تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

۲۸ آبان ۱۳۹۷
پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

حتما می‌دانید برای مهاجرت قانونی و یا سفر به کشورهای دیگر راهی جز گرفتن ویزای آن کشور وجود ندارد. در واقع آنچه ورود شما به کشوری دیگر را جواز می‌دهد ویزای آن کشور است. در این مطلب قصد داریم درباره اینکه پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست بعنوان یکی از مراحل اخذ ویزا توضیحاتی را  ارائه دهیم.

پیکاپ به چه معنی است؟

کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزا و به بیان دیگر اجازه ورود خواهید داشت. برای اخذ این اجازه ورود، باید با در دست داشتن مدارک خود برای مصاحبه به سفارت کشور مربوطه در ایران مراجعه نمایید و در صورت تایید شخص مصاحبه کننده در سفارت مدنظر، ویزای شما به مرحله ثبت خواهد رسید و پس از درج مهر ویزا در پاسپورت می‌توانید برای سفر آماده شوید. اما گاهی برای اخذ ویزای بعضی از کشورها (به دلیل تعطیلی سفارتخانه و یا کنسولگری مدنظر) ملزم به مراجعه به یک کشور واسطه هستید. این عمل را اصطلاحا پیکاپ می‌گویند.

پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟

در واقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. متقاضیان دریافت ویزا پس از اقدام جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل مربوطه، به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان، امکان یا تمایل سفر به کشور مربوطه را ندارند. در این مواقع متقاضی می‌تواند با انتخاب یک کارگزار قابل اعتماد و ارائه پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود به ایشان، در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی نماید. کارگزار شما بدون هیچ منع قانونی، با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شما را انجام داده و پس از اتمام کار آن را در ایران به شما تحویل خواهد داد. به این فرایند ارسال پاسپورت،الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح “پیکاپ پاسپورت” گفته می شود.
پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست

شرایط اقدام برای پیکاپ پاسپورت

خدمات پیکاپ پاسپورت به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات هلدینگ نیلگام، از اهمیت بسیاری برای مدیران مجموعه چه از منظر تسریع حداکثری و چه از منظر کیفیت خدمات برخوردار است. از این رو با هدف ارائه هر چه سریعتر خدمات پیکاپ پاسپورت و به حداقل رساندن زمان انتظار پیکاپ برای متقاضیان محترم، از هفته دوم شهریور تعداد پروازهای هفتگی خود به مقصد آنکارا را به ۳ پرواز در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه افزایش داده است.

عموما پس از بررسی درخواست ویزا توسط سفارت فرصتی در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت تا با مراجعه مجدد به سفارت مذکور در کشور ثالث نسبت به الصاق برچسب ویزا اقدام نماید. متقاضیان محترم می‌توانند در این مهلت قانونی یک ماهه با مراجعه با دپارتمان پیکاپ پاسپورت در هلدینگ نیلگام و تحویل پاسپورت خود بسته به سفارت مد نظر در فاصله‌ای حدودا ۱۰ روزه نسبت به دریافت پاسپورت ممهور به مهر سفارت مدنظر اقدام نمایند.

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

خدمات پیکاپ پاسپورت در حال حاضر برای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس در دسترس متقاضیان و همکاران محترم قرار گرفته است.

پیکاپ ویزای کانادا

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات را پوشش می‌دهد و شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی می‌شود.

پیکاپ ویزای آمریکا

به دلیل دایر نبودن سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده می‌بایست برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند و از آنجایی که سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند، دپارتمان پیکاپ ویزای شرکت نیلگام نیز خدمات خود برای پیکاپ ویزای آمریکا را معطوف به این ۳ کشور کرده‌است.

پیکاپ ویزای انگلیس

به دلیل نیمه تعطیل بودن سفارت انگلیس در تهران، بسیاری از هموطنان ما مجبور می‌شوند برای انگشت نگاری  و مصاحبه ویزای انگلیس، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنند و به همین خاطر پس از ویزا شدن درخواست آنها، برای الصاق ویزای انگلیس مجبور خواهند شد بار دیگر به کشور ثالث سفر کنند. خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در هلدینگ نیلگام در ۳ کشور ترکیه، امارات و ارمنستان به هدف تسهیل و تسریع الصاق برچسب ویزای انگلیس به پاسپورت متقاضی ارائه می‌شود.

برای دریافت پیکاپ پاسپورت آیا نیاز به حضور شخص میباشد؟

همانطور که پیشتر اشاره شد پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا در اصطلاح به روند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به متقاضی گفته می‌شود. هنگامی که پاسخ درخواست ویزا، از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود اجتناب می‌کنند.

به بیان دیگر با تعیین نماینده‌ای رسمی دیگر نیاز به حضور شخص در سفارت و سفر مجدد وی به کشور ثالث نخواهد بود و تمام مراحل توسط نماینده رسمی متقاضی در کمترین زمان ممکن و هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر انجام می‌شود.

آنلاین برای پیکاپ ویزا اقدام کنید و تخفیف بگیریدثبت نام کنید
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

شیما شکری

آیا امکانش هست که شما به جای ما پاسپورت رو ببرید و لیبل ویزای آمریکا را در دبی توی پاسپورت بزنید؟

سلام بله یکی از خدمات اصلی ما پیکاپ پاسپورت یا همون پیکاپ ویزای آمریکا در ارمنستان دبی و آنکارا هست

saber mohammadi

باسلام
برای گرفتن ویزای کانادا چه مراحلی رو باید طی کنیم؟
متشکرم

ادمین

سلام،برای اخذ ویزای توریستی کانادا شما نیازمند سابقه سفر خوب به معنای دارا بودن ویزای شنگن و یا ویزاهای معتبری همچون کره و ژاپن و گواهی شغلی و مالی مناسب می باشید و وجود دعوت نامه از اقوام دوست یا اشنا شانس ویزا شما بالا می برد و در صورت اپلای ویزای شما برای پیکاپ کانادا شما نیازمند ایمیل سفارت و پاسپورت می باشید.میتوانید جهت بررسی شرایط و مدارک لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش مربوطه صحبت فرمایید.