تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

انتخاب دانشگاه در آمریکا | مهمترین عوامل در انتخاب دانشگاه

۱۱ آبان ۱۳۹۴
انتخاب دانشگاه در آمریکا | مهمترین عوامل در انتخاب دانشگاه

انتخاب دانشگاه در آمریکا

ایالات متحده آمریکا ۵۷۰۰ موسسه آموزش عالی دارد. فهرست زیر تنها فهرستی از دانشگاه‌های مهم، اصلی، و یا برتر آمریکا بر پایهٔ موقعیت ناحیه‌ای می‌باشد. انتخاب دانشگاه در آمریکا یکی از عواملی است که باید بیشر در خصوص آن بدانید.در این مطلب شما میتوانید اطلاعات برتر را در خصوص انتخاب دانشگاه در آمریکا کسب کنید.


انتخاب دانشگاه در آمریکا

ایالات متحده از کشورهایی است که سیستم دانشگاهی پیشرفته‌ای دارند،و  انتخاب دانشگاه در آمریکا میتواند برای هرکس مشکل باشد. بطوریکه از سیستم دانشگاه‌های تحقیقاتی آمریکا امروزه توسط بسیاری از کشورها الگوبرداری شده‌است.شما میتوانید با گرفت وقت سفارت آمریکا و در نهایت سفر به این کشور  از دانشگاه های آن بهره مند بشوید.

مهمترین عوامل در انتخاب دانشگاه در آمریکا به شرح زیر است:

۱_تأیید اعتبار یا ثبت به رسمیت شناسی

باید در نظر داشته باشید که مؤسسه آموزشی مورد نظر شما به تأیید سازمانی رسیده باشد که توسط شورای تأیید آموزش عالی و یا وزارت آموزش ایالات متحده به رسمیت شناخته شده باشد. همچنین توجه داشته باشید که برخی از کشورها و کارفرماها انتظارات بیشتری نسبت به مدارک و تحصیلات شما دارند؛ به عنوان مثال، برخی از آنها مدارکی که از طریق آموزش از راه دور کسب شده است را هنوز قبول نمی کنند.

۲_رشته تحصیلی

به علت داشتن دانشگاه های فراوان و تنوع رشته ای باید توجه کنید که حتی بزرگترین دانشگاه ها هم دانشجویان را برای همه مشاغل آماده نمی کنند. باید توجه داشته باشید که دانشگاهی که می خواهید انتخاب کنید انواع برنامه هایی که شما به آنها علاقمند هستید را دارا باشد.

۳_مخارج

هر دانشگاه شهریه ای متفاوت دارد، همچنین باید هزینه های زندگی و فراهم بودن کمک های مالی را در نظر بگیرید چون می تواند این هزینه ها در بین دانشگاه های مختلف در ایالات متحده بسیار متفاوت باشد.

۴_موقعیت

در ایالات متحده تنوع اقلیم و چشم اندازها متفاوت و بسیار زیاد است. با توجه به این موضوع باید به عواملی مانند علاقه به زندگی در یک محیط شهری، فراشهری یا روستایی دقت کافی داشته باشید.

۵_نوع مؤسسه آموزشی

باید توجه داشت که هر موسسه ی آموزشی می توانند دولتی، خصوصی یا وابسته به مذاهب مختلف باشند.این مؤسسات می توانند بزرگ یا کوچک باشند با توجه به این موضوع باید بدانید تعداد زیادی یا فقط عده معدودی دانشجوی خارجی در آنها مشغول به تحصیل باشند.

۶_شرایط لازم و حیطه های تحقیقاتی مورد علاقه دانشکده

هر دانشگاهی به یک موضوع خاصی توجه بیشتری دارد باید سعی کنید با دانشگاه مورد نظر نسبت به حیطه های تحقیقاتی مورد علاقه دانشکده همخوانی داشته باشید. که این موضوع برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی بسیار حائز اهمیت است.

۷_امکانات و تسهیلات یا برنامه های ویژه

باید توجه داشته باشید که هر دانشگاهی چه تحصیلاتی را به دانشجو ارائه می دهد به عنوان مثال، اگر شما به زبان انگلیسی مسلط نیستید، بهتر است دنبال دانشگاه هایی بگردید که برنامه های آموزش زبان انگلیسی را نیز به شما ارائه دهد.

۸_استاندارد های پذیرش

باید توجه داشته باشید که دانشگاه شما با چه معیارهایی دانشجو می پذیرد. دقت کنید که صلاحیت های شما تا چه اندازه با دانشجویانی که در همان دانشگاه مورد نظر شما پذیرفته شده اند همخوانی دارد؟ پاسخ به این سؤال و دقت به این موضوع می تواند به شما کمک کند تا احتمال قبولی شما در آن دانشگاه را تا حدودی تخمین بزنید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات