تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

دلایل ریجکت ویزای شینگن و رفع ریجکت شینگن در سال ۲۰۲۰

۳۰ آبان ۱۳۹۷
دلایل ریجکت ویزای شینگن و رفع ریجکت شینگن در سال ۲۰۲۰

شاید بدترین کابوس هر یک از ما در آستانه سفر ریجکت ویزا باشد! اتفاقی که می‌تواند به‌سادگی کل برنامه را خراب کند و حتی تبعات جدی‌تری در پی داشته باشد. همان‌گونه که می‌دانید برای سفر به اروپا نیاز به ویزای شینگن دارید که متأسفانه طی سال‌های اخیر میزان ریجکت ویزای شینگن از سفارت‌های اروپایی مستقر در ایران سیر فزاینده‌ای داشته است. در مطالب قبلی از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا صحبت کردیم و در این نوشتار سعی خواهیم کرد با ماهیت و دلایل رد درخواست ویزای شینگن و اقداماتی که پس از آن برای رفع ریجکتی ویزای شینگن می‌توان انجام داد توضیحات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

کمی از ویزای شینگن بدانیم

ویزای شینگن مجوز ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن است. این ویزا ورود به ۲۶ کشور عضو این پیمان را جواز می‌دهد و دارنده این ویزا خواهد توانست برای مدت‌زمان و شرایطی مشخص به هریک از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن محسوب می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای شینگن و اینکه چه ویژگی‌ها و انواعی دارد، خواندن مطلب ویزای شینگن را پیشنهاد می‌کنیم.

دلایل ریجکت ویزای شینگن

بسیاری از متقاضیان سفر به اروپا پس از دریافت نامه ریجکتی به دنبال دلیل رد شدن ویزای شینگن خود هستند. در برخی موارد با توجه به سابقه سفر مناسب و یا تمکن مالی کافی و حتی برنامه سفر درست، بازهم درخواست ویزای شینگن توسط سفارت مدنظر رد می‌شود. به‌راستی مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن کدام‌اند؟

۱- قانع نشدن آفیسر پرونده دلیل اصلی رد شدن ویزا

بنابر اعلام وب سایت رسمی حوزه شینگن شاید مهم‌ترین دلیل قانع نشدن آفیسر پرونده در خصوص دلایل سفر و یا قطعی بودن بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا باشد. در بیش از ۹۰ درصد ریجکتی‌های شینگن و در شرایطی که تمامی مدارک ارائه‌شده به سفارت ظاهراً مشکلی ندارند، تردید افسر پرونده دایر بر احتمال ماندن متقاضی در اروپا پس از پایان برنامه سفر ارائه‌شده و اعتبار ویزا، اصلی‌ترین عامل ریجکت ویزای شینگن است. در پی مهم‌ترین دلایل رد ویزای شینگن را به ترتیب اهمیت بررسی خواهیم کرد.

۲- ارائه توضیحات ناکافی در خصوص هدف و نحوه اقامت

همان‌طور که اشاره شد یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن ارائه توضیحات ناکافی و قانع‌کننده در خصوص هدف، شرایط و نحوه اقامت برنامه‌ریزی‌شده است. درواقع متقاضی سفر به اروپا باید بتواند با ارائه اسناد و مدارکی متقن در رابطه با هدف از سفر، برنامه سفر و وضعیت مالی و شغلی خود آفیسر پرونده را به این جمع‌بندی برساند که دلیل سفر همان است که ارائه‌شده.

۳- دلایل اثبات بازگشت متقاضی به کشور مبدأ

اگر متقاضی بتواند با ارائه مدارکی همچون سند ملکی، نامه اشتغال به کار، روزنامه رسمی و پیوندهای قوی خانوادگی در کشور مبدأ این اطمینان را ایجاد کند که پس از پایان برنامه سفر به کشور خود بازخواهد گشت، احتمال ریجکت ویزای شینگن وی تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

۴- ارائه برنامه سفر مبهم

بر اساس قوانین شینگن برای درخواست ویزای شینگن برنامه سفر تعیین‌کننده سفارتی خواهد بود که متقاضی می‌بایست از طریق آن برای اخذ ویزا اقدام نماید. اگر برای مثال قصد سفر به فرانسه را دارید نمی‌توانید از سفارت آلمان برای وقت سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید، هرچند کشور آلمان نیز عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن باشد. یا حتی اگر در برنامه سفر ۶ روزه خود علاوه بر فرانسه می‌خواهید برای مثال ۲ یا حتی ۳ روز هم در آلمان اقامت داشته باشید (ورود به اروپا از طریق فرانسه) بازهم درخواست وقت سفارت باید از طریق سفارت فرانسه صورت گیرد.

بنابراین اقدام از طریق سفارت اشتباه، ارائه ندادن محل اقامت (برای تمامی شب‌هایی که در منطقه شینگن خواهید بود) و ارائه ندادن رزرو بلیط همگی در زیرمجموعه برنامه سفر مبهم قرارگرفته و به‌راحتی به ریجکت ویزای شینگن خواهند انجامید.

۵- فقدان و یا ناکافی بودن مدارک مالی لازم برای تأمین هزینه‌های سفر

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند به‌سادگی به ریجکت ویزای شینگن بیانجامد، نبود مدارک کافی مالی برای پوشش هزینه‌های سفر به اروپا است. به این منظور هر متقاضی به‌صورت مجزا یا سرپرست خانواده به نمایندگی از تمامی اعضا می‌بایست گزارش گردش مالی کافی و مربوط به بیش از یک ماه گذشته ارائه دهد. همچنین موجودی فعلی حساب متقاضی نیز یکی دیگر از مواردی است که مورد توجه افسر پرونده قرار خواهد گرفت.

۶- ارائه ندادن مدارک اقامت و یا مدارک متناقض

متأسفانه بسیاری از کارگزاران اخذ ویزای شینگن با وعده‌هایی صوری و با انگیزه‌هایی صرفاً سودجویانه مدارک اقامت جعلی در پرونده متقاضی قرار می‌دهند تا بدین ترتیب در هزینه‌های اخذ ویزا به‌ اصطلاح صرفه‌جویی کنند. برای مثال اگر آفیسر پرونده شک کند مدارک رزرو هتل، رزرو بلیط (حتی بلیط پروازهای بین‌شهری در اروپا و منطبق بر برنامه سفر) و فیش‌های پیش‌پرداخت تور مسافرتی متناقض و حتی مبهم است به‌راحتی می‌تواند درخواست ویزا را رد کند.

۷- فعالیت‌های مجرمانه درگذشته یا حال حاضر

هرگونه سابقه کیفری (حتی کوچک) در گذشته و یا فعالیت‌های مجرمانه فعلی به‌طور قطع به ریجکت ویزای شینگن خواهد انجامید. درواقع برای افسر پرونده بسیار مهم خواهد بود فردی که برای سفری توریستی به اروپا سفر می‌کند، به قوانین و استانداردهای زندگی اروپایی احترام گذاشته و به آن‌ها پایبند باشد.

۸- پاسپورت مخدوش، آسیب‌دیده و یا نامعتبر

گذرنامه یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای اخذ ویزا به سفارت تحویل داده می‌شود. بنابراین اگر پاسپورت شما مخدوش و یا حتی جلد رو آن آسیب‌دیده باشد احتمال ریجکت ویزای شینگن وجود داد. در مواردی حتی خود متقاضی خبر ندارد که صفحه‌ای از پاسپورت وی گم شده است و پس از بررسی‌های انجام‌شده در سفارت متوجه این موضوع می‌شود. زمانی که کار از کار گذشته است. همچنین پاسپورتی که کمتر از ۶ ماه (برای برخی سفارت‌ها کمتر از ۳ ماه) از اعتبار آن باقی‌مانده باشد و یا دست‌کم ۲ صفحه خالی در آن نباشد، امکان دارد مسئول پرونده را به رد ویزای شینگن سوق دهد.

۹- ارائه مدارک جعلی

هرگونه مدرک جعلی حتی یک برگ نیز بدون تردید به ریجکت ویزای شینگن خواهد انجامید. به‌هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی سعی نکنید با ارائه مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام کنید. سفارت‌های اروپایی با مدارک جعلی به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کنند و در مواقعی حتی با ثبت تخلف صورت گرفته در پرونده نه تنها در درخواست بعدی متقاضی نیز سخت‌گیری بسیاری را در قبال آن پرونده اعمال خواهند کرد بلکه با قرار گرفتن پرونده مذکور در سیستم یکپارچه سفارت‌های اروپایی باقی سفارت‌خانه ها هم در جریان تخلف صورت گرفته قرار خواهند گرفت.

۱۰- سایر عوامل

علاوه بر موارد اشاره‌شده در بالا که مهم‌ترین و شایع‌ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن محسوب می‌شوند مواردی دیگر همچون سن (زیر ۳۰ سال و مجرد)، حساب‌سازی بانکی، دعوت‌نامه، سابقه سفر ضعیف و نامه مرجع نامعتبر را نیز می‌توان از موارد دیگری دانست که در رد ویزای شینگن تأثیرگذار خواهند بود.

بسیاری از سفارت‌خانه‌های اروپایی به افراد مجرد زیر ۳۰ سال که به‌طور انفرادی سفر می‌کنند ویزا نمی‌دهند یا سخت‌گیری می‌کنند که دلیل اصلی آن‌هم تردید در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از پایان سفر است. یا اگر مسافر حسابی را به سفارت اعلام کند که در کمتر از یک ماه ناگهان مبلغ قابل ‌ملاحظه‌ای به آن واریزشده است، از نظر افسر پرونده حساب‌سازی تلقی می‌شود و جالب اینکه گاها دعوت‌نامه خویشاوندی و پیوندهای قوی خانوادگی در اروپا موجب می‌شود افسر پرونده شک کند درخواست‌کننده ویزا قصد اقامت دائم در اروپا را داشته و مهر ریجکت ویزای شینگن پایان پرونده خواهد بود.
دلایل ریجکت ویزای شینگن از طرف سفارت

مراقب باشید: بار سومی وجود ندارد

مهر ریجکت ویزا، اساساً لکه ننگی است در پاسپورت! چه این مهر برای ویزای کانادا باشد و چه برای ویزای شینگن. فرقی نمی‌کند، مهر ریجکت ویزا در پاسپورت واقعاً کلافه کننده است. یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص ریجکت ویزای شینگن باید به آن توجه داشت این است که وجود ۲ مهر ریجکت ویزا در یک پاسپورت کار را برای اخذ این ویزا در آینده حتی از سفارتی دیگر بسیار دشوار خواهد کرد.

بنابراین بسیار مهم است در صورت درج مهر ریجکت ویزای شینگن در پاسپورت برای بار اول، حتماً با بررسی دلایل قیدشده در نامه ریجکتی با رعایت برخی ریزه‌کاری‌های مهم و رفع نواقص پرونده بار دیگر، در زمان مناسب و از سفارت مناسب برای ویزای شینگن اقدام کنید.

می‌توان گفت مدارکی که به سفارت برای اخذ ویزا ارائه می‌دهید سرنوشت پرونده شما را تعیین خواهند کرد. بنابراین اولاً فریب تبلیغات سودجویانه و غلط آژانس‌ها و مؤسساتی که شما را ترغیب به سندسازی و ارائه مدارک جعلی می‌کنند را نخورید و ثانیاً پیش از اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن و تکمیل مدارک حتماً با کارشناسان و مؤسسات باتجربه و معتبر در این زمینه مشورت کنید تا شانس موفقیت و ویزا شدن درخواست به حداکثر برسد.

نحوه اعتراض و رفع ریجکت ویزای شینگن

اگر به هر دلیلی درخواست شما برای ویزا رد شد، نحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن به چه ترتیب است؟ این پرسشی است که ذهن بسیاری از متقاضیان سفر یا کار در اروپا را به خود مشغول کرده است. اینکه بدانیم به چه دلیلی سفارت درخواست ما برای ویزا را رد کرده است شاید نخستین قدم برای اعتراض به ریجکت ویزای شینگن باشد.

با اطلاع از دلیل و یا دلایل رد درخواست ویزا می‌توان با ارسال نامه‌ای به سفارت مربوطه موسوم به نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن اعتراض خود را اعلام کرد. البته این نامه چه از نظر فرم و چه از نظر محتوا ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

نگارش صحیح و دقیق نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن درواقع تمام کاری است که از دست شما برای اعتراض به رد درخواستتان برمی‌آید. پس باید در استفاده از این آخرین و تنها شانستان کمال دقت را داشته باشید.

مواردی که باید در نگارش نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن رعایت شوند به شرح زیر هستند:

  • اطلاعات فردی: شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پست و ایمیل
  • تاریخ ریجکت ویزای شینگن: که باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود
  • دلیل رد ویزای شینگن: که باید صراحتاً و دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده
  • دلایل و توضیحات شما در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزای شینگن: درواقع مهم‌ترین بخش‌نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن است. در این بخش باید با ارائه دلایل، توضیحات و یا مدارک لازم توضیح دهید چرا رد درخواست شما اشتباه بوده و چرا باید با بررسی مجدد پذیرفته شود.

دانلود نمونه فایل نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن


مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن

بند (۳)۲۳ توافقنامه شینگن به‌صراحت اعلام می‌دارد تمامی افرادی که با رد ویزای شینگن مواجه شده‌اند این حق را خواهند داشت تا به این رأی اعتراض کنند و همان‌طور که اشاره شد نگارش دقیق و اصولی نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنها راه موجود است.

برای این منظور ابتدا نامه ریجکتی ارسال‌شده از سفارت را به‌دقت مطالعه کنید تا از دلیل و یا دلایل ارائه‌شده برای ریجکت ویزای شینگن خود مطلع شوید. سپس اگر مطمئن هستید مدارکی که برای دریافت ویزا به سفارت ارائه داده‌اید درست بوده‌اند و دلایل اشاره‌شده برای رد درخواست شما را پوشش می‌دهند با توضیح مجدد آن‌ها در نامه اعتراض و برجسته کردن آن‌ها برای تغییر رأی صادرشده  اقدام کنید. همان‌طور که اشاره شد این نامه تنها شانس شما برای تغییر ریجکت ویزای شینگن است پس حتماً پیش از نگارش آن با کارشناسان رفع ریجکتی ویزای شینگن مشورت کنید.

بهترین زمان اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای شینگن

بنا بر قوانین شینگن، برای اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای شینگن محدودیت قانونی وجود ندارد. بدان معنی که حتی می‌توان دو روز پس از دریافت نامه ریجکتی سفارت با ارائه مدارک جدید به رد ویزا اعتراض کرد و در صورت دقیق بودن توضیحات و مدارک ارائه‌شده موفق به دریافت ویزا شد. اما اگر موارد اشاره‌شده در نامه ریجکتی سفارت درست بوده باشند و کوتاهی و اشتباه از طرف متقاضی و یا آژانس اقدام کننده باشد، بنا بر قانونی نانوشته در ایران بهتر است دست‌کم ۶ ماه صبر کرد و بار دیگر برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمود. بدیهی است در درخواست مجدد می‌بایست با بازنگری در مدارک موردنیاز، نسبت به رفع نواقص درخواست قبلی اقدامات لازم صورت گیرد.

سخن آخر پیش از مواجهه با رد شدن ویزای شینگن

همانطور که در این مطلب متوجه شدید رد شدن ویژای شینگن هزینه‌های سنگینی مثل از دست دادن زمان و از دست دادن اعتبار را در پی دارد. برای همین بهترین راه اقدام از طریق کارشناسانی است که با سالها تجربه و مواجهه با انواع دلایل ریجکتی مسیر دریافت ویزا و یا رفع ریجکتی را بلد هستند. اما پیدا کردن کارشناس و موسسه‌ای معتبر هم خود نیاز به دقت فراوان دارد.

خوشبختانه مجموعه شرکت‌ها نیلگام با بیش از یک دهه تجربه مستمر در امور اخذ ویزا، وقت سفارت، پیکاپ پاسپورت و برگزاری تورهای گردشگری به مقاصد متنوع دنیا، با بهره‌مندی از تیم اجرایی مجرب در حوزه ویزای شینگن و رفع ریجکتی ویزای شینگن آماده ارائه خدمات VIP ویزا و وقت سفارت شینگن از طریق سفارت‌های آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، پرتغال، اتریش و چک به متقاضیان محترم خواهد بود.

بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت و از مطمئن‌ترین راه برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید. تنها کافی است از طریق لینک زیر فرم مربوطه را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

آنلاین برای ویزای شنگن اقدام کنید و تخفیف بگیریدثبت نام کنید
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 26    میانگین: 3.8/5]
دسته بندی :شینگن

نظرات

فرزانه عظیمی

با سلام و خسته نباشید
من سال ۲۰۱۸ از طریق یک آژانس درخواست ویزای فرانسه کردم. آژانس به من گفت ریجکت شدی ولی نه مهر ریجکتی روی پاسپورت زدن و نه نامه ای از طرف سفارت برای من آمد تا بتونم اعتراض کنم. آیا چنین چیزی ممکن است؟

سلام
تقریبا چیزی به نام اعتراض در سفارت های اروپایی نداریم ولی اگر انگشت نگاری کردین پیش میاد که مهر ریجکتی تو پاسپورت نزنن-به نظر من مجدد اقدام کنید ولی اینبار با احتیاط تر و خیلی خوب پرونده رو بچینید که مجدد ریجکت نشین

محمد

سلام.
من هم با خانواده اسپانیا ریجکت شدیم و مهر در پاسپورت نخورده و در نامه ای جدا علت و توضیح دادن و مهر زدن.
اینکه مهر در پاسپورت نخورده و در نامه جداگانه است نکته مثبتی است یا نه ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد ویزای شنگن،علت ریجکتیتون چه چیزی بوده؟و در کل هنگامی که شما ریجکت شوید مهری در پاسپورت نمیخورد ولی بدان معنا نیست که نکته مثبتی است همان تاثیر خود را در سابقه سفر و اقدام شما در ویزا دارد ،پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر ۶ ماه صبر کنید سپس مجددا برای اخذ ویزا اقدام کنید.

Ahmad Rafiei Vardanjani

من در تریکه هستم و رزیدنت پرمیت هم دارم از طرف شرکتی در لهستان بهم پیشنهاد کار شد و برای من قرارداد کاری و دعوت نامه برای من و همسرم فرستادن ک برای ویزا اقدام کنیم
ولی متاسفانه ریجکت شدیم به دو دلیل
۱ مشخص نبودن هدف سفر
۲ شک دارند ک قبل از پایان ویزا ب کشورم برمیگردم یا نه

از شما درخواست میکنم یک نامه ی رفع ریجکت ویزا برای من بنویسید
و هزینه رو هم بگین لطفا

منتظر جوابتون هستم
ممنون

سلام بعید میدونم که سفارت لهستان نامه اعتراض قبول کنه و نیاز هست که مجدد اقدام کنید

فرزانه عظیمی

با سلام و خسته نباشید. من اطلاعاتی در مورد بند ۱۸۰ از قانون صدور مجوز اقامت برای اتباع خارجی در کشور چک به شماره ۱۹۹۹/۳۲۶تحت عنوان بیگانگان در جمهوری چک نیاز دارم. شما میتونید کمک کنید؟

سلام متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی نداریم

لیلی

سلام برای ارسال نامه اعتراض به ریجکتی فرانسه با کجا باید مکاتبه شود و نامه برای کجا باید ارسال شود . سفارت در تهران یا خود فرانسه؟

ادمین

سلام باید برای اعتراض به ریجکتی فرانسه به خود سفارت فرانسه نامه راپست کنید.

شکوفه قاسمی

سلام. من برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کردم. مدارک اشتغال ب کار، فیش حقوقی. گردش مالی و تمکن مالی هم ارائه دادم. ۲۶ سال سن دارم و ب عنوان مهندس در شرکتی مشغول ب کار هستم. آیا احتمال ریجکنی من هست؟؟

ادمین

سلام برای اخذ ویزای شنگن علاوه بر مواردی که ذکر فرمودید سابقه سفر خوب نیز متاثر می باشد سفر به کشورهایی دارای لیبل نظیر روسیه،بلغارستان ،چین …کمک کننده است و در مورد پاسخ ویزا احتمال اپلای و یا ریجکتی ویزا هر دو وحود دارد.

امیر

باسلام من با دعوتنامه بار اول سال ۲۰۱۵ از آلمان صرفا بدلیل عدم اطمینان سفار از بازگشت قبل از انقضاء ویزا رد شدم بار دوم ۲۰۱۶ ویزا شدم بار سوم ۲۰۱۷ به همان دلیا رد و بار چهارم همان ۲۰۱۷ ویزاشدم شنگن از سفارت آلمان و باز ۲۰۱۸ به همان دلیل مضحک علیرغم دو سفر یک ماهه و ۴۵ روزه و برگشت دو روز قبل از پایان مدت ویزا …..
هیچ دلیل و علت مستند و مستدلی برای این مورد من نطافتم ضمنا ۵۶ سال سن من متاهل و شرکت مهندسی ثبت شده دارم .

ادمین

سلام.اگر از طریق ویزا متریک آلمان اقدام فرمودید بهتر بود که اعتراض می زدید به این دلیل که بسیاری ها از طریق ویزامتریک ریجکت شدند با این که از قبل هم ویزا داشتند و این که سفارت ها با دقت و سختگیری بیشتری دارند بررسی می کنند و پاسخ ویزا شما به آفیسر سفارت هم بستگی دارد.می توانید با دفتر تماس بگیرید و نامه ریجکتیتون برای همکاران ما ارسال فرمایید تا بتوانند راهنماییتون کنند.

حامد صالحی

سلام خسته نباشید خدمت گروه نیکنام
بنده داورهستم و دعوتنامه از فدراسیون ورزشی چک رو دارم -سند ملکی- بیمه تامین اجتماعی-جواز کسب-اجاره نامه مغازه و تمکن مالی دارم ۲۶سالمه آیا بهم ویزا میدن
باتشکر از شما

ادمین

سلام شرایط خوبی دارید وجود دعوت نامه نیز شانس ویزای شما را بالا می برد منتهی سابقه سفر خوب نیز در اخذ ویزای شنگن مهم می باشد می تواند جهت بررسی مدارکتون با کارشناس بخش شنگن ما صحبت فرمایید.

حامد صالحی

باسلام
فقط سابقه سفر ندارم آیا امکانش هست ویزا رو بدن
با تشکر از گروه خوبتون

ادمین

سلام بهتر است که بدون هیچ سابقه سفری اقدام نکنید احتمال ریجکتی در این صورت است باز هم باید مدارکتون توسط کارشناسان ما بررسی شود.

ر. مهدیان

سلام. من فوریه ۲۰۱۸ برای کنفرانسی در سوئیس دعوت شدم و از طرف صداو سیما اقدام کردم. متاسفانه رد شدم. اکتبر ۲۰۱۸ دوباره برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کردم و رد شدم. این بار محل شغل بنده دانشگاه و هیات علمی بود.مدارک بنده هم کامل بود. گفتند که ایتالیا رد نکرده بلکه سوئیس شما را در بلک لیست قرار داده. بنده اعتراض کردم که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ در آلمان زندگی کرده و درس خوانده ام و چرا باید ریجکت شوم ولی گفتند اعتراض خودم را به سفارت سوئیس بفرستم. سفارت گفت ایمیل برنم ولی درجواب ایمیل گفتند که مدت زمانی گذشته و بنابراین باید به اداره شنگن اعتراض خودم را اعلام کنم. پاسخ ایمیل بنده از طرف اداره شنگن چند خط ماده و تبصره بود که مفهوم نبود که بالاخره چه باید بکنم. برای بنده بعنوان استاد دانشگاه حضور در کنفرانس های اروپایی مهم است. چه باید بکنم؟

ادمین

سلام اطلاعاتی که ارسال فرمودید دارای تناقض بوده،نامه ریجکتیتون باید برای کارشناس ما ارسال کنید ایشون بررسی کنند راهنماییتون کنند لطف کنید با دفتر تماس بگیرید.

سودابه

سلام. من طی ۴ سال گذشته ۲ بار ویزای شنگن گرفتم و استفاده کردم. الان میخوام برای بار سوم اقدام کنم. میتونم ویزای مولتی درخواست بدم؟ امکان رد ویزا پیش نمیاد؟

ادمین

سلام،بله می توانید مولتی درخواست بدهید،پاسخ ویزای شما به مدارک و سفارت بستگی دارد .

محمد حیدری

سلام خسته نباشید من بخاطر اینکی دلیل بازگشت به میهن دوم اینکی مکان مشخص نداشتم اونجا ریجکت ویا جواب منفی گرفتم حالاه باید چیکار کنم

ادمین

سلام ،پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر که ۶ ماه صبر کنید سپس مجددا اقدام کنید و در اخذ ویزای شنگن عواملی همچون سابقه سفر ،مجرد یا متاهل بودن،گواهی شغلی و مالی متاثر است باید مدارکتون و نامه ریجکتیتون توسط کارشناس بررسی بشود شاید نیاز باشد سابقه سفرتون ارتقا دهید و یا از سفارت دیگری اقدام کنیدمی توانید برای مشاوره با دفتر تماس بگیرید.

عطا حيدري

من ١ ماه پیش برای کنگره فرانسه بودم برای کنگره دیگری که در ماه اپریل ٢٠١٩ هست اسفند ٩٧ اقدام کردم که ٢ روز قبل عید با دادن نامه ای که تیک ٨ مبنی بر مشخص نبودن محل اقامت بود رد شدم با اینکه شینگن های زیادی داشتم بلافاصله برای فرانسه همون vfs اقدام کردم که ۵ فروردین مدارکم رو مجدد به vfs دادم جواب ١٩ فروردین میاد نظرتون در کورد احتمال ریجکتی جدید یا accept شدن رو میفرمایید
با تشکر

ادمین

سلام پاسخ ویزای شما کاملا بستگی به مدارکی که ارایه می دهید و سفارت بستگی دارد.با توجه به گزینه شماره ۸ وچر هتل شما را تایید نکرده بودند بهتر بود همان بار اول اعتراض میزدید و وچر هتل را تصحیح میفرمودید و در نهایت نیز باز پاسخ کلی شما به سفارت بستگی دارد.

سامرند

ببخشید یه سوال دیگه بعضی سایت ها خوندم امکان داره کارمندهای VFS کاورلتری که برای سفارت می نویسیم جزء مدارک نزارن آیا صحت داره؟

ادمین

سلام ،اطلاعی در این باره ندارم دوست عزیز عذرخواهی می کنم.

بهزاد انصاری

سلام .عرض ادب
بنده ۴ فروردین امسال وقت سفارت داشتیم به اتفاق همسرم که رفتیم و همه مدارک درخواستی رو ارایه دادیم و منتظر جواب هستیم . ما رزرو هتل و پروازمون برای ۵ اردیبهشت هست.میخواستم بدمنم چه مدت طول میکشه برای جواب؟ امکانش هست یعنی بعد از رزرو ما جواب بیاد؟
گفته بودن ۱۵ روزه میاد جواب؟

ادمین

سلام مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن در سفارت حدودا ۳ هفته بطول خواهد انجامید.قبل از رزرو هتل و پروازتون پاسخ را دریافت می کنید.

موسي كريم زاده

باسلام…من کریم زاده هستم و از اژانس شما برای کانادا اقدام کردم و ویزا مولتی گرفتم…یه سوال داشتم ؟ داداش من از سفارت فرانسه دوسال پیش ریجکت شد علرغمی اینکه حساب بانکی خوبی داشت و مدیرعامل یک شرکت ساختمانی که متعلق به خودشون هست رو داشت ..سوال اینجاست ایا میشه ریجکتی رو پاک کرد یا مجدد اقدام کنند؟

ادمین

سلام ممنون از حضور شما جناب کریم زاده و با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن:علت ریجکتی ایشون چه چیزی بوده؟و تمامی سوابق سفر شما چه ریجکتی و چه اخذ ویزای موفقتون در سیستم ها ثبت می باشد و قابل پاک کردن نیست و بله می توانند الان مجدد اقدام کنند چون پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر که ۶ ماه صبر کنند سپس اقدام کنند و عواملی که بر اخذ ویزای شنگن علاوه بر گواهی شغلی و مالی متاثر است سابقه سفر نیز می باشد.می توانید جهت مشاوره باکارشناسان ما صحبت کنید.

ندا نوریان

باسلام.
من برادرم برای من و خواهرم و مادرم دعوتنامه از کشور فنلاند فرستاده متاسفانه ویزای مادرم رد شده بتازگی همه مدارک رو کامل فرستادیم مصاحبه هم خوب انجام شد برای منو خواهرم هنوز مصاحبه انجام نشده ولی برای مادرم انجام شد خوب پیش رفت ولی ویزا رد شده وخیلی ناراحا و غمگین شده چون چند سالی هست پسرشو ندیده آیا راهی هست و میتونید بما کمک کنید. باتشکر

ادمین

سلام علت ریجکتی ایشون چه چیزی بوده؟و برای اخذ ویزای شنگن علاوه بر دعوت نامه عوامل دیگری نیز متاثر هستند همچون سابقه سفر و گواهی شغلی و مالی و … بهتر که ایشون نامه ریجکتیشون برای کارشناسان ما ارسال کنند بررسی کنند سپس راهنمایی خدمتشون اعلام کنند شاید بهتر باشد از یک سفارت دیگری اقدام شود.در خدمت شما هستیم

نوید محمدی

سلام ،آقا ۲۷ ساله مجرد ، قصد گرفتن ویزای توریستی اسپانیا را دارم ،دعوتنامه از فرد اسپانیایی هم دارم که قید کردن محل اقامت در کل سفر و تمام هزینه ها را بر عهده خواهند گرفت،کلیه مدارک دیگر را دارم با توجه به شرایط اگر سند ملکی و حساب بانکی نداشته باشم میتونم اقدام کنم ؟ ویزا میشم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن به صورت توریستی، از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد و همچنین وجود سند الزامی نیست منتهی تمکن مالی و گردش حساب را به هر حال باید ارایه دهید.

هومن

با سلام
متاسفانه بنده و همسرم از سفارت ایتالیا در کمال ناباوری ریجکت شدیم
همسرم متخصص قلب و کارمند رسمی شرکت ملی نفت
بنده سابقه در شرکت بزرگ نیروگاهی
هر دو یک ویزای شینگن اتریش در سال۲۰۱۸
دارای دو سند مالکیت
و از همه مهتر دارای دعوتنامه مطابق با فرمت سفارت از پسرخاله ام که سیتیزن ایتالیاست بهمراه مدارک پاسپورت، قرارداد خونه، و شناسنامه شهروندی با ذکر علت هدف از سفر خانوادگی، توریستی
دارای تمکن مالی بالا
آخه چرا با وجود این شرایط باید رجکت بشیم؟
در نامه رجکت نوشته که اعتراض خود را از طریق وکیل به دادگاه استان لاتزیو ارائه دهید که با عقل جور در نمیاد!!!
آیا شما تجربه اینچنینی داشتید؟ چه پیشنهادی می دهید؟ امیدی هست به ارائه اعتراض مستقیم به خود سفارت؟؟

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد و با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید شرایط خوبی داشتید بهتر است که نامه ریجکتیتون برای همکار بخش شنگن ارسال فرمایید ایشون راهنماییتون کنند با سپاس

مرضیه

سلام من در تاریخ ۹۸/۲/۳۰ از سفارت یونان ریجکت شدم ( انگشت نگاری هم شدم ) .ایا الان می تونم از سفارت ایتالیا درخواست ویزا کنم یا باید ۶۶ ماه بگذره ؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی متقاضی دست کم برای مدت ۶ ماه نمی‌تواند از هیچ سفارت اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام نماید.باید ۶ ماه صبر فرمایید و مشکل ریجکتیتون حل کنید سپس برای اخذ ویزا مجددا اقدام کنید.

مرضیه

سلام
من کارمند رسمی اداره با نامه اشتغال بکار و تاریخ مرخصی برای مسافرت به یونان داشتم و بیمه تامین اجتماعی و فیش حقوقی
دخترم محصل
همسرم کارمند رسمی دولت
برامون زدن کد ۳ و ۸
ایا اعتراض فایده ای داره ؟
اعتراض هزینه هم داره ؟

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید سابقه سفر پیشینتون چگونه بوده؟و خانوادگی اقدام کرده بودید؟میتوانید اعتراض بزنید ،بهتر که لطف فرمایید نامه ریجکتیتون برای کارشناس بخش شنگن ما ارسال فرمایید ایشون بررسی کنند و راهنمایی های لازم خدمتتون اعلام کنند جهت مشاوره لطف فرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمت شما هستیم.

صغری باقری

باسلام من حدود ۶ماه است که از سفارت اتریش بدلیل مدارک مالی ناکافی و دعوت نامه ضعیف و اقدام دیر هنگام بعد از دریافت دعوت نامه ومدت زمان ناکافی در پاسپورت ریجکت شدم با توجه به اینکه پسر من ببیماری مهلک کشنده مبتلاست و مدارک لازم پزشکی هم اراعه دادم آیا در این مقطع زمانی با توجه به اینکه وضعیت پسر من وخیم است و نیاز مبرمی بمن دارد امیدی هست که من دوباره درخواست ویرا کنم ؟

ادمین

سلام،با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد ،با توجه به شرایطی که ذکر کردید مورد پسرتون وابستگی عاطفی شما در اینجا نشان می دهد وگزینه خوبی است منتهی باید دلایل ریجکتیتون حل فرمایید گواهی مالی مناسب و در صورت وجود دعوت نامه در زمان معین برای سفر اقدام کنید بهتر که مدارکتون توسط کارشناسان ما بررسی شود و راهنمایی های لازم خدمتتون اعلام کنند.لطف فرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمت شما هستیم.

ملينا

سلام براى ویزا توریستى آیا مصاحبه حضورى انجام مى شود ؟ یا از طریق شرکت ؟
ممنون از پاسختون

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از چه سفارتی قصد دارید اقدام فرمایید؟ .نیاز به مصاحبه ندارد منتهی این که به وی اف اس باید تشریف ببرید بستگی به سفارت انتخابی شما دارد.

محمد حاتمی

سلام خسته نباشید . من دوبار ریجکت شدم. بار اول از سفارت فرانسه که سال ۲۰۱۴ بود و دومی از سفارت لهستان که دو هفته پیش ریجکت شدم. خواستم خدمتتون عرض کنم که آیا میشه ماه دیگه به ترکیه سفر کنم یا نه ؟یا باید ۶ ماه صبر کنم.

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد ویزای شنگن،شما پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی ،متقاضی دست کم برای مدت ۶ ماه نمی‌تواند از هیچ سفارت اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام نماید پس از رقع مشکل میتوانید مجددا برای اخذ ویزا اقدام کنید منتهی این قضیه مانع سفر شما به ترکیه نمی شود چون ترکیه کشور اروپایی نیست و نیاز به ویزا ندارد و آسیایی می باشد میتوانید سفر کنید مشکلی نیست.

احسان قاسميان

سلام
من و همسرم براس دریافت ویزا از سفارت ایتالیا اقدام کردیم ولی متاسفانه با وجود مدارک لازم از جمله پرینت بانکی و گردش ۶ ماهه قوی و تمکن مالی ۴٠٠ میلیونی و سند ملکی ریجکت شدیم
لطفا مرا راهنمایی کنید برای درخواست مجدد

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن ،پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی شش ماه باید صبر کنید مجددا برای اخذ ویزا اقدام کنید و از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد.علت ریجکتیتون چه چیزی بوده پس از حل آن میتوانید مجددا اقدام کنید.

مهیار فردپارسا

رد ویزا شینگن از سفارت فرانسه

ادمین

سلام علت ریجکتیتون چی بوده دوست عزیز؟پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر ۶ ماه صبر کنید سپس مجددا اقدام فرمایید.

ابوالقاسم نقوی

با سلام
لطفا بفرمائید برای اعتراض به رد درخواست ویزا آز سفارت اسپانیا چه باید بکنیم.
با تشکر فراوان
نقوی

ادمین

سلام دوست عزیز باید علت ریجکتی شما مشخص و سپس به رفع ریجکتی بپردازیم و دوباره اقدام به اخذ ویزا کنیم براتون… ممنون از سوال شما

امیر اتابکی

خواستم تشکر کنم از اطلاعاتی که در وب سایت گذاشتید بسیار اموزنده و کمک حال است

سید محمد میرزایی

با سلام
اینجانب سرپرست گروه هنری هستم که قصد حضور در یک فستیوال در کشور لهستان را داشتیم. اما متاسفانه از ۱۷ نفر فقط به ۴ نفر ویزا دادن و بقیه ریجکت شدن. روز پنج شنبه با تماس تلفنی ریجکت شدن رو به ما اعلام کردن. حال ما باید هفته دیگه جمعه در لهستان حضور داشته باشیم. مدارک بچه ها اعم از دعوتنامه رسمی فستیوال و محل اقامت کامل میباشد. اما به دلایل نامعلوم ریجکت شدیم. امکان اعتراض و گرفتن ویزا در کمتر از یک هفته وجود دارد.
شماره تماس ۰۹۱۵۹۸۳۱۱۰۸

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز برای ویزای کشورهای دیگر شنگن مثل چک ،هلند ، فرانسه، ایتالیا، آلمان ، سوئد و غیره در خدمت شما هستیم . متاسفانه در حال حاضر لهستان در حوزه خدمات ما نیست.

