تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ارغنون موجی کالیفرنیا | معرفی ارغنون موجی

۱۲ مرداد ۱۳۹۶
ارغنون موجی کالیفرنیا | معرفی ارغنون موجی

ارغنون موجی کالیفرنیا

لوله های تعبیه شده در این ارغنون، قدرت موجهای خلیج سانفرانسیسکو را مهار کرده و آنها را به یک نوای موسیقی تبدیل میکنند. شما با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را در خصوص ارغنون موجی کالیفرنیا کسب خواهید کرد.

[aparat id=”NawsA”]


معرفی ارغنون موجی کالیفرنیا

ارغنون موجی کالیفرنیا ، یک مجسمه صوتی عمل کننده با انرژی امواج است که در یک اسکله نزدیک به باشگاه قایقرانی گلدن گیت واقع در سواحل خلیج سانفرانسیسکو در منقطه مارینای ایالت کالیفرنیا ساخته شده است. این ارغنون موجی با استفاده از اصوات غرش، هیس، شرشر، چلپ و چلوپ و سایر صداهای ناشی از امواج، جلوه های آوایی مختلفی را تولید میکند که میتوان آن را موسیقی طبیعت دانست. صدای امواج به وسیله چندین لوله تقویت شده و به گوش شنوندگان در ایستگاه های مختلف میرسد. این مجسمه در سال ۱۹۸۶ توسط یک کتابخانه آموزش همگانی به نام اکسپلوراتوریوم در سانفرانسیسکو ساخته شد.ارغنون موجی کالیفرنیا 2

تاریخچه ارغنون موجی کالیفرنیا

یکی از هنرمندان برتر کتابخانه اکسپلوراتوریوم به نام پیتر ریچاردز پس از دریافت یک کمک هزینه حمایتی از سوی موسسه ملی استعدادهای هنری، تصمیم گرفت که با کمک این پشتوانه مالی کار منحصر به فردی را انجام دهد و لذا بررسی امکان ساخت یک ارغنون موجی را آغاز نمود. وی در سال ۱۹۸۱ یک نمونه ابتدایی از ارغنون موجی را در هشتاد و یکمین جشنواره موسیقی نوین ارائه نمود. طرح این ارغنون مورد استقبال و تحسین عموم قرار گرفت و ریچارد با چنین الهام قدرتمندی تصمیم گرفت که طرح ساخت ارغنون موجی در مقیاس بزرگ را بیشتر بررسی نماید.

به همین منظور از نظرات کارشناسی سنگتراش سرشناس، جورج گنزالز استفاده نمود. سپس مدیرکل اکسپلوراتوریوم، فرانک اپنهایمر در خصوص اخذ مجوزهای لازم و تامین سرمایه مورد نیاز برای اجرای این سازه، کمک زیادی به این هنرمند نمود. اما به خاطر فوت اپنهایمر پروژه ساخت ارغنون موجی اندکی به تاخیر افتاد و پس از گذشت هفت ماه از مرگ اپنهایمر، عملیات ساخت دوباره از سر گرفته شد. این پروژه که از سپتامبر ۱۹۸۵ شروع شده بود در مدت کمتر از یک سال در مه ۱۹۸۶ تکمیل و برای نمایش و بهره برداری آماده شد. بعدها این سازه برای بزرگداشت فرانک اپنهایمر به نام این فرد نامگذاری شد.

ساختار ارغنون موجی کالیفرنیا

این ارغنون موجی از بیش از ۲۰ لوله PVC و بتنی تشکیل یافته است که این لوله ها به شکل مارپیچ در ارتفاع های مختلف اسکله را احاطه کرده اند و برخی از آنها نیز در قسمتی که امواج به ساحل برخورد میکنند وارد خلیج شده اند. خود اسکله نیز از سنگ گرانیت و مرمر جمع آوری شده از یک قبرستان مخروب ساخته شده است و بر روی آن چند جایگاه نشستن در شیبهای ایوان مانند احداث شده اند.ارغنون موجی کالیفرنیا 6

این لوله ها بر اساس اصول مشابه پیچش صدا در صدف حلزونی البته به طریقی متفاوت، نوعی موسیقی تولید میکند. وقتی امواج به سنگهای اسکله برخورد نموده و وارد لوله ها شده و از آنها خارج میشوند، تغییرات حجم آب دورن لوله ها موجب تولید صداهای زیر و بم شده و در نتیجه یک موسیقی طبیعی نواخته میشود. در حال حاضر کل سازه این ارغنون موجی و امکانات گردشگری آن توسط کارکنان اکسپلوراتوریوم اداره میشوند.

گردشگری ارغنون موجی کالیفرنیا

ارغنون موجی یکی از شگفتی های سانفرانسیسکو است که در سرتاسر سال پذیرای بازدید کنندگان بسیاری میباشد. به گردشگران توصیه میشود که در زمان مد (بالا آمدن آب دریا) از این سازه بازدید کنند، چرا که بهترین اصوات در این زمان تولید میشوند. گردشگران میتوانند علاوه بر کاوش تاریخچه و بررسی ساختمان این ارغنون و شنیدن صدا اقیانوس، از مناظر و چشم اندازهای اقیانوس و دورنمای شهر سانفرانسیسکو نیز لذت ببرند. همچنین گردشگران میتوانند از فعالیت های تفریحی و جاذبه های منطقه تفریحی ملی گلدن گیت نظیر تماشای پرندگان، پیاده روی و تماشای نهنگ ها لذت ببرند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات