تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دره یارا و منطقه دندنونگ | معرفی ۱۰ جاذبه در ملبورن استرالیا

۲ مرداد ۱۳۹۶
دره یارا و منطقه دندنونگ | معرفی ۱۰ جاذبه در ملبورن استرالیا

۱۰ مورد از جاذبه های برتر دره یارا و منطقه دندنونگ

در این مطلب شما میتوانید با بخشی که دارای اهمیت فراوانی برای توریست ها و مردمان استرالیا دارد آشنا شوید.ما با جمع آوری ۱۰ مورد از جاذبه های برتر دره یارا و منطقه دندنونگ قصد معرفی این مکان را برای شما داریم.


بهترین جاذبه های گردشگری دره یارا (Yarra Valley) و منطقه دندنونگ (Dandenong Ranges) در ۳۵ کیلومتری ملبورن قرار دارند. خاک غنی و آب و هوای مساعد، باعث شد که بسیاری ازمهاجران اروپایی قرن ۱۹ در اینجا مستقر شوند و آنرا اصطلاحاً “کاسه غذای ویکتوریا” نام گذاری کنند. بیشتر این مزارع و باغ ها هنوز هم حاصلخیزند. بیش از یک قرن است که دره یارا و منطقه دندنونگ محلی برای هنرمندان، طبیعت دوستان و خوراک شناسانی که به دنبال الهام، خلوص و انزوا هستند را به خود جذب میکند.دره یارا و منطقه دندنونگ

معرفی ۱۰ مورد از جاذبه های برتر دره یارا و منطقه دندنونگ

۱٫ پناهگاه هیلسفیل

پناهگاه هیلسفیل مکانی عالی برای دیدن حیوانات منحصر به فرد استرالیا درغالب یک پارک سی هکتاری و سرشار از برنامه های جذاب است. برای مثال برنامه ی “ملاقات با مربی” شامل رویارویی با کانگورو، خرس وومبت، کوالا، شترمرغ استرالیایی، سگ دینگو و پلاتیپوس است که چندین بار درطول روز اجرا می شود. “ارواح آسمانی” نیز شانسی برای دیدن پرندگان قوش و اوج گرفتن عقاب های عظیم دم گوه ای را به شما میدهد. همچنین این محل با ارائه ی گزینه های متنوع غذایی، دقت نظر بهترین خوراک شناسان محلی را نشان میدهد.ما میتوانیم شما را در گرفتن و اخذ ویزای استرالیا و در ادامه سفر به استرالیا همراهی کنیم.

۲٫ پارک ملی دندنونگ

بازدید از دره یارا و منطقه دندنونگ و این پارک ملی نیازمند زمان و برنامه ریزی است. با ۳۲۱۵ هکتار مساحت، این پارک مملوء از گذرگاه ها، حیات وحش و چشم انداز عالی است که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. گرچه پارک دندنونگ رستوران های زیادی دارد، اما بسیاری از مردم به پیک نیک دسته جمعی در طبیعت علاقه ی بیشتری دارند. سرزمین گرنت پیک نیک واقع در قلب جنگل شربروک، محلی است که پرنده دوستان حتماً باید بازدید کنند و تنها جایی است که مردم میتوانند به پرندگان بومی غذا دهند. دانه ی پرندگان وحشی در کیوسک مربوطه نیز قابل تهیه است. همچنین طوطی های کاکل سفید و روزلاها نیز در این پارک سکونت دارند.

سرزمین شربروک پیک نیک محل زیبای دیگری در این ناحیه است که افراد میتوانند با پیاده روی در یک مسیر ۲ کیلومتری دایره ای شکل نهایتاً به آبشارهای شگفت انگیز شربروک برسند. مسیر سخت تری هم با هزار پله به نام جاده ی کوکودا وجود دارد که یادبود شهدای استرالیایی کشته شده در پاپوآ گینه نو درطول جنگ جهانی دوم است.

۳٫ قطار پافینگ بیلی

پافینگ بیلی با قدمت یک قرن که یکی از بهترین قطارهای بخار دنیاست، همه روزه در سال(جز روز کریسمس) مسیری چهل کیلومتری در ناحیه ی دندنونگ را طی میکند. تامین بخار قطار توسط تیمی از داوطلبان انجام میشود. در حین سفر از بلگراو به جمبروک ، قطار با گذر ازمیان جنگل های اکالیپتوس سرسخت بومی و درختان زبان گنجشک کوهستانی باشکوه، و نیز پل های چوبی تاریخی و روستاهای بسیارزیبا مسیری فوق العاده را طی میکند. به دلیل استفاده از کالسکه های در معرض هوای آزاد و استشمام عطر اکالیپتوس، زیبایی این جاذبه ی توریستی دوچندان شده است.

۴٫ موزه هنر تاراوارا

اگر بخواهیم به هنر استرالیا دقیق تر نگاه کنیم، موزه ی هنر تاراوارا مثالی شگفت انگیز از معماری مدرن است. این موزه به گردشگران فرصت تماشای کلکسیون های دائمی مجسمه سازانی چون جان برک، برت وایتلی و راسل درایسدل را ارائه میدهد. نمایشگاه های موقتی نیز در طول سال برگزار میشوند و از هر دری، هنری را به نمایش میگذارند.دره یارا و منطقه دندنونگ 5

۵٫ لبنیات دره یارا

خانه های روستایی دره ی یارا، به گردشگران این امکان را میدهد که احشامی چون گاو، بز و گوسفند را که مسئول تولید پنیرهای اعلاء هستند، نوازش دهند. تست مزه ی پنیر نیز امکان پذیر است و انواع مختلفی دارند. ازجمله پنیر بز اشد پیرامید، پنیر چیلی هات کاو و فتای فارسی. صرف ناهار در اتاق های روستایی نیز متداول است، خصوصاً یکشنبه ها.

۶٫ باغ های آلفرد نیکولاس

باغ های آلفرد نیکولاس در تمامی فصول فوق العاده هستند. پوشش گل های صدتومانی و ارکیده در بهار، گل های ادریس و سرخس بومی در تابستان ، راش و افرا در پاییز، و گاهاً اندکی برف در زمستان موجب شده که عکاسان عروس بیش از هر جای دیگری در دندنونگ جذب این ناحیه شوند. نام این باغ برگرفته از صاحبش آلفرد نیکولاس سازنده ی آسپیرین است و گذرگاه های بسیاری به سوی دریاچه ی مصنوعی دارد.دره یارا و منطقه دندنونگ 8

۷٫ حفاظت گاه ویلیام ریکت

باغ کوچکی از سرخس، درختان زبان گنجشک و صخره های سنگی به نام حفاظت گاه ویلیام ریکت، یکی از پنهان ترین جاذبه های توریستی ناحیه ی دندنونگ است. بیش از نود مجسمه ی سرامیکی که نشان دهنده ی فرهنگ بومی منطقه اند ، از میان شاخ وبرگ طبیعت نمایان هستند.

۸٫ باغ های کلاودهیل

باغ های کلاودهیل در مجموعه ای تحت عنوان “اتاق های باغ” با پرچین ها و دیوارهای سنگی از دیگر باغ ها جدا شده است. گرچه این محل در تمام فصول تماشایی است، اما افراهای ژاپنی باستانی در پاییز گردشگران را بیشتر اغوا میکند. نمایشگاه های مجسمه سازی و اجراهای موسیقی در تابستان اغلب در این باغ ها برگزار میشوند.

۹٫ روستای ساسافراس

ساسافراس روستایی است که روح تاریخ و افسونگری در آن جریان دارد و همه روزه گردشگران در عتیقه فروشی ها، کافه های دنج و گالری های هنر اوقات خوشی را می گذرانند. نوشیدن چای در” اتاق چای خانم مارپل” تجربه ای است که نباید از دست داد. مهمانسراها و اقامتگاه های مناسب و متنوعی در این روستا نیز وجود دارند.دره یارا و منطقه دندنونگ 11

۱۰٫ روستای اولیندا

در مجموعه باغ های ناحیه ی دندنونگ، اولیندا استراحتگاه مناسبی برای گردشگران است. به علت نزدیکی این روستا به باغ های کلاودهیل و باغ های ملی گل صدتومانی، خیابان های باریک پر از گالری، رستوران و دیگر جاذبه هاست. دره یارا و منطقه دندنونگ 12ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیا با تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

planetware

دسته بندی :استرالیا

نظرات