تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

برترین جاذبه های معماری باث | ۵ مورد از جاذبه های انگلستان

۱۷ تیر ۱۳۹۶
برترین جاذبه های معماری باث | ۵ مورد از جاذبه های انگلستان

برترین جاذبه های معماری باث

انگلستان یکی از کشور هایی است که دارای انواع جاذبه ها توریستی میباشد، یکی از شهر هایی انگلیس که دارای معماری و فرهنگ غنی است باث (Bath) نام دارد. پنج مورد از برترین جاذبه های معماری باث را در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.


۵ مورد از برترین جاذبه های معماری باث (Bath) انگلستان

شهر زیبای باث در شهر روستایی Somerset واقع شده است و دارای یکی از برترین مجموعه هایRoman baths و همچنین برخی از برترین نمونه های معماری انگلیسی می باشد که همگی در داخل شهر طلایی رنگ شهرباث Stone قرار گرفته اند. برای قرن ها، برترین جاذبه های معماری باث مرکز فرهنگ انگلیسی بوده و نویسنده کتاب Pride and Prejudice از ساکنان پیشین این شهر بوده است. امروزه، این شهر محل چندین گالری و موزه است که هنرهای محلی را در کنار اثرات خارجی که فرهنگ بریتانیایی را شکل داده اند ارائه می کنند. در ادامه فهرست ما از برترین توقفگاه های معماری و هنر در Bath، انگلستان ارائه شده است:برترین جاذبه های معماری باث 2

Roman Bath

در قرن اول میلادی، رومی ها در زمان حمله خود به این منطقه الهه سلتیک سولیس را کشف کردند. این الهه به عنوان خدای چشمه های گرم محلی پرستش می شد. رومی ها، که احتمالاً تمایل داشتند از شگفتی های طبیعی برای فرهنگ حمام های نامشهور خود بهره ببرند، الهه خود Minerva را همراه با خدای سلتیک به وجود آوردند، و معبد و مجموعه حمامی را به وجود آوردند که به این خدایان مشترک اختصاص داشت. فرقه Sulis Minerva پیشکش های بسیاری را از خود بر جای گذاشته که امروز در حمام های رومی نمایش داده می شوند.برترین جاذبه های معماری باث 3

این پیشکش ها از سنگ نوشته های نفرین های فریبنده تا سرهای برنزی خیلی زیبای الهه ها متغیر می باشند. یکی از قابل توجه ترین بقایای معماری این معابد، سر Gorgon است که از سنگ ساخته شده است. همچنین Grand Pump Room، که در اواخر قرن ۱۷ ساخته شده، بازدیدکنندگان را جذب معمای باشکوه نئوکلاسیک و غذا خوری عالی خود می کند.

گالری هنر ویکتوریا

گالری هنر ویکتوریا یکی از برترین جاذبه های معماری باث بحساب می آید. پس از اینکه این گالری بیش از یک قرن به عنوان کتابخانه عمومی مورد استفاده قرار می گرفت، به یکی از زیباترین حمام های هنری تبدیل شد. ساختمان گالری تلفیقی از دوران ویکتوریا است که تصاویری نئوکلاسیک را از دوره های پادشاهی ملکه ویکتوریا نمایش می دهد. در داخل ساختمان ۵ گالری مجزا وجود دارد. که هر بخش مجموعه هنر معاصر، مجسمه سازی، هنرهای تزئینی و نقاشی های قرن ۱۷ ام تا به امروز را نمایش می دهند. یکی از چشمگیر ترین بخش های گالری Rotunda است، سالنی دایره ای شکل همراه با سقفی گنبدی که علائمی از Zodic را نمایش می دهد.

برترین جاذبه های معماری باث 4گالری بزرگ بالایی مکان برخی از ارزشمندترین کارها از مجموعه Bath و North East Somerset Council از جمله کارهای هنرمندان انگلیسی Walter Sickert و Thomas Gainsboroughمی باشد. گالری سالانه چندین نمایشگاه را برگزار می کند و در ماه های آپریل و می، Harriet Bouchard تاریخچه نقاشی های حمام را با کشیدن آن ها به صورت زنده در مقابل افراد و در سالن گالری جشن می گیرد.

موزه East Asian Art (MEAA)

از سال ۱۹۹۳ این حمام محل اولین و تنها موزه انگلستان بوده است که به هنر و فرهنگ East and South East Asia اختصاص داده شده است. این موزه توسط وکیل انگلیسی Brian McElney تاسیس شد، فردی که مجموعه داری مشتاق در زمینه جمع آوری هنر چینی بود و تصمیم گرفت تا این مجموعه ها را در معرض دید عموم قرار دهد. امروزه، این موزه دارای بیش از ۲۰۰۰ قطعه از بیش از ۷۰۰۰ سال پیش است از جمله، سفال ها، یشم ها، و حکاکی هایی بر روی برنز و بامبو.

همانند دیگر مراکز فرهنگی شهر، MEAA در ساختمان ارزشمند Georgian واقع گردیده و هنر عجیب شرقی را در خود به نمایش می گذارد. در طول ۲۴ سال گذشته این موزه برخی از نمونه های استعدادهای در حال ظهور شرق آسیایی را نیز به نمایش گذاشته است مانند نقاشی های جوهری که توسط Wu Lan-Chiann و Koon Wai Bong ترسیم شده اند. تا ماه ژوئیه نمایشگاهی از کارهای نقاش برجسته چینی، Hong Ling در MEAA نمایش داده خواهد شد.

موزه Holburne

علی رقم اینکه باث یک شهر است، به دلیل دارا بودن پارک های سرسبز و باغ وحش هایی که در زمین های اطراف آن واقع شده اند مشهور است. قدیمی ترین فضای سبز تحت کشت Bath Sydney Gardens است، این مکان محل رفت و آمد یکی از شاهزادگان سابق بریتانیا و نویسنده مشهور Jane Austen بوده است.در داخل باغ اولین گالری هنری ،Bath، موزه Holburne واقع شده است، این مکان در سال ۱۸۸۲ و پیش از مرگ Sir Thomas William Holburne توسط خواهرش تاسیس شد.

Holburne در طول عمر خود مجموعه ای با بیش از ۴۰۰۰ قطعه را جمع آوری کرد؛ از جمله مجسمه های برنزی، نقره ای، چینی و هلندی. یکی از موارد برجسته این مجموعه نقاشی رنگ روغن خانواده Byam است که توسط Thomas Gainsborough کشیده شده است. اگرچه این موزه بیشتر مجموعه های سنتی Sir Thomas را به نمایش می گذارد، اما برخی از کارهای هنرمندان معاصر و مدرن را نیز در میان کارهای خود قرار داده است. مانند Anne Desmet، که در نمایشگاهی تحت عنوان Under Changing Skies نمایش داده می شود.

موزه Bath Architecture

فاکتوری تعیین کننده در تبدیل شدن باث از شهری سلتیک روستایی به شهری پر رونق، بدون شک داشتن برترین جاذبه های معماری باث بوده است. از ساختمان مجموعه حمام Roman تا Circus در دروه Georgian، معماری در طی هزاره گذشته نقش مهمی را در رونق باث ایفا نموده است. در دهه ۱۹۸۰، اهمیت تاریخچه معماری شهرباث با تاسیس موزه معماری باث شناخته شد.برترین جاذبه های معماری باث 8

این موزه فرآیند ساخت نمونه خانه های Georgian که شهر را اشباع می کنند و همچنین مدل معماری دقیقی از مرکز تاریخی را نمایش می دهد. موزه برای تقدیر از معمار پیشگام شهر، John Wood، اخیراً مجموعه نقاشی های او را به مبلغ چشمگیر ۲۶۰۰۰ پوند خریداری کرده است. ساختمان موزه – کلیسای Countess of Huntingdon – در زمینه انعکاس ویژگی های نئوکلاسیک که به شکلی گوتیک بر شهر حکمفرما می باشند منحصر به فرد است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

aluxurytravelblog

دسته بندی :انگلیس

نظرات