تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

صخره ی کیک عروسی،ساحل مارلی | ایران آنکارا

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
صخره ی کیک عروسی،ساحل مارلی | ایران آنکارا

صخره ی کیک عروسی

آیا قصد سفر به استرالیا ساحل مارلی را دارید؟ شاید بهتر باشد قبل از سفر به صخره ی کیک عروسی در مورد بازدید، خطرات و موقیت مکانی آن بیشتر بدانید.ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را در خصوص صخره ی کیک عروسی افزایش خواهیم داد.


صخره ی کیک عروسی، ساحل مارلی

صخره ی کیک عروسی (Wedding Cake Rock)، سازه‌ی زمین‌شناسی غیرمعمولی است که در شمال ساحل مارلی در نزدیکی باندینا (Bundeena) داخل پارک ملی سلطنتی در نیو ساوت ولز (New South Wales) قرار دارد. این صخره‌ی خیره‌ کننده‌ی سفید که از ماسه سنگ تشکیل شده، گوشه‌ای کاملا ۹۰ درجه و سطحی صاف دارد. به طوری که به نظر می‌رسد با چاقو برش داده شده است. برخی می‌گویند این صخره شبیه برشی از کیک عروسی است. عده‌ای هم آن را به شکل یک بسته توفو یا پنیر می‌بینند.

خطرات صخره ی کیک عروسی

بعد از انتشار تصاویر صخره‌ی کیک عروسی استرالیا در شبکه‌های مجازی، گردشگران بسیاری جذب این ناحیه شدند و به عکاسی در آنجا پرداختند. افزایش گردشگر به نظر نکته‌ی مثبتی می‌آید. اما در این مورد خاص، گردشگران تصور نمی‌کردند چه خطری آنها را تهدید می‌کند.اوایل سال ۲۰۱۵، صخره‌ی کیک عروسی شاهد افزایش ناگهانی شهرت و محبوبیت خود بود. خدمات پارک ملی نیو ساوت ولز و حیات‌وحش اعلام کرد که تعداد بازدیدکنندگان ماهانه در مسیر ساحلی پارک ملی از میانگین ۲۰۰۰ نفر در ماه به بیش از ۱۰,۰۰۰ نفر افزایش یافته است.صخره ی کیک عروسی 4

البته این افزایش بازدیدکنندگان اصلا موضوع خوبی نبود. آنها بعد از این ‌که تصاویر این صخره را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دیده بودند تصمیم به بازدید گرفتند. بازدیدکنندگان با نشستن و یا آویزان شدن از صخره، عکس‌های سلفی گرفتند؛ در حالی‌که این کارها بسیار خطرناک هستند. بدتر از همه این‌که برخی افراد خرابکار، روی این سازه‌ی سراسر سفید با گچ چیزهایی نوشته بودند.

 

نگرانی مسوولان پارک نه تنها برای امنیت گردشگران، بلکه امنیت خود این صخره بود. ترس آنها از این موضوع بود که وزن ۳۰ یا ۴۰ نفری که روی صخره ایستادند ممکن بود باعث آسیب به صخره یا نوک آن شود.

موقیت مکانی صخره ی کیک عروسی

صخره‌ی کیک عروسی یکی از هزاران سازه‌ی آهکی در امتداد مسیر گردشگاه ساحلی سلطنتی است؛ مسیری ۲۶ کیلومتری در امتداد تخته ‌سنگ‌های پارک ملی سلطنتی در باندینا به سمت روستای اتفورد (Otford). این منظره از دره‌های شیب‌دار، برآمدگی‌ها و صخره‌هایی با نمای پانوراما از اقیانوس تشکیل شده است که تا کیلومترها از هر طرف امتداد دارند. صخره ی کیک عروسی 4

این مکان بالاخره در ماه می ۲۰۱۵ بسته شد. ارزیابی بعدی از صخره نشان داد که، در کمال تعجب، این سازه نه تنها بی‌ثبات و ناپایدار بود، بلکه تا ده سال آینده قطعا هر لحظه امکان دارد این صخره فرو بریزد. صخره‌ی کیک عروسی در فاصله‌ی ۵.۱ کیلومتری از ابتدای باندینا قرار گرفته است.نتایج تحقیق نشان داد که تمام سازه به طور خطرناکی در لبه‌ی پرتگاه به تعادل رسیده و شدیدا تضعیف شده است. صخره‌ی کیک عروسی اکنون برای همیشه به روی بازدیدکنندگان بسته است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیابا تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

amusingplanet

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات