تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفر به سیدنی همراه با کودکان | ۱۱ مورد از جذابیت های سیدنی

۹ مرداد ۱۳۹۶
سفر به سیدنی همراه با کودکان | ۱۱ مورد از جذابیت های سیدنی

سفر به سیدنی همراه با کودکان

سیدنی یکی از زیباترین شهرهای دنیا است ، سفر به سیدنی همراه با کودکان میتواند برای هر خانواده ای دارای جذابیت های فراوانی باشد. در این مطلب شما میتوانید با ۱۱ کاری که در سیدنی باید انجام دهید آشنا خواهید شد.


سفر به سیدنی همراه با کودکان : ۱۱ کاری که در سیدنی باید انجام

یکی از زیباترین شهرهای دنیا، سیدنی، پر از جاذبه های فرهنگی و فعالیت های ماجراجویانه را میتوانید در سفر به سیدنی همراه با کودکان تجربه کنید. برای مثال در آب نمای پیاده روی لنگرگاه دارلینگ درنزدیکی مرکزشهر، مجموعه ای از تفریحات سرگرم کننده برای خانواده ها وجود دارد، ازجمله آکواریوم، تئاتر و جت بوت سواری. همچنین می توانید کودکانتان را از زاویه ای دیگر با معماری فوق العاده ی این شهر آشنا کنید. حتماً بازدیدی هم از خانه ی اپرای سیدنی و پل لنگرگاه داشته باشید. بچه های بزرگتر می توانند از پل بالا بروند تا از منظره ای تماشایی تر لذت ببرند. کودکان همچنین این امکان را دوست دارند که با تعدادی از حیوانات بی خطر باغ وحش تارونگا از نزدیک روبرو شوند، نمایش های موزه جهانی را کشف کنند، و از چرخ وفلک سواری لذت ببرند.

بسته به زمان بازدید شما، این شهر میزبان جشنواره ها و رویدادهای متنوعی است که معروف ترین آنها نمایش سلطنتی عید پاک در ماه مارس و جشنواره ی سیدنی در ژانویه است. اگر قصد بازدید از شهر در روزهای یکشنبه را دارید، از تخفیف های فوق العاده ی یکشنبه ای سرگرم کننده برای خانواده خود غافل نشوید و شانس استفاده از سفرهای نامحدود در اماکن عمومی شهر را از دست ندهید.

۱٫ روزی را در لنگرگاه دارلینگ سپری کنید!

حتی اگر فقط قصد بازدیدی کوتاه برای تفریح کودکانتان را دارید، لنگرگاه دارلینگ را ازدست ندهید. علاوه بر مغازه ها، رستوران ها، نمایشگاه ها و مکان های تفریحی، این آب نما که تا مرکز شهر تنها ده دقیقه پیاده فاصله دارد، پر از جاذبه های توریستی خانوادگی است.از نکات برجسته ی این محل می توان به باغ وحش سیدنی(که شما را با اکوسیستم متفاوت استرالیا آشنا میکند)، آکواریوم سیدنی(بزرگترین کلکسیون موجودات دریایی استرالیا ازجمله پلاتیپوس و دوگانگ)، موزه ی مادام توساود(مجسمه های مشاهیر) و موزه ی دریایی ملی استرالیا (که کودکان میتوانند با تاریخ دریانوردی استرالیا آشنا شوند و سوار کشتی شبیه سازی شده ی کاپیتان هوک شوند) اشاره کرد.سفر به سیدنی همراه با کودکان 8

جاذبه های دیگر شامل تئاتر ۹ بعدی و تئاتر IMAX مجهز به بزرگترین صفحه ی نمایش دنیا، لیزر اسکیرمیش، بولینگ، جت بوت سواری، پروازهای شبیه سازی شده و مسابقه های ماشین سواری هستند. کوچکترها احتمالاً به زمین های بازی شامل تاب و سرسره و گودال شن ، چرخ و فلک و پارک آبی بیشتر علاقه نشان خواهد داد. پس از تجربه ی این ماجراجویی ها، کودکان خود را به گردش در “باغ چینی” که مملوء از درخت بید و تالاب است، ببرید. همچنین موزه ی پاورهاوس در همین مجموعه ، شامل نمایشگاه های علم، تکنولوژی، طراحی و تاریخ است.

۲٫ به تارونگا بروید و با کانگوروها روبرو شوید!

تارونگا باغ وحشی دیدنی است که در سفر به سیدنی همراه با کودکان میتوانید از آن بازدید کنید. کودکانتان حتماً عاشق این مجموعه ی دیدنی متشکل از ۴۰۰۰ حیوان بومی استرالیا ازجمله کانگورو، شترمرغ استرالیایی، بیلبی(جانور کیسه دار بیابان های استرالیا) ، کوالا و نیز گونه های عجیب وغریب شیر، ببر، کرگدن، میمون لمور، فیل آسیایی و گوریل های غربی خواهند شد. اگر کوچولوهایتان از گردش خسته شدند، اندکی استراحت کنید و از نمایش های زنده ای مثل پرواز پرندگان و نیز خوک های آبی لذت ببرید. برای تماشای نمای هوایی این منطقه، سوار اسکای سافاری(تنها تله کابین موجود در سیدنی) شوید و کودکانتان را در صخره نوردی وایلد روپز مجهز به پل های معلق و زیپ لاین، رها کنید.

از دیگر نمایشگاه های کودک می توان به “حیاط خلوت بوته ها” اشاره کرد که که شامل زمین بازی، فضای مخصوص آب بازی، نمایش های تعاملی، آغل مزارع و باغی پر از گیاهان خوشبو است. همچنین جانورشناسان تازه کار با پرداخت پولی بیشتر میتوانند از رویارویی نزدیک با برخی از حیوانات مثل خزندگان و زرافه ها بهره مند شوند.خط اتوبوسی از وینیارد در مرکز شهر به سمت این باغ وحش وجود دارد.

۳٫ در موزه ی پاورهاوس فضانورد شوید!

اگر میخواهید کودکانتان را به تغییر جهان تشویق کنید، موزه ی پاورهاوس در پشت لنگرگاه دارلینگ، مکانی عالی برای شروع انگیزه دهی است. این موزه با اجرای نمایشگاه های تعاملی متمرکز بر ایده ها و تکنولوژی ها در زمینه هایی چون علم، طراحی، دکوراسیون، معماری، مهندسی، بهداشت و مد ، کودکان در تمام سنین را هدف قرار میدهد. از مکان های موردعلاقه ی کودکان می توان به آزمایشگاه شبیه سازی جاذبه صفر و تجربه ی بی وزنی، نمایشگاه حمل و نقل با هواپیما، قطار و خودرو و آزمایش های علمی سرگرم کننده اشاره کرد. کودکان زیر پنج سال در نمایشگاه “ویگلز” می توانند بخوانند و برقصند. وجود کارگاه ها و نمایشگاه های موقت، تجربه را نو و سرگرم کننده تر می سازند.در پایان کودکان میتوانند در زمین بازی “کوگز” سرگرم شوند و والدین به استراحت در کافه ها بپردازند.سفر به سیدنی همراه با کودکان 5

۴٫ در پارک لونا سوار قطار شوید!

“فقط تفریح و سرگرمی” شعاری بود که در دهه ی ۱۹۳۰ برای این پارک نمادین، واقع در ساحل شمالی لنگرگاه سیدنی، استفاده می شد و همه ی کودکان در تمامی سنین را به مقصود این شعار میرساند. این پارک که به پل سیدنی و خانه ی اپرا تسلط دارد، در سال ۲۰۰۴ بازگشایی و بازسازی شد و امکانات جدیدی به آن افزوده گردید. چرخ و فلک، ترن هوایی و پلکان مارپیچ نمونه هایی از این امکانات جذاب است. کودکان بزرگتر معمولاً به سراغ قطار وایلدماوس، سفینه ی چرخان، سقوط شیطانی، قطار تانگو و جزیره ی خرگوش میروند. بازی های حاشیه ای، ماشین های برقی و پشمک نیز به فضای شاد و کلاسیک این شهربازی اضافه شده است. قیمت بلیط براساس قد فرزند شماست، اما اگر فقط قصد نشستن دارید، ورود به محوطه رایگان است.سفر به سیدنی همراه با کودکان8

۵٫ در ساحل بالمورال قلعه شنی بسازید!

سیدنی به داشتن سواحل زیبا شهرت دارد و بالمورال در قسمت شمالی شهر یکی از بهترین آنها برای کودکان است. از آنجایی که این ساحل مربوط به لنگرگاه است، آب آن آرام بوده و مناسب پاروزدن برای کودکان است و استخرهای کوچک شبکه ای به خانواده ها اطمینان خاطر می بخشند. کودکان میتوانند با لوله های تنفس مخصوص به زیرآب بروند، شن بازی کنند و در آب های آرام قایق پارویی برانند.

سفر به سیدنی همراه با کودکان 6

اگر میخواهید این محل را با کودکان بزرگترتان کشف کنید، از ساحل بالمورال به سمت خلیج چودر پیاده روی کنید و از مناظر زیبای سیدنی لذت ببرید و یا می توانید از پل پیاده به سمت صخره ی سنگی بروید. پیک نیک در گردشگاه اسپلاناد را نیز فراموش نکنید! نکته ی دیگراین که برای جلوگیری از مواجهه با مشکل پارک ماشین، صبح زود بیایید.

۶٫ به نوک برج تاور آی سیدنی بروید!

در تاورآی سیدنی، کودکان میتوانند دید ۳۶۰درجه به شهر داشته باشند و حتی نوک بلندترین برج های شهر را هم ببینند. این برج کله مخروطی منحصربه فرد، با ارتفاع ۳۰۹ متری در مرکز شهر و بالای مرکز خرید سنترپوینت، میدان دید وسیعی از پارک ملی بلو ماونتین را در اختیار قرار میدهد. بلیط شامل تور سینمای ۴ بعدی از مناظر شهر به همراه جلوه های ویژه و نیز دسترسی به عرشه ی دید مجهز به دوربین دوچشمی قوی و صفحه های لمسی است که کودکان را با نقاط برجسته ی سیدنی آشنا می سازد. با پرداخت مبلغی اضافی کودکان هشت سال به بالا میتوانند هیجان راهروی هوایی، یک سکوی شیشه ای در ارتفاع ۲۶۰متری، را تجربه کنند. اما باید لباس مخصوص به تن کنند و با یک بزرگسال همراهی شوند. پس از این ماجراجویی ها می توانید در یکی از رستوران های چرخان برج، نفسی تازه کنید.

۷٫ از پل لنگرگاه سیدنی بالا بروید!

سفر به سیدنی بدون بازدید از پل لنگرگاه کامل نخواهد بود. یک راه مناسب برای تماشای این شاهکار مهندسی ۱۳۴ متری به همراه کودکان، گذر از اسکله ی دایره ای شکل و ورود به منلی و باغ وحش تارونگا و تماشای پل از لنگرگاه است. قایق رانی از پارک لونا شما را مستقیماً به زیر پل می برد، اما برای کسب تجربه ای تاریخی میتوانید به جای قایق از یک کشتی بلند ساخته شده به سبک دهه ی ۱۸۵۰ استفاده کنید.سفر به سیدنی همراه با کودکان 9

کودکان هشت سال به بالا با قد بالای ۱۲۰ سانتیمتر گزینه ی هیجان انگیز دیگری دارند و آن بالارفتن از سربالایی پل است. پیش از آن ابزار و لباس های مناسب و آموزش های لازم به آنها داده می شود و درحین بالارفتن از پل با شنیدن داستان های شگفت انگیز درباره ی تاریخچه این محل بیشتر سرگرم می شوند و نهایتاً پس از اتمام مسیر درنوک پل از آنها عکس گرفته میشود. تجربه ی ایستادن روی بالاترین قسمت پل و تماشای منظره ی فوق العاده ی لنگرگاه، تجربه ای به یادماندنی برای کودکان خواهد شد.

۸٫ سیاحت در خانه ی اوپرا را از دست ندهید!

زمانیکه کودکان به سیدنی فکر میکنند، بدون شک خانه ی اوپرا هم به ذهنشان خطور خواهد کرد. پس بازدید از این محل فقط مختص بزرگسالان نیست و با برنامه هایی چون رقص باله، موسیقی کودکان و نمایش های نونهالان ، ازکودکان نیز میزبانی خواهدشد.سفر به سیدنی همراه با کودکان 11

درطول تعطیات مدرسه ای استرالیایی ها، کودکان می توانند گردشی در این شگفتی معماری ساخته شده توسط معمار دانمارکی، یوهان اونسون ، داشته باشند. در طول این سیاحت، بچه ها از بازی های تعاملی لذت میبرند، لباس اجراکنندگان را به تن میکنند و با خوصیات منحصربه فرد ساختمان آشنا میشوند. در طول این تعطیلات، امکانات خانوادگی هم در دسترس است که شامل تخفیف بلیط اجراها و صرف ناهار در رستوران های خانوادگی است.

۹٫ بندبازی در پارک المپیک سیدنی

پارک المپیک سیدنی که در ۱۶کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و در سال ۲۰۰۰ میزبان مسابقات المپیک و پاراالمپیک بود، اکنون محلی دلپذیر برای گردش های خانوادگی است. علاقمندان به بندبازی میتوانند در کارگاه های بندبازی سیرک آموزش ببینند و با کمک متخصصین مربوطه در هوا شیرجه بزنند. مرکز آبی پارک المپیک، مجهز به چهار استخر سرپوشیده و سرسره ی آبی بزرگ هم مکانی عالی برای بازدید است.سفر به سیدنی همراه با کودکان 12

کودکان معمولاً زمین آب بازی به همراه توپ های آبی و سرسره را بیشتر می پسندند. همچنین در همین محل یک مرکز تیراندازی وجود دارد که به کودکان ده سال به بالا آموزش میدهد. سرگرمی محبوب دیگر دوچرخه سواری در یک مسیر ویژه ی ۳۵کیلومتری است و کودکان میتوانند در محوطه المپیک همانند پارک ها و امتداد رودخانه پاراماتا، دوچرخه سواری کنند. سه مسیر دایره ای دوچرخه سواری برای کودکان پنج سال به بالا وجود دارد و برای افراد ماجراجوتر مسیر های دیگری چون BMX و Mountain X هم وجود دارد.سفر به سیدنی همراه با کودکان 13

محلی نیز برای اجاره دوچرخه وجود دارد که انواع مختلفی چون سه چرخه، دوچرخه ی دونفره و دوچرخه ی کوهستان را در اختیار علاقمندان قرار میدهد. در طول تعطیلات مدارس، برنامه ای شگفت انگیز تحت عنوان “کودکان در پارک” ارائه میشود که شامل انواع سرگرمی هاست، از کلاس های پاستا و پیتزاپزی گرفته تا کارگاه های نویسندگی و هنر شن بازی. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص زمانبندی دقیق میتوانید وبسایت های مربوطه را بررسی کنید.

۱۰٫ اسب سواری در پارک های سنتنیال

پارک سنتنیال، یکی از معدود پارک های شهری دنیاست که امکانات سوارکاری دارد و حدود ده دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد. این پارک شامل ۲۱۰ اصطبل و پنج مدرسه ی سوارکاری به همراه آموزش های مخصوص کودکان است و تمام تجهیزات نیز فراهم است. این پارک همچنین دارای مسیرهای ویژه ی دوچرخه سواری برای کودکان علاقمند است. پس از سواری در محوطه ی پارک میتوانید در زیر درختان بزرگ پیک نیک برگزار کنید و یا به کافه بروید.سفر به سیدنی همراه با کودکان10

۱۱٫ بازدید از دایناسورها در موزه استرالیایی

در مجاورت پارک هاید در مرکز شهر، یک ساختمان قدیمی سنگی باشکوه به نام موزه ی استرالیایی وجود دارد که مکانی عالی برای کودکان در روزهای بارانی است. اگر دایناسورها کودکانتان را سر ذوق می آورند، پس به این نمایشگاه دائمی که مرگ و حیات دایناسورها را به تصویر می کشد و حقایق جالبی را پیرامون انقراض آنها بیان میکند علاقمند می شوند. کودکان همچنین میتوانند هنر و مصنوعات ساخته شده توسط بومیان استرالیایی را مشاهده کنند و با داستان هایی از زبان بومیان درقالب نمایش های سمعی و بصری آشنا شوند.سفر به سیدنی همراه با کودکان

از دیگر نکات برجسته ی این موزه میتوان به نمایش های الماس و موادمعدنی، تاریخ طبیعت و جانداران بومی استرالیایی اشاره کرد. در گالری “لانگ” کودکان میتوانند استخوان حیوانات مختلف را در دست بگیرند و با نحوه ی عملکرد استخوان های انسان آشنا شوند. بخش محبوب “نجات استرالیا” حقایقی را پیرامون موجودات مرگبار بیان میکند و حتی چند نمونه از خزندگان زنده را در معرض عموم قرار می دهد. نمایشگاه های موقت موزه، بازدیدکنندگان را برای دیدار مجدد ترغیب میکند. خبر خوب این است که پذیرش عمومی کودکان زیر ۱۶سال رایگان بوده و فقط برای رویدادهای خاص هزینه دریافت میشود.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیا با تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع : 

planetware

دسته بندی :استرالیا

نظرات