تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آلپن ریزورت شوارتز (Alpenresort Schwarz): تجربه بهترین اسپا در اتریش

۱۵ خرداد ۱۳۹۶
آلپن ریزورت شوارتز (Alpenresort Schwarz): تجربه بهترین اسپا در اتریش

آرامش، آسایش و جوانی. این ها را مردم می گویند نه من.
خلاصه، آخر هفته به آلپن ریزورت شوارتز رفتم. هتل اسپای آن در یک دره سرسبز احاطه شده با کلی کوه-که بیشترشان هم پر از برف بودند-قرار دارد. البته مدت ها بود که داخل دره برفی نبود. (زمین گلف استراحت گاه، که اتفاقا طولانی ترین در اتریش هم هست، از اول مارس باز بود). این جا بهترین مکان برای استراحت است و طراحی شده تا منظره ها چند برابر شوند. تازه، فقط ۲ ساعت با خودرو از مونیخ راه دارد و می تواند تعطیلات آخر هفته خوبی باشد. البته قطعا دلتان خواهد خواست بیشتر بمانید. حرفم را باور کنید.
خیلی خیلی خیلی چیزهای جالب هست که می خواهم در مورد تجربه کلی ام از این هتل بگویم اما به موقعش. خود اسپا ارزش چند صفحه تعریف و تمجید را دارد.
مشخصه اصلی آلپن ریزورت شوارتز، محوطه اسپای ۴۰۰۰ مترمربعی است که فناوری های سنتی و مدرن را با تاکید بر خدمات با هم ترکیب کرده است. خانواده پیرکتل (Pirktl) که صاحب هتل هستند می خواهند با انسان مثل اشراف اتریشی رفتار شود. وقتی سراغ گل درمانی رفتم، متخصص زیبایی آن جا بلافاصله از من درباره آسیب زانویم سوال کرد. از کجا فهمید؟ همین مسئله سر شام موقعی باعث تعجبم شد که شب اول پشت میز نشسته بودیم. پیشخدمت بدون مقدمه به من منوی بدون گلوتن داد. داشتم شاخ در می آوردم. این توجه به جزئیات است که این جا را از هتل اسپاهای دیگر متمایز می کند. بعد از پرس و جو فهمیدم هنگام رزرو به این مسائل اشاره کرده بودم و این اطلاعات را به کل کارکنان انتقال داده اند.
هتل اسپاهای زیادی هستند که فعالیت های محدودی ارائه می کنند. اما در این مکان پنج نوع فعالیت مختلف در یک روز جریان داشت از جمله آموزش چی گونگ، یوگا و تناسب اندام. همچنین تورهای پیاده روی راهنمادار برای افراد دارای توان مندی های مختلف و دوچرخه اجاره ای موجود بود. ما همچنین مطلع شدیم که این فعالیت ها در طول سال تغییر می کنند (مثلا دوچرخه سواری هنگام طلوع در تابستان) و کل سال فعالیت های مستمری در جریان است-حتی موقع غیر شلوغ سال-که جالب توجه است.
محوطه اسپای ۴۰۰۰ متر مربعی در نوع خودش بی اندازه زیباست. یکی از چیزهایی که مرا مسحور خودش کرد، استخر روباز بزرگی بود که به گفته مارتا پیرکتل کیفیتی مانند آب آشامیدنی داشت.
چیز دیگری که برایم جذاب بود، محوطه جداگانه برای کودکان بود. چند استخر تعاملی فقط برای کودکان طراحی شده است تا بتوانند در آن دست و پا بزنند و بدون مزاحمت برای بزرگ ترها جیغ بکشند. سرسره ۹۲ متری آبی هم هست که سوارش شدم. البته به اسم این که می خواهم تحقیق کنم-سه بار سوارش شدم!
از ترکیب سنت و مدرنیته در هتل هم خوشم آمد. حمام علف خشک (بله. همچین چیزی وجود دارد) سنت چند صد ساله تیرولی هاست اما از تجهیزات مدرن برای افزایش قدرت درمانی استفاده می کند. ماساژ با سنگ داغ هم در اتاقی که طراحی کاملا متفاوتی دارد انجام می شود و زیبایی خاص خودش را دارد.
اتاق ماساژ با سنگ داغ
هیچ هتل اسپایی در اتریش بدون سونای پر طرفدار کامل نیست. خوشبختانه آلپن ریزورت شوارتز چند سونا دارد:
  • سونای کلاسیک سبک فینیقیه ای (Finnish)-چون بعضی ها داغش را می پسندند!
  • سونای ملایم بیو گیاهی برای نهایت آرامش
  • سونای مختص بانوان برای خلوت و آرامش ذهنی
  • حمام بخار آب شور آرامش بخش
  • باغ آرامش بخش آلپی با سونای فضای باز و منظره های خیره کننده کوهستان
  • استخر شیرجه، استخر سونا، بار چای، اتاق های استراحت باکلاس
  • حمام ترکی سنتی برای ترکیب ماساژ و سونا
حالا وقت اعتراف است. من به سونا زیاد علاقه ندارم؛ برخلاف همسر آلمانی ام که برای سونا جانش را فدا می کند. قسم خورده بودم به هیچ سونایی نروم اما عهدم را شکستم و سونای گیاهی را امتحان کردم. در کمال تعجب، بدم نیامد. بلکه روی دیگر سونا را دیدم. همسرم که در امور سونا کارکشته است می گفت بهترین سونای عمرش بود.
وقتی شجاعت پیدا کردم، تصمیم گرفتم بر عادت ماساژ همیشگی ام غلبه کنم و به سراغ گل درمانی رفتم که با گل تیرولی محلی درست شده بود. کاشف به عمل آمد که ده نوع درمان وجود دارد. این که یک آدم غریبه بیاید و کل بدنم را گل مالی کند اولش مرا معذب کرد اما او آن قدر خونگرم و حرفه ای بود که معذب بودنم از بین رفت. او بعد از این که مرا حسابی گل مالی کرد، من را با پلاستیک مشما پیچ کرد، بعد دورم پتو پیچید و من را داخل حوضچه گذاشت. تقریبا شبیه سازی کودک در رحم مادر بود. قبلا هرگز فکر نکرده بودم این که داخل رحم مادرم بوده ام چه حسی دارد. اما اگر مفهومش این است که احساس گرم و نرمی کنی و تک تک ماهیچه های بدنت خود را باز کند و آرام شوی، احساس خوبی است.
علاوه بر آرامش، آسایش و جوانی، احساس کردم اقامتم در آلپن ریزورت شوارتز نوعی دگرگونی است. با خودم فکر می کردم شاید، شاید سونا این قدر هم موجود شیطانی نباشد. شاید هم دلم بخواهد دائم حس آرامش، آسایش و جوانی را تجربه کنم-البته علاوه بر هرج و مرج های دیگر زندگی. شاید هم راز آن در بازگشت مرتب به این مکان باشد. قصد چنین کاری را هم دارم.
از آلپن ریزورت شوارتز ممنونم که این دیدار را ممکن کرد. مثل همیشه، هر چه نوشته ام نظر شخصی من است. من معمولا به ندرت درباره یک اسپا این قدر می نویسم. اما جدا این اسپا آن قدر خوب بود که ارزش داشت درباره اش جداگانه مطلب بنویسم.
دسته بندی :اتریش

نظرات