تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

باغ چای ژاپنی سان فرانسیسکو

۳۰ آذر ۱۳۹۴

باغ چای ژاپنی (Japanese Tea Garden) که در سان فرانسیسکو واقع شده است یکی از زیباترین و قدیمی ترین جاذبه های امریکا محسوب می شود. این باغ در کنار پارک گلدن گیت قرار دارد و در حدود سال ۱۸۹۴ میلادی به جهت نمایشگاه زمستانی بین المللی کالیفرنیا ساخته شد.
بعد از نمایشگاه فردی به نام Makoto Hagiwara که یک مهاجر ژاپنی بود به نگهداری از این باغ ادامه داد. در طی این سال ها، بسیاری از معماران و افراد دیر نیز به این مجموعه پیوستند و اکنون وسعت زمین این باغ به ۵ جریب رسیده است.
قبل از ورود شما به باغ با دیدن دروازه ورودی اولین شاهکار این مکان را مشاهده خواهید کرد. این دروازه دقیقا در مکانی قرار داده شده است که دروازه اصلی در سال ۱۹۸۵ ساخته شده بود. دروازه اصلی خراب شده بود بنابراین دروازه جدید جایگزین شد.
پس از ورود به باغ چای شما می توانید از طریق پیاده رو های تعبیه شده به صورت دایره ای شکل از باغ دیدن نمایید. همچنین مناظر زیر نیز برای بازدید شما وجود دارند:

–    پل قوس دار High Arching Drum Bridge

بتکده پنج داستان
این پل چوبی قسمتی از پیاده رو محسوب می شود که می توانید از روی آن عبور کنید. خیلی از مردم به عکس گرفتن روی آن علاقه دارند.

–    بتکده پنج داستانFive Story Pagoda

پل قوس دار
این بنا یکی از جاذبه های این باغ محسوب می شود که در زمان نمایشگاه ژاپن ساخته شده بود.

–    مجموعه درخت کوتوله  Dwarf Tree Collection

مجموعه درخت کوتوله
این مجموعه در تپه آبشار قرار دارد و برای سال ها در مالکیت شخصی بود تا این که پارک آن را تحویل گرفت و در سال ۱۹۶۵ میلادی به باغ انتقال پیدا کردند.

–    باغ Zen

باغ زن
این باغ در سال ۱۹۵۳ میلادی به باغ چای اضافه شد. با این که شما اجازه ورود به آن را ندارید ولی از مسیر پیاده رو می توانید از مناظر آن لذت ببرید.
بهترین زمان برای بازدید از این باغ ماه مارس و آپریل است. این باغ چای هر روز برای عموم باز می باشد حتی در روزهای تعطیل. از ماه نوامبر تا فوریه از ساعت ۹ صبح تا ۴:۴۵ بعد از ظهر و از ماه مارس تا اکتبر از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر برای بازدید می توانید مراجعه کنید.
همچنین در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح بازدید رایگان می باشد.

دسته بندی :آمریکا

نظرات