تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

اخبار مهاجرت کانادا: منع ورود به آمریکا

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار مهاجرت کانادا: منع ورود به آمریکا

احتمال منع ورود برخی افراد مقیم دائم کانادا به ایالات متخده پس از اجرای آخرین قانون وجود دارد
بعد از اینکه رئیس جمهور ایالت متحده دونالد ترامپ قانون اجرایی جدیدی درباره مهاجرت صادر کرد احتمالا از ورود شهروندان شش کسور معین که همچنین مقیم دائم کانادا هم هستند به ایالات متحده ممانعت به عمل آید.
ترامپ این قانون را در ۶ مارس امضا کرد اگرچه تا ۱۶ مارس اجرا نخواهد شد. به موجب این قانون شهروندان ایران، لیبی، سودان، سوریه و یمن از ارائه درخواست ویزای ایالات متحده به مدت ۹۰ روز منع می باشند. این قانون همچنین تمام پناهندگان را از ورود به کشور به مدت ۱۲۰ روز منع می کند.
شهروندان دو تابعیتی از یکی از این کشورها که دارای پاسپورتی از کشوری هستند که در لیست موجود نمی باشد از این ممنوعیت معاف می باشند. به این معنی که شهروندان دو تابعیتی کانادا می توانند مثل همیشه مسافرت کنند اما وضعیت افراد مقیم دائم که می خواهند از مرز عبور کنند مشخص نیست.
این قانون صراحتا اعلام می کند که یک مهاجر از کانادا باید برای ابطال، درخواستی ارائه دهد که شاید به صورت موردی طبق تشخیص افسر کنسولی یا مقام رسمی دیگری از حفاظت مرزی و گمرک ایالات متحده پذیرفته شود. این سیاست برای افراد زیادی اعمال میشود شامل این مورد که اگر فرد خارجی مهاجر کانادا باشد که برای ویزا در کانادا درخواستی ارائه داده باشد.
هنوز چگونگی اعمال این قانون بر شهروندان دائم کانادا مشخص نیست. در حال حاضر نشانه رسمی مبنی بر اینکه آیا این قانون به طور هماهنگ در کنسولگری های شهرهای کانادا اجرا می شود یا اینکه دولت ایالات متحده تا چه حد نسبت به متقاضیان برخوردی سخاوتمندانه دارد، موجود نیست.
در ۶ مارس روز دوشتبه سخنگوی دفتر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) گفت:” کانادا با همتایان خود در ایالات متحده برای مشخص شدن اثرات این قانون بر شهروندان و افراد مقیم  دائم و موقت کانادا بررسی هایی انجام خواهد داد.”
بعد از اینکه قانون قبلی مهاجرت به ایالات متحده در ۲۷ ژانویه امضا و اجرا شد در ابتدا وزیر مهاجرت کانادا احمد حسین به افراد مقیم دائم کانادایی دارنده ویزای معتبر ایالات متحده این اطمینان را داد که حقوق مسافرتی آنها نباید تحت تاثیر قرار بگیرد. اما به زودی مشخص شد این اطمینان از طرف مقامات رسمی مرز ایالات متحده حاصل نخواهد شد. خیلی زود پس از اجرای قانون منع اولیه داستانی در سایت CICNews.com دباره یک فرد مقیم دائم اهل سوریه در کانادامنتشر شد که نه تنها از ورود او به ایالات متحده ممانعت به عمل آمد بلکه ویزای او را در مرز باطل کردند.
فرمان اصلی آقای ترامپ در دادگاه های متفاوت، با چالش های قانونی مواجه شد، این چالش ها توسط قاضی فدرال سیاتل جیمز رابرت که قانون ممنوعیت موقت را صادر کرد به اوج خود رسید. دادگاهی برتر در سانفرانسیسکو از تصمیم رابرت حمایت کرد. آقای ترامپ به جای ادامه یا تلاش برای اجرای دوباره قانون اصلی تصمیم به صدور حکم جدیدی گرفت.
دسته بندی :کانادا

نظرات