلار در ماه است.
هزینه زندگی و بخصوص کرایه در سرتاسر آنتاریو بسیار متفاوت می باشد، بخصوص زمانی که تورنتو را با سایر شهرها مقایسه می کنید. در قسمت پایین هزینه تقریبی زندگی برای دانشجویی در آنتاریو آورده شده است.
سالیانه (تقریبی)
ماهیانه (تقریبی)
نوع هزینه
۹۶۰۰ دلار
۱۳۲۰۰ دلار
۷۲۰۰ دلار
۸۰۰ دلار
۱۱۰۰ دلار
۶۰۰ دلار
مسکن: آپارتمان کوچک
آپارتمانی با یک اتاق خواب
اتاقی در یک آپارتمان مشترک
۳۰۰۰ دلار
۲۵۰ دلار
غذا
۱۸۰۰ دلار
۱۵۰ دلار
لباس، امور متفرقه
۱۸۰۰ دلار
۱۵۰ دلار
تفریح و سرگرمی
۶۱۲ دلار
۵۱ دلار
بیمه سلامت (شخصی /UHIP)
۱۳۴۴ دلار
۱۱۲ دلار
حمل و نقل (قیمت دانشجویان دانشگاه در تورنتو)
۷۲۰ دلار
۶۰ دلار
هزینه موبایل
۶۰۰ دلار
۵۰ دلار
اینترنت
۱۴۴۰ دلار
۱۲۰ دلار
خدمات رفاهی
۱۸۵۱۶ دلار-۲۴۵۲۶ دلار
۱۵۴۳ دلار۲۰۴۳ دلار
هزینه زندگی در کل
کمکهای مالی در آنتاریو به چه روشهایی به دانشجویان تعلق می گیرد؟
دانشجویان بین المللی در آنتاریو می توانند همانند افراد مقیم دائم کانادا و شهروندان کانادا به وام های خصوصی دسترسی داشته باشند. این وام ها از طرف بانکها، سازمانهای دانشجویی یا سایر گروه ها ارائه می شوند. تحقیق درست درمورد انواع وام ها و مقدار بهره و بازپرداخت قبل از هرگونه قراردادی مسئله مهمی می باشد.
خیلی از سازمانها و موسسات ممکن است کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه در اختیار دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در تورنتو قرار دهند. دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دپارتمان خدمات دانشجوی بین المللی موسسه خود تماس بگیرند.
بویژه برنامه های بالاتر از مقطع کارشناسی برای دانشجویانی که به دنبال برنامه های کارشناسی ارشد و PhD هستند کمک هزینه هایی را ارائه می دهد. تماس مستقیم با موسسه برای کسب اطلاعات بیشتر بسیار مهم می باشد.
دسته بندی :کانادا

نظرات