کیوان

با سلام
من ۴۹ سال سن و متاهل میباشم و در یک شرکت بزرگ کار میکنم، از یک شرکت آلمانی دعوتنامه داشتم تا برای یکی از پروژه های مشترک بصورت مالتیپل در آلمان حضور داشته باشم. تا بحال ویزای شینگن نگرفته ام و همه مدارک درخواستی نظیر گواهی اشتغال به کار و حساب بانکی و بلیط رفت و برگشت و بیمه مسافرتی هم ارایه دادم. ولی متاسفانه بدلیل قانع نشدن افسر سفارت جهت خروج از شینگن، ریجکت شدم. با توجه به اینکه برای انجام پروژه مذکور بایستی ظرف یک الی دو ماه آینده به آمان بروم. چکار باید بکنم. با سپاس از راهنماییهای ارزنده تان

ادمین

سلام ،سابقه سفر پیشین شما چگونه بوده؟بهتر نامه ریجکتیتون توسط کارشناسان بخش شنگن ما بررسی شود و راهنمایی لازم خدمتتون اعلام کنند چون وجود دعوت نامه شانس ویزا افزایش می دهد لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش شنگن ما صحبت فرمایید.

سمیرا نوری

سلام من اوایل تیر ماه برای ویزا اقدام کردم و بعد از ۴۵ روز جواب ریجکت اومده الان برای در خواست ویزای بعدی باید شش ماه از روز اقدام گذشته باشه یا شش ماه از روزی که جواب امده؟

ادمین

سلام پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر که شش ماه صبر کنید سپس مجددا اقدام فرمایید.

حميد قيامي

سلام
من بعد از اخذ دوبار ویزای فرانسه برای بار سوم ریجکت شدم . درصورتی که مدارکم کامل و بی نقص بوده و تحربه ام در این زمینه زیاد بود.
نامه اعتراض تهیه و ارسال کردم ولی پاسخی دریافت نکرده ام(یک هفته از ارسال نامه گذشته) لطفا راهنمایی و تجریه بدهید

ادمین

سلام وقتتون بخیر علت ریجکتیتون چی بوده دوست عزیز؟بهتر است که نامه ریجکتیتون برای همکاران ما ارسال فرمایید طی بررسی، راهنمایی لازم خدمتتون اعلام کنند.

عباس نوری

سلام خسته نباشید من از سفارت ایتالیا رد ویزا شدم آیا اگه بعد از هشت ماه دیگه اقدام کنم از همان سفارت ایتالیا یا کشور دیگه ویا با خانواده ام اقدام کنم متشکرم

Admin

سلام پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر شش ماه صبر کنید سپس مجددا اقدام کنید با رفع مورد ریجکت شده مشکلی جهت اقدام برای شما وجود ندارد.در خدمتتون هستیم

Sajadrahimi

سلام . من ریفیوز شدم میخواستم بدونم ایا راهی وجود داره

Admin

سلام علت ریجکتیتون چی بوده دوست عزیز؟

Sajadrahimi

سلام . من اسفند ماه سال گذشته از طریق یه دفتر هواپیمایی اقدام کردم که بعد هفت ماه ریفیوز شدم میخواستم بدونم ایا راهی وجود داره

Admin

سلام وقتتون بخیر علت ریجکتیتون چی بوده دوست عزیز؟پس از ریجکتی از هر سفارت اروپایی بهتر شش ماه صبر کنید سپس اقدام کنید با برطرف کردن مشکل ریجکتیتون میتوانید اقدام فرمایید.

محمد ب

سلام.
من و خانومم هفته ی گذشته با اینکه یکی از آژانس های معتبر تهران واسه ویزای ایتالیا برامون اقدام کرد ریجکت شدیم…با اینکه از نظر مدارک مالی و شغلی همه چی کامل بود …موسسه ی شما کارهای اعتراض به ریجکت ویزا رو هم انجام میده؟

Admin

سلام وقتتون بخیر ،علت ریجکتیتون چه چیزی بوده است دوست عزیز؟لطف بفرمایید نامه ریجکتیتون برای کارشناسان ما ارسال فرمایید راهنمایی های لازم خدمتتون اعلام خواهم کرد .لطفا با دفتر تماس بگیرید.

راشد پشاآبادی

سلام وقت بخیر
ببخشید من به دلیل بند ۸ ریجکت شدم.
راهکار شما چیه؟ چیکار کنم بنظرتون؟ کمکی از دست شما برمیاد؟

Admin

سلام وقتتون بخیر ،بهتر لطف بفرمایید جهت بررسی شرایط و مدارک با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما به صورت تخصصی در خدمتتون هستند